На Закарпатті проведено третє засідання українсько-угорської міжвідомчої робочої групи з питань освіти.

На Закарпатті проведено третє засідання українсько-угорської міжвідомчої робочої групи  з питань освіти.

Упродовж двох днів, 15 – 16 вересня, з участю представників України та Угорщини на Закарпатті проведено третє засідання українсько-угорської міжвідомчої робочої групи  з питань освіти.

Очолює українську частину міжвідомчої робочої групи заступник Міністра освіти і науки України Віра Рогова, угорську частину – Державний секретар Міністерства зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Оршої Пачай-Томашіч.

Високе представництво делегацій, серед яких Надзвичайний і Повноважний Посол України в Угорщині, Посол Угорщини в Україні, Генеральний консул  Угорщини в Ужгороді, представники Міністерства освіти і науки та Міністерства закордонних справ України, Міністерства зовнішньої економіки і закордонних справ, Міністерства  інновацій та технологій і Міністерства людських ресурсів Угорщини, засвідчило зацікавлення двох держав на регіональному рівні вирішити  основні питання в галузі освіти представників національних меншин.

15 вересня члени делегації на практиці ознайомилися з умовами, що створені для задоволення освітніх потреб угорської національної меншини на Закарпатті. Вони відвідали Великоберезький заклад загальної середньої освіти ім. Добраі Петера Великоберезької сільської ради та Дерценську загальноосвітню школу І – ІІІ ступенів Мукачівської міської ради.

16 вересня під час засідання українсько-угорської міжвідомчої робочої групи з  питань освіти заслухано фахівців обох сторін за кожним із окреслених питань порядку денного.

Засідання відбулося у формі конструктивного та відкритого діалогу. У ході його проведення  було обговорено питання розроблення та видання підручників, іншої навчальної літератури для закладів загальної середньої освіти з навчанням угорською мовою; підвищення кваліфікації педагогічних працівників; навчально-методичне забезпечення вивчення державної мови у закладах (класах) з навчанням угорською мовою.

За підсумками обговорення роботи кожної із підгруп вироблено пропозиції подальшого двостороннього співробітництва, окреслено шляхи вирішення актуальних питань. Досягнуто домовленостей, що і надалі дозволять вживати заходів для забезпечення  успішного особистого та професійного розвитку громадян України.