пл. Народна, 4, м. Ужгород, Закарпатська обл., 88008
depon@carpathia.gov.ua

Новини департаменту

День безпечного інтернету: додаткові матеріали для проведення виховних годин

04-02-2019
Статті, вебінари, розробки конкурс до Дня безпечного інтернету від команди Освітнього проекту «На Урок».
5 лютого 2019 року у світі та Україні відзначається День безпечного Інтернету. Освітній проект «На Урок» долучається до тематичних заходів. Ми не можемо стояти осторонь проблеми безпечного інтернету, тому окрім низки організованих онлайн-заходів, пропонуємо корисні матеріали, що допоможуть донести дітям важливу інформацію. Більш того, ми намагалися актуалізувати інформацію таким чином, щоб її можна було використовувати і під час проведення інших неспецифічних виховних годин.

«Спорт». 20 тиждень НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

04-02-2019
Добірка практичних матеріалів, які стануть у пригоді вчителю при проведенні уроків протягом двадцятого тижня у Новій українській школі.
Двадцятий тиждень присвячений спорту. Його мета – допомогти збагатити словниковий запас та сформує бажання займатися фізичною активністю. Учні зрозуміють, як важливо грати за правилами та бути чесними. На уроці діти дізнаються про досягнення українських спортсменів на Олімпійських іграх 2018 року. Це спонукатиме першачків не тільки ставити цілі, а й досягати їх. А це – перший крок до успіху в дорослому житті!

7 мультфільмів для школярів про інтернет-залежність

01-02-2019
Добірка яскравих мультфільмів про переваги сучасних технологій та приховані небезпеки, які можуть загрожувати окремим людям та суспільству в цілому.
Ґаджетозалежність. Ви також це помічаєте? Усе частіше бачимо молодь, підлітків і дітей, які замість звичайного спілкування та жвавих ігор обирають віртуальну реальність ґаджета. Звісно, можна сказати, що інакше і не може бути  у світі сучасних технологій. Однак, якими можуть бути наслідки?
Редакція освітнього проекту «На Урок» дібрала 7 змістовних мультфільмів, які допоможуть у невимушеній формі розповісти про переваги і недоліки сучасних технологій.

В ЗОЕНЦ працює Школа молодого педагога

31-01-2019

30 січня 2019 року в Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді відбулося чергове засідання Школи молодого педагога. „Зібратися разом - це початок, триматися разом - це процес, працювати разом - це успіх” - ці слова американця Генрі Форда стали девізом Школи молодого педагога, створеної на базі ЗОЕНЦ.

ДПА з іноземної мови в 9-му класі включатиме аудіювання, щоб учні могли заздалегідь підготуватися до такого формату на ЗНО в 11-му

29-01-2019

Щоб учні шкіл могли заздалегідь підготуватися до аудіювання під час ЗНО з іноземної мови в 11-му класі, з цього року впроваджується аудіювання як частина ДПА з іноземної мови в 9-му класі. Про це йдеться в методичних рекомендаціях до проведення державної підсумкової атестації з іноземних мов у закладах загальної середньої освіти в 2018/2019 н. р., розісланих МОН на всі місцеві підрозділи освіти.

Державність без армії неможлива. До 101-ї річниці бою під Крутами (інфографіка)

29-01-2019

Оцінюючи військові й політичні наслідки бою під Крутами, історики наполягають, що у цьому випадку не можна говорити про поразку:

“Співвідношення сил становило 1 до 10 не на користь українців, а співвідношення втрат — 1 до 3 саме на користь українців”, — акцентує Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

Які результати міжнародних мовних іспитів можна зарахувати як оцінку ДПА в 9-му та 11-му класі – оприлюднено список

28-01-2019

МОН оприлюднює перелік міжнародних мовних іспитів, результати яких учні 9-х та 11-х класів можуть цього року зарахувати як оцінку ДПА з іноземної мови. Зокрема, з англійської мови зараховуватимуть екзамени IELTS, TOEFL тощо, переглянути повний список можна тут.

Зупинимо булінг разом

28-01-2019

У зв’язку з набуттям чинності Закону України від 18.12.2019 року № 2657-VIII „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)” та внесенням доповнень в Кодекс України про адміністративні правопорушення щодо юридичної відповідальності осіб за вчинення цькування неповнолітніх, у Мукачівській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті І-ІІ ступенів Закарпатської обласної ради продовжується роз’яснювальна робота серед усіх учасників освітнього процесу.

