Новини департаменту

Типова освітня програма для 5-9 класів: школа самостійно розробляє навчальний план

23-02-2021

МОН продовжує надавати роз’яснення щодо затвердженої наказом МОН типової освітньої програми для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти.

Навчання в закладах професійної освіти під час адаптивного карантину з 24 лютого – лист МОН

22-02-2021

Для закладів професійної освіти на сайті МОН оприлюднено лист-роз’яснення про те, як організувати навчання в період адаптивного карантину. Отже, 24 лютого вся територія України належить до «жовтої» зони епідемічної небезпеки. Якщо за низкою показників регіон віднесено до «червоного» рівня небезпеки, то відвідування учнями закладів професійної освіти забороняється.

Оприлюднено рекомендації МОН школам для роботи під час адаптивного карантину з 24 лютого

22-02-2021

На сайті Міністерства освіти і науки оприлюднено рекомендації МОН для закладів загальної середньої освіти. Документ роз’яснює особливості роботи шкіл під час адаптивного карантину з 24 лютого і наголошує на пріоритетах роботи закладів у цей період.

Затверджено типову освітню програму для 5-9 класів ЗЗСО: навчальне навантаження учнів не збільшується, заклад освіти самостійно схвалює рішення щодо предметів етичного спрямування

22-02-2021

Сьогодні оприлюднено наказ МОН від 19.02.2021 №235 «Про затвердження типової освітньої програми для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти».

На Закарпаття завітали представники Ради молодих учених при МОН

22-02-2021

Щоб презентувати свою діяльність і налагодити регіональну комунікацію, на Закарпаття завітали представники Ради молодих учених при МОН. Зустріч відбулася 18 лютого в Ужгородському національному університеті.

20 лютого 2021 року – День Героїв Небесної Сотні

19-02-2021

Указом Президента України № 69/2015 „Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні” встановлено особливий пам’ятний день – День Героїв Небесної Сотні, який відзначається тепер щорічно 20 лютого.

Безпечне освітнє середовище та формування поведінки дітей в інтернеті – важливе завдання для Міністерства

19-02-2021

Міністерство освіти і науки України надзвичайно стурбоване трагічними подіями, що сталися з підлітками через небезпечні ігри в соціальних мережах.

Освітні стандарти для профтехів мають базуватися на компетентнісному підході, визначати результати навчання та кількість годин для їхнього опанування - МОН затвердило методичні рекомендації для розробників документів

19-02-2021

Автори освітніх стандартів профосвіти під час роботи над документами мають вказувати інформацію за чотирма розділами. Кожен з них спрямований на отримання учнями ключових та професійних компетентностей. Ініціювати розроблення освітнього стандарту можуть місцеві управлінці, роботодавці, громадські, наукові або освітні організації. Методичні рекомендації для розроблення ними стандартів професійно-технічної освіти за компетентнісним підходом розміщені сьогодні, 18 лютого 2021 року, на сайті МОН.

Реп про Лесю Українку: юні ужгородці долучилися до Всеукраїнського арт-челенджу

19-02-2021

Кліп реп-біографії української поетеси опублікували на Ютюб-каналі Українського державного центру позашкільної освіти Міністерства освіти і науки України.

Творчий дует Том Кукурудз і Катерина Іващенко, а також Артем Музалевський долучилися до Всеукраїнського артчеленджу, присвяченому 150-річчю з дня народження Лесі Українки.

Вихованці обласного палацу дитячої та юнацької творчості начитали реп-біографію видатної української письменниці.

Уряд ухвалив зміни до правил карантину через COVID-19 – що змінюється для закладів освіти

18-02-2021

З 24 лютого 2021 року на території України встановлюється "жовтий" рівень епідемічної небезпеки з окремими обмеженнями для закладів освіти. Водночас у регіонах, де буде встановлено "червоний" рівень, здобувачам забороняється відвідувати заклади освіти, що не стосується дитсадків, спеціальних закладів освіти та учнів 1-4 класів шкіл.

Дошкільна освіта має бути територіально доступною, – Сергій Шкарлет про право на першочергове зарахування до дитсадків

18-02-2021

Профільний комітет Верховної Ради підтримав законопроєкт про внесення змін до Закону України «Про дошкільну освіту» щодо забезпечення територіальної доступності дошкільної освіти (реєстр. № 4604 від 16 січня 2021 року). Вказаний документ відповідає стратегії діяльності МОН, одним з головних завдань якої є гарантоване право кожної дитини віком до 7 років на місце в закладі дошкільної освіти.

УКЛІН ВАМ, ВОЇНИ – СИНИ НЕСКОРЕНОЇ НЕНЬКИ УКРАЇНИ!

