Новини департаменту

Ганна Новосад: Якщо ми хочемо інклюзії в школах, вона має бути і в садках, однак вчителі та простір мають бути до цього готовими

07-10-2019

Дошкільна освіта надзвичайно важлива для адаптації дітей у соціумі, зокрема, це стосується дітей з особливими освітніми потребами. На цьому наголосила Міністр освіти і науки України Ганна Новосад  сьогодні, 7 жовтня, під час візиту у заклад дошкільної освіти «Теремок» Пісочинської ОТГ Харківської області.

Стартувала реєстрація на третю сесію “ЗНО в магістратуру”: які терміни, де проводитиметься, хто може подати документи

07-10-2019

Розпочалася реєстрація на третю сесію єдиного вступного іспиту з іноземної мови — її можуть пройти ті вступники в магістратуру, які не склали ЄВІ під час основної чи додаткової сесій або ж хочуть скласти цей іспит повторно.

Новосад запропонувала критерії для створення нової старшої школи – її планують запустити раніше 2027 року

07-10-2019

Міністерка освіти і науки Ганна Новосад запропонувала критерії для формування мережі старшої профільної школи, яка працюватиме за новим Держстандартом.

Тижневий кейс №6. Українська мова і математика. 2 клас НУШ

07-10-2019
Корисні матеріали та поради для навчання на шостому тижні 2-го класу НУШ.
Невже настав шостий тиждень другого навчального року школярів? Час летить так швидко, а дітям ще хочеться показати так багато цікавого!
Цього тижня учні продовжать досліджувати світ текстів, дізнаючись нове та закріплюючи пройдене. За допомогою цікавої математики згадають лічбу, креативно перевірять її правильність та дізнаються щось новеньке про себе.

На Закарпатті з професійним святом привітали тих, хто своїм серцем і розумом формує завтрашній день

03-10-2019

Традиційно у першу неділю жовтня  українське суспільство вітає педагогів – фахівців, з якими пов’язано становлення і розвиток кожної особистості. Саме Педагог разом із дошкільнятами, учнями, студентами торує шлях у житті на відповідному етапі вікового зростання і щедро ділиться своїми знаннями, виховує за законами загальнолюдської моралі, формує активного і свідомого учасника суспільства.

Програма діяльності Уряду на 5 років: МОН має 5 чітких цілей для кращих державних послуг для всіх — від дітей в дошкіллі до науковців та інноваторів

01-10-2019

Програма діяльності Уряду передбачає 5 чітких цілей для Міністерства освіти і науки, які відомство має виконати за наступні 5 років.

Закарпатський центр туризму покликав вихованців до творчої активності в обраних гуртках

30-09-2019

Закарпатський центр туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді розпочав новий навчальний рік яскравим святом. 28 вересня 2019 року в Боздоському парку (м.Ужгород) проведено День відкритих дверей. Учасниками свята стали понад 150 гуртківців та їхні батьки, для яких досвідчені педагоги центру туризму підготували програму з різноманітними цікавими активностями.

Новий навчальний рік впевнено стартував і в Закарпатському екоцентрі

30-09-2019

28 вересня на подвір`ї ЗОЕНЦ дружня юннатівська родина гостинно відчинила двері закладу для всіх бажаючих школярів, які свій вільний після урочний час вирішили присвятити природі.

Інтерактивна підлога, кращі комп’ютерні програми та іграшки для розвитку – МОН оновило перелік засобів корекції у інклюзії

27-09-2019
Більше дидактичних матеріалів, комп’ютерні логопедичні тренажери та спеціальні іграшки – діти з особливими освітніми потребами (ООП) матимуть доступ до більшої кількості корекційних засобів. Відповідний наказ, яким МОН розширило перелік корекційних засобів для дітей з ОПП, опубліковано в Офіційному віснику України.

Гуртківці Закарпатського центру туризму змагалися у Кубку України з велосипедного туризму

26-09-2019

З 19 до 22 вересня 2019 року у м.Кропивницький пройшли змагання з велосипедного туризму – Кубок України серед юнаків і юніорів. Крім спортивної команди вихованців Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій та спорту учнівської молоді (тренери Більце А.П та Монич О.О.), у цих змаганнях взяли участь збірні команди з Кіровоградської, Вінницької, Сумської та Харківської областей.

