Новини департаменту

,,Під Старий Новий рік”

14-01-2019

У рамках обласних заходів з організації та проведення новорічних і різдвяних свят для дітей області відбуваються різноманітні культурно-мистецькі заходи з участю вихованців закладів позашкільної освіти. Зокрема, Закарпатський обласний палац дитячої та юнацької творчості ,,ПАДІЮН” традиційно у розпал різдвяних свят  влаштовує феєричну концертну шоу-програму ,,Під Старий Новий рік”.

Фахівці ХНЕУ створили відкритий безкоштовний онлайн-сервіс, який допомагає підготуватися до ЗНО

14-01-2019

Викладачі Харківського національного економічного університету ім. С. Кузнеця запустили та наповнюють онлайн-ресурс, який може допомогти у підготовці до зовнішнього незалежного оцінювання. Оцінити його переваги можуть користувачі Іnstagram.

«Світ захоплень». 17 тиждень НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

14-01-2019
Добірка вправ та завдань, які можна використати під час підготовки до нового навчального тижня НУШ.

Якщо у тебе є захоплення, то ти - цікава та непересічна особистість, яка ніколи не нудьгує у вільний час. Тому мати хобі – чудово. Це знають навіть першачки. Саме тому, відповідно до Модельної навчальної програми, темою сімнадцятого тижня НУШ є «Світ захоплень». Протягом цього тижня учні дізнаються багато цікавих фактів про те, якими бувають захоплення, чому вони корисні, як, маючи захоплення, досягти успіху, та, можливо, знайдуть для себе чудове хобі.

З керівниками закладів освіти обласного підпорядкування обговорено ряд важливих питань

10-01-2019

10 січня відбулася нарада керівників закладів обласного підпорядкування, де директор департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації Ганна Сопкова проаналізувала роботу закладів освіти, що знаходяться у безпосередньому підпорядкуванні департаменту, з окремих напрямів роботи та  озвучила ключові проблеми, над вирішенням яких необхідно працювати у найближчий час.

Цьогоріч учні 9-х класів не здаватимуть державну підсумкову атестацію за технологією ЗНО - роз'яснення МОН

10-01-2019

2019 року державну підсумкову атестацію за технологією ЗНО здаватимуть лише учні 11-х класів, а також студенти закладів вищої (коледжі та технікуми) та професійної освіти, які цього року завершуватимуть здобуття повної загальної середньої освіти. Учні 9-х класів, як і в попередні роки, здаватимуть ДПА у письмовій формі (НЕ в формі ЗНО).

Стартувала реєстрація на пробне ЗНО 2019 року

08-01-2019

Сьогодні, 8 січня, розпочалася реєстрація на пробне ЗНО-2019, яка триватиме до 31 січня включно.
Реєстрація здійснюється на сайті Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти  (далі – ІФРЦОЯО) www.test.if.ua  у розділі „Реєстрація на пробне ЗНО-2019”. Вартість одного пробного тесту у 2019 році становить 138 грн.

«Зимові свята». 16 тиждень НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

08-01-2019
Добірка ігор, вправ та цікавих ідей, які можна використати впродовж шістнадцятого тижня у Новій українській школі.
Уже по закінченню шістнадцятого навчального тижня першачки зможуть розказати багато цікавого про українські зимові традиції та їхні особливості. Адже відповідно до Модельної навчальної програми цей тиждень присвячений зимовим святам.

“Смарт Освіта” розробила курс “Ефективні комунікації для освітніх управлінців”

08-01-2019

Громадська організація “Смарт Освіта” відкрила безкоштовний курс “Ефективні комунікації для освітніх управлінців” на онлайн-платформі EdEra.

Щоб вчителі кожної з областей мали можливість взяти участь у добровільній сертифікації, цьогоріч усі регіони матимуть гарантовану, але необов’язкову кількість місць, – Лілія Гриневич

08-01-2019

Щоб педагоги кожної з областей мали можливість взяти участь у добровільній сертифікації,  усі регіони матимуть гарантовану, але необов’язкову кількість місць, яку зможуть зайняти вчителі початкової школи саме цього регіону. Про це розповіла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, коментуючи Наказ МОН № 1486 від 29.12.2018 сьогодні, 4 січня 2019 року, в МОН.