18-02-2021

Сьогодні проходять заходи із вшанування річниці бойових дій при Дебальцеві, належну шану віддають військовослужбовцям, які брали участь у захисті Дебальцівського плацдарму в період 2014 – 2015 років, героїчних боях при Дебальцеві 15 – 18 лютого 2015 року.

На сайті МОН розміщено перелік онлайн-ресурсів для вчителів іноземних мов

18-02-2021

На сайті Міністерства освіти і науки розміщено перелік онлайн-ресурсів для вчителів англійської, німецької та французької мов. Ресурси надав Координаційний комітет з підтримки вчителів сучасних іноземних мов в умовах реформи “Нова українська школа”, до якого входять представники Британської Ради, Французького Інституту в Україні та Goethe-Institut в Україні під головуванням МОН. 

Сергій Шкарлет: У разі встановлення «червоного» рівня епідемічної небезпеки дитсадки, спецзаклади освіти та початкова школа працюватимуть у звичному режимі

17-02-2021

З метою попередження та зменшення ризиків зараження коронавірусом Уряд ухвалив нові зміни, які стосуються рівнів епідемічної небезпеки. Про це поінформував у своєму Telegram-каналі Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Оголошення конкурсу, Білківський професійний аграрний ліцей

17-02-2021

Департамент освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації оголошує конкурс на заміщення вакантної    посади директора Державного професійно-технічного навчального закладу „Білківський професійний аграрний ліцей”

Глава держави утворив Консультативну раду з питань сприяння розвитку системи загальної середньої освіти

17-02-2021

Президент України Володимир Зеленський підписав Указ № 55/2021 «Про Консультативну раду з питань сприяння розвитку системи загальної середньої освіти».

У доступі – інтерактивний порадник «Школа в умовах пандемії» для керівників і педагогів шкіл та профтехів

16-02-2021

МОН спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та за участі міжнародних партнерів із Центру SeeD розробили інтерактивний порадник «Школа в умовах пандемії» для керівників і колективів закладів загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти.

Вшануймо учасників бойових дій на території інших держав! У закладах освіти відбулися тематичні заходи

15-02-2021

Сьогодні в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Ця пам’ятна дата приурочена до виведення радянських військ з Афганістану у 1989 році. Афганська війна була останньою з великих імперських авантюр Радянського Союзу та стала однією з вагомих причин його краху. Крім воїнів-афганців, цього дня вшановують і інших військових, які брали участь у різних бойових діях та миротворчих операціях за межами країни.

Навчаємось разом: день другий

15-02-2021

15 лютого департамент освіти і науки обласної державної адміністрації продовжив робочі наради у форматі „запитання – відповідь” із керівниками місцевих органів управління освітою з питань організації та упорядкування в територіальних громадах роботи освітньої галузі.

ДПА/ЗНО з іноземних мов

15-02-2021

Цьогоріч випускники, які для проходження державної підсумкової атестації у формі ЗНО вибрали третім навчальним предметом історію України, можуть вибрати четвертим навчальним предметом іноземну мову і навпаки.

Навчаємось разом

12-02-2021

Департамент освіти і науки обласної державної адміністрації з керівниками місцевих органів управління освітою розпочав проведення серії нарад у форматі „запитання – відповідь” з питань організації та упорядкування в територіальних громадах роботи освітньої галузі.

25 регіонів оприлюднили графіки Днів відкритих дверей у закладах професійної освіти

12-02-2021

Вже у березні в закладах професійної освіти стартують Дні відкритих дверей. Це профорієнтаційні заходи, під час яких вступники можуть не тільки відвідати профтех і оцінити його інфраструктуру, а й познайомитися з викладачами та учнями, розпитати їх про особливості навчання. Графіки таких заходів оприлюднені сьогодні, 12 лютого 2021 року, на сайті МОН. Їх надали всі області країни та місто Київ.

Необхідно забезпечити надання якісних послуг дітям з особливими освітніми потребами за місцем їх проживання, – Сергій Шкарлет

12-02-2021

11 лютого, відбулося засідання Міжвідомчої комісії з питань охорони дитинства, в якому взяли участь Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет, Міністр соціальної політики Марина Лазебна, Міністр охорони здоров’я Максим Степанов та інші представники органів державної влади, дотичні до сфери захисту прав дітей.

Регіональна зустріч Рад молодих учених Закарпатської області

12-02-2021

18.02.2021 р. о 17:00 у приміщенні археологічного музею Ужгородського національного університету Рада молодих учених при МОН України проведе регіональну зустріч Рад молодих вчених Закарпатської області.