Всеукраїнська звітна конференція з інклюзивної освіти

28-01-2019

25 січня у Києві відбулася Всеукраїнська звітна конференція з інклюзивної освіти під керівництвом першої леді країни Марини Порошенко за участі Президента України Петра Порошенка.
Від Закарпатської області у заході взяли участь директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ганна Сопкова, методист обласного методичного центру при департаменті освіти і науки облдержадміністрації Наталія Бокоч, завідувач ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти при Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти Олена Воротинцева та директор Тячівського районного інклюзивно-ресурсного центру Віра Стойка.

«Ми – дослідники. Ми – винахідники». 19 тиждень НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

28-01-2019
Добірка ігор, вправ та цікавих ідей, які стануть у пригоді вчителю протягом дев’ятнадцятого навчального тижня у Новій українській школі.
Кожна людина має схильність до досліджень. Ми постійно сумніваємося, знаходимо нові варіанти вирішення проблем, намагаємося зробити своє життя максимально комфортним. І саме завдяки дослідникам та винахідникам живемо у такому розвиненому світі.

Що змінилося у державній підсумковій атестації і хто проходитиме її цього року – набув чинності новий Порядок проведення ДПА

25-01-2019

На 2019 рік МОН розширило можливості учнів під час проходження державної підсумкової атестації. Це, насамперед, стосується зарахування сертифікатів міжнародних мовних іспитів, проходження атестації тими, хто перебуває в СІЗО, та перескладання ДПА учнями коледжів і технікумів. Новий Порядок проведення державної підсумкової атестації був затверджений наказом МОН та набув чинності сьогодні, 25 січня 2019 року.

Окремі зміни у процедурі реєстрації і порядку визначення результатів ЗНО

25-01-2019

Із 2019 року процедура реєстрації учасників та порядок визначення результатів ЗНО дещо зміняться порівняно з попередніми роками.
Відповідні зміни зафіксовано в Наказі Міністерства освіти і науки України від 07.12.2018 № 1353 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів щодо зовнішнього незалежного оцінювання».

Відбулася нарада щодо підготовки до реєстрації на ЗНО-2019

24-01-2019

24 січня 2019 року на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти заступником директора Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти Іваном Любінцем та методистом центру Ольгою Івоняк за участі працівників департаменту освіти і науки облдержадміністрації та інституту післядипломної педагогічної освіти проведено нараду з відповідальними за зовнішнє незалежне оцінювання в адміністративних одиницях області, працівниками закладів професійної (професійно-технічної) освіти та фахової передвищої освіти, відповідальними за формування комплектів реєстраційних документів тих осіб, які у 2019 році складатимуть державну підсумкову атестацію у формі ЗНО.

Як тепер забезпечуватимуть підручниками учнів та вчителів – Уряд затвердив новий Порядок

24-01-2019

Держава безкоштовно забезпечуватиме учнів та вчителів не тільки паперовими підручниками, а й електронними. Це закладено в новий «Порядок забезпечення підручниками та посібниками здобувачів повної загальної середньої освіти та педагогічних працівників», який затвердив Кабінет Міністрів під час засідання сьогодні, 23 січня 2019 року.

До Дня Соборності закладами освіти проведено ряд заходів

23-01-2019

22 січня Україна відзначила День Соборності. Цього дня у 1919 році на Софійській площі в Києві було проголошено Акт злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

«Я – мандрівник». 18 тиждень НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

21-01-2019
Добірка вправ, ігор, майстер-класів та мультфільмів, які стануть у пригоді під час навчання першачків протягом вісімнадцятого тижня НУШ.
Зібрати наплічник і вирушити у навколосвітню подорож – про це мріє багато дітей. А хто такий справжній мандрівник, і як ним стати? Що цікавого є у світі та чи обов'язково їхати у далекі країни, щоб побачити щось  неймовірне? Саме цим питанням присвячений вісімнадцятий навчальний тиждень Модельної навчальної програми.

„Арніка”– місце зустрічей, нових ідей та відпочинку лідерів обласного учнівського парламенту „Нове покоління”

18-01-2019

Початок року для лідерів учнівського самоврядування – це завжди початок нових справ та втілення нових ідей.  У цьому році традиційний  збір досвідчених лідерів учнівського парламенту „Нове покоління” та тих, хто прагне стати їх частиною, тобто свідомими, талановитими та дієвими особистостями, проводиться на базі Воловецької філії Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді ,,Арніка” під час першої відпочинкової зміни.

