Зовнішнє незалежне оцінювання з історії України

Зовнішнє незалежне оцінювання з історії України

4 червня відбулося зовнішнє незалежне оцінювання з історії України. На Закарпатті це – один з наймасовіших за кількістю зареєстрованих учасників предмет. Цього року для у часті у ЗНО з історії України зареєструвалися 11 072 особи, серед яких 7449 випускників закладів загальної середньої освіти 2021 року, 1225 учнів (слухачів) закладів професійної (професійно-технічної) освіти, 1799 студентів закладів вищої освіти та 599 випускників минулих років.

На пункти проведення ЗНО зʼявився 6331 учасник (57,2%).

Проведення ЗНО з історії забезпечували 1972 педагоги на 47 пунктах, де діяла 751 аудиторія.

Двох учасників було вилучено з аудиторій через порушення ними порядку проведення ЗНО (наявність заборонених технічних пристроїв).

Учасники зовнішнього незалежного оцінювання, які не змогли взяти участь в основній сесії через поважні причини мають право протягом 5 робочих днів (з урахуванням дня проведення тестування) зареєструватися для участі у додатковій сесії. Для цього необхідно подати до Івано-Франківського  регіонального центру оцінювання якості освіти документ, що підтверджує причину неучасті в основній сесії, та відповідну заяву.

Тестування з історії України тривало 150 хвилин. Сертифікаційна робота налічувала 60 завдань різних форм і складалася з двох частин: Історія України ХХ – початку ХХІ ст.” (30 завдань) та „Історія України від найдавніших часів до кінця ХІХ ст.” (30 завдань).

Під час визначення результату зовнішнього незалежного оцінювання з історії України за шкалою 100–200 балів ураховується тестовий бал, отриманий учасником за виконання всіх завдань сертифікаційної роботи. Визначення тестового бала здійснюється на основі схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційної роботи. Максимальна кількість тестових балів, яку міг отримати учасник – 94.

У процесі визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання за шкалою 100–200 балів 24 червня буде встановлено поріг „склав/не склав” – мінімальний тестовий бал, який за виконання сертифікаційної роботи може отримати абітурієнт із мінімальним рівнем знань. На основі тестового бала кожного учасника, який подолав поріг „склав/не склав”, буде визначено його рейтингову оцінку за шкалою 100–200 балів.

Абітурієнти, які подолають поріг „склав/не склав”, зможуть узяти участь у конкурсному відборі до закладів вищої освіти.

05-06-2021