пл. Народна, 4, м. Ужгород, Закарпатська обл., 88008
depon@carpathia.gov.ua

Новини департаменту

Європа надає 58 млн євро на модернізацію професійної освіти в Україні, - в Брюсселі підписано угоду про фінансування проекту «EU4SKILLS»

18-12-2018

Європа надає Україні 58 млн євро на розвиток професійної освіти  - модернізацію інфраструктури, закупівлю обладнання, створення центрів досконалості, а також зміну змісту освіти, навчання майстрів та вчителів, розробку нових освітніх стандартів. Відповідну Угоду між Україною та Європейською Комісією про фінансування проекту «EU4Skills» було підписано сьогодні, 17 грудня 2018 року, у Брюсселі в межах засідання Ради асоціації України-ЄС.

,,Від Миколая до Різдва” – виставка творчих робіт вихованців ЗОЦНТТУМ

17-12-2018

14 грудня 2018 року в Закарпатському обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді відбулося відкриття виставки ,,Від Миколая до Різдва”. 
Зазначена виставка робіт вихованців гуртків науково-технічного та художньо-естетичного напрямків технічної творчості, яка традиційно проводиться до  Дня Святого Миколая, святкування Нового року та Різдва, відбувається в рамках обласних заходів з організація та проведення новорічних і різдвяних свят для дітей області.

Як побудувати суспільство освіченого загалу

14-12-2018

Про те, як реалізувати цю мету, що є головною складовою  освітньої реформи, яка розпочалася 1 вересня 2018 року, йшлося 13 грудня в м. Київ під час Форуму „Освітні вимірювання в контексті Нової української школи”.
Про орієнтири системи освіти 21 сторіччя та шляхи їх реалізації говорили Лілія Гриневич, міністр освіти і науки України, Вадим Карандій, директор Українського центру оцінювання якості освіти, вітчизняні та закордонні науковці. 

«Подорожуємо в часі». 15 тиждень НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

14-12-2018
Добірка ігор та вправ, які можна використовувати впродовж п’ятнадцятого тижня навчання у Новій українській школі.

Що таке час? Як його виміряти? З чого складається рік? Навіщо потрібен календар? На ці та інші запитання першачки дізнаються відповіді протягом п’ятнадцятого навчального тижня, який, згідно з  Модельною навчальною програмою, присвячений подорожі у часі.

В області проходить тиждень права

13-12-2018

13 грудня цього року на базі юридичного факультету ДВНЗ ,,Ужгородський національний університет” відбулася науково-практична конференція ,,Перспективи викладання правознавства у закладах загальної середньої освіти”. Конференція організована ДВНЗ ,,Ужгородський національний університет” спільно з департаментом освіти і науки облдержадміністрації та Закарпатським інститутом післядипломної педагогічної освіти в рамках проведення тижня права.

Засідання комісії з відбору закладів освіти для організації професійного навчання зареєстрованих безробітних та (або) їх проживання в період навчання у 2019 році.

13-12-2018

13 грудня 2018 року в приміщенні Закарпатського обласного центру зайнятості відбулося друге засідання комісії з відбору закладів освіти для організації професійного навчання зареєстрованих безробітних та (або) їх проживання в період навчання у 2019 році.

МОН пропонує для громадського обговорення проект наказу «Про затвердження стандарту спеціалізованої загальної середньої освіти наукового профілю»

13-12-2018

Проект Стандарту розроблено з метою забезпечення умов  для формування у здобувачів освіти наукового профілю дослідницьких умінь та  компетентностей у здійсненні діяльності наукового спрямування за природничо-математичним, суспільно-гуманітарним або техніко-технологічним  напрямами.

Встановлено вартість пробного тестування

12-12-2018

За інформацією Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти вартість пробного тестування з одного предмета у 2019 році становитиме 138 гривень.

Щорічні освітні виставки «Сучасні заклади освіти» та «World Edu» відбудуться 14-16 березня у Києві

12-12-2018

14-16 березня 2019 року відбудуться Десята міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти» та Дев’ята міжнародна виставка освіти за кордоном «World Edu» у Київському Палаці дітей та юнацтва (вул. І. Мазепи, 13).

