Новини департаменту

У центрі уваги – оздоровлення та відпочинок дітей

08-06-2018

Належна організація оздоровлення та відпочинку дітей в літній період 2018 року є актуальним завданням освітньої галузі. Саме ця тема стала предметом обговорення Всеукраїнської наради з питань оздоровлення та відпочинку дітей, яка відбулася 6 червня цього року у Міністерстві освіти і науки України.

Зовнішнє незалежне оцінювання з історії України

07-06-2018

6 червня відбулося зовнішнє незалежне оцінювання з історії України. На Закарпатті це – другий після української мови та літератури предмет за кількістю зареєстрованих учасників. Проведення ЗНО з історії забезпечували 1189 педагогів на 30 пунктах, де діяли 464 аудиторії. 

Зовнішнє незалежне оцінювання з біології

05-06-2018

Вчора проходило зовнішнє незалежне оцінювання з біології. Для участі у ньому було зареєстровано понад 4 тисячі осіб (у т.ч. для складання державної підсумкової атестації з цього предмета – 3346). На пункти проведення ЗНО прийшли 96,7% учасників.

Зовнішнє незалежне оцінювання з англійської мови

04-06-2018

1 червня відбулося ЗНО англійської мови. На Закарпатті воно проходило у 126 аудиторіях восьми пунктів тестування. Із зареєстрованих 1869 учасників на пункти з’явилося 1807 (96,7%), 1221 з них здавали ДПА з цієї мови (у т.ч. 257 – на профільному рівні та 964 – на рівні стандарту).

Розпочалася ІІІ очна сесія навчання вчителів

04-06-2018

З 29 травня по 4 червня 2018 року на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти проведено ІІІ очну сесію навчання для вчителів початкових класів м. Ужгород, які навчатимуть учнів 1 класу в 2018/19 навчальному році. Педагоги освоювали сучасні методики навчання, мали можливість практично їх застосовувати, активно працювали у групах.

Можливість стати медиком чи педагогом через підписання угоди

01-06-2018

Уряд визначив, як відбуватиметься першочергове зарахування на бюджет тих вступників, які укладуть угоду про відпрацювання у селах або селищах міського типу. Відповідну постанову було прийнято під час засідання Кабміну сьогодні, 30 травня 2018 року. Документ набере чинності 1 січня 2019 року й діятиме починаючи зі вступної кампанії 2019-го.

Закарпаття знову приймало гостей

31-05-2018

Цього разу методистів наукових відділень історії обласних малих академій учнівської молоді з усієї України.
Приїхали вони на Всеукраїнський семінар-практикум „Історична освіта як інструмент формування суспільної свідомості учнів МАН України: регіональні особливості”, що проходив у Закарпатському обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді, при якому функціонує територіальне відділення Малої академії наук України.

ДОШКІЛЬНА ОСВІТА НЕ МАЄ БУТИ ЗАРУЧНИКОМ ДОХОДІВ ГРОМАД, ПОТРІБНА ДЕРЖАВНА СУБВЕНЦІЯ,- ЗАСТУПНИК МІНІСТРА ПАВЛО ХОБЗЕЙ

31-05-2018

Сьогодні дошкільна освіта повністю фінансується з місцевих бюджетів і є заручником доходів громад - щоб це виправити потрібна субвенція з державного бюджету. Про це заявив заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей на Карпатському форумі регіонального розвитку сьогодні, 31 травня 2018 року, у місті Яремче.

Зовнішнє незалежне оцінювання з німецької та французької мов

30-05-2018

Учора в Україні проходило ЗНО з німецької, французької та іспанської мов. Цього року воно відрізняється тим, що до звичних частин сертифікаційної роботи додалася ще одна – „Розуміння мови на слух (аудіювання)”, яку учасники виконують першою.

1 червня – ЗНО з англійської мови

30-05-2018

Нагадуємо, що:
допуск абітурієнтів до пунктів тестування триватиме з 10:15 до 10:50;

Зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури

25-05-2018

24 травня у 49 пунктах пройшло ЗНО з української мови і літератури. Його цьогорічна особливість полягала у тому, що результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури (українська мова) зараховуються як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти для учнів (слухачів, студентів) закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти, які в 2018 році здобудуть повну загальну середню освіту.

На Закарпатті пройшло ЗНО з математики

23-05-2018

ЗНО-2018 розпочалося 22 травня тестуванням з математики. У Закарпатській області воно проходило у 10 пунктах проведення ЗНО: по три у містах Мукачево, Хуст та по два – у містах Ужгород та Виноградів. На тестування з цього предмета зареєструвалося 2288 осіб, 1740 з яких складали його як державну підсумкову атестацію. 

