пл. Народна, 4, м. Ужгород, Закарпатська обл., 88008
depon@carpathia.gov.ua

Новини департаменту

У МОЗ нагадали – невакциновані діти не можуть відвідувати школу та садок

14-09-2018

Міністерство охорони здоров’я нагадало, що для відвідування школи та садка діти мусять пройти вакцинацію.
Про це повідомили на сайті МОЗ.
“Згідно з законом, відвідувати державні заклади освіти можуть лише ті діти, які отримали щеплення за Календарем профілактичних щеплень, або у дитини є медичні протипоказання до вакцинації (ст. 15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”). Колективний імунітет допоможе захистити від смертельно небезпечних хвороб тих дітей, які не можуть вакцинуватись з медичних причин”, – йдеться у повідомленні.

Музеї історичного профілю закладів освіти виховують патріотів українського народу

14-09-2018

Музеї є важливим засобом навчально-виховної роботи, формування всебічно освіченої особистості, виховання патріотів українського народу. Перемога Революції гідності, прийняття пакету законів щодо декомунізації суспільного життя сформували умови для відновлення історичної правди про Другу світову війну, давню і новітню історію, надали можливість віддати шану усім борцям за свободу і незалежність України. 

МОН ПРОПОНУЄ ДО ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТ ПОРЯДКУ ПРОВЕДЕННЯ ІНСТИТУЦІЙНОГО АУДИТУ ЗАКЛАДІВ ЗСО

12-09-2018

Міністерство освіти і науки України пропонує до громадського обговорення проект Порядку проведення інституційного аудиту закладів загальної середньої освіти.
Інституційний аудит – концептуально новий підхід. На відміну від атестації закладів, що мала наглядово-контрольні функції, інституційний аудит впроваджується як інструмент підтримки закладів загальної середньої освіти.

Урочисте відкриття навчального року у Закарпатському угорському інституті імені Ференца Ракоці ІІ

11-09-2018

Уже стало традицією, що урочисте відкриття нового навчального року в Закарпатському угорському інституті імені Ференца Ракоці ІІ відбувається в реформатській церкві Берегова. Подія розпочалася внесенням прапорів краю, прапора інституту, державного прапора України та угорського національного стягу, які в національних костюмах несли студенти закладу.

Наступного року школи зможуть обирати – жеребкування для першачків чи е-реєстри

11-09-2018

Міністерство освіти і науки лише рекомендує, а не зобов’язує школи використовувати електронні реєстри замість жеребкування для розподілу вільних місць у 1 класах.

«Мої друзі». 3 тиждень НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

11-09-2018

Добірка ігрових прийомів, які можна використати під час третього тижня навчання для створення дружнього середовища у класі, формування доброзичливого і толерантного ставлення до людей.
Як відомо, авторський колектив під керівництвом Р. Б. Шияна на допомогу вчителям-новаторам розробив до кожного навчального тижня НУШ Модельну навчальну програму для першого класу та навчально-методичні матеріали. А освітній проект «На Урок» пропонує добірку ігрових прийомів, які можуть стати цікавим доповненням до неї. Оскільки третій тиждень НУШ, як зазначено у документі, має назву «Мої друзі», ці вправи та ігри мають допомогти першокласникам розібратися, хто такий друг, які існують правила дружньої поведінки і якими є принципи дбайливого ставлення до тварин.

Рада ухвалила закон, що допускає асистентів дитини до шкіл і дитсадків

10-09-2018

Верховна Рада ухвалила закон, і тепер асистентів дитини офіційно допускають до освітнього процесу у школах та дитсадках.
Закон № 8556 ухвалили 6 вересня.
“Законопроект розроблено з метою забезпечення конституційних прав і державних гарантій дітям з особливими освітніми потребами на здобуття якісної освіти в закладах освіти державної та комунальної форм власності“, – зазначено у пояснювальній записці до закону.

МОН НЕ ЗМІНЮВАЛО ПОРЯДОК ФІНАНСУВАННЯ ГРУП ПОДОВЖЕНОГО ДНЯ, ВОНИ, ЯК І РАНІШЕ, СПІЛЬНО ФІНАНСУЮТЬСЯ ДЕРЖАВОЮ ТА МІСЦЕВОЮ ВЛАДОЮ – РОЗ’ЯСНЕННЯ МОН

10-09-2018

Новий порядок створення груп подовженого дня в школах не змінює механізм їх фінансування: як і раніше, працю вихователя оплачує держава, а умови для роботи групи забезпечує засновник закладу. 

