Новини департаменту

Набуло чинності положення про інституційну форму навчання – що це означає

18-06-2019

14 червня набуло чинності положення про інституційну форму здобуття загальної середньої освіти, яке дозволяє будувати індивідуальну траєкторію для учнів.

Перший механізм для створення індивідуальних програм школярів, можливості співпраці між закладами освіти та нові підходи до вечірніх шкіл - Лілія Гриневич розповіла про Положення про інституційну форму

18-06-2019

Відтепер школи зможуть організовувати для дітей мережеву форму здобуття шкільної освіти – це дозволить будувати індивідуальну траєкторію школярам, а також самій школі пропонувати учням цікавіші форми навчання. Крім цього, пропонуються нові підходи до роботи вечірніх шкіл. Усе це передбачено Положенням про інституційну форму здобуття загальної середньої освіти (зареєстрований у Міністерстві юстиції за № 547/93518 від 22.05.2019), що набув чинності сьогодні, 14 червня 2019 року.

Лілія Гриневич: Ми підготували реформу оплати праці освітян - найбільше переваг отримають вихователі, молоді вчителі та майстри

14-06-2019

Чинна система оплати праці педагогів - вихователів, учителів, майстрів, викладачів - породжує величезну нерівність. Це потрібно змінити, тому МОН підготувало реформу оплати праці. Про це розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич сьогодні, 13 червня 2019 року, в межах прес-підходу в загальноосвітній школі I-III ступенів у селі Сосонка Вінницької області.

Відбулися вибори ректора Закарпатської академії мистецтв

13-06-2019

13 червня 2019 року відбулися вибори ректора  Закарпатської академії мистецтв.

Зовнішнє незалежне оцінювання з хімії

13-06-2019

Тестуванням з хімії, що проходило сьогодні, 13 червня, завершилася основна сесія ЗНО-2019.

ЗНО-2019: визначено порогові бали “склав/не склав” з математики, фізики, української мови та літератури

13-06-2019

Експертна комісія при Українському центрі оцінювання якості освіти визначила порогові бали “склав/не склав” для трьох тестів ЗНО - з математики, фізики, української мови та літератури. Відповідні рішення були прийняті сьогодні, 13 червня 2019 року, під час засідання в МОН.

«Хустські оленята» у фіналі проєкту-конкурсу «Відкривай Україну»

13-06-2019

Освітній проєкт-конкурс «Відкривай Україну» 4 роки доводить всій країні, що молодь є рушійною силою змін, вона може і хоче змінити на краще нашу країну. Мета проєкту-конкурсу – створити середовище для розвитку підлітків міст України, у якому вони оволодіють необхідними вміннями та отримають можливість реалізувати командою власну ідею у школі, а згодом – у місті.

Лілія Гриневич: ЗНО для вступу в магістратуру свідчить, що в багатьох вишах дають низьку якість юридичної освіти – час впроваджувати жорсткіші вимоги

13-06-2019

Найближчим часом Кабмін розгляне Концепцію реформування юридичної освіти, яка передбачає жорсткіші механізми для поліпшення якості юридичної освіти в Україні. Про це йшлося на презентації аналітичного звіту за результатами вступних іспитів у магістратуру за технологією ЗНО 2018 року за участі Міністра освіти і науки Лілії Гриневич та Міністра юстиції Павла Петренка сьогодні, 12 червня 2019 року, в межах Міжнародної конференції «Розбудова системи забезпечення якості вищої освіти в Україні».

Активна співпраця з бізнесом, передача управління на місця, новий зміст та інфраструктура: Уряд схвалив концепцію реформування профосвіти до 2027 року

13-06-2019

Передача управління та фінансування на місця, створення мережі центрів досконалості, нові стандарти та модернізація інфраструктури - такі зміни закладені в концепцію “Сучасна професійна (професійно-технічна) освіта”, яку сьогодні, 12 червня 2019 року, схвалено на засіданні Кабміну. Документ визначає ключові напрями реформи до 2027 року.

