Новини департаменту

Президент: Нові державні будівельні норми мають передбачати доступність і комфортність для людей з інвалідністю

04-12-2018

Президент Петро Порошенко під час Всеукраїнської наради з питань створення безперешкодного середовища для осіб з інвалідністю наголосив, що важливим фактором доступності є універсальний дизайн або розумне пристосуванням об’єкта чи послуги.

,,Ми – Українці!”

04-12-2018

30 листопада цього року делегація освітян Закарпатської області, серед яких фахівці з історичного краєзнавства, організатори заходів з національно-патріотичного виховання, зокрема гри ,,Сокіл” (,,Джура”), взяла участь у Четвертому Форумі українських патріотичних справ ,,Ми – Українці!”, організованому Міжнародною благодійною установою ,,Центр національного відродження” спільно з Українським інститутом національної пам’яті за сприяння Міністерства освіти і науки України.
Мета форуму – визначення напрямків ефективного здійснення національно-патріотичного виховання в системі освіти через призму освітньої реформи.  Програма форуму була насиченою, різноплановою і цікавою.

Надання послуги раннього втручання дітям з інвалідністю та міжвідомча співпраця сьогодні обговорювались за круглим столом

03-12-2018

        Щороку 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Відзначення цієї дати спрямовано на посилення уваги до проблем осіб з інвалідністю,  захисту їх гідності, прав і благополуччя.
        Сьогодні в м. Ужгород, в малому залі облдержадміністрації відбулося засідання за круглим столом на тему „Співпраця між реабілітаційними установами  системи соціального захисту населення та освітніми закладами у напрямку надання послуги  раннього втручання та реабілітації дітям з інвалідністю та дітям групи  ризику”.

Вітаємо з високими нагородами педагогів Закарпаття

03-12-2018

Відповідно до Указу Президента України № 404/2018 „Про відзначення державними нагородами України з нагоди 27-ї річниці підтвердження всеукраїнським референдумом Акта проголошення незалежності України 1 грудня 1991 року”,  за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю високими державними нагородами відзначено двох педагогічних працівників закладів освіти області.

УЧАСТЬ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ КОНКУРСІ ПРОФЕСІЙНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ „WORLDSKILLS UKRAINE”

03-12-2018

З метою сприяння підвищенню престижності робітничих професій, розвитку професійної освіти 27­ – 29 листопада 2018 року в м. Київ відбувся Всеукраїнський конкурс професійної майстерності „WORLDSKILLS UKRAINE”. Захід  проведено департаментом професійної освіти Міністерства освіти і науки України за підтримки ДНУ „Інститут модернізації змісту освіти”, Федерації роботодавців України, інших громадських установ на базі Арт-заводу „Платформа” та Вищого професійного училища № 33 м. Київ.   Цьогоріч у конкурсі брали участь представники усіх областей України за 7 компетенціями: Кулінарне мистецтво”, „Перукарське мистецтво”, „Технології моди”, „Зварювальні роботи”, „Електромонтажні роботи”, „Слюсарні роботи”, „Підйом і транспортування вантажів”.                        

Окрилені у своїй майстерності і віддані Україні: підбито підсумки обласного конкурсу „Захисники України: історія та сьогодення”

01-12-2018

1 грудня, напередодні Дня Збройних сил України,  у Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” відбулося нагородження переможців обласного конкурсу літературних творів, творів образотворчого мистецтва та фоторобіт „Захисники України: історія та сьогодення”.

Конкурс розпочався у жовтні 2018 року до Дня захисника України й пройшов у кілька етапів – від шкільного до обласного.

Відбувся ІІІ етап ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської й студентської молоді імені Тараса Шевченка

01-12-2018

1 грудня 2018 року Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти вітав учасників третього етапу ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу  учнівської й студентської молоді імені Тараса Шевченка.
Тетяна Гнаткович, завідувач кафедри методики викладання суспільно-гуманітарних та художньо-естетичних дисциплін, наголосила, що конкурс сьогодні добре відомий не тільки в Україні, а й за її межами. Це справжнє свято знань, яке об’єднує і школярів, і студентів, і педагогів, і батьків навколо української мови та літератури. У непростий для нашої держави час конкурс сприяє згуртованості громадськості навколо національної ідеї, вихованню в молоді любові до рідної мови, зростанню авторитету України у світі.

«Зима». 13 тиждень НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

01-12-2018
Добірка ігор та вправ, які можна використати впродовж тринадцятого тижня навчання у Новій українській школі.