Відповідне роз’яснення надає МОН через численні звернення про те, що начебто «МОН змінило порядок фінансування груп подовженого дня і тепер за них мають платити батьки».

Оцінювання першачків має бути стимулюючим, - Міністр

10-09-2018

Оцінювання в першому класі має бути формувальним – без жодних абстрактних та караючих номерних оцінок, таємним, адже тільки вчитель, школяр та його батьки мають знати про результати навчання, а також підтримувати постійний зворотній зв’язок для інформування про прогрес дитини. Про це розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Оцінювання для першачків НУШ: 5-ступеневий алгоритм роботи вчителя, замість абстрактних оцінок - концентрвація на конкретних результатах та врахування вікових особливостей дітей

07-09-2018

Оцінювання в першому класі має бути формувальним – без жодних абстрактних та караючих номерних оцінок, таємним, адже тільки вчитель, школяр та його батьки мають знати про результати навчання, а також підтримувати постійний зворотній зв’язок для інформування про прогрес дитини. Про це розповіла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич в межах спільного проекту МОН та «Сніданок з 1+1», що передбачає оприлюднення відповідей на гострі та важливі питання у форматі відеороликів, які виходять в ефірі 1+1, розміщені на сайті МОН та на YouTube-каналі «Сніданку з 1+1» .

МОН розробило порядок організації інклюзивного навчання в позашкільній освіті

06-09-2018

Міністерство освіти і науки винесло на громадське обговорення порядок організації інклюзивного навчання в позашкільній освіті.
Про це повідомили на сайті МОН.

«Я – школяр». 1 тиждень НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

06-09-2018

Добірка ігрових прийомів, які доречно використовувати під час першого тижня навчання для встановлення доброзичливих дружніх відносин між учнями класу та їх успішної адаптації до шкільного навчання.

«Мій/наш клас». 2 тиждень НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

06-09-2018

Додаткові матеріали, які допоможуть вчителю вдало провести 2 тиждень НУШ «Мій/наш клас».
Другий навчальний тиждень НУШ досить закономірно присвячено формуванню дружнього учнівського колективу. Якщо під час першого тижня вчитель працює з учнями, допомагаючи самоідентифікуватися і відчути себе школярем (а не вихованцем дитячого садка, наприклад), то тема «Мій/наш клас» має підвести дітей до розуміння, що відтепер і надалі вони мають взаємодіяти один з одним та з учителем.

Із бронзою з Японії до Ужгорода повертається Адальберт Макарович

06-09-2018

За два останні роки двоє учнів Закарпаття входили до складу команди України для участі у Міжнародній олімпіаді з інформатики, і обидва рази їхня участь у престижному змаганні світового рівня додавала нам гордості. 
Минулого року випускник Ужгородської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради Станіслав Томаш виборов срібну медаль на Міжнародній олімпіаді з інформатики, яка відбувалася в Ірані, а цьогоріч бронзову нагороду для обласного центру в Японії здобув випускник класичної гімназії Ужгородської міської ради Адальберт Макарович. 

„Я щаслива, що маю змогу робити те, що люблю, і любити те, що роблю”

06-09-2018

В Україні вдруге за підтримки громадської спілки „Освіторія” проводиться конкурс Global Teacher Prize Ukraine. 
Майже 2000 вчителів з усієї України виявили бажання позмагатися за звання найкращого і отримати головний приз – 250 тисяч гривень, поїздку в Дубай на Global Education and Skills Forum 2019 та один рік безкоштовного навчання від організатора премії ГС „Освіторія”. 

3 вересня 2018 року для мешканців карпатського села Вишка, що на Великоберезнянщині, запам’ятається неабиякою увагою преси, десятками знімальних камер та гостей

04-09-2018

Цього дня тут урочисто відкрили новий заклад освіти. У триповерховій школі навчатимуться учні з першого по дев’ятий клас. У новобудові облаштували навчальні кабінети інформатики, хімії та біології, бібліотеку, учительську. Для вивчення предметів природничо-математичного циклу та інформатики закупили спеціальне обладнання та сучасну комп’ютерну й мультимедійну техніку.