Відбулася робоча нарада з працівниками, відповідальними за проведення додаткових заходів з імунізації проти кору

26-09-2019

За даними медиків, в Україні спостерігається ускладнена епідеміологічна ситуація та триває спалах кору. Перебування нещеплених дітей в організованих колективах створює ризик виникнення спалахів інфекційних хвороб, що є загрозою для життя та здоров’я не лише учнів, а й членів їхніх сімей та працівників закладів освіти.

Міністерство охорони здоров’я та Міністерство освіти і науки закликають батьків вжити усі необхідні заходи, передбачені Національним календарем щеплення.

МОН оголошує перший етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine

24-09-2019

Більший перелік професій та спонсорів-роботодавців — МОН оголошує перший етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine. Відбіркові змагання у регіонах почнуться наприкінці жовтня.

В Ужгороді відбувся масштабний освітній фестиваль «Uzhhorod EdFest – 2019»

23-09-2019

20-21 вересня  у «Совиному гнізді» в Ужгороді відбувся освітній фестиваль «Uzhhorod EdFest 2019». Подія об′єднала освітян міста, гімназистів, учнів загальноосвітніх шкіл для обміну досвідом та ідеями, які будуть презентувати кращі вчителі України, фіналісти премії Global Teacher Prize Ukraine, та інші творчі новатори, агенти освітянських змін.

Залишилось 10 днів до закінчення вступної компанії до закладів профтех освіти

20-09-2019

Міністерство освіти і науки продовжило строки вступної кампанії до закладів професійної освіти до 1 жовтня 2019 року.

Студент із Закарпаття готує до запуску першу в світі лінію з переробки опалого листя на папір

19-09-2019

Уже скоро в Україні може розпочатися виробництво eco-friendly паперу з опалого листя. Цю технологію запропонував закарпатський школяр, а нині студент КНУ ім. Т. Шевченка Валентин Фречка.

Відбулася „відкрита управлінська студія” з питань дошкільної освіти

18-09-2019

Упродовж 17 – 18 вересня у Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” департамент освіти і науки обласної державної адміністрації проводив „відкриту управлінську студію” для керівників закладів дошкільної освіти, відповідальних за дошкільну освіту в районі (місті, ОТГ), начальників місцевих органів управління освітою.

Нагороджено переможців і учасників обласного конкурсу „Кращий заклад дошкільної освіти”

18-09-2019

Із 2009 року кожні два роки з метою привернення уваги місцевих органів виконавчої влади й органів місцевого самоврядування, громадськості до проблем дошкільної освіти в області проводиться конкурс „Кращий заклад дошкільної освіти”.

Юна закарпатка отримала від президента відзнаку «Герой-рятувальник року»

18-09-2019

Героїчним вчинком Софії Рознійчук відтепер пишається уся країна. В листопаді минулого року дівчинка винесла трьох молодших братів і сестер із палаючого будинку.

Педагогічні працівники та вихованці ЗОЦНТТУМ та ,,ПАДІЮНу” провели урочисті заходи з нагоди початку нового навчального року

17-09-2019

Початок нового навчального року у закладах позашкільної освіти області – це завжди особлива подія, до якої всі сумлінно готуються, оскільки відчувають велику відповідальність перед дітьми – майбутніми вихованцями.

Тижневий кейс №3: Українська мова та математика. 2 клас НУШ

17-09-2019

Цікаві ідеї, дієві поради та корисні матеріали для навчання на третьому тижні 2 класу НУШ.

Відповіді на ТОП-15 найпоширеніших запитань батьків про індивідуальну форму навчання в школі – роз’яснення МОН

17-09-2019

Індивідуальне навчання – одна з форм, за якою можна отримувати загальну середню освіту. В цьому матеріалі ми відповідаємо на найпоширеніші запитання батьків про те, як саме організувати таке навчання для дитини, які це дає можливості та на що мають право батьки та діти.

Посвята в шкільну родину в Ужгородській загальноосвітній спеціалізованій школі-інтернаті з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради

16-09-2019

Днями в Ужгородській загальноосвітній спеціалізованій школі-інтернаті  з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради відбулася урочиста подія – Посвята в шкільну родину. 178 учнів склали присягу бути старанними у навчанні, своїми знаннями і досягненнями  підтримувати імідж школи.