31,5 тис примірників методичних рекомендацій для вчителів початкової школи вже найближчим часом потраплять у всі школи України

11-12-2018

Близько 15,5 тис шкіл отримають примірники методичних рекомендацій для початкової школи, що допоможуть вчителям глибше зрозуміти суть освітньої реформи, а також дадуть цінні орієнтири для впровадження нового Держстандарту початкової освіти. Доставка цих рекомендацій у заклади стала можливою завдяки співпраці МОН та Міністерства інформаційної політики, яке забезпечило друк усього накладу – 31 тис 559 примірників. Про це розповіла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час спілкування з вчителями опорної Новосільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені Мирона Зарицького сьогодні, 11 грудня 2018 року, в межах робочої поїздки на Тернопільщину.

На 2019 рік закладено ще 1 млрд грн на обладнання початкової школи, гадаю, наступного року ці інвестиції використовуватимуться ефективніше, - Лілія Гриневич

11-12-2018

Як правильно використати інвестиції держави в НУШ, чи не зупиниться реформа на початковій школі, чи підтримають вчителів, які далі втілюватимуть зміни, – питання, які найбільше турбують вчителів початкової школи. Про це розповіли тренери, що проводять підвищення кваліфікації в межах реформи НУШ у Львівській області сьогодні, 10 грудня 2018 року, під час зустрічі з Міністром освіти і науки Лілією Гриневич у межах її робочої поїздки у Львівську область.

Освіта ромського населення

11-12-2018

10 грудня 2018 року у м. Ужгород відбулась конференція на тему: REYN –Україна: можливості і виклики.
Починаючи з 2018 року Закарпатський обласний благодійний фонд „Благо” займається реалізацією проекту Розширення  та зміцнення національної мережі REYN – Україна.

Навчальний семінар „Розроблення проектів та управління проектним циклом”

10-12-2018

З метою залучення до розроблення проектів для отримання додаткового фінансування та інвестицій на розвиток системи професійної освіти регіону, зокрема з таких джерел, як секторальна бюджетна підтримка ЄС, державний фонд регіонального розвитку, програми міжнародної технічної допомоги 6 - 7 грудня 2018 року у м. Київ Міністерством освіти і науки України у співпраці з програмою „U-LEAD з Європою”, що здійснюється за підтримки Європейської комісії, Федерального міністерства економічної співпраці та розвитку (Німеччина), Міністерства закордонних справ Данії, Міністерства закордонних справ Естонії, Міністерства закордонних справ Польщі, Міністерства закордонних справ Швеції проведено навчальний семінар „Розроблення проектів та управління проектним циклом”. „U-LEAD з Європою” підтримує впровадження політики – розгортання реформ шляхом розбудови установ, супроводу, координації та розвитку спроможності, включно з необхідними тренінгами та пакетами підтримки.

Лілія Гриневич: ми продовжуємо програму з модернізації закладів професійної освіти - на 2019 рік закладено 50 млн

10-12-2018

У бюджеті на 2019 рік передбачено 50 млн на модернізацію професійної освіти – створення навчально-практичних центрів із сучасним обладнанням за професіями, яких найбільше потребує ринок праці. Про це повідомила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час круглого столу «Розвиток професійної освіти» сьогодні, 10 грудня 2018 року, у Львові.

Учень, роботодавець та заклад профосвіти зможуть підписати договір, щоб навчання проходило також на виробництві - МОН оприлюднило для обговорення типовий договір

10-12-2018

Міністерство освіти і науки розмістило на громадське обговорення типовий договір про здобуття професійної освіти за дуальною формою навчання. Планується, що це буде тристоронній документ, що дозволить організувати навчання не лише в закладі, а й на виробництві. При цьому роботодавець у межах договору може домовитися з учнем, що той працюватиме певний період часу після навчання на його виробництві. Про це розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич сьогодні, 10 грудня 2018 року, під час круглого столу «Розвиток професійної освіти» в межах робочої поїздки до Львівської області.

Профорієнтаційні бесіди з ліцеїстами

10-12-2018

Добігає кінця цикл профорієнтаційних бесід у першому семестрі для ліцеїстів 2 курсу Закарпатського обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Красного поля Закарпатської обласної ради. Майбутні випускники вже зустрілися з викладачами провідних вищих військових навчальних закладів, а саме Військового інституту телекомунікації та інформатизації імені Героїв Крут, Національної академії Національної гвардії України, Національної академії Державної прикордонної служби, Житомирського військового інституту імені С. П. Корольова, Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

XIX Міжнародний конкурс з української мови ім. П. Яцика

10-12-2018

8 грудня в Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся третій етап XIXМіжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. На це справжнє свято української духовності зійшлися учні 3 – 11 класів закладів загальної середньої освіти з усіх районів і територіальних громад області, студенти різних вишів. Підтримати конкурсантів приїхали вчителі, чимало батьків. Простора актова зала інституту ледве умістила учасників урочистостей з нагоди відкриття конкурсу.

