,,Живі, поки пам’ятаємо”. Заклади освіти області долучилися до участі у Всеукраїнській акції пам’яті ,,Сонях”

,,Живі, поки пам’ятаємо”.  Заклади освіти області долучилися до участі у Всеукраїнській акції пам’яті ,,Сонях”

27 – 29 серпня 2021 року відбувалася Всеукраїнська акція пам’яті ,,Сонях”, організована з метою гідного вшанування пам’яті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, увічнення їх героїзму, зміцнення патріотичного духу в суспільстві як новий український символ життя України, до участі у якій долучилися заклади освіти області.

Відзначення Дня пам’яті захисників України відбувається щороку 29 серпня. Саме в цей день у 2014 році в ході російсько-української війни та Іловайської операції відбувся потужний прорив української групи військ з російського оточення, де проявився масовий героїзм добровольців і військових та загинула найбільша кількість українських воїнів. Ті трагічні події російсько-української війни розгорталися на сході України на полях соняхів, які вже поспіли. І саме під цими соняхами сотні захисників України в боротьбі з ворогом поклали своє життя на вівтар свободи та незалежності нашої країни. Саме тому сонях є символом Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Втрати України у ході російсько-української війни та Іловайської операції були значними: за офіційною статистикою, загинуло 366 героїв-воїнів, понад 400 отримали поранення, 128 потрапили в полон і більше 40захисників вважаються зниклими безвісти.

У рамках Всеукраїнської акції пам’яті ,,Сонях” у закладах освіти проведено ряд заходів із  вшанування пам’яті захисників України.

У Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮНˮ організовано тематичну виставку малюнків вихованців образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва. Вихованці та педагоги гуртка „Декоративний дизайн” виготовили 120 стилізованих соняхів з фетру для декоративного тематичного оформлення елементів одягу, які використано під час проведення меморіальних заходів в м. Ужгород.

У Палаці проведено літературно-художній патріотичний захід „Сонях пам’яті”, під час якого вихованці читали тематичну поезію. присвячену воїнам-героям, слухали сучасні пісні про бойові дії та подвиги синів і доньок України, примножуючи пам’ять про захисників нашої батьківщини, які і нині серед нас, у наших серцях. Вихованці гуртків духовного та творчого розвитку „Джерела” виготовили декоративну композицію „Шануємо та пам’ятаємо”. Дитячий та педагогічний колектив „ПАДІЮНу”, згадуючи ті моторошні події семирічної давності, вшанував загиблих героїв хвилиною мовчання…

Долучилися до Всеукраїнської акції пам’яті „Сонях” педагогічні працівники Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. Хвилиною мовчання та покладанням символічних букетів колектив ЗОЕНЦУМ вшанував  закарпатців, які, захищаючи незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, віддали за її  своє життя.

Соняхи – свідки найкривавіших трагедій російсько-української війни – покладено до підніжжя  меморіалів на площі ім. Віталія Постолакі, на Пагорбі Слави та на могили загиблих воїнів АТО/ОСС. Ці рослини сонця – символи світлої й вічної пам’яті про захисників України та  прагнення добра і миру в майбутньому.

Учасники акції відвідали могилу Олександра Попадинця, героя, пам’ять якого вшанували хвилиною мовчання – колишнього вихованця ЗОЕНЦУМ та могили   інших героїв АТО.

Україна для кожного із загиблих воїнів це сонце в його душі, яке зігрівало і надихало захищати свій дім. Тому сонях пам’яті – це не просто символ історичної мужності українських воїнів, це символ життя України. З чорним, як українська земля, зернятком, що обов’язково проросте, бо українці і далі будуть відроджуватися, скільки б не намагалися їх знищити.

 

30-08-2021