Вступ 2019: затверджено Умови прийому до вишів, на вступників чекають зміни у творчих конкурсах, прохідних балах та пільгах

03-01-2019

Умови прийому до закладів вищої освіти на 2019 рік пройшли остаточне затвердження та набули чинності – відповідний наказ МОН був зареєстрований в Мін'юсті та вже розміщений на сайті Міністерства сьогодні, 28 грудня 2018 року. Мінімальні прохідні бали 150 та 130 для окремих спеціальностей, творчі конкурси до подачі заяв, компактніші терміни вступної кампанії – ці та інші новації чекають на вступників наступного року.

МОН ПРОПОНУЄ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТ ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ПОЗАШКІЛЬНУ ОСВІТУ»

03-01-2019
МОН підготувало проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про позашкільну освіту», який має на меті удосконалити правове регулювання освітнього процесу в системі позашкільної освіти, а також створити умови рівного доступу до позашкільної освіти в регіонах.

МОН пропонує для громадського обговорення проект постанови КМУ "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 7 червня 1999 р. №992"

29-12-2018

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проект постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 7 червня 1999 р. № 992”.

Уряд затвердив Положення про сертифікацію вчителів

28-12-2018

Кабінет Міністрів затвердив Положення «Про сертифікацію педагогічних працівників». Про це повідомили у Міністерстві освіти.
Метою сертифікації є виявлення та стимулювання педагогічних працівників з високим рівнем професійної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.

МОН пропонує для громадського обговорення проект Наказу "Про затвердження Типового переліку спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку дітей з ООП, які навчаються в інклюзивних та спеціальних групах закладів дошкільної освіти"

28-12-2018

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проект наказу "Про затвердження Типового переліку спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних та спеціальних групах закладів дошкільної освіти".

2018 рік запам’ятається вихованцям Воловецької філії ЗОЕНЦ ,,Арніка” змістовним відпочинком

27-12-2018

23 грудня 2018 року завершилася сімнадцята відпочинкова зміна у Воловецькій філії Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, а з нею завершився і ще один рік організації змістовного, цікавого та корисного відпочинку дітей. Під час сімнадцятої зміни на базі Воловецької філії ЗОЕНЦ ,,Арніка” відпочивали шістдесят  дітей – учнів закладів загальної середньої освіти Іршавського та Мукачівського районів.

У Свалявському районі відкрили інклюзивно-ресурсний центр

27-12-2018

26 грудня 2018 року відбулося відкриття комунальної установи „Інклюзивно-ресурсний центр Свалявської районної ради Закарпатської області”.
На урочистостях були присутні Дідович О.А., голова Свалявської районної державної адміністрації, Ливч М.М., голова Свалявської районної ради, Стегура К.О., заступник голови Свалявської районної ради, Бокоч Н.М., методист обласного методичного центру при департаменті освіти і науки облдержадміністрації.

Навчально-практичний центр новітніх технологій зварювання на базі ДНЗ „Ужгородський центр професійно-технічної освіти”

26-12-2018

26 грудня 2018 року в області відкрито четвертий навчально-практичний центр із упровадження сучасних виробничих технологій. Зокрема на базі центру, що функціонуватиме ДНЗ „Ужгородський центр професійно-технічної освіти”, здійснюватиметься підготовка з професій „Електрозварник ручного зварювання”, „Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних зварювальних машинах”, „Зварник”. Зі словами вітання до учасників зібрання звернулися Сопкова Ганна Іванівна, директор департаменту освіти і науки Закарпатської  обласної державної адміністрації, та  Пуківська  Марина  Іванівна, начальник  управління освіти Ужгородської міської ради.