Проведено нараду директорів закладів професійної (професійно-технічної) освіти

12-06-2019

12 червня 2019 року відбулася нарада директорів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт Державного стандарту базової середньої освіти

12-06-2019

Проєктом визначено:

- мету та принципи організації освітнього процесу у закладах загальної середньої освіти ІІ ступеня;

- зміст ключових компетентностей здобувачів базової середньої освіти;

Відбулися вибори ректора Мукачівського державного університету

12-06-2019

11 червня 2019 року відбулися вибори ректора  Мукачівського державного університету.

Україна прагне бути в європейському тренді щодо розбудови якості вищої освіти, НАЗЯВО вже робить важливі кроки для цього – міжнародна конференція

12-06-2019

Питання забезпечення якості вищої освіти зараз є світовим та, зокрема, європейським трендом. Для України також є дуже важливим розбудовувати свою систему забезпечення якості вищої освіти, й одним з ключових кроків у цьому напрямі є абсолютно новий підхід до акредитації освітніх програм вишів. Про це йшлося в межах однієї з дискусій міжнародної конференції «Розбудова системи забезпечення якості вищої освіти в Україні», що пройшла сьогодні, 11 червня 2019 року, в Києві.

МОН пропонує для громадського обговорення проєкт постанови Кабміну «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 13 жовтня 1993 р. № 859»

12-06-2019

Проєкт постанови розроблено на виконання абзацу шостого підпункту 3 пункту 6 розділу ХІІ Закону України «Про освіту», підпункту 5 частини другої статті 105 Кримінального кодексу України.

МОН пропонує для громадського обговорення проєкт розпорядження Кабміну «Про внесення змін до пункту 1 розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 жовтня 2017 р. № 831-р»

12-06-2019

Проєкт розпорядження Кабміну «Про внесення змін до пункту 1 розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 жовтня 2017 р. № 831-р» розроблено відповідно до статті 23 розділу V Закону України «Про Кабінет Міністрів України» та у зв’язку зі зверненнями регіональних органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо усунення юридичних колізій стосовно виконання повноважень з кадрових питань у сфері професійної (професійно-технічної) освіти.

Вступникам з особливими потребами про можливість безкоштовного навчання

11-06-2019

Дирекція Подільського спеціального навчально-реабілітаційного соціально-економічного коледжу інформує потенційних вступників про можливість безкоштовного навчання за престижними спеціальностями.  

Зовнішнє незалежне оцінювання з географії

11-06-2019

Сьогодні, 11 червня, на базі 12 пунктів проведення ЗНО відбулося тестування з географії. Пункти діяли у чотирьох округах тестування – містах Ужгород та Виноградів (по 2),  м. Мукачево (3), м. Хуст (5). Усього працювали 203 аудиторії. До роботи на пунктах було залучено 507 педагогічних працівників.

Навчально-практичний центр за галузевим спрямуванням з професії „Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів”

11-06-2019

З метою реалізації завдань щодо вдосконалення первинної професійної підготовки учнів, підвищення кваліфікації педагогічних працівників, перепідготовки та професійно-технічного навчання населення,  упровадження в освітній процес новітніх виробничих технологій із застосуванням сучасного обладнання, інструментів і матеріалів, інформації щодо сучасних практик та розробок тощо у Хустському професійному ліцеї створено навчально-практичний центр за галузевим спрямуванням з професії „Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів”.

13 червня для вчителів та батьків проведуть інтернет-конференцію з інклюзії – долучитися можна безкоштовно, але за попередньою реєстрацією

11-06-2019

13 червня 2019 року батьки та вчителі зможуть більше дізнатися про інклюзію та послухати про позитивний досвід її впровадження в школах. Для них проведуть безкоштовну інтернет-конференцію «Інклюзивна освіта: рівні умови для всіх».

Щоденник обласного етапу гри „Сокіл” („Джура”): день четвертий – підбиття підсумків

10-06-2019

7 червня, останній день ІІ (обласного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”), також видався насиченим і напруженим. Адже цього дня, крім завершальних змагань, було підбито підсумки в загальнокомандному заліку і визначено цьогорічних переможців.