Проведено засідання регіональної ради професійної освіти обласної державної адміністрації

18-01-2019

18 січня 2019 року відбулося засідання регіональної ради професійної освіти обласної державної адміністрації. У  заході взяли участь представники департаментів облдержадміністрації, служби зайнятості, роботодавців, підприємств області.

VІ Робоча нарада з питань апробації та впровадження курсу „Культура добросусідстваˮ в закладах освіти України

18-01-2019

Відповідно до плану роботи Міністерства освіти і науки України щодо розвитку громадянської освіти, соціальної компетентності, задоволення освітніх потреб представників національних меншин, розвитку навичок успішної міжкультурної комунікації, зниження конфліктного потенціалу в суспільстві у Закарпатській області проводиться адаптація й апробація комплексу програм наскрізного інтегрованого курсу „Культура добросусідства”.

Юні науковці захищали свої перші дослідження

17-01-2019

17 січня 2019 року в Ужгородській загальноосвітній спеціалізованій школі-інтернаті з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради пройшов І етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України. Учнями школи спільно з педагогами та науковими керівниками УжНУ до захисту у 12 наукових відділеннях представлено 245 наукових проектів.

За якими критеріями експерти оцінюватимуть професійний досвід учасників сертифікації – відповідну методику виставлено для громадського обговорення

17-01-2019

Для громадського обговорення розміщено проект методики, за якою незалежні освітні експерти проводитимуть оцінювання практичного досвіду учасників добровільної сертифікації вчителів.  Подати пропозиції та зауваження можна до 25 січня 2019 року на електронну адресу sqe.bondar@gmail.com або sqe@sqe.gov.ua (з позначкою «Сертифікація»).

Відеозаняття як прояв майстерності педпрацівників і шлях до популяризації позашкільної освіти

16-01-2019

Спортивне орієнтування – один з небагатьох видів спорту, в якому учасники змагань діють суто індивідуально, поза полем зору тренерів, суддів, глядачів і навіть суперників. Тому для досягнення мети необхідні висока психологічна підготовленість, прояв наполегливості, рішучості, сміливості і самовладання. Встановлено, що під впливом занять орієнтування значно розвиваються обсяг і переключення уваги, наочно-образна пам'ять. Серед особливостей спортивного орієнтування – найбільш органічне поєднання фізичної сили та розумової діяльності, виняткова ефективність його як способу зняття нервових навантажень, а також фізкультурно-оздоровчого засобу для людей різного віку. 

Сертифікація: Гриневич розповіла, для чого вчителям знімати відео для е-портфоліо

15-01-2019

Міністерство освіти і науки пропонує вчителям знімати відео для електронного портфоліо для сертифікації, щоб згодом демонструвати найкращі практики педагогів.

Починається реєстрація на добровільну сертифікацію вчителів – зареєструватися можна буде з 15-ї години 15 січня до 1 лютого включно

15-01-2019

Сьогодні, 15 січня 2019 року, відкривається реєстрація для участі в пілотному проекті сертифікації педагогічних працівників. Зареєструватися можна буде з 15.00 на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. 

Стартувала безкоштовна онлайн-платформа для підготовки до ЗНО

14-01-2019

14 січня розпочала роботу онлайн-платформа iLearn для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання.

,,Під Старий Новий рік”

14-01-2019

У рамках обласних заходів з організації та проведення новорічних і різдвяних свят для дітей області відбуваються різноманітні культурно-мистецькі заходи з участю вихованців закладів позашкільної освіти. Зокрема, Закарпатський обласний палац дитячої та юнацької творчості ,,ПАДІЮН” традиційно у розпал різдвяних свят  влаштовує феєричну концертну шоу-програму ,,Під Старий Новий рік”.

Фахівці ХНЕУ створили відкритий безкоштовний онлайн-сервіс, який допомагає підготуватися до ЗНО

14-01-2019

Викладачі Харківського національного економічного університету ім. С. Кузнеця запустили та наповнюють онлайн-ресурс, який може допомогти у підготовці до зовнішнього незалежного оцінювання. Оцінити його переваги можуть користувачі Іnstagram.

«Світ захоплень». 17 тиждень НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

14-01-2019
Добірка вправ та завдань, які можна використати під час підготовки до нового навчального тижня НУШ.