Різдвяний передзвін мовами друзів у „ПАДІЮНі”

21-12-2018

19 грудня, у День Святого Миколая, „Різдвяний передзвін мовами друзів 2018” зібрав чималу кількість гостей навколо яскраво вбраної ялинки у фойє другого поверху  „ПАДІЮНу”. Особливого шарму святу додав творчий ярмарок та чарівна різдвяна фотозона.

Відбулася колегія департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації

20-12-2018

20 грудня відбулося розширене планове засідання колегії департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації. До порядку денного вищого колегіального органу увійшли наступні питання:

  1. Про виконання органами місцевого самоврядування вимог Закону України „Про загальну середню освіту” щодо створення інклюзивно-ресурсних центрів та надання якісних освітніх послуг дітям з особливими освітніми потребами.
  2. Про стан організації фінансово-господарської діяльності у закладах професійної (професійно-технічної) освіти.

У День Святого Миколая у м.Ужгород відбулося запалення вогнів новорічної ялинки

19-12-2018

19 грудня 2018 року, у День Святого Миколая, в обласному центрі відбулося запалення вогнів головної обласної новорічної ялинки. Найбільше цього свята очікували діти, адже вони цілий рік були слухняними у поведінці, старанними у справах і сумлінними у навчанні, щоб з вдячністю отримати подарунок від Святого Миколая.

Свято Миколая юні талановиті закарпатці зустріли з родиною Президента

19-12-2018

19 грудня в Україні відзначають День Святого Миколая. Святий Миколай – один із найшанованіших святих – чудотворець, заступник бідних, захисник дітей, а також покровитель мандрівників.
З давніх часів цей день святкувався весело. Заздалегідь готували подарунки, пекли печиво, запрошували музикантів, скликали гостей.

Орієнтир на власні інтереси та впевненість у працевлаштуванні за фахом - директорат профосвіти МОН завершив опитування учнів ЗПО

19-12-2018

Найчастіше професійну освіту обирають школярі після 9-го класу (83 %), вибір закладу та фаху вони роблять самостійно. Крім того, більшість з них - майже 55% - впевнені, що знайдуть роботу за спеціальністю після завершення навчання. Таку інформацію за результатами опитування подає директорат професійної освіти МОН сьогодні, 18 грудня 2018 року.

Європа надає 58 млн євро на модернізацію професійної освіти в Україні, - в Брюсселі підписано угоду про фінансування проекту «EU4SKILLS»

18-12-2018

Європа надає Україні 58 млн євро на розвиток професійної освіти  - модернізацію інфраструктури, закупівлю обладнання, створення центрів досконалості, а також зміну змісту освіти, навчання майстрів та вчителів, розробку нових освітніх стандартів. Відповідну Угоду між Україною та Європейською Комісією про фінансування проекту «EU4Skills» було підписано сьогодні, 17 грудня 2018 року, у Брюсселі в межах засідання Ради асоціації України-ЄС.

,,Від Миколая до Різдва” – виставка творчих робіт вихованців ЗОЦНТТУМ

17-12-2018

14 грудня 2018 року в Закарпатському обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді відбулося відкриття виставки ,,Від Миколая до Різдва”. 
Зазначена виставка робіт вихованців гуртків науково-технічного та художньо-естетичного напрямків технічної творчості, яка традиційно проводиться до  Дня Святого Миколая, святкування Нового року та Різдва, відбувається в рамках обласних заходів з організація та проведення новорічних і різдвяних свят для дітей області.

Як побудувати суспільство освіченого загалу

14-12-2018

Про те, як реалізувати цю мету, що є головною складовою  освітньої реформи, яка розпочалася 1 вересня 2018 року, йшлося 13 грудня в м. Київ під час Форуму „Освітні вимірювання в контексті Нової української школи”.
Про орієнтири системи освіти 21 сторіччя та шляхи їх реалізації говорили Лілія Гриневич, міністр освіти і науки України, Вадим Карандій, директор Українського центру оцінювання якості освіти, вітчизняні та закордонні науковці. 