У ВІЛЬХОВАТОМУ НА РАХІВЩИНІ ВІДКРИЛИ НОВУ ШКОЛУ

04-09-2018

У присілку Вільховатий, що належить до Костилівської сільської ради Рахівського району, урочисто відкрили нову загальноосвітню школу І ступеня.
– Це колишній довгобуд, який почали реконструювати ще в 2008 році, – зазначає Геннадій Москаль. – Колись тут був дитячий садок, на базі якого вирішили створити загальноосвітню школу. Поновити роботи і вийти на фінішну пряму в будівництві вдалося з 2016 року, коли довгобуд включили в перелік об’єктів Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР). У новій школі створили всі умови, що відповідають останнім освітнім тенденціям, тут навчатимуться 77 учнів початкових класів, із котрих 20 першачків. А загалом школа розрахована на 80 учнів.

На Закарпатті п’ятнадцять ІРЦ забезпечують кваліфікований супровід дітей

31-08-2018

З метою системного запровадження інклюзивного освітнього середовища та для реалізації державної політики щодо забезпечення права на освіту дітей з особливими освітніми потребами за місцем їх проживання, облдержадміністрацією та Благодійним Фондом Порошенка підписано Меморандум про співпрацю щодо створення мережі інклюзивно-ресурсних центрів та про приєднання області до проекту „Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації”.

Кабмін затвердив Положення про ресурсний центр підтримки інклюзивної освіти та інклюзивно-ресурсних центрів

30-08-2018

Постанова КМУ №617 від 22.08.2018 „Деякі питання створення ресурсних центрів підтримки інклюзивної освіти та інклюзивно-ресурсних центрів”

МІСЦЕВІ ОРГАНИ САМОВРЯДУВАННЯ, ДЕ КОШТИ НА НУШ БУЛИ РОЗПОДІЛЕНІ ВЧАСНО, СКАРЖАТЬСЯ НА ПРОЦЕДУРИ ТОРГІВ І ПРОСЯТЬ ЇХ ЗМІНИТИ

30-08-2018

Одеська область має одні з кращих показників щодо закупівель обладнання для Нової української школи – перші класи регіону облаштовані методичними матеріалами на 64%, меблі завезені для 76% першокласників, а комп’ютерним обладнанням вже забезпечено 63%. Це стало можливим завдяки вчасному розподілу коштів з обласного рівня на місцевий, однак при цьому низка районів та міст області скаржаться на штучне блокування тендерів, що суттєво видовжує терміни закупівель. Про це йшлося під час регіональної серпневої конференції Одеської області сьогодні, 30 серпня 2018 року, в м. Балта Одеської області.

Вітаємо з Днем знань!

30-08-2018

Вітаємо з Днем знань!

ІМЗО опублікував електронні версії підручників для 1 класу

29-08-2018

Інститут модернізації змісту освіти опублікував електронні версії підручників для 1 класу.

Книжки опубліковані на сайті інституту.

ПРО ВИПЛАТУ СТИПЕНДІЙ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ПЕРЕМОЖЦЯМ VIII МІЖНАРОДНОГО МОВНО-ЛІТЕРАТУРНОГО КОНКУРСУ УЧНІВСЬКОЇ ТА СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

29-08-2018

Відповідно до Положення про стипендії Президента України переможцям Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, затвердженого Указом Президента України від 01 вересня 2011 року № 88А, та Указу Президента України від 25 липня 2018 року № 215 «Про призначення стипендій Президента України переможцям УІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка».

Рік французької мови в Україні

29-08-2018

21 березня 2018 року у Міністерстві закордонних справ України відбулася зустріч з 15-ма послами країни-членів Міжнародної організації Франкофонії з метою обговорення проведення в 2018/2019 навчальному році Року французької мови в Україні.

Перелік навчальної літератури, рекомендованої МОН для ЗЗСО з особливими освітніми потребами у 2018/2019 навчальному році

29-08-2018

З метою упорядкування навчальної літератури, що рекомендується для використання в навчально-виховному процесі навчальних закладів, на веб-сайті МОН розміщено перелік навчальної літератури, рекомендованої МОН для використання у закладах загальної середньої освіти для дітей з особливими освітніми потребами у 2018/2019 навчальному році.