Сертифікація вчителів: визначено, як створювати е-портфоліо

07-06-2019

Міністерство освіти і науки затвердило методичні рекомендації щодо створення, змісту та завантаження електронного портфоліо для вчителів, які проходять сертифікацію.

Щоденник обласного етапу гри „Сокіл” („Джура”): 18 команд-учасниць наполегливо виборюють перемогу в різних силових, інтелектуальних і творчих конкурсах

07-06-2019

Напередодні, 6 червня, у другій половині дня рої змагалися в кількох комплексах. У фізкультурно-спортивному комплексі „Козацький гарт” учасники демонстрували силу, згуртованість і вольовий характер в конкурсі перетягування линви.

В інтелектуально-мистецькому комплексі „Козацькі забави” виконували інтелектуально-творче завдання „Квест” та показували свої артистичні здібності й співочі таланти в конкурсі патріотичної пісні.

236 “ЗА”: ВРУ ухвалила законопроєкт “Про фахову передвищу освіту”, який враховує інтереси мільйонів українців - студентів, батьків, освітян, роботодавців

07-06-2019

З 2020 року українські коледжі та технікуми почнуть надавати фахову передвищу освіту: вони готуватимуть фахових молодших бакалаврів і більше не набиратимуть вступників на “молодшого спеціаліста”. Це передбачено проєктом закону "Про фахову передвищу освіту", який сьогодні, 6 червня 2019 року, ухвалила в другому читанні та в цілому Верховна Рада України. Документ підтримали 236 народних депутатів.

Лілія Гриневич: Найближчим часом МОН винесе на Кабмін Концепцію реформи профосвіти та проєкт профільного закону

07-06-2019
Міністерство освіти і науки планує винести на розгляд найближчого засідання Кабміну Концепцію реформи профосвіти та проєкт профільного закону «Про професійну освіту». Про це розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час візиту до нещодавно створеного НПЦ у Отинійському професійному ліцеї енергетичних технологій сьогодні, 6 червня 2019 року, у Івано-Франківській області.

МОН пропонує для громадського обговорення проєкт наказу «Про затвердження Порядку конкурсного відбору підручників та посібників для осіб з ООП, здобувачів професійної освіти і посібників для здобувачів повної загальної середньої освіти та педпрацівників»

07-06-2019

Проєктом наказу Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Порядку конкурсного відбору підручників та посібників для осіб з особливими освітніми потребами, здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти і посібників для здобувачів повної загальної середньої освіти та педагогічних працівників» пропонується затвердити порядок конкурсного відбору підручників та посібників для осіб з особливими освітніми потребами, здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти і посібників для здобувачів повної загальної середньої освіти та педагогічних працівників.

Щоденник обласного етапу гри „Сокіл” („Джура”): гра, що формує вольовий характер, військову вправність і силу духу

06-06-2019

Напередодні, 5 червня, рої показали свою військову майстерність у конкурсі строю та пісні „Впоряд”. Професійне журі у складі представників Мукачівського об’єднаного міського військового комісаріату фахово оцінювало зовнішній вигляд одностроїв, муштрову поставу учасників, шикування в однолаву, проходження з виконанням маршової пісні та інші дії кожного учасника та рою в цілому. Цікавим елементом цього конкурсу було творче завдання, під час якого кожен рій показував злагодженість у виконанні складних елементів шикування, вправи з автоматами тощо. За підсумками цього виду програми перше місце посів рій ,,Лицарі волі” (Великоберезнянський район), друге місце у рою ,,Боржавські козаки” (Свалявський район), третє – у рою ,,Патріот” з Міжгірщини.

Триває прийом заявок на проєкт щодо розвитку освітнього середовища у школах - податися можуть заклади із Закарпаття, Донеччини та Луганщини

06-06-2019

Школам Закарпаття, Донеччини та Луганщини пропонують взяти участь у проєкті “Школа як осередок соціальної згуртованості та стійкості в громаді”. Планується, що учасниками стануть 4 тис учнів та 400 вчителів серед 40 шкіл залучених регіонів.