«Подорожуємо в часі». 15 тиждень НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

14-12-2018
Добірка ігор та вправ, які можна використовувати впродовж п’ятнадцятого тижня навчання у Новій українській школі.

Що таке час? Як його виміряти? З чого складається рік? Навіщо потрібен календар? На ці та інші запитання першачки дізнаються відповіді протягом п’ятнадцятого навчального тижня, який, згідно з  Модельною навчальною програмою, присвячений подорожі у часі.

В області проходить тиждень права

13-12-2018

13 грудня цього року на базі юридичного факультету ДВНЗ ,,Ужгородський національний університет” відбулася науково-практична конференція ,,Перспективи викладання правознавства у закладах загальної середньої освіти”. Конференція організована ДВНЗ ,,Ужгородський національний університет” спільно з департаментом освіти і науки облдержадміністрації та Закарпатським інститутом післядипломної педагогічної освіти в рамках проведення тижня права.

Засідання комісії з відбору закладів освіти для організації професійного навчання зареєстрованих безробітних та (або) їх проживання в період навчання у 2019 році.

13-12-2018

13 грудня 2018 року в приміщенні Закарпатського обласного центру зайнятості відбулося друге засідання комісії з відбору закладів освіти для організації професійного навчання зареєстрованих безробітних та (або) їх проживання в період навчання у 2019 році.

МОН пропонує для громадського обговорення проект наказу «Про затвердження стандарту спеціалізованої загальної середньої освіти наукового профілю»

13-12-2018

Проект Стандарту розроблено з метою забезпечення умов  для формування у здобувачів освіти наукового профілю дослідницьких умінь та  компетентностей у здійсненні діяльності наукового спрямування за природничо-математичним, суспільно-гуманітарним або техніко-технологічним  напрямами.

Встановлено вартість пробного тестування

12-12-2018

За інформацією Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти вартість пробного тестування з одного предмета у 2019 році становитиме 138 гривень.

Щорічні освітні виставки «Сучасні заклади освіти» та «World Edu» відбудуться 14-16 березня у Києві

12-12-2018

14-16 березня 2019 року відбудуться Десята міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти» та Дев’ята міжнародна виставка освіти за кордоном «World Edu» у Київському Палаці дітей та юнацтва (вул. І. Мазепи, 13).

31,5 тис примірників методичних рекомендацій для вчителів початкової школи вже найближчим часом потраплять у всі школи України

11-12-2018

Близько 15,5 тис шкіл отримають примірники методичних рекомендацій для початкової школи, що допоможуть вчителям глибше зрозуміти суть освітньої реформи, а також дадуть цінні орієнтири для впровадження нового Держстандарту початкової освіти. Доставка цих рекомендацій у заклади стала можливою завдяки співпраці МОН та Міністерства інформаційної політики, яке забезпечило друк усього накладу – 31 тис 559 примірників. Про це розповіла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час спілкування з вчителями опорної Новосільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені Мирона Зарицького сьогодні, 11 грудня 2018 року, в межах робочої поїздки на Тернопільщину.

На 2019 рік закладено ще 1 млрд грн на обладнання початкової школи, гадаю, наступного року ці інвестиції використовуватимуться ефективніше, - Лілія Гриневич

11-12-2018

Як правильно використати інвестиції держави в НУШ, чи не зупиниться реформа на початковій школі, чи підтримають вчителів, які далі втілюватимуть зміни, – питання, які найбільше турбують вчителів початкової школи. Про це розповіли тренери, що проводять підвищення кваліфікації в межах реформи НУШ у Львівській області сьогодні, 10 грудня 2018 року, під час зустрічі з Міністром освіти і науки Лілією Гриневич у межах її робочої поїздки у Львівську область.

Освіта ромського населення

11-12-2018

10 грудня 2018 року у м. Ужгород відбулась конференція на тему: REYN –Україна: можливості і виклики.
Починаючи з 2018 року Закарпатський обласний благодійний фонд „Благо” займається реалізацією проекту Розширення  та зміцнення національної мережі REYN – Україна.