Що відбувається з навколишнім світом узимку? Які сюрпризи готує нам найхолодніша пора року, чи буде нам весело та цікаво? А може, зима готує не тільки свята та забавки, а ще й небезпеки? На ці та інші запитання першачки зможуть отримати відповідь упродовж тринадцятого навчального тижня, який, згідно з Модельною навчальною програмою, присвячений зимі.

Школа – велика сила , яка веде нас уперед, у новий світ, в нове життя!

30-11-2018

Такими словами почала читання своєї поезії закарпатська поетеса Софія Сорока перед працівниками департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА. Зустріч відбулася 30 листопада 2018 року. На зустрічі авторка представила свою нову  поетичну збірку „Рідна школо моя…..”. У літературно-художньому видані йдеться про рідну школу, вчителів, звернення до майбутніх поколінь із закликом вчитися, не забувати свою школу, вчителів та свій рідний край.

Патріотичний квест „Моя країна – Україна”

28-11-2018

Останньої листопадової зміни у Воловецькій філії Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді „Арніка” оздоровлюється і відпочиває 57 школярів з Хустського та Міжгірського районів. 

Педагоги відділу інформаційно-методичної роботи ЗОЕНЦ провели з учнями патріотичний квест „Моя країна – Україна”. Його мета – виховання в юних громадян патріотизму та відданості своїй Батьківщині, почуття громадянської гідності, національної свідомості, розширення та поглиблення знань про державні символи України, про звичаї, традиції, обряди нашого народу.

Воєнний стан сьогодні не впливає на роботу шкіл, - МОН

28-11-2018

Затверджений парламентом Указ президента України, яким запроваджується воєнний стан у 10 областях терміном на 30 днів, жодним чином не впливає на звичну роботу закладів освіти сьогодні. Про це йдеться у повідомленні Міністерства освіти і науки.

«Пригоди крапельки». 12 тиждень НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

28-11-2018

Добірка мультфільмів, ідеї навчальних моделей, експериментів, творчих поробок та малюнків, які можна реалізувати разом із першачкам, а також розробки тематичних уроків до 12 тижня НУШ від учителів з усієї України.

Чому йде дощ? Куди зникає дощова вода? Куди мчать річки? Як виникає веселка? Звідки береться сніг? У кожного першачка безліч запитань! І так кортить отримати на них відповіді!

До 100-річчя Національної академії наук України

27-11-2018

Цьогоріч  Національна  академія  наук   України   святкує  столітній   ювілей.

На Закарпатті працює наукова установа, що є підрозділом Національної академії наук України. Інститут електронної фізики НАН України (м. Ужгород, вул. Університетська, 21). Це провідна наукова установа де проводяться наукові дослідження з актуальних проблем фізики фотонних, електронних, іонних і атомних зіткнень, низькоенергетичної ядерної фізики, радіаційної і техногенно-екологічної безпеки, фізики лазерів на парах металів, оптичного приладобудування, фізико-хімічних основ і технології отримання, оброблення та застосування макроскопічних і мезоскопічних кристалів, плівок та склоподібних матеріалів.

„Я бачу і мене бачать”

27-11-2018

Організацією Об’єднаних Націй 2011–2020 роки оголошено Десятиліттям дій з безпеки дорожнього руху. Кількістю дорожньо-транспортних пригод, у яких гинуть люди, занепокоєні у країнах Європи, і вони поставили перед собою амбітне завдання – знизити кількість жертв на автошляхах до нуля.

Такі сторінки історії не мають повторитися!

26-11-2018

Пам’ятати – значить зберігати в пам’яті, не забувати. Людині властиво пам’ятати всі позитивні моменти життя, все те добре, що приносить радість і задоволення. Однак, є події, факти, повторення яких людство не повинно допустити, сама згадка  про які має спонукати до дій в ім’я того, щоб уникнути їх повторення.

З усвідомленням цього українці і увесь світ в ці дні взяли участь у заходах, приурочених трагічним сторінкам в історії України, з тим, щоб захистити пам’ять про тих, хто у 1932 – 1933 роках ціною свого життя, силою волі, нескореного духу та характеру зробив усе для того, щоб відвернути загрозу від наступних поколінь, щоб не загасити вогонь свободи і вільнодумства.

Проведено нараду директорів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області

22-11-2018

21 листопада відбулася нарада директорів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.