На базі Хустської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 Хустської міської ради Закарпатської області відкрито інклюзивно-ресурсний центр

22-05-2018

21 травня відбулося відкриття Комунальної установи „Інклюзивно-ресурсний центр” Хустської міської ради (далі – ІРЦ) на базі Хустської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 Хустської міської ради Закарпатської області. ІРЦ надаватиме послуги дітям з особливими освітніми потребами, які здобувають освіту у закладах дошкільної, загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти міста. Для організації комплексної роботи в центрі обладнано кабінети логопеда, дефектолога, психолога, кабінет лікувальної фізкультури та кабінет директора. 

Інклюзивно-ресурсний центр відкрили у Міжгірському районі

22-05-2018

22 травня відкрито Комунальну установу „Інклюзивно-ресурсний центр” Міжгірської районної ради (далі – ІРЦ). Це ще один ІРЦ в області, де буде проводитись комплексна оцінка розвитку дитини, надаватиметься психолого-педагогічна допомога з метою задоволення освітніх потреб дітей віком від 2 до 18 років.

Профорієнтаційний вернісаж „Робітнича професія – крок до успіху”

18-05-2018

17 травня 2018 року в Закарпатській області проведено профорієнтаційний вернісаж „Робітнича професія – крок до успіху” серед закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

Відбувся обласний семінар з обміну досвідом роботи в умовах експериментальних класів Нової української школи

16-05-2018

Педагоги Закарпаття, які викладають в експериментальних класах, що є учасниками проекту з реалізації Концепції „Нова українська школа”, продовжують ділитися досвідом роботи. 

Підготовка до ЗНО-2018

14-05-2018

Питання проведення зовнішнього незалежного оцінювання набуває дедалі більшої актуальності. Адже вже 22 травня – тестування з математики. Тому в області триває підготовка до його проведення. Зокрема, за участю заступника директора Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти Івана Любінця в області здійснювалася підготовка осіб, що залучатимуться до проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році.

Безпека і благополуччя дитини серед пріоритетів державної, регіональної політики

14-05-2018

10-11 травня за підтримки фундації Lumos, проекту „Експертна підтримка врядування та економічного розвитку” (EDGE), офісу Уповноваженого Президента України з прав дитини, Міністерства соціальної політики України відбувся всеукраїнський семінар-нарада з питань стратегічного планування реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на регіональному рівні. 

Про проведення X Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті» та VIII виставки освіти за кордоном «World Edu» 23-25 жовтня 2018 року в м. Києві

14-05-2018

23-25 жовтня 2018 р. відбудеться Десята міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті» та Восьма міжнародна виставка освіти за кордоном «World Edu» у Київському Палаці дітей та юнацтва (вул. І. Мазепи, 13).
Більше інформації тут.

Обласний семінар-практикум „Інклюзивний простір. Практичні кроки”

07-05-2018

З метою системного запровадження інклюзивного освітнього середовища та для реалізації державної політики щодо забезпечення права на освіту дітей з особливими освітніми потребами за місцем їх проживання облдержадміністрацією та Благодійним Фондом Порошенка 14 лютого 2018 року підписано Меморандум про співпрацю щодо створення мережі інклюзивно-ресурсних центрів та про приєднання області до проекту „Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації”. 

Твоє ім’я звеличено в віках. І я пишу, малюю тобі, Мамо…

07-05-2018

Привернути увагу громадськості до української родини – носія національно-культурних особливостей та загальнолюдських чеснот, одного із чинників у створенні сприятливих умов для гармонійного розвитку особистості, її самовизначення, самореалізації, до матері як берегині роду, втілення ідеалів добра, справедливості, гуманізму, правди – такі завдання ставив перед собою департамент освіти і науки обласної державної адміністрації, ініціюючи у 2016 році проведення обласного конкурсу „Малюнок, вірш, лист до мами”. 

День науки в Ужгородській загальноосвітній спеціалізованій школі-інтернаті з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради

04-05-2018

4 травня в Ужгородській загальноосвітній спеціалізованій школі-інтернаті з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради відбулося свято вшанування переможців, свято її величності Науки, свято таланту. Тут відзначили учнів, які показали високий рівень знань, захищали честь школи в інтелектуальних змаганнях різного рівня і стали переможцями й призерами ІІІ (62 учні) та ІV (7 учнів) етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, а також Всеукраїнського конкурсу захисту науково- дослідницьких робіт учнів-членів Малої Академії наук України (55 учнів), інших творчих конкурсів.

Інклюзивно-ресурсний центр відкрили в Іршавському районі

02-05-2018

27 квітня відкрито Комунальну установу „Інклюзивно-ресурсний центр Іршавської районної ради” (далі – ІРЦ). Приємно відмітити, що це вже четвертий ІРЦ в області, де буде проводитись комплексна оцінка розвитку дитини з метою визначення особливих освітніх потреб дітям віком від 2 до 18 років та надаватиметься психолого-педагогічна допомога дітям.