Навчальний семінар „Розроблення проектів та управління проектним циклом”

10-12-2018

З метою залучення до розроблення проектів для отримання додаткового фінансування та інвестицій на розвиток системи професійної освіти регіону, зокрема з таких джерел, як секторальна бюджетна підтримка ЄС, державний фонд регіонального розвитку, програми міжнародної технічної допомоги 6 - 7 грудня 2018 року у м. Київ Міністерством освіти і науки України у співпраці з програмою „U-LEAD з Європою”, що здійснюється за підтримки Європейської комісії, Федерального міністерства економічної співпраці та розвитку (Німеччина), Міністерства закордонних справ Данії, Міністерства закордонних справ Естонії, Міністерства закордонних справ Польщі, Міністерства закордонних справ Швеції проведено навчальний семінар „Розроблення проектів та управління проектним циклом”. „U-LEAD з Європою” підтримує впровадження політики – розгортання реформ шляхом розбудови установ, супроводу, координації та розвитку спроможності, включно з необхідними тренінгами та пакетами підтримки.

Лілія Гриневич: ми продовжуємо програму з модернізації закладів професійної освіти - на 2019 рік закладено 50 млн

10-12-2018

У бюджеті на 2019 рік передбачено 50 млн на модернізацію професійної освіти – створення навчально-практичних центрів із сучасним обладнанням за професіями, яких найбільше потребує ринок праці. Про це повідомила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час круглого столу «Розвиток професійної освіти» сьогодні, 10 грудня 2018 року, у Львові.

Учень, роботодавець та заклад профосвіти зможуть підписати договір, щоб навчання проходило також на виробництві - МОН оприлюднило для обговорення типовий договір

10-12-2018

Міністерство освіти і науки розмістило на громадське обговорення типовий договір про здобуття професійної освіти за дуальною формою навчання. Планується, що це буде тристоронній документ, що дозволить організувати навчання не лише в закладі, а й на виробництві. При цьому роботодавець у межах договору може домовитися з учнем, що той працюватиме певний період часу після навчання на його виробництві. Про це розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич сьогодні, 10 грудня 2018 року, під час круглого столу «Розвиток професійної освіти» в межах робочої поїздки до Львівської області.

Профорієнтаційні бесіди з ліцеїстами

10-12-2018

Добігає кінця цикл профорієнтаційних бесід у першому семестрі для ліцеїстів 2 курсу Закарпатського обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Красного поля Закарпатської обласної ради. Майбутні випускники вже зустрілися з викладачами провідних вищих військових навчальних закладів, а саме Військового інституту телекомунікації та інформатизації імені Героїв Крут, Національної академії Національної гвардії України, Національної академії Державної прикордонної служби, Житомирського військового інституту імені С. П. Корольова, Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

XIX Міжнародний конкурс з української мови ім. П. Яцика

10-12-2018

8 грудня в Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся третій етап XIXМіжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. На це справжнє свято української духовності зійшлися учні 3 – 11 класів закладів загальної середньої освіти з усіх районів і територіальних громад області, студенти різних вишів. Підтримати конкурсантів приїхали вчителі, чимало батьків. Простора актова зала інституту ледве умістила учасників урочистостей з нагоди відкриття конкурсу.

«Таємниці космосу». 14 тиждень НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

10-12-2018
Добірка матеріалів та вправ, які можна використати впродовж чотирнадцятого тижня навчання у Новій українській школі.

Новий навчальний тиждень відкриває для першачків безліч цікавих можливостей: вони дізнаються багато цікавинок про нашу планету та про космос: Що можна побачити у космосі, чи буде життя на Землі без Сонця, як та чому відбуваються добові зміни у природі. І це тільки початок! Наприкінці цього тижня першачки знатимуть, чому день змінює ніч, умітимуть визначати час за годинником, розумітимуть роль Сонця у житті Землі та фантазуватимуть про життя на інших планетах. І про все це діти дізнаються лише за один тиждень, який, відповідно до Модельної навчальної програми, присвячено космосу.