«Таємниці космосу». 14 тиждень НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

10-12-2018
Добірка матеріалів та вправ, які можна використати впродовж чотирнадцятого тижня навчання у Новій українській школі.

Новий навчальний тиждень відкриває для першачків безліч цікавих можливостей: вони дізнаються багато цікавинок про нашу планету та про космос: Що можна побачити у космосі, чи буде життя на Землі без Сонця, як та чому відбуваються добові зміни у природі. І це тільки початок! Наприкінці цього тижня першачки знатимуть, чому день змінює ніч, умітимуть визначати час за годинником, розумітимуть роль Сонця у житті Землі та фантазуватимуть про життя на інших планетах. І про все це діти дізнаються лише за один тиждень, який, відповідно до Модельної навчальної програми, присвячено космосу.

Всеукраїнська нарада „Підсумки розвитку дошкільної освіти у 2018 році. Актуальні питання діяльності закладів дошкільної освіти та обговорення плану роботи на 2019 рік”

10-12-2018

 6 грудня 2018 року у Міністерстві освіти і науки України  відбулась Всеукраїнська нарада з питань розвитку дошкільної освіти у 2018 році та розглядались актуальні питання діяльності закладів дошкільної освіти, обговорення плану роботи на 2019 рік.
У роботі наради  взяли участь головні спеціалісти департаментів, управлінь освіти і науки обласних адміністрацій, методисти інститутів післядипломної педагогічної освіти та академій неперервної педагогічної освіти з усіх регіонів України.

Форум Нове покоління

10-12-2018

Президент Закарпатського обласного парламенту „Нове покоління” Назар Староста отримав мандат представника Національної Дитячої Ради на Всеукраїнському форумі НДР «Почуй і підтримай дитину».
В столиці нашої держави відбулися історичні події для дитячої та учнівської спільноти. 7-9 грудня найкращі та найактивніші молоді люди України спільно з Уповноваженим Президента України з прав дитини Миколою Кулебою, Міністром освіти і науки Лілією Гриневич та іншими видатними особистостями України шукали рішення на питання, які турбують дітей. Вони разом планували, як діти можуть впливати на рішення на національному рівні. Дорослі вважають, що знають потреби дітей. Але чи завжди це так? Адже лише у відкритій розмові з дітьми можна з'ясувати, що саме їх турбує і що їм потрібно для якісного життя.

Семінар керівників районних (міських) філій Закарпатського територіального відділення Малої Академії Наук

07-12-2018

6 грудня 2018 року на базі Закарпатського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді відбувся обласний семінар керівників районних (міських) філій Закарпатського територіального відділення Малої Академії Наук на тему „Використання сучасних освітніх технологій в діяльності Закарпатського територіального відділення МАН України”.

МОН пропонує до громадського обговорення проект ЗУ "Про внесення змін та доповнень до ЗУ "Про вищу освіту" (щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти)"

07-12-2018

На виконання абзацу першого підпункту 2 пункту 6 розділу XII “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про освіту” Міністерством розроблено проект Закону України “Про внесення змін та доповнень до Закону України “Про вищу освіту” (щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти)”, який пропонується до громадського обговорення. 

Затверджено вимоги щодо реєстрації осіб для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні у 2019 році

06-12-2018

Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти, до зони обслуговування якого належить Закарпатська область, наказом від 29.11.2018 №115-ОД затвердив Вимоги щодо реєстрації осіб для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні у 2019 році в Закарпатській, Івано-Франківській, Тернопільській, Чернівецькій областях, які передбачають покрокові дії процедури реєстрації.http://www.test.if.ua

МОН пропонує для громадського обговорення проект постанови КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 серпня серпня 2010 р. №777»

05-12-2018

На виконання вимог Закону України «Про освіту» МОН розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 р. № 777».