Відбувся фестиваль нестандартних та дієвих ідей навчання англійської мови

27-04-2018

26 квітня 2018 року у Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти пройшов масштабний фестиваль нестандартних та дієвих ідей навчання англійської мови у сучасній українській школі, організований спільно ЗІППО та DINTERNAL EDUCATION – ексклюзивним представником видавництва PEARSON в Україні. У рамках заходу Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти отримав презентаційний знак авторизованого сертифікаційного центру мовних іспитів PTE, який функціонує в інституті. 

У Міністерстві освіти і науки України відбулася Всеукраїнська нарада з питань розвитку дошкільної освіти

27-04-2018

25 квітня 2018 року в Міністерстві освіти і науки України відбулася Всеукраїнська нарада з питань розвитку дошкільної освіти.

Відбулася міжвідомча нарада „Документування ОБГ та осіб під ризиком без громадянства”

27-04-2018

27 квітня відбулася міжвідомча нарада „Документування ОБГ та осіб під ризиком без громадянства” за сприяння Міжнародного фонду охорони здоров᾿я та навколишнього середовища „Регіон Карпат” NEEKA та Представництва Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців в Україні.

Єднання небайдужих сердець

27-04-2018

Всеукраїнська благодійна акція „Серце до серця” – це подія, що збирає всіх добрих і щирих людей, які хочуть допомогти дітям! 
У цьому році вона відбувалася з 2 до 22 квітня. Як і в попередні роки, колективи місцевих органів управління освітою, закладів освіти, педагогічні працівники, здобувачі освіти, громадські організації освітян та батьківська громадськість на добровільних засадах долучилися до участі у ХІІІ Всеукраїнській благодійній акції Всеукраїнського благодійного фонду ,,Серце до серця” – ,,Почуй світ!”. 

Зовнішнє незалежне оцінювання з іноземних мов 2018 року

26-04-2018

Програмою зовнішнього незалежного оцінювання осіб, які бажають здобути вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти передбачено, що із 2018 року випускники складатимуть зовнішнє незалежне оцінювання з іноземних мов, обов'язковою складовою яких є оцінювання навичок сприйняття мови на слух (аудіювання). Аудіювання базується на відтворенні в аудиторії тестування звукового файла, записаного на CD-диску. 
Для цієї мети департаментом освіти і науки облдержадміністрації створюються належні умови щодо підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов.

„Čaro rozprávky” вкторе зібрало друзів

23-04-2018

Уже 21 рік поспіль у квітні шанувальники словацької поезії та прози зібралися для того, щоб послухати милозвучну, неповторну, багату, таку зрозумілу нам, закарпатцям, мову нашого сусіднього народу 
Цьогоріч XХІ Обласний огляд-конкурс декламування словацької поезії та прози „Чарівність казки”, який відбувся 20.04.2018 у приміщенні Центру словацької культури, об’єднав навколо красного письменства близько 65 учасників.
Відрадним є те, що з року в рік географія та кількість учасників огляду-конкурсу зростає. 

27 тиждень навчання в експериментальних закладах освіти

23-04-2018

Упродовж тижня учні вчилися формувати навички дослідницької діяльності, порівнювати, узагальнювати, зіставляти набуті знання та використовувати їх у повсякденному житті.

Обласний інструктивно-методичний семінар у рамках дослідно-експериментальної роботи „Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового Державного стандарту початкової загальної освіти”

23-04-2018

20 квітня 2018 року в Міжгірській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 відбувся обласний інструктивно-методичний семінар у рамках дослідно-експериментальної роботи „Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового Державного стандарту початкової загальної освіти”. Його учасниками стали вчителі початкових класів, заступники директорів з навчально-виховної роботи експериментальних закладів загальної середньої освіти та методисти районних (міських) відділів (управлінь) освіти Закарпатської області.

На Закарпатті ділилися досвідом як засобами мистецтва виховувати, навчати, готувати до життя

20-04-2018

18 – 19 квітня на Закарпатті проходив Всеукраїнський науково-методичний семінар „Ціннісний потенціал предметів художньо-естетичного циклу в контексті реалізації ідей концепції Нової української школи”.

Ще один інклюзивно-ресурсний центр в області розпочав свою роботу

20-04-2018

20 квітня відбулося відкриття Комунальної установи „Інклюзивно-ресурсний центр Ужгородської районної ради” ( далі – ІРЦ). Для організації комплексної роботи задля забезпечення супроводу дітей з особливими освітніми потребами в центрі обладнано кабінети логопеда, дефектолога, психолога, кабінет лікувальної фізкультури та кабінет директора. 