Ганна Сопкова, директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації, ознайомила учасників зібрання з результатами проведення конкурсного відбору на заміщення вакантних посад керівників державних закладів професійної (професійно-технічної) освіти Закарпатської області, фінансування яких здійснюється з обласного бюджету. Керівникам закладів було наголошено на необхідності продовжити роботу з оформлення документів для підготовки акта прийому-передачі майна закладів професійної (професійно-технічної) освіти з державної у комунальну власність області.

На сцені „ПАДІЮНу” – переможці обласного фестивалю творчих колективів закладів позашкільної освіти!

19-11-2018

2018 рік – рік відзначення 100-річчя позашкільного руху в Україні. Цій даті присвячено чимало різноманітних цікавих заходів як на загальнодержавному, так і обласному рівнях. Зокрема, на Закарпатті серед інших тематичних заходів проведено фестиваль творчих колективів закладів позашкільної освіти художньо-естетичного напряму. Організовано його у номінаціях: естрадний та народний вокал, сучасна та народна хореографія, літературно-мистецький жанр. Кращих визначали у чотирьох вікових категоріях: молодшій, середній, старшій та молодіжній.

МОН ПРОПОНУЄ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТ НАКАЗУ «ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ПОЛОЖЕННЯ ПРО ІНДИВІДУАЛЬНУ ФОРМУ НАВЧАННЯ В ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ»

19-11-2018

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проект наказу  «Про внесення змін до Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах»

Національне-патріотичне виховання дітей та молоді – серед пріоритетів нашої держави

19-11-2018

16 листопада 2018 року під головуванням Віце-прем’єр-міністра України В’ячеслава Кириленка відбулася регіональна нарада-семінар керівників структурних підрозділів обласних державних адміністрацій, відповідальних за національно-патріотичне та військово-патріотичне виховання серед дітей та учнівської молоді, організацію та проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри ,,Сокіл” (,,Джура”) у 2018/2019 роках.

«Мода». 11 тиждень НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

19-11-2018
Як розповісти дітям про те, що таке мода і як вона впливає на життя людини? Пропонуємо матеріали до 11 тижня НУШ, які мають допомогти дітям розібратися у цих складних і цікавих питаннях.

Кожна людина має право на вираження власної неповторності. Не можна оцінювати людей тільки за зовнішністю. Учитель, відповідно до Модельної навчальної програми НУШ, має формувати у першокласників  розуміння цього впродовж 11 тижня навчання. Діти повинні навчитися пояснювати, у чому їхня неповторність; переконувати у тому, що не можна сприймати людей за їхнім одягом; пояснювати, що кожен має право на вираження власного «Я», зокрема, й через моду.

Призначено стипендію Президента України

13-11-2018

Міністерство освіти і науки України наказом  06.11.2018  № 1209 призначило стипендії Президента України переможцям ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів і ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України 2017/2018 навчального року, які показали найкращі результати.

ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ НА ЗНО ТА ВСТУПУ ДО ВИШІВ УЧНЯМ ВАРТО ЗАВЧАСНО ПОТУРБУВАТИСЯ ПРО ОФОРМЛЕННЯ ID-КАРТКИ

13-11-2018

Школярі, яким виповнилося 14 років, мають своєчасно звернутися для оформлення ID-картки – МОН просить освітян на місцях якомога ширше інформувати про це батьків та учнів, а Державна міграційна служба доручила своїм територіальним органам сприяти школярам в оформленні документів. Відповідні лист МОН та доручення ДМС були розіслані в департаменти (управління) освіти обласних адміністрацій та КМДА та обласні управління ДМС.

Уряд утворив 25 територіальних органів Держслужби якості освіти

09-11-2018

7 листопада уряд ухвалив рішення про утворення 25 територіальних органів Державної служби якості освіти.

Про це повідомили на сайті ДСЯО.

“Функціонування територіальних органів дозволить максимально розподілити компетенції та сфери відповідальності між Держслужбою якості освіти та місцевими органами управління освітою, зокрема під час оцінювання якості освітньої діяльності шкіл.

Державна мова як чинник консолідації суспільства

09-11-2018

У листопаді 1997 року Указом Президента України № 1241/97 в Україні встановлено День української писемності та мови. Запроваджено його на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства. Свято відзначають щорічно 9 листопада – у день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця.