Нагороджено переможців обласного етапу Всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2021”

11-02-2021

Попри складні умови, пов’язані з поширенням коронавірусної інфекції, педагоги області долучилися до проведення у 2021 році всеукраїнського конкурсу „Учитель року” в номінаціях „Керівник закладу освіти”, „Математика”, „Трудове навчання”, „Українська мова і література”.

Сергій Шкарлет розповів про результати та плани щодо розвитку дистанційної освіти і діджиталізації

11-02-2021

Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет під час виступу на Партнерському форумі «Освіта України 2021: стратегічні цілі та пріоритетні напрями», що відбувся у вівторок, 9 лютого, поінформував про розвиток дистанційної освіти в умовах пандемії, спричиненої СОVID-19.

Реформа шкільного харчування: понад 1800 шкіл модернізували харчоблоки протягом 2020 року

11-02-2021

1809 шкіл, у яких навчається понад мільйон учнів, модернізували харчоблоки у 2020 році, на що вперше було спрямовано кошти державного бюджету. Це стало можливим завдяки реформі шкільного харчування, яка впроваджується за ініціативи Першої леді України Олени Зеленської. Оновлене обладнання покращить технологічні процеси приготування страв, сприятиме переходу до здорового харчування, а також забезпечить належну гігієнічність посуду в шкільних їдальнях та температурний режим готових страв. 

Освітній форум-2021: МОН працює над створенням правового підґрунтя для трансформації позашкільної освіти

10-02-2021

Головною метою позашкільної освіти є розвиток особистості, профорієнтація та допомога кожній дитині повірити у свої здібності та розкрити власний потенціал. Саме тому сьогодні важливо вдосконалювати систему позашкільної освіти в умовах децентралізації.

Випускники профтехів та коледжів, які не планують вступати до вишу і складають "ДПА у формі ЗНО", мають проставити відповідні позначки під час реєстрації – роз'яснення МОН

10-02-2021

Якщо учень профтеху, студент коледжу або технікуму завершує здобуття повної загальної середньої освіти, а отже складає державну підсумкову атестацію (ДПА) у формі ЗНО, і НЕ планує у 2021 році вступати до закладу вищої освіти, то під час реєстрації він має зазначити про це у відповідних полях. Реєструючись на ДПА з математики або іноземної мови, потрібно також обрати рівень вивчення предмета, оскільки від цього залежатиме складність завдань на тестуванні та кількість часу, відведеного на їх виконання.

Головною метою в розвитку професійної освіти є передусім її реформування, – Сергій Шкарлет

10-02-2021

Для розвитку та модернізації професійно-технічної освіти важливим є налагодження державно-приватного та соціального партнерства на засадах співфінансування і спільного управління закладами. Однією з форм такого партнерства є здобуття професійної освіти за дуальною формою навчання. МОН залишає це в пріоритетах своєї діяльності і у 2021 році.

Реформа системи шкільного харчування – одна з ключових тем Освітнього форуму-2021

10-02-2021

9 лютого, під час партнерського форуму «Освіта України 2021: стратегічні цілі та пріоритетні напрями» йшлося про реформування системи шкільного харчування. Основна мета заходів – розбудова безпечного освітнього середовища, невід’ємною складовою  якого є забезпечення дітей здоровим, якісним та корисним харчуванням.

Цьогоріч МОН розпочинає пілотування реформи «Нова українська школа» на рівні базової середньої освіти та розроблення змісту профільної освіти, – Сергій Шкарлет під час Освітнього форуму-2021

10-02-2021

Ключовим завданням Міністерства освіти і науки України у 2021 році є продовження реформи системи загальної середньої освіти відповідно до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» та Концепції «Нова українська школа». Про це поінформував Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет під час Партнерського форуму «Освіта України 2021: стратегічні цілі та пріоритетні напрями». 

Важливим завданням у 2021 році є ухвалення нової редакції Закону України «Про дошкільну освіту» та затвердження Концепції розвитку системи дошкільної освіти, – Сергій Шкарлет на освітньому форумі

10-02-2021

Головна мета державної політики у сфері дошкілля – забезпечення доступної та якісної освіти, яка є стартовою платформою для розвитку та підготовки дитини до навчання в Новій українській школі. На цьому наголосив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет під час виступу в межах Партнерського форуму «Освіта України 2021: стратегічні цілі та пріоритетні напрями» .

На порядку денному – стратегічні цілі та пріоритетні напрями розвитку освітньої галузі

09-02-2021

Сьогодні, 9 лютого, з участю Президента України Володимира Зеленського та Першої леді Олени Зеленської відбувається Партнерський форум «Освіта України 2021: стратегічні цілі та пріоритетні напрями».