Розміщення на сайті МОН метод рекомендацій щодо адаптаційного періоду для 1 класу НУШ

29-08-2018

Відповідно до наказу МОН від 20.08.2019 №924 „Про затвердження методичних рекомендацій щодо адаптаційного періоду для учнів першого класу у Новій українській школі” на сайті МОН розміщено навчальні матеріали для роботи з першокласниками в адаптаційний період.

З ВЕРЕСНЯ СТАРТУЄ ПІЛОТ НУШ У ДРУГИХ КЛАСАХ – УЧАСНИКИ ЕКСПЕРИМЕНТУ ВЖЕ ОТРИМАЛИ ПРОГРАМИ НА РІК З ОСНОВНИХ ПРЕДМЕТІВ

29-08-2018

У вересні 2018 року всі українські першокласники підуть в Нову українську школу. Водночас в 100 школах України стартує пілот 2 класу НУШ. Про це розповіла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич сьогодні, 29 серпня 2018 року, в Будинку Уряду.

У ЗВ’ЯЗКУ З ПОРУШЕННЯМ ТЕРМІНІВ ДРУКУ ПІДРУЧНИКІВ МОН ПОВНІСТЮ ЗМІНИТЬ ПРОЦЕДУРУ ЕКСПЕРТИЗИ ТА ЗАКУПІВЛІ ПІДРУЧНИКІВ, А ТАКОЖ РЕОРГАНІЗУЄ УСТАНОВУ, ВІДПОВІДАЛЬНУ ЗА ЦЕЙ НАПРЯМ

29-08-2018

Інститут модернізації змісту освіти (ІМЗО), що наразі відповідальний за експертизу підручників та їх закупівлю, буде реорганізований у зв’язку з порушенням термінів друку підручників. Про це зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич сьогодні, 29 серпня 2018 року, під час виступу на засіданні Уряду.

Прем’єр-міністр про освітню реформу: Потрібно відчувати свою відповідальність за успішність наших дітей

29-08-2018

Реформа освіти, яка вважається однією з ключових реформ Уряду України, - це довгостроковий процес, результати якого будуть відчутні лише за 10-12 років. Але відповідальність за майбутнє дітей, їх успішність і конкурентоздатність – питання сьогодення. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду.
«Процес навчання потрібно починати з дошкільної освіти. Це все має бути єдина система – конкурентна, сучасна, мобільна, - сказав Прем’єр-міністр. - Ми закладаємо основу змін і маємо нести спільну відповідальність за їх впровадження».

Ще один інклюзивно-ресурсний центр відкрито в області

28-08-2018

Сьогодні, 28 серпня, відбулося відкриття установи „Інклюзивно-ресурсний центр” Великоберезнянської районної ради (далі – ІРЦ), яка надаватиме послуги дітям з особливими освітніми потребами, що здобувають освіту у закладах дошкільної, загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти. 

МОН ЗАКУПИТЬ СУЧАСНІ ТЕСТИ, ЩО ДОПОМОЖУТЬ СКЛАДАТИ КРАЩІ ПРОГРАМИ РОЗВИТКУ ДЛЯ ДІТЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ

27-08-2018

Міністерство освіти і науки зможе закупити новітні тести, що дозволять краще складати індивідуальні програми розвитку для дітей з особливими освітніми потребами. Це передбачено постановою «Про затвердження Порядку використання у 2018 році коштів, передбачених у державному бюджеті на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами», яку прийняли на засіданні Уряду сьогодні, 22 серпня 2018 року.

Про підсумкову серпневу конференцію МОН

21-08-2018

21 серпня 2018 року в Міністерстві освіти і науки України відбулася підсумкова серпнева конференція, участь в якій взяли Президент України Петро Порошенко та Прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

ЯКІ КОМПЕТЕНТНОСТІ, ЗНАННЯ ТА ВМІННЯ ПОВИНЕН МАТИ ВЧИТЕЛЬ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ – ЗАТВЕРДЖЕНО ПЕРШИЙ В УКРАЇНІ ПРОФЕСІЙНИЙ СТАНДАРТ

16-08-2018

Професійний стандарт вчителя початкових класів став першим профстандартом в Україні, який затвердили на національному рівні. Він був розроблений МОН спільно з представниками освітянської спільноти та педагогічних вишів.