Якщо у тебе є захоплення, то ти - цікава та непересічна особистість, яка ніколи не нудьгує у вільний час. Тому мати хобі – чудово. Це знають навіть першачки. Саме тому, відповідно до Модельної навчальної програми, темою сімнадцятого тижня НУШ є «Світ захоплень». Протягом цього тижня учні дізнаються багато цікавих фактів про те, якими бувають захоплення, чому вони корисні, як, маючи захоплення, досягти успіху, та, можливо, знайдуть для себе чудове хобі.

З керівниками закладів освіти обласного підпорядкування обговорено ряд важливих питань

10-01-2019

10 січня відбулася нарада керівників закладів обласного підпорядкування, де директор департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації Ганна Сопкова проаналізувала роботу закладів освіти, що знаходяться у безпосередньому підпорядкуванні департаменту, з окремих напрямів роботи та  озвучила ключові проблеми, над вирішенням яких необхідно працювати у найближчий час.

Цьогоріч учні 9-х класів не здаватимуть державну підсумкову атестацію за технологією ЗНО - роз'яснення МОН

10-01-2019

2019 року державну підсумкову атестацію за технологією ЗНО здаватимуть лише учні 11-х класів, а також студенти закладів вищої (коледжі та технікуми) та професійної освіти, які цього року завершуватимуть здобуття повної загальної середньої освіти. Учні 9-х класів, як і в попередні роки, здаватимуть ДПА у письмовій формі (НЕ в формі ЗНО).

Стартувала реєстрація на пробне ЗНО 2019 року

08-01-2019

Сьогодні, 8 січня, розпочалася реєстрація на пробне ЗНО-2019, яка триватиме до 31 січня включно.
Реєстрація здійснюється на сайті Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти  (далі – ІФРЦОЯО) www.test.if.ua  у розділі „Реєстрація на пробне ЗНО-2019”. Вартість одного пробного тесту у 2019 році становить 138 грн.

«Зимові свята». 16 тиждень НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

08-01-2019
Добірка ігор, вправ та цікавих ідей, які можна використати впродовж шістнадцятого тижня у Новій українській школі.
Уже по закінченню шістнадцятого навчального тижня першачки зможуть розказати багато цікавого про українські зимові традиції та їхні особливості. Адже відповідно до Модельної навчальної програми цей тиждень присвячений зимовим святам.

“Смарт Освіта” розробила курс “Ефективні комунікації для освітніх управлінців”

08-01-2019

Громадська організація “Смарт Освіта” відкрила безкоштовний курс “Ефективні комунікації для освітніх управлінців” на онлайн-платформі EdEra.

Щоб вчителі кожної з областей мали можливість взяти участь у добровільній сертифікації, цьогоріч усі регіони матимуть гарантовану, але необов’язкову кількість місць, – Лілія Гриневич

08-01-2019

Щоб педагоги кожної з областей мали можливість взяти участь у добровільній сертифікації,  усі регіони матимуть гарантовану, але необов’язкову кількість місць, яку зможуть зайняти вчителі початкової школи саме цього регіону. Про це розповіла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, коментуючи Наказ МОН № 1486 від 29.12.2018 сьогодні, 4 січня 2019 року, в МОН.

Вступ 2019: затверджено Умови прийому до вишів, на вступників чекають зміни у творчих конкурсах, прохідних балах та пільгах

03-01-2019

Умови прийому до закладів вищої освіти на 2019 рік пройшли остаточне затвердження та набули чинності – відповідний наказ МОН був зареєстрований в Мін'юсті та вже розміщений на сайті Міністерства сьогодні, 28 грудня 2018 року. Мінімальні прохідні бали 150 та 130 для окремих спеціальностей, творчі конкурси до подачі заяв, компактніші терміни вступної кампанії – ці та інші новації чекають на вступників наступного року.

МОН ПРОПОНУЄ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТ ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ПОЗАШКІЛЬНУ ОСВІТУ»

03-01-2019
МОН підготувало проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про позашкільну освіту», який має на меті удосконалити правове регулювання освітнього процесу в системі позашкільної освіти, а також створити умови рівного доступу до позашкільної освіти в регіонах.

МОН пропонує для громадського обговорення проект постанови КМУ "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 7 червня 1999 р. №992"

29-12-2018

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проект постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 7 червня 1999 р. № 992”.

Уряд затвердив Положення про сертифікацію вчителів

28-12-2018

Кабінет Міністрів затвердив Положення «Про сертифікацію педагогічних працівників». Про це повідомили у Міністерстві освіти.
Метою сертифікації є виявлення та стимулювання педагогічних працівників з високим рівнем професійної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.

