20 лютого 2024 року відбулась онлайн-зустріч старшокласників із психологами-практиками з теми «Емоційний інтелект: вчимося розуміти себе, навколишніх та вирішувати конфлікти». Понад 700 учасників брали участь у діалозі. Мінімум теорії, максимум психокорекційних технік та практичного інструментарію отримали старшокласники.
Наталія Цигилик, кандидат технічних наук, доцент Національного університету «Львівська політехніка», ознайомила присутніх із змістовим наповненням поняття «емоційний інтелект», його індикаторів, порушила питання конфліктів і їх вплив на емоційні стани людини. Ірина Мартинюк, кандидат психологічних наук, доцент, в.о. завідувача кафедри психології Національного університету біоресурсів і природокористування України, провела психологічну гру «Прокачай свій емоційний інтелект», під час якої учні мали можливість перевірити та доповнити свої знання про значення емоційного інтелекту для людини, потренувати свої уміння визначати емоційні стани, розширити уявлення про способи саморегуляції та самовдосконалення.
Про психологічний інструментарій та його вплив на розвиток емоційного інтелекту, техніки використання розповіла Інна Лівандовська, тренер, травмотерапевт, викладач кафедри психології Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. Учні мали можливість застосувати ці техніки під час проведення зустрічі задля виявлення емоційного стану «Тут та тепер». Під час діалогу звернула увагу на емоційні реакції в різних ситуаціях, на збалансованість емоційних станів, як-от: страх, тривожність, депресія, розчарування.
Діалог відбувся в жвавій, активній атмосфері. Звісно, що такі діалоги повинні бути більш частими і об’єднувати навколо себе молодь, яка сьогодні, в умовах військового стану, потребує емоційної підтримки від дорослих, однолітків через спілкування, розуміння й усвідомлення своєї ролі в соціумі, скерування на взаємодію з іншими, вибору сенсу життя, самовдосконалення і самореалізації.
Зустріч організовано за ініціативою департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОВА у межах проєкту «Повернення до формального та неформального викладання й навчання в громаді для учнів і підлітків, у тому числі ВПО» у партнерстві з департаментом освіти і науки Львівської ОВА, Калуською РДА, управлінням освіти Стрийської міської ради.
Проєкт реалізує Tech StartUp School за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.