Закарпатська учениця серед стипендіатів

04-12-2018

Ще одна закарпатська учениця стала володарем стипендії. Цього разу відповідно до Указу Президента України від 9 листопада 2018 року № 360 та наказу Міністерства освіти і науки України 30.11.2018 № 1323 стипендія ім. Тараса Шевченка за особливі успіхи у вивченні української мови та літератури у 2017/2018 навчальному році призначена учениці Мукачівського навчально-виховного комплексу „Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад” № 11 Мукачівської міської ради Закарпатської області Ланьо Марії-Мартіні.
Згідно з наказом стипендія виплачуватиметься за рахунок коштів бюджету, з якого фінансується заклад освіти, де навчається стипендіат,  щомісяця протягом року, з 1 вересня 2018 року до 1 вересня 2019 року.

Президент: Нові державні будівельні норми мають передбачати доступність і комфортність для людей з інвалідністю

04-12-2018

Президент Петро Порошенко під час Всеукраїнської наради з питань створення безперешкодного середовища для осіб з інвалідністю наголосив, що важливим фактором доступності є універсальний дизайн або розумне пристосуванням об’єкта чи послуги.

,,Ми – Українці!”

04-12-2018

30 листопада цього року делегація освітян Закарпатської області, серед яких фахівці з історичного краєзнавства, організатори заходів з національно-патріотичного виховання, зокрема гри ,,Сокіл” (,,Джура”), взяла участь у Четвертому Форумі українських патріотичних справ ,,Ми – Українці!”, організованому Міжнародною благодійною установою ,,Центр національного відродження” спільно з Українським інститутом національної пам’яті за сприяння Міністерства освіти і науки України.
Мета форуму – визначення напрямків ефективного здійснення національно-патріотичного виховання в системі освіти через призму освітньої реформи.  Програма форуму була насиченою, різноплановою і цікавою.

Надання послуги раннього втручання дітям з інвалідністю та міжвідомча співпраця сьогодні обговорювались за круглим столом

03-12-2018

        Щороку 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Відзначення цієї дати спрямовано на посилення уваги до проблем осіб з інвалідністю,  захисту їх гідності, прав і благополуччя.
        Сьогодні в м. Ужгород, в малому залі облдержадміністрації відбулося засідання за круглим столом на тему „Співпраця між реабілітаційними установами  системи соціального захисту населення та освітніми закладами у напрямку надання послуги  раннього втручання та реабілітації дітям з інвалідністю та дітям групи  ризику”.

Вітаємо з високими нагородами педагогів Закарпаття

03-12-2018

Відповідно до Указу Президента України № 404/2018 „Про відзначення державними нагородами України з нагоди 27-ї річниці підтвердження всеукраїнським референдумом Акта проголошення незалежності України 1 грудня 1991 року”,  за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю високими державними нагородами відзначено двох педагогічних працівників закладів освіти області.

УЧАСТЬ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ КОНКУРСІ ПРОФЕСІЙНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ „WORLDSKILLS UKRAINE”

03-12-2018

З метою сприяння підвищенню престижності робітничих професій, розвитку професійної освіти 27­ – 29 листопада 2018 року в м. Київ відбувся Всеукраїнський конкурс професійної майстерності „WORLDSKILLS UKRAINE”. Захід  проведено департаментом професійної освіти Міністерства освіти і науки України за підтримки ДНУ „Інститут модернізації змісту освіти”, Федерації роботодавців України, інших громадських установ на базі Арт-заводу „Платформа” та Вищого професійного училища № 33 м. Київ.   Цьогоріч у конкурсі брали участь представники усіх областей України за 7 компетенціями: Кулінарне мистецтво”, „Перукарське мистецтво”, „Технології моди”, „Зварювальні роботи”, „Електромонтажні роботи”, „Слюсарні роботи”, „Підйом і транспортування вантажів”.                        

Окрилені у своїй майстерності і віддані Україні: підбито підсумки обласного конкурсу „Захисники України: історія та сьогодення”

01-12-2018

1 грудня, напередодні Дня Збройних сил України,  у Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” відбулося нагородження переможців обласного конкурсу літературних творів, творів образотворчого мистецтва та фоторобіт „Захисники України: історія та сьогодення”.

Конкурс розпочався у жовтні 2018 року до Дня захисника України й пройшов у кілька етапів – від шкільного до обласного.