Закарпаття з робочою поїздкою відвідав заступник міністра освіти і науки України

16-08-2018

16 серпня Закарпаття з робочою поїздкою відвідав заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей. 
Він взяв участь у підсумковому розширеному засіданні колегії департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації, зустрівся з журналістами місцевих засобів масової інформації, відвідав заклади освіти Берегівського району.

Заступник міністра Павло Хобзей відвідав виставку ,,Наш талант і творчість – тобі, Україно!

16-08-2018

Перебуваючи з робочою поїздкою на Закарпатті заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей відвідав виставку закладів позашкільної освіти області ,,Наш талант і творчість – тобі, Україно!”.
Нагадаємо, що виставку з 13 до 19 серпня розгорнуто в приміщенні атріуму Закарпатської обласної державної адміністрації, і присвячена вона 100-річчю позашкільного руху.

Грошовими преміями та подарунками відзначено кращих учнів Закарпаття

16-08-2018

Доброю традицією стало під час підбиття підсумків за минулий навчальний рік у рамках розширеного засідання колегії департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації відзначати тих учнів та вчителів, які завдяки своїй спільній наполегливій праці досягли високих результатів у навчанні та науково-дослідницькій роботі. 

Департамент освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації оголошує конкурс на заміщення вакантної посади директора Свалявського професійного будівельного ліцею.

15-08-2018

Департамент освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації оголошує конкурс на заміщення вакантної посади директора Свалявського професійного будівельного ліцею.

Департамент освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації оголошує конкурс на заміщення вакантної посади директора Державного навчального закладу „Мукачівський центр професійно-технічної освіти”.

15-08-2018

Департамент освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації оголошує конкурс на заміщення вакантної посади директора Державного навчального закладу „Мукачівський центр професійно-технічної освіти”.

ВСТУПНУ КАМПАНІЮ ДО ЗАКЛАДІВ ПРОФОСВІТИ ПОДОВЖЕНО ДО 1 ЖОВТНЯ - ЛИСТ МОН

15-08-2018

До 1 жовтня заклади профосвіти можуть проводити додатковий прийом вступників на місця регіонального та державного замовлення. Про це йдеться в листі Міністерства освіти і науки, який був надісланий департаментам (управлінням) освіти і науки обласних, Київської міської державної адміністрації. 

ПОНАД 60 ТИС ВСТУПНИКІВ УЖЕ ЗАРАХОВАНІ ДО ЗАКЛАДІВ ПТО НА БЮДЖЕТ, ОДНАК ОСТАТОЧНІ РЕЗУЛЬТАТИ БУДУТЬ У ВЕРЕСНІ, - МОН

13-08-2018

Вступна кампанія до закладів профосвіти триватиме до 1 вересня, однак вже зараз близько половини від запланованої кількості вступників зараховані на навчання. Таку інформацію має Міністерство освіти і науки України станом на 10 серпня 2018 року.

ФІНАНСУВАННЯ ЗАКЛАДІВ ПРОФОСВІТИ МАЄ НАДХОДИТИ З РІЗНИХ ДЖЕРЕЛ І НАРАЗІ МОН ПРОПОНУЄ ДЛЯ ЦЬОГО КІЛЬКА МЕХАНІЗМІВ, - ЛІЛІЯ ГРИНЕВИЧ

03-08-2018

Зміни у системі фінансування закладів профосвіти мають вирішити проблеми підготовки кадрів, а також дати нові стимули для співпраці з роботодавцями. Для цього фахівці МОН вже розробили низку пропозицій, але вони потребують доопрацювання та консультацій з іншими відомствами. Про це йшлося під час робочої наради з представниками Уряду та бізнесу, яку сьогодні, 1 серпня 2018 року, провели у Міністерстві освіти і науки України.
Учасниками наради стали представники Мінсоцполітики, Міністерства фінансів, Мінрегіону та Мінінфраструктури, а також очільники професійних об'єднань та асоціацій.