МОН пропонує для громадського обговорення проект Наказу "Про затвердження Типового переліку спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку дітей з ООП, які навчаються в інклюзивних та спеціальних групах закладів дошкільної освіти"

28-12-2018

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проект наказу "Про затвердження Типового переліку спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних та спеціальних групах закладів дошкільної освіти".

2018 рік запам’ятається вихованцям Воловецької філії ЗОЕНЦ ,,Арніка” змістовним відпочинком

27-12-2018

23 грудня 2018 року завершилася сімнадцята відпочинкова зміна у Воловецькій філії Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, а з нею завершився і ще один рік організації змістовного, цікавого та корисного відпочинку дітей. Під час сімнадцятої зміни на базі Воловецької філії ЗОЕНЦ ,,Арніка” відпочивали шістдесят  дітей – учнів закладів загальної середньої освіти Іршавського та Мукачівського районів.

У Свалявському районі відкрили інклюзивно-ресурсний центр

27-12-2018

26 грудня 2018 року відбулося відкриття комунальної установи „Інклюзивно-ресурсний центр Свалявської районної ради Закарпатської області”.
На урочистостях були присутні Дідович О.А., голова Свалявської районної державної адміністрації, Ливч М.М., голова Свалявської районної ради, Стегура К.О., заступник голови Свалявської районної ради, Бокоч Н.М., методист обласного методичного центру при департаменті освіти і науки облдержадміністрації.

Навчально-практичний центр новітніх технологій зварювання на базі ДНЗ „Ужгородський центр професійно-технічної освіти”

26-12-2018

26 грудня 2018 року в області відкрито четвертий навчально-практичний центр із упровадження сучасних виробничих технологій. Зокрема на базі центру, що функціонуватиме ДНЗ „Ужгородський центр професійно-технічної освіти”, здійснюватиметься підготовка з професій „Електрозварник ручного зварювання”, „Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних зварювальних машинах”, „Зварник”. Зі словами вітання до учасників зібрання звернулися Сопкова Ганна Іванівна, директор департаменту освіти і науки Закарпатської  обласної державної адміністрації, та  Пуківська  Марина  Іванівна, начальник  управління освіти Ужгородської міської ради.

Різдвяний передзвін мовами друзів у „ПАДІЮНі”

21-12-2018

19 грудня, у День Святого Миколая, „Різдвяний передзвін мовами друзів 2018” зібрав чималу кількість гостей навколо яскраво вбраної ялинки у фойє другого поверху  „ПАДІЮНу”. Особливого шарму святу додав творчий ярмарок та чарівна різдвяна фотозона.

Відбулася колегія департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації

20-12-2018

20 грудня відбулося розширене планове засідання колегії департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації. До порядку денного вищого колегіального органу увійшли наступні питання:

  1. Про виконання органами місцевого самоврядування вимог Закону України „Про загальну середню освіту” щодо створення інклюзивно-ресурсних центрів та надання якісних освітніх послуг дітям з особливими освітніми потребами.
  2. Про стан організації фінансово-господарської діяльності у закладах професійної (професійно-технічної) освіти.

У День Святого Миколая у м.Ужгород відбулося запалення вогнів новорічної ялинки

19-12-2018

19 грудня 2018 року, у День Святого Миколая, в обласному центрі відбулося запалення вогнів головної обласної новорічної ялинки. Найбільше цього свята очікували діти, адже вони цілий рік були слухняними у поведінці, старанними у справах і сумлінними у навчанні, щоб з вдячністю отримати подарунок від Святого Миколая.

Свято Миколая юні талановиті закарпатці зустріли з родиною Президента

19-12-2018

19 грудня в Україні відзначають День Святого Миколая. Святий Миколай – один із найшанованіших святих – чудотворець, заступник бідних, захисник дітей, а також покровитель мандрівників.
З давніх часів цей день святкувався весело. Заздалегідь готували подарунки, пекли печиво, запрошували музикантів, скликали гостей.

Орієнтир на власні інтереси та впевненість у працевлаштуванні за фахом - директорат профосвіти МОН завершив опитування учнів ЗПО

19-12-2018

Найчастіше професійну освіту обирають школярі після 9-го класу (83 %), вибір закладу та фаху вони роблять самостійно. Крім того, більшість з них - майже 55% - впевнені, що знайдуть роботу за спеціальністю після завершення навчання. Таку інформацію за результатами опитування подає директорат професійної освіти МОН сьогодні, 18 грудня 2018 року.