Відбувся ІІІ етап ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської й студентської молоді імені Тараса Шевченка

01-12-2018

1 грудня 2018 року Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти вітав учасників третього етапу ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу  учнівської й студентської молоді імені Тараса Шевченка.
Тетяна Гнаткович, завідувач кафедри методики викладання суспільно-гуманітарних та художньо-естетичних дисциплін, наголосила, що конкурс сьогодні добре відомий не тільки в Україні, а й за її межами. Це справжнє свято знань, яке об’єднує і школярів, і студентів, і педагогів, і батьків навколо української мови та літератури. У непростий для нашої держави час конкурс сприяє згуртованості громадськості навколо національної ідеї, вихованню в молоді любові до рідної мови, зростанню авторитету України у світі.

«Зима». 13 тиждень НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

01-12-2018
Добірка ігор та вправ, які можна використати впродовж тринадцятого тижня навчання у Новій українській школі.

Що відбувається з навколишнім світом узимку? Які сюрпризи готує нам найхолодніша пора року, чи буде нам весело та цікаво? А може, зима готує не тільки свята та забавки, а ще й небезпеки? На ці та інші запитання першачки зможуть отримати відповідь упродовж тринадцятого навчального тижня, який, згідно з Модельною навчальною програмою, присвячений зимі.

Школа – велика сила , яка веде нас уперед, у новий світ, в нове життя!

30-11-2018

Такими словами почала читання своєї поезії закарпатська поетеса Софія Сорока перед працівниками департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА. Зустріч відбулася 30 листопада 2018 року. На зустрічі авторка представила свою нову  поетичну збірку „Рідна школо моя…..”. У літературно-художньому видані йдеться про рідну школу, вчителів, звернення до майбутніх поколінь із закликом вчитися, не забувати свою школу, вчителів та свій рідний край.

Патріотичний квест „Моя країна – Україна”

28-11-2018

Останньої листопадової зміни у Воловецькій філії Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді „Арніка” оздоровлюється і відпочиває 57 школярів з Хустського та Міжгірського районів. 

Педагоги відділу інформаційно-методичної роботи ЗОЕНЦ провели з учнями патріотичний квест „Моя країна – Україна”. Його мета – виховання в юних громадян патріотизму та відданості своїй Батьківщині, почуття громадянської гідності, національної свідомості, розширення та поглиблення знань про державні символи України, про звичаї, традиції, обряди нашого народу.

Воєнний стан сьогодні не впливає на роботу шкіл, - МОН

28-11-2018

Затверджений парламентом Указ президента України, яким запроваджується воєнний стан у 10 областях терміном на 30 днів, жодним чином не впливає на звичну роботу закладів освіти сьогодні. Про це йдеться у повідомленні Міністерства освіти і науки.

«Пригоди крапельки». 12 тиждень НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

28-11-2018

Добірка мультфільмів, ідеї навчальних моделей, експериментів, творчих поробок та малюнків, які можна реалізувати разом із першачкам, а також розробки тематичних уроків до 12 тижня НУШ від учителів з усієї України.

Чому йде дощ? Куди зникає дощова вода? Куди мчать річки? Як виникає веселка? Звідки береться сніг? У кожного першачка безліч запитань! І так кортить отримати на них відповіді!

До 100-річчя Національної академії наук України

27-11-2018

Цьогоріч  Національна  академія  наук   України   святкує  столітній   ювілей.

На Закарпатті працює наукова установа, що є підрозділом Національної академії наук України. Інститут електронної фізики НАН України (м. Ужгород, вул. Університетська, 21). Це провідна наукова установа де проводяться наукові дослідження з актуальних проблем фізики фотонних, електронних, іонних і атомних зіткнень, низькоенергетичної ядерної фізики, радіаційної і техногенно-екологічної безпеки, фізики лазерів на парах металів, оптичного приладобудування, фізико-хімічних основ і технології отримання, оброблення та застосування макроскопічних і мезоскопічних кристалів, плівок та склоподібних матеріалів.

„Я бачу і мене бачать”

27-11-2018

Організацією Об’єднаних Націй 2011–2020 роки оголошено Десятиліттям дій з безпеки дорожнього руху. Кількістю дорожньо-транспортних пригод, у яких гинуть люди, занепокоєні у країнах Європи, і вони поставили перед собою амбітне завдання – знизити кількість жертв на автошляхах до нуля.

Такі сторінки історії не мають повторитися!