Зовнішнє незалежне оцінювання з біології

06-06-2019

Сьогодні, 6 червня, відбулося зовнішнє незалежне оцінювання з біології. Для участі у ньому було зареєстровано 4124 особи (у т.ч. для складання державної підсумкової атестації з цього предмета – 3423). Переклад завдань сертифікаційної роботи здійснювався для 447 учасників, серед яких угорською мовою – для 400 осіб, румунською – для 43 і російською – для чотирьох.

МОН пропонує для громадського обговорення проєкт наказу «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на заміщення посади керівника закладу профосвіти»

06-06-2019

Міністерство освіти і науки пропонує для громадського обговорення проєкт наказу «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на заміщення посади керівника державного закладу професійної (професійно-технічної) освіти».

МОН пропонує для громадського обговорення проєкт Закону України «Про Національну систему кваліфікацій»

06-06-2019

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт Закону України «Про Національну систему кваліфікацій», який має на меті вдосконалити правове регулювання питань оцінювання, присвоєння та визнання професійних кваліфікацій, ключових аспектів взаємодії зацікавлених сторін в межах Національної системи кваліфікацій.

МОН пропонує для громадського обговорення проєкт Наказу «Про деякі питання документів про освіту»

06-06-2019

МОН пропонує для громадського обговорення проєкт Наказу «Про деякі питання документів про освіту». Наказ розроблено відповідно до частини п’ятої статті 34 Закону України «Про загальну середню освіту» частини першої статті 40 Закону України «Про освіту» з метою затвердження процедури видачі документів про початкову освіту.

Щоденник обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”) у 2019 році: перший та другий день змагань

05-06-2019

Після урочистого відкриття 4 червня ІІ (обласного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”),  що проходить на базі Бобовищенської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів Мукачівської районної ради, 18 команд-учасниць чесно і наполегливо розпочали боротьбу за перемогу.

Лілія Гриневич: В Україні з’явиться система моніторингу працевлаштування випускників профтехів та вишів

05-06-2019

Міністерство освіти і науки разом з Пенсійним фондом працюватимуть над створенням системи моніторингу працевлаштування випускників закладів вищої та професійної освіти. Про це йшлося на засіданні Ради з питань професійної орієнтації населення, що відбулась сьогодні, 3 червня 2019 року, в приміщенні НСК «Олімпійський».

Більше роботи зі школярами, центри кар’єри у вишах та профтехах, розробка методматеріалів – МОН, Мінсоц, Мінмолодьспорт та ДСЗ підписали меморандум

05-06-2019

Більше профорієнтаційної роботи зі школярами, створення центрів кар’єри у вишах та профтехах, розробка методматеріалів для закладів освіти та система моніторингу працевлаштування випускників – у таких напрямах співпрацюватимуть МОН, Мінсоц, Мінмолодьспорт та Держслужба зайнятості. 

Зовнішнє незалежне оцінювання з історії України

05-06-2019

4 червня відбулося зовнішнє незалежне оцінювання з історії України

ІІ (обласний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”) у 2019 році стартував

04-06-2019

4 червня 2019 року урочисто розпочато проведення ІІ (обласного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”). Цього року цей важливий захід з національно-патріотичного виховання проходитиме  на базі Бобовищенської загальноосвітньої школи    І–ІІІ ступенів Мукачівської районної ради у формі підсумкового наметового таборування.

Відбувся обласний фестиваль-конкурс „Молодь обирає здоров’я”

03-06-2019

1 червня 2019 року на базі Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” проведено ІІ (обласний) етап Всеукраїнського фестивалю-конкурсу „Молодь обирає здоров’я”.

Уже вдруге в Ужгороді відбувся загальноміський фестиваль «Ням-ням фест»

03-06-2019

Уже вдруге в Ужгороді відбувся загальноміський фестиваль «Ням-ням фест»: кухарі майже всіх дитячих садочків та навчально-виховних комплексів представили на суд журі та малечі, яка прийшла на свято, свої кулінарні витвори, котрі можна готувати в закладах освіти і включати в меню.

