29 – 30 листопада цього року відбувся тренінг, який ініціювали представники Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), Центру громадського здоров’я МОЗ, епідеміологи Закарпатського обласного Центру контролю та профілактики хвороб. Учасниками стали представники департаменту освіти і науки, молоді та спорту обласної державної адміністрації – обласної військової адміністрації, місцевих органів управління освітою, керівники та медичні працівники закладів освіти територіальних громад області.
Головна мета тренінгу – підвищення обізнаності працівників освіти Закарпатської області щодо поліомієліту, популяризація вакцинації, донесення ролі Глобальної ініціативи з викорінення поліомієліту та підвищення рівня обізнаності щодо поліомієліту серед батьків.
У ході заходу було обговорено Глобальні ініціативи з викорінення поліомієліту (ситуація у світі); спалахи поліомієліту в Україні, у тому числі у Закарпатській області; стратегії для викорінення поліомієліту; ефективні засоби комунікації з батьками; презентовано стан вакцинації у Закарпатській області та роль працівників освіти у підтримці вакцинації (юридичні та адміністративні аспекти); акцентовано увагу на найпоширеніших питаннях батьків/опікунів щодо поліомієліту та інших вакцин.
Під час дискусії спікери наголосили, що одними з найпоширеніших причин відсутності планових або повторних щеплень у дітей є релігійні вподобання батьків, недостатня обізнаність, масова трудова міграція та інші.
У центрі уваги обговорення – й робота з вимушеними переселенцями, у першу чергу тими, які проживають у закладах освіти області, та представниками ромської національності, зокрема батьками дітей дошкільного та шкільного віку.
Водночас представлено аналітичні дані щодо спалахів поліомієліту за останні роки в Україні та про епідемічну ситуацію в регіоні протягом 2019-2022 років.
Хочемо сподіватися, що принцип: обізнаний – значить наполовину захищений, дозволить активізувати роз’яснювальну роботу і покращити реалізацію ініціатив з викорінення поліомієліту.