26-11-2018

Пам’ятати – значить зберігати в пам’яті, не забувати. Людині властиво пам’ятати всі позитивні моменти життя, все те добре, що приносить радість і задоволення. Однак, є події, факти, повторення яких людство не повинно допустити, сама згадка  про які має спонукати до дій в ім’я того, щоб уникнути їх повторення.

З усвідомленням цього українці і увесь світ в ці дні взяли участь у заходах, приурочених трагічним сторінкам в історії України, з тим, щоб захистити пам’ять про тих, хто у 1932 – 1933 роках ціною свого життя, силою волі, нескореного духу та характеру зробив усе для того, щоб відвернути загрозу від наступних поколінь, щоб не загасити вогонь свободи і вільнодумства.

Проведено нараду директорів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області

22-11-2018

21 листопада відбулася нарада директорів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.

Ганна Сопкова, директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації, ознайомила учасників зібрання з результатами проведення конкурсного відбору на заміщення вакантних посад керівників державних закладів професійної (професійно-технічної) освіти Закарпатської області, фінансування яких здійснюється з обласного бюджету. Керівникам закладів було наголошено на необхідності продовжити роботу з оформлення документів для підготовки акта прийому-передачі майна закладів професійної (професійно-технічної) освіти з державної у комунальну власність області.

На сцені „ПАДІЮНу” – переможці обласного фестивалю творчих колективів закладів позашкільної освіти!

19-11-2018

2018 рік – рік відзначення 100-річчя позашкільного руху в Україні. Цій даті присвячено чимало різноманітних цікавих заходів як на загальнодержавному, так і обласному рівнях. Зокрема, на Закарпатті серед інших тематичних заходів проведено фестиваль творчих колективів закладів позашкільної освіти художньо-естетичного напряму. Організовано його у номінаціях: естрадний та народний вокал, сучасна та народна хореографія, літературно-мистецький жанр. Кращих визначали у чотирьох вікових категоріях: молодшій, середній, старшій та молодіжній.

МОН ПРОПОНУЄ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТ НАКАЗУ «ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ПОЛОЖЕННЯ ПРО ІНДИВІДУАЛЬНУ ФОРМУ НАВЧАННЯ В ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ»

19-11-2018

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проект наказу  «Про внесення змін до Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах»

Національне-патріотичне виховання дітей та молоді – серед пріоритетів нашої держави

19-11-2018

16 листопада 2018 року під головуванням Віце-прем’єр-міністра України В’ячеслава Кириленка відбулася регіональна нарада-семінар керівників структурних підрозділів обласних державних адміністрацій, відповідальних за національно-патріотичне та військово-патріотичне виховання серед дітей та учнівської молоді, організацію та проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри ,,Сокіл” (,,Джура”) у 2018/2019 роках.

«Мода». 11 тиждень НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

19-11-2018
Як розповісти дітям про те, що таке мода і як вона впливає на життя людини? Пропонуємо матеріали до 11 тижня НУШ, які мають допомогти дітям розібратися у цих складних і цікавих питаннях.

Кожна людина має право на вираження власної неповторності. Не можна оцінювати людей тільки за зовнішністю. Учитель, відповідно до Модельної навчальної програми НУШ, має формувати у першокласників  розуміння цього впродовж 11 тижня навчання. Діти повинні навчитися пояснювати, у чому їхня неповторність; переконувати у тому, що не можна сприймати людей за їхнім одягом; пояснювати, що кожен має право на вираження власного «Я», зокрема, й через моду.

Призначено стипендію Президента України

13-11-2018

Міністерство освіти і науки України наказом  06.11.2018  № 1209 призначило стипендії Президента України переможцям ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів і ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України 2017/2018 навчального року, які показали найкращі результати.

ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ НА ЗНО ТА ВСТУПУ ДО ВИШІВ УЧНЯМ ВАРТО ЗАВЧАСНО ПОТУРБУВАТИСЯ ПРО ОФОРМЛЕННЯ ID-КАРТКИ

13-11-2018

Школярі, яким виповнилося 14 років, мають своєчасно звернутися для оформлення ID-картки – МОН просить освітян на місцях якомога ширше інформувати про це батьків та учнів, а Державна міграційна служба доручила своїм територіальним органам сприяти школярам в оформленні документів. Відповідні лист МОН та доручення ДМС були розіслані в департаменти (управління) освіти обласних адміністрацій та КМДА та обласні управління ДМС.