Наступність ДНЗ та ЗОШ. Вихованці Обавського садочка вітають випускників Косинської ЗОШ І ступеню та Обавську ЗОШ І-ІІ ступенів

31-05-2019

Наступність ДНЗ та ЗОШ. Вихованці Обавського садочка вітають випускників Косинської ЗОШ І ступеню та Обавську ЗОШ І-ІІ ступенів

МОН рекомендує: список літератури, яку варто прочитати влітку учням 5-11 класів

31-05-2019

Список літератури: Що читати влітку учням 5-11 класів. Позакласне читання допоможе дітлахам підготуватися до наступного навчального року, розважить під час канікул та забезпечить новими знаннями. Ми спитали у співробітників Міністерства освіти та науки України, які твори бажано прочитати влітку 2019 року, і отримали наступний список.

У Мукачеві відкрили нову початкову ланку НВК «Гармонії».

31-05-2019

30 травня, в 11.00 відбулось урочисте відкриття початкової ланки НВК «Гармонія», де зможуть здобуватимуть знання 264 учня нашого міста.

Михайло Рівіс також завітав на свято і у Свалявський інклюзивно-ресурсний центр

31-05-2019

Цього ж дня голова обласної ради Михайло Рівіс, перебуваючи з візитом на Свалявщині, завітав до місцевого інклюзивно-ресурсного центру, щоб привітати його вихованців із Міжнародним днем захисту дітей.

Гриневич пояснила, як працюватиме новий закон для шкіл з мовами нацменшин

31-05-2019

Ухвалений Верховною Радою 25 квітня закон про мову продовжив перехідний період застосування статті 7 закону “Про освіту”, яка регламентує мову навчання, на три роки - до 2023-го.

Зовнішнє незалежне оцінювання з фізики

30-05-2019

Сьогодні, 30 травня, 465  зареєстрованих учасників мали можливість складати зовнішнє тестування з фізики, у т. ч. 245 з них для зарахування результатів як ДПА.

Роз’яснення щодо використання нової редакції «Українського правопису»

30-05-2019

22 травня 2019 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 437 «Питання українського правопису», якою схвалено нову редакцію «Українського правопису».

У ДВНЗ „Ужгородський національний університет” відбувся фінальний етап конкурсу інноваційних ідей „Стартап ̶ УжНУ 2019ˮ

30-05-2019

У Державному вищому навчальному закладі „Ужгородський національний університет” проведено фінальний етап конкурсу „Стартап  ̶  УжНУ 2019ˮ.  Проведено його у межах щорічного Всеукраїнського фестивалю інновацій. В основу конкурсу – популяризація інноваційної та підприємницької діяльності, розвиток творчого потенціалу студентів, трансфер технологій, комерціалізація наукових ідей. Перевага надавалася  науково-технічним проектам, що мають високий рівень інноваційної складової та готовності до впровадження у виробництво.

Прощання з Букварем

30-05-2019

28 травня 2019 року в Ужгородській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті І – ІІІ ступенів Закарпатської обласної ради проведено свято „Прощання з Букварем”. Саме з Букваря починається цікавий шлях у світ знань. Ця перша книжка  ввела першокласників у таємничий світ літер, навчила читати, ознайомила з новими словами. „Буквар” став для учнів справжнім другом!

Зовнішнє незалежне оцінювання з іноземних мов

29-05-2019

27 та 28 травня в Україні проходило ЗНО з  іноземних мов. На Закарпатті працювали 10 пунктів проведення ЗНО: один – з  німецької, французької мов (м. Ужгород) та 9 – з англійської мови (по 3 у містах Ужгород, Мукачево, Виноградів).

Розпочато навчання фахівців ІРЦ

28-05-2019

Відповідно до наказів МОН України 17.05.2019 № 671, департаменту освіти Закарпатської ОДА 22.05.2019 № 150 щодо навчання фахівців ІРЦ 27 травня на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти розпочався тренінг з підвищення кваліфікації педагогічних працівників інклюзивно-ресурсних центрів Закарпатської області „Користування психодіагностичними методиками WISC-IV, Lester-3, Conners-3, PEP-3 та CASD”.