Всеукраїнська нарада „Підсумки розвитку дошкільної освіти у 2018 році. Актуальні питання діяльності закладів дошкільної освіти та обговорення плану роботи на 2019 рік”

10-12-2018

 6 грудня 2018 року у Міністерстві освіти і науки України  відбулась Всеукраїнська нарада з питань розвитку дошкільної освіти у 2018 році та розглядались актуальні питання діяльності закладів дошкільної освіти, обговорення плану роботи на 2019 рік.
У роботі наради  взяли участь головні спеціалісти департаментів, управлінь освіти і науки обласних адміністрацій, методисти інститутів післядипломної педагогічної освіти та академій неперервної педагогічної освіти з усіх регіонів України.

Форум Нове покоління

10-12-2018

Президент Закарпатського обласного парламенту „Нове покоління” Назар Староста отримав мандат представника Національної Дитячої Ради на Всеукраїнському форумі НДР «Почуй і підтримай дитину».
В столиці нашої держави відбулися історичні події для дитячої та учнівської спільноти. 7-9 грудня найкращі та найактивніші молоді люди України спільно з Уповноваженим Президента України з прав дитини Миколою Кулебою, Міністром освіти і науки Лілією Гриневич та іншими видатними особистостями України шукали рішення на питання, які турбують дітей. Вони разом планували, як діти можуть впливати на рішення на національному рівні. Дорослі вважають, що знають потреби дітей. Але чи завжди це так? Адже лише у відкритій розмові з дітьми можна з'ясувати, що саме їх турбує і що їм потрібно для якісного життя.

Семінар керівників районних (міських) філій Закарпатського територіального відділення Малої Академії Наук

07-12-2018

6 грудня 2018 року на базі Закарпатського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді відбувся обласний семінар керівників районних (міських) філій Закарпатського територіального відділення Малої Академії Наук на тему „Використання сучасних освітніх технологій в діяльності Закарпатського територіального відділення МАН України”.

МОН пропонує до громадського обговорення проект ЗУ "Про внесення змін та доповнень до ЗУ "Про вищу освіту" (щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти)"

07-12-2018

На виконання абзацу першого підпункту 2 пункту 6 розділу XII “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про освіту” Міністерством розроблено проект Закону України “Про внесення змін та доповнень до Закону України “Про вищу освіту” (щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти)”, який пропонується до громадського обговорення. 

Затверджено вимоги щодо реєстрації осіб для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні у 2019 році

06-12-2018

Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти, до зони обслуговування якого належить Закарпатська область, наказом від 29.11.2018 №115-ОД затвердив Вимоги щодо реєстрації осіб для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні у 2019 році в Закарпатській, Івано-Франківській, Тернопільській, Чернівецькій областях, які передбачають покрокові дії процедури реєстрації.http://www.test.if.ua

МОН пропонує для громадського обговорення проект постанови КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 серпня серпня 2010 р. №777»

05-12-2018

На виконання вимог Закону України «Про освіту» МОН розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 р. № 777».

Закарпатська учениця серед стипендіатів

04-12-2018

Ще одна закарпатська учениця стала володарем стипендії. Цього разу відповідно до Указу Президента України від 9 листопада 2018 року № 360 та наказу Міністерства освіти і науки України 30.11.2018 № 1323 стипендія ім. Тараса Шевченка за особливі успіхи у вивченні української мови та літератури у 2017/2018 навчальному році призначена учениці Мукачівського навчально-виховного комплексу „Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад” № 11 Мукачівської міської ради Закарпатської області Ланьо Марії-Мартіні.
Згідно з наказом стипендія виплачуватиметься за рахунок коштів бюджету, з якого фінансується заклад освіти, де навчається стипендіат,  щомісяця протягом року, з 1 вересня 2018 року до 1 вересня 2019 року.