Напередодні 30-ї річниці незалежності України у галузі освіти активізовано проведення національно-патріотичних заходів з участю дітей та молоді. Зокрема, з 19 до 29 липня 2021 року Чернівецькій області проведено ІІІ етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”) „Джура 2021: Буковинська січ” для старшої вікової групи. Участь у зазначеному всеукраїнському заході від Закарпатської області взяв рій ,,Королівська гвардія” Королівського закладу загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів №1 Королівської селищної ради Берегівського району.
На Буковину з’їхалися найкращі команди із 24 областей України. Учасники Всеукраїнського етапу гри „Сокіл” („Джура”) відзначилися належною фаховою підготовкою роїв своєї вікової групи у конкурсах ,,Відун”, ,,Книга звитяг”, конкурсі звітів про роботу роїв, у конкурсах ,,Підтягування на перекладині”, ,,Віджимання”, ,,Пластун”, ,,Впоряд”, ,,Ватра”, ,,Таборування”.
Керівники рою Анатолій Яковлев, вчитель фізичної культури Королівського ЗЗСО І – ІІІ ступенів №1, та Андрій Більце, завідувач організаційно-масового відділу Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді, провели з роєм навчальні тренування, спонукаючи дітей до досягнення хороших результатів, виховуючи в них моральні та вольові якості згідно з Кодексом лицарської честі учасника гри „Сокіл” („Джура”) і формуючи необхідні знання, вміння та навички.
Під час всеукраїнського етапу гри „Сокіл” („Джура”) учасники рою ,,Королівська гвардія” досягли неабияких результатів. Зокрема, вибороли кубок за третє місце у змаганні „Метання гранати” та увійшли до шістки найкращих команд.
У рамках всеукраїнського етапу гри „Сокіл” („Джура”) проведено ряд різноманітних виховних, інформаційних, культурно-масових заходів для „джур”. Зокрема, було організовано екскурсію до музею Вижницького коледжу декоративно-прикладного мистецтва.
Учасники відвідали також майстер-клас народної майстрині Галини Олійник, яка є членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Її роботи увійшли до „Книги рекордів України” – найбільша булава та найбільший бунчук.
Під час заходу всі учасники активно спілкувалися між собою та ділилися здобутками в організації та проведенні гри „Сокіл” („Джура”) у своїх територіальних громадах, поглибили свої знання про історичне минуле та сучасне Буковини, відвідавши пам’ятки історії та архітектури у містах Хотин, Вижниця і Чернівці.
Гра сприяла піднесенню національно-патріотичного виховання дітей та молоді, активізації процесу формування та закріплення навичок активного громадянства, подальшого розвитку форм і методів виховної роботи в роях, куренях та закладах освіти.