Оприлюднено методичні рекомендації щодо особливостей ДПА з іноземних мов у 2020/2021 навчальному році

09-02-2021

Міністерство освіти і науки розробило методичні рекомендації щодо особливостей проведення державної підсумкової атестації з іноземних мов у закладах загальної середньої освіти в 2020/2021 навчальному році.

Визначено переможців обласного етапу Всеукраїнської історико-краєзнавчої акції учнівської молоді „Українська революція: 100 років надії і боротьби”

08-02-2021

На базі Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді відбулася обласна учнівська конференція, під час якої підбито підсумки І-го (регіонального) туру Всеукраїнської краєзнавчої акції учнівської молоді „Українська революція: 100 років надії і боротьби”.

До уваги керівників закладів професійної освіти, закладів вищої освіти

08-02-2021

Під час реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні учні / студенти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти в підпорядкованих вам закладах освіти, мають позначати рівень вивчення математики, іноземних мов — профільний рівень чи рівень стандарту.

Фінал конкурсу «Учитель року – 2021» проводитиметься дистанційно

05-02-2021

Третій тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021» буде проведений у дистанційному режимі. Відповідний наказ підписав Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет. 

Моніторингове дослідження початкової освіти: відомі дати проведення другого циклу

05-02-2021

Тестування й анкетування учасників моніторингового дослідження якості початкової освіти буде проведено з 29 березня до 21 травня 2021 року. Це буде другий цикл із запланованих чотирьох.

Онлайн-проєкт «Слухай» є корисним для підготовки до ЗНО

05-02-2021

Команда Міністерства цифрової трансформації продовжує сприяти створенню зручних онлайн-сервісів, які спрощують життя українців.

Міністр Сергій Шкарлет презентував звіт МОН за 2020 рік і плани на 2021 рік

04-02-2021

3 лютого 2021 року, на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет доповів про виконання оперативного плану на 2020 рік та основні цілі на 2021 рік.

Мовлення, грамотність і навчально-пізнавальна діяльність дошкільнят за методикою ECERS-3 – відбувся четвертий вебінар із серії «Якісна дошкільна освіта в Україні»

03-02-2021

Заохочення дітей до мовлення та користування книгами, ігри, мистецтво, музика та інші види навчально-пізнавальної діяльності. Про це йшлося під час четвертого вебінару із серії «Якісна дошкільна освіта в Україні» для педагогів. Захід відбувся  за участю представників Українського інституту розвитку освіти (УІРО) та Команди підтримки реформ Міністерства освіти і науки України.

Безкоштовними е-журналами та е-щоденниками вже користуються 134 школи України

02-02-2021

Станом на  1 лютого 2021 року, безкоштовними державними електронними журналами та щоденниками користуються 134 заклади загальної середньої освіти України. Наразі триває активне підключення шкіл до системи е-журналів та е-щоденників.

Громадське обговорення

01-02-2021

ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ПРОПОНУЄ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЄКТИ РІШЕНЬ СЕСІЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ ПРО ПРИПИНЕННЯ (ЛІКВІДАЦІЮ) СПЕЦІАЛЬНИХ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ  ШКІЛ-ІНТЕРНАТІВ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

1 лютого – старт реєстрації на ЗНО-2021

01-02-2021

Сьогодні розпочалася реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні.

Як батьки можуть допомогти дитині підготуватися до ЗНО

01-02-2021

Стартує реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні 2021 року. Та випускники розпочали активну підготовку до важливих випробувань у їхньому житті – випускних і вступних іспитів – ще у вересні, а то й раніше.

Дорожня карта учасника ЗНО

31-01-2021

 
Реєстрація на ЗНО випускників минулих років. Цей порядок реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання має використовуватися особами, які НЕ складають державну підсумкову атестацію (ДПА) у формі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).

День пам’яті Героїв Крут: 103-я річниця героїчних подій

29-01-2021

29 січня українці вшановують події кінця січня 1918 року, коли юні захисники Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху, – бій під Крутами.

До уваги майбутніх учасників ЗНО-2021!

29-01-2021

1 лютого 2021 року розпочинається реєстрація на цьогорічне  зовнішнє незалежне оцінювання та державну підсумкову атестацію у формі ЗНО.

Володимир Зеленський розповів, скільки отримуватимуть найрозумніші учні та студенти відповідно до указу про заснування президентських стипендій, премій і грантів

29-01-2021

Найкращі учасники зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) отримуватимуть щомісяця президентську стипендію в розмірі 10 тис. грн, переможці всеукраїнських учнівських олімпіад – разову премію у 20 тис. грн, а переможці міжнародних олімпіад – 100 тис. грн. Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський у своєму влозі.