МОН пропонує до громадського обговорення проєкт наказу щодо змін до Умов прийому до ЗВО в 2019 році

16-09-2019

Метою запропонованого проєкту є приведення Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти в 2019 році у відповідність до чинного законодавства.

«Учитель року - 2020» : стартувала реєстрація на конкурс

16-09-2019

Стартувала реєстрація учасників всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2020».

Затверджені дати проведення ЗНО-2020

16-09-2019

Наказом Міністерства освіти і науки України від 9 липня 2019 року № 947 затверджено календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року.

Ганна Новосад представила команду МОН: пріоритетами роботи стануть дошкілля, пришвидшення НУШ, реформа ПТО, підтримка кращих у вищій освіті та науці

13-09-2019

Міністерка Ганна Новосад представила журналістам команду, яка разом із нею працюватиме над реформуванням системи освіти і науки, – п’ятьох заступників уже призначено, ще одна перебуває у статусі радника та чекає на відповідне рішення Уряду. Про це йшлося під час пресконференції сьогодні, 12 вересня 2019 року, у HUB 4.0 в Києві.

Школярі та студенти можуть допомогти звільнити планету від сміття, долучившись до Міжнародного дня чистих берегів – акція триватиме з 16 до 30 вересня

11-09-2019

Чи знаєте ви, що за нинішніх темпів засмічення річок, морів та океанів до 2050 року в них буде більше пластику, аніж риби? Щоб запобігти цьому, в треті вихідні вересня (цьогоріч – 21 вересня) мільйони волонтерів у всьому світі (понад 150 країн) долучаються до глобального прибирання.

Оголошення конкурсу на заміщення вакантної посади директора професійно-технічного училища № 33 смт Великий Березний

10-09-2019

Департамент освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації оголошує конкурс на заміщення вакантної посади директора професійно-технічного училища № 33 смт Великий Березний

Тижневий кейс №2: Українська мова і математика. 2 клас НУШ

09-09-2019

Протягом другого тижня нового навчального року другокласники продовжать пригадувати вивчене у першому класі, а також зможуть дізнатися ще більше цікавого та корисного. А щоб допомогти вам провести заняття на найвищому рівні, автори освітнього проєкту "На урок" знайшли креативні ідеї та дібрали корисні матеріали.

20 українських шкіл, закладів позашкілля та профосвіти отримають сучасні медіастудії – стартував конкурс

09-09-2019

У 20 українських школах, профтехах та закладах позашкілля встановлять сучасні медіастудії - учні зможуть створювати якісніші матеріали для своїх редакцій.

Триває прийом заявок на здобуття премії ЮНЕСКО для вчителів, які зробили вагомий внесок у підвищення якості освіти

09-09-2019

Українським педагогам пропонують взяти участь у конкурсі на здобуття премії ЮНЕСКО імені Хамдан бін Рашід Аль-Мактум. Її присуджують вчителям за видатну практику та діяльність.

Раз на 2 роки в Україні проводитимуть масштабні змагання з робітничих професій WorldSkills Ukraine - переможці представлятимуть країну на міжнародному рівні

09-09-2019

Учні та випускники закладів профосвіти, студенти вишів, а також досвідчені робітники отримають доступ до престижного європейського конкурсу WorldSkills. Положення, яке врегулює його проведення на Всеукраїнському рівні, набуло чинності сьогодні, 6 вересня 2019 року.

Оголошення конкурсу на заміщення вакантної посади директора Хустського професійного ліцею

06-09-2019

Департамент освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації оголошує конкурс на заміщення вакантної посади директора Хустського професійного ліцею

Оголошення конкурсу на заміщення вакантної посади директора Хустського професійного ліцею сфери послуг

06-09-2019

Департамент освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації оголошує конкурс на заміщення вакантної посади директора Хустського професійного ліцею сфери послуг

Педагоги та вихованці ЗОЕНЦ організували екологічний челендж

05-09-2019

31 серпня – 1 вересня 2019 року Закарпатським обласним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді організовано проведення екологічного заходу під назвою „Природа об’єднує, природа надихає, природа рятує, природа благає про допомогу”.

Тижневий кейс №1: Українська мова і математика. 2 клас НУШ

04-09-2019

Ось і розпочався перший тиждень нового навчального року! А це означає, що учні 2 класу НУШ уже прийшли до школи та готові знову подорожувати Країною знань. І цього року подорож буде не менш цікавою, ніж минулого! 