Підтримка студентства області в здобутті вищої освіти

08-11-2018

Департамент освіти і науки облдержадміністрації в рамках реалізації Програми розвитку освіти Закарпаття на 2013 – 2022 роки (далі  ̶ Програма) здійснює підтримку пільгових категорій студентів закладів вищої освіти з оплати за контрактну форму навчання. У 2018/2019 навчальному році допомогу з оплати навчання на контрактній основі, передбачену зазначеною Програмою, за рішенням комісії департаменту освіти і науки облдержадміністрації отримали 87 студентів ВНЗ із  соціально незахищених сімей на загальну суму 553 298 гривень.

Заклади загальної середньої освіти Закарпатської області отримали ігрові набори LEGO Play Box

07-11-2018

У рамках реалізації Концепції „Нова українська школа” та спільного Меморандуму Міністерства освіти і науки України та  The LEGO Foundation Закарпатська область безоплатно отримала ігрові набори LEGO Play Box.

Нагадаємо, що до 1 вересня кожного із 18 492 учнів-першокласників нашого краю було забезпечено ігровими наборами Six Bricks „6 цеглинок”. Це чудовий інструмент для розвитку оперативної пам’яті, організації групової роботи та моделювання різних життєвих ситуацій, завдяки яким діти не тільки засвоюють знання, а вчаться їх використовувати.

ДЛЯ ЧОГО УЧНЯМ ПРОФОСВІТА, ЧИМ ВОНИ ЦІКАВЛЯТЬСЯ І ЧИ ПЛАНУЮТЬ ПРАЦЮВАТИ ЗА ФАХОМ - МОН ОПИТУВАТИМЕ УЧНІВ ЗПО ДЛЯ КРАЩОГО РОЗУМІННЯ ПОТРЕБ РЕФОРМИ

02-11-2018

Для першого та останнього курсів закладів профосвіти фахівці МОН розробили онлайн-анкети, які мають покращити взаємодію з учнями на місцевому рівні, а також змінити формат роботи з абітурієнтами упродовж вступної кампанії. Узагальнені дані використовуватимуть профільні фахівці Міністерства для розуміння потреб учнів під час побудови реформи профосвіти. Лист з інформацією про анкетування був розісланий сьогодні, 1 листопада 2018 року, департаментам освіти і науки обласних, Київської міської державної адміністрацій.

Свій голос віддаю на захист природи До 100-річчя позашкільного руху

31-10-2018

Юні екологи-натуралісти під час проведення дитячої науково-практичної конференції на тему ,,Свій голос віддаю на захист природи”, присвяченої 100-річчю позашкільного руху, вшанували пам'ять видатного українського педагога Василя Сухомлинського, 100 років з дня народження якого відзначається в Україні цього року.

Конференція, організаторами якої став Закарпатський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді, відбулася 26 – 27 жовтня в рамках відзначення 100-річчя позашкільного руху. На базі ЗОЕНЦ вихованці закладів позашкільної освіти розповідали про результати своїх пошуково-дослідницьких робіт.

«Ігри». 9 тиждень НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

30-10-2018

Мабуть, кожний дорослий, якщо й не читав книги Еріка Берна, то, принаймні, точно чув їх назви – «Люди, які грають в ігри» та «Ігри, в які грають люди». Для дорослих гра – форма взаємодії з оточуючими, в ній є свої закони та правила, яких кожен має дотримуватися.
Дитячі ігри – це також не просто забавки! Якщо у дорослому світі гра є формою взаємодії, то у дітей, крім цього, гра є своєрідним засобом пізнання навколишнього світу. Граючись, діти вчаться взаємодіяти між собою, дізнаються нову для себе інформацію чи удосконалюють існуючі навички, вчаться дотримуватись певних правил, пізнають насолоду від перемоги та отримують досвід поразок.
За Модельною навчальною програмою для першачків НУШ саме темі ігор присвячений див. Редакція освітнього проекту «На Урок» традиційно підготувала добірку додаткових матеріалів до опорної Модельної програми, які стануть у пригоді вчителям першокласників НУШ.

МОН пропонує для громадського обговорення проект постанови КМУ "Про Національну освітню електронну платформу"

26-10-2018

Міністерство освіти і науки виносить на громадське обговорення проект Положення про Національну освітню електронну платформу.