ГОЛОВНЕ – ДИТИНА ТА ЇЇ РОЗВИТОК, ТОМУ УКРАЇНСЬКЕ ПОЗАШКІЛЛЯ МАЄ ЗМІНИТИСЬ, - ГЕНДИРЕКТОР ДИРЕКТОРАТУ ІНКЛЮЗИВНОЇ ТА ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ЛАРИСА САМСОНОВА

01-08-2018

Міністерство освіти і науки України пропонує 5 ключових змін позашкільної освіти – від створення нової моделі фінансування до модернізації змісту. Про це повідомила генеральний директор директорату інклюзивної та позашкільної освіти МОН Лариса Самсонова сьогодні, 31 липня 2018 року.
Найголовнішою зміною має стати нова модель фінансування позашкільної освіти.

Цього року 146 тис випускників шкіл вирішили вступити на бакалавра, подавши понад 900 тис заяв

30-07-2018

На 27 липня вступники зареєстрували понад 162 тис електронних кабінетів. З них більш як 141 тис створили ті абітурієнти, які цього року після школи вступають на бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямування). Про це йшлося під час прес-конференції, що відбулася сьогодні, 27 липня 2018 року, в приміщенні МОН.

Внесено зміни до чинного законодавства з питань ліцензування освітньої діяльності

26-07-2018

Для узгодження чинного законодавства з питань ліцензування освітньої діяльності із Законом України „Про освіту” до постанови Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2015 р. № 1187 „Про затвердження Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності закладів освіти” внесено зміни постановою Кабінету Міністрів України від 10 травня 2018 р. № 347.

79% українських вчителів вважають, що систему підвищення кваліфікації педагогів потрібно реформувати – дослідження EdCamp та МОН

23-07-2018

79% українських вчителів вважають, що систему підвищення кваліфікації педагогів потрібно реформувати й робити це має Міністерство освіти і науки України. Такі результати опитування 8427 педагогів з усієї України, яке проводило ГО " EdCamp Україна" разом із Міністерством освіти і науки України – “Навчати й навчатися: як і куди зростати українському вчительству”.

МОН оприлюднило розподіл держзамовлення

16-07-2018

На сайті МОН розміщено розподіл місць державного замовлення для вишів, що знаходяться в сфері управління Міністерства освіти і науки. Його можна переглянути в розділі «Вступна кампанія 2018».

Топ-10 спеціальностей, на які виділено найбільше місць державного бюджету

13-07-2018

"Середня освіта”, “Комп'ютерні науки” та “Будівництво та цивільна інженерія” - ці та інші спеціальності отримали найбільше місць державного замовлення 2018 року. Про це розповів генеральний директор директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН Олег Шаров під час прес-брифінгу, який сьогодні, 12 липня 2018 року, відбувся в приміщенні Міністерства освіти і науки.

Позашкілля - це кузня талантів 100-річчя позашкільного руху в Україні

13-07-2018

У 2018 році в освітній галузі України широко відзначається 100-річчя позашкільного руху. Департаментом освіти і науки облдержадміністрації розроблено План заходів з відзначення в області 100-річчя позашкільного руху. Усі заклади освіти Закарпаття, у яких здійснюється позашкільна робота, передбачили у своїх планах відповідні заходи з відзначення цієї дати, та найбільша роль, звичайно, відведена закладам позашкільної освіти, де зосереджена найбільша кількість творчих дітей та молоді. 

Лілія Гриневич: цьогоріч збільшено держзамовлення на вчителів, фахівців з IT та аграрних наук, але взагалі не буде замовлення на «право» для заочної форми

12-07-2018

Загальний обсяг державного замовлення на бакалаврів і магістрів медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямування цього року складає 84 тис 610 місць. Оскільки кількість випускників шкіл цьогоріч скоротилася на 4%, то й держзамовлення складає близько 96% порівняно з 2017-м. Про це розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич, коментуючи обсяги державного замовлення на підготовку фахівців, наукових та науково-педагогічних кадрів, на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів у 2018-му, що були затверджені Урядом сьогодні, 11 липня 2018 року.

,,Рекітське сузір’я” наводить мости дружби та миру

10-07-2018

Літо – це пора відпочинку та безтурботного дозвілля дітей. Але і в цю пору допитливість та творча наснага окремих з них не знає спокою.