Вступ-2020: у МОН назвали ТОП-10 новацій проєкту Умов прийому до вишів - документ розміщено для громадського обговорення

02-09-2019

Мінімальні зміни в строках вступної кампанії, більша увага до вступників з особливими освітніми потребами, поширення практики подачі заяв через електронні кабінети. Ці та інші новації увійшли в проєкт Умов прийому до вишів на 2020 рік, який було опубліковано сьогодні, 28 серпня 2019 року, на сайті МОН. Надіслати пропозиції можуть усі охочі до 28 вересня на пошту kernychna@mon.gov.ua

День знань у Мукачівській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті І-ІІ ступенів Закарпатської обласної ради

02-09-2019

Цього року День знань у закладі освіти проведено у нетрадиційній формі, а саме: діти разом з педагогами та батьками брали участь в іграх на шкільному подвір'ї, приміщеннях школи та спортивних майданчиках. Зокрема, під час дійства на різних локаціях учні знайомилися з режимом роботи закладу освіти, правилами поведінки учнів, правила безпеки життєдіяльності тощо.

ДЕНЬ ЗНАНЬ в Ужгородській загальноосвітній спеціалізованій школі-інтернаті з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради

02-09-2019

Новий навчальний рік в Ужгородській загальноосвітній спеціалізованій школі-інтернаті з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради розпочався у День знань – 1 вересня – урочистою лінійкою.

Міністром освіти і науки України призначено Ганну Новосад

30-08-2019

У Кабінеті Міністрів України, який очолив Олексій Гончарук, за розвиток освіти і науки в Україні буде відповідати Ганна Новосад. Її кандидатуру на посаду міністра освіти і науки України 29 серпня 2019 року підтримав 281 народний депутат новообраного парламенту.

Рівні умови для всіх кандидатів: в українських профтехах уперше обиратимуть керівників за єдиними правилами

28-08-2019

В Україні вперше запрацюють єдині умови конкурсу на посаду директора закладу профосвіти. Відповідний Порядок був зареєстрований у Мін’юсті та розміщений на сайті МОН сьогодні, 27 серпня 2019 року.

У щорічному збірнику „Освіта Закарпаття у цифрах і фактах” підбито підсумки, проаналізовано можливості

28-08-2019

Підбивати підсумки року, що минає, давати оцінку зробленому та накреслювати завдання на майбутнє – це загальноприйнята практика у будь-якій сфері суспільної діяльності. Щоправда, для освітян часовий проміжок звітування співвідноситься не з календарним, а з навчальним роком.

До Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України вихованці ,,Арніки” підготували національно-патріотичні заходи

28-08-2019

26 серпня 2019 року завершилася відпочинкова зміна у Воловецькій філії Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді ,,Арніка”, під час якої вихованці взяли участь у ряді національно-патріотичних заходів, присвячених відзначенню Дня Державного Прапора України та 28-ї річниці незалежності України.

„Кращий заклад дошкільної освіти” у 2019 році”

23-08-2019

У рамках проведення підсумкового розширеного засідання колегії департаменту освіти і науки облдержадміністрації в атріумі облдержадміністрації було розгорнуто виставку 27 конкурсних матеріалів: 12 матеріалів міської місцевості та 15 – сільської, що є  учасниками конкурсу „Кращий заклад дошкільної освіти” у 2019 році.

Освіта залишається серед пріоритетів, і в області і надалі буде підтримано обдаровану молодь і творчого вчителя

22-08-2019

Сьогодні, 22 серпня, відбулося підсумкове розширене засідання колегії департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації, де було підбито підсумки минулого навчального року та окреслено завдання на 2019/2020 навчальний рік.
Участь у педагогічному форумі взяли Ігор Бондаренко, голова обласної державної адміністрації, Йосип Борто, виконуючий повноваження голови обласної ради, та Юрій Кононенко, начальник головного управління загальної середньої та дошкільної освіти директорату дошкільної та шкільної освіти Міністерства освіти і науки України.

МОН пропонує для громадського обговорення проєкт наказу «Про внесення змін у додаток до наказу МОН від 09 січня 2019 року № 17»

22-08-2019

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт наказу «Про внесення змін у додаток до наказу Міністерства освіти і науки України від 09 січня 2019 року № 17».