МОН ПРОПОНУЄ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТ НАКАЗУ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ «ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ІНСТИТУЦІЙНУ ФОРМУ ЗДОБУТТЯ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ»

26-10-2018

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проект наказу Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Положення про інституційну форму здобуття загальної середньої освіти».
Проект наказу розроблено з метою забезпечення доступності загальної середньої освіти та можливості її здобуття відповідно до освітніх потреб учнів.

Відбулася нарада-семінар для директорів ІРЦ

24-10-2018

Освіта дітей з особливими освітніми потребами залишається у центрі уваги органів влади різного рівня. Черговим кроком у реформуванні інклюзивної освіти стало створення інклюзивно-ресурсних центрів, послуги яких повинні бути наближені до дітей на місцях. Чимало з цього приводу зроблено і в нашій області.

РОБІТНИЧИМ ПРОФЕСІЯМ В УКРАЇНІ ПОТРІБНА КАМПАНІЯ З ПОПУЛЯРИЗАЦІЇ, І МОН ГОТОВЕ ПІДТРИМАТИ ЇЇ ЧЕРЕЗ СВОЇ РЕСУРСИ, – ЛІЛІЯ ГРИНЕВИЧ НА ЗУСТРІЧІ З ПІДПРИЄМЦЯМИ

22-10-2018

В Україні дедалі менше людей отримують професійну освіту, при цьому голод на робітничі кадри зростає. Німеччина боролася з цією проблемою, зокрема, через широку просвітницьку комунікаційну кампанію, що суттєво підвищила престиж робітничих професій в країні. МОН готове максимально підтримати таку кампанію, залучивши всі наявні ресурси, але потрібна й участь роботодавців. Про це заявила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час зустрічі з керівниками підприємств легкої промисловості сьогодні, 19 жовтня 2018 року, у приміщенні МОН.

250 ЗАКЛАДІВ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ ВЖЕ ВПРОВАДЖУЮТЬ ДУАЛЬНУ ОСВІТУ - ЇХНІ УЧНІ НАВЧАЮТЬСЯ ЯК У ПТНЗ, ТАК І НА РОБОЧОМУ МІСЦІ, - ЗАСТУПНИК МІНІСТРА ПАВЛО ХОБЗЕЙ

17-10-2018

Німецька модель дуальної освіти є однією з найуспішніших у світі, тому ми маємо перейняти цей досвід, а також поширити успішні практики серед закладів профосвіти. Про це заявив заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей під час панельної дискусії “Професійно-технічна освіта – співпраця з підприємствами. Німецька модель дуальної освіти”, яка пройшла сьогодні, 16 жовтня 2018 року, у приміщенні МОН.

Юні ліцеїсти дали урочисту клятву вірно служити народу України

16-10-2018

14 жовтня 2018 року на загальнодержавному рівні відзначено День захисника України. Упроваджено його у 2015 році з метою консолідації українського суспільства навколо ідеї спільного майбутнього та вшанування героїв боротьби Українського народу за незалежність і територіальну цілісність України.
Знаменно, що 14 жовтня Україна відзначає і день святої Покрови Пресвятої Богородиці та День Українського козацтва.

ПРОБНЕ ЗНО-2019: ХОЧЕТЕ СЕБЕ ПЕРЕВІРИТИ — РЕЄСТРУЙТЕСЯ!

16-10-2018

Участь у пробному тестуванні дасть можливість відчути атмосферу зовнішнього незалежного оцінювання та дізнатися про всі етапи його проведення.
Реєстрація для участі у пробному ЗНО триватиме з 8 до 31 січня 2019 року. Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

«Ми – підприємливі (осінній доброчинний ярмарок)». 7 тиждень НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

12-10-2018

Добірка додаткових завдань, які стануть цікавим доповненням до основного навчального матеріалу на сьомому навчальному тижні.
Сьомий навчальний тиждень НУШ присвячений дослідженню дуже цікавого явища - підприємливості. Першокласники дізнаються, що таке підприємливість, яких людей можна назвати підприємливими та як розвивати відповідні якості. А також ­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­– пропонувати та відстоювати власні ідеї, взаємодіяти з іншими дітьми у групі, приймаючи спільні рішення.
Сьомий тиждень буде вельми цікавим, а щоб урізноманітнити процес навчання, освітній проект «На Урок» пропонує вам добірку додаткових вправ і завдань, які ви можете використати під час уроків.

Школи запрошують взяти участь у проекті з демократизації навчання

12-10-2018

Проект “Демократична школа” шукає 46 закладів, які прагнуть демократизувати навчання.
Для участі необхідно зареєструватись за цим посиланням до 11 листопада.
“46 відібраних шкільних команд пройдуть вступний тренінг з демократичного розвитку школи. Після цього тренери програми допоможуть школі здійснити оцінку потреб для демократичних змін, розробити й реалізувати шкільні проекти у 2018/2019 навчальному році, а також сприятимуть обміну досвідом між школами із різних областей України”, – пояснюють організатори.

Рада ухвалила закон, що допускає асистентів дитини до шкіл і дитсадків

11-10-2018

Верховна Рада ухвалила закон, і тепер асистентів дитини офіційно допускають до освітнього процесу у школах та дитсадках.
Закон №8556 ухвалили 6 вересня.
“Законопроект розроблено з метою забезпечення конституційних прав і державних гарантій дітям з особливими освітніми потребами на здобуття якісної освіти в закладах освіти державної та комунальної форм власності“, – зазначено у пояснювальній записці до закону.

МАТЕМАТИКА — ОБОВ’ЯЗКОВИЙ ПРЕДМЕТ ВЖЕ У 2021 РОЦІ

08-10-2018

27 вересня відбулася Колегія Міністерства освіти і науки України (далі — Колегія), на якій було розглянуто питання проведення зовнішнього незалежного оцінювання. За її підсумками прийнято кілька рішень.
Зокрема, починаючи з 2021 року проходження державної підсумкової атестації з математики стане обов’язковим для випускників закладів загальної середньої освіти. Державна підсумкова атестація передбачатиме виконання завдань двох рівнів складності: академічного та профільного.

ЗНО-2019: ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ

08-10-2018

Навчальний рік увійшов в активну фазу, і все більше випускників цікавляться змістом і процедурами зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року. Тож повідомляємо, що зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 03 лютого 2016 року № 77 «Про затвердження програм зовнішнього незалежного оцінюванню для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти» (ці ж програми були чинними під час розроблення тестових завдань 2018 року).

„Учительська професія – це людинознавство, постійне проникнення в складний духовний світ людини, яке ніколи не припиняється”

05-10-2018

4 жовтня в Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН”, напередодні Дня працівників освіти, відомчими та обласними нагородами відзначили кращих із кращих педагогів області та привітали з професійним святом велику освітянську спільноту області. На сьогодні це близько 55 тисяч працюючих, понад 164 тисячі учнів, які здобувають освіту в 666 закладах загальної середньої освіти; це більше 48 тисяч дітей дошкільного віку, які відвідують 595 закладів дошкільної освіти. У 16 закладах професійно-технічної освіти фах кваліфікованого робітника опановують майже 6 тисяч учнів, ще понад 28 тисяч є студентами закладів вищої освіти.

«Я і моя Батьківщина». 6 тиждень НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

03-10-2018

Добірка матеріалів, які можна використати для того, щоб реалізувати завдання шостого тижня навчання – допомогти дітям усвідомити себе і свою родину як частину Батьківщини, виховувати повагу до українських воїнів-захисників України, формувати шанобливе ставлення до державних символів України та української історії.
6 тиждень осені – майже її середина. На цьому тижні ми святкуємо День захисника України і День Українського козацтва. Тому саме час розповісти малечі про героїв, що захищають нас, пояснити, що таке Батьківщина, і чому родина та Батьківщина міцно пов’язані.

Вітаємо з Днем працівників освіти!

03-10-2018

Вітаємо з Днем працівників освіти!

МОН ПРОПОНУЄ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ДООПРАЦЬОВАНИЙ ПРОЕКТ НАКАЗУ МОН «ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПОРЯДКУ ПРОВЕДЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ ПІДСУМКОВОЇ АТЕСТАЦІЇ»

03-10-2018

МОН пропонує для громадського обговорення доопрацьований проект наказу МОН «Про затвердження Порядку проведення державної підсумкової атестації». проект наказу врегульовує механізми і форми проведення державної підсумкової атестації здобувачів загальної середньої освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації.
Зауваження та пропозиції до проекту наказу приймаються до 16.10.2018 на електрону пошту: baitemirova@mon.gov.ua

У 2019 році реєстрація для участі в ЗНО розпочинається 5 лютого

02-10-2018

Наказом Міністерства освіти і науки України від 28 вересня 2018 року № 1036 затверджено календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року.
Відповідно до наказу реєстрація осіб для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 5 лютого до 25 березня 2019 року. Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 18 березня 2019 року.