Семінар TAIEX щодо вивчення досвіду країн Європейського Союзу стосовно правил, процедур та регламенту інспектування у сфері освіти

18-04-2018

17-18 квітня 2018 року у м. Київ відбувся семінар TAIEX на тему: „Вивчення досвіду країн Європейського союзу щодо правил, процедур та регламенту інспектування у сфері освіти”. Метою семінару стало ознайомлення зі стандартами провідних європейських інспекцій (Королівства Нідерланди та Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Шотландії) та практичними аспектами їх роботи для сприяння ефективної імплементації Закону України «Про освіту» щодо формування і розвитку системи забезпечення якості освіти. У заході взяли участь заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей, голова Державної служби якості освіти України Руслан Гурак, європейські експерти, співробітники МОНУ, ДІНЗ, а також керівники закладів освіти та органів управління освітою, науковці, представники громадськості.

Толока заради чистого довкілля

16-04-2018

Після осіннього падолисту та зимового снігостояння хочеться, щоб весна чимшвидше вступила у свої права, і навколо все забуяло живим квітом та зеленню. 
А прибирати свої обійстя навесні, готуватися до весняних робіт на землі, прикрашати місце, де ти живеш, – у кращих традиціях українського народу. Працювати гуртом і веселіше, і корисніше, і продуктивніше. Тож і збираються українці на толоку, щоб разом наводити лад. Любов до своєї землі, держави починається з найменшого – бажання і прагнення жити в чистій країні, примножувати та берегти чудове творіння – нашу природу!

Золото Міжнародної олімпіади – на Закарпатті!

13-04-2018

4-11 квітня 2018 року в Кенії (місто Найробі) проходила Міжнародна учнівська олімпіада з екології „Golden climate”. Україну на ній представляли двоє учнів – Вячеслав Анцибор, учень 11-го класу Політехнічного ліцею НТУ “КПІ” (м. Київ) та Валентин Фречка, учень 11 класу Сокирницької загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів з поглибленим вивченням французької мови Хустської районної державної адміністрації Закарпатської області. 

Про виплату стипендії імені Тараса Шевченка учням середніх загальноосвітніх навчальних закладів

11-04-2018

Уряд ухвалив рішення про виплату стипендії імені Тараса Шевченка учням середніх загальноосвітніх навчальних закладів.
Реалізація акта створить умови для здійснення виплат стипендії імені Тараса Шевченка учням середніх загальноосвітніх навчальних закладів, які досягли особливих успіхів у вивченні української мови та літератури, їх морального та матеріального заохочення за творчі досягнення, успіхи у навчанні. 

Всеукраїнські учнівські олімпіади з навчальних предметів завершилися

10-04-2018

Виступ команди Закарпатської області на IV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2018 році, як і у два попередні роки, був вдалим: у 2016 році переможцями стали 34, у 2017 – 38, а у 2018 – 42 учнів закладів загальної середньої освіти. За останні 10 років це – найбільша кількість призових місць на змаганнях такого рівня, а усього їх за цей період було 302.

Ліричну драму представили глядачу юні актори театральної студії „Синтез” „ ПАДІЮНу”

10-04-2018

4 квітня глядацька зала в Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮНу” зібрала глядачів для перегляду прем’єри вистави „Вінчання без нареченого”. Лірична драма поставлена за мотивами п’єси популярної сучасної української письменниці Вікторії Андрусів, яка була написана нею спеціально для юних акторів театральної студії „Синтез” „ПАДІЮНу”. Музику до спектаклю написав відомий закарпатський бард Михайло Грицик. Вистава присвячена воїнам, які захищали і захищають нашу Вітчизну на сході країни.

Закарпатці стали срібними призерами чемпіонату України зі спортивного орієнтування серед закладів позашкільної освіти

10-04-2018

На виконання наказу департаменту освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації 20.03.2018 № 67 „Про участь у Чемпіонаті України зі спортивного орієнтування” з 28 березня по 2 квітня 2018 року у м. Трускавець Львівської області команда Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді взяла участь в чемпіонаті України зі спортивного орієнтування, в рамках якого відбувалися також світових рейтингові змаганнях IOF та всеукраїнська першість серед вихованців закладів позашкільної освіти.

Випускники закарпатських шкіл попри все – успішні у здобутті вищої освіти

05-04-2018

Питання результатів зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року ще й сьогодні є предметом розгляду, тоді як проаналізовано їх на різних рівнях. 
Так, випускники закарпатських шкіл не показують, на жаль, тих результатів, які хотіли б бачити педагоги, батьки… 
Та попри це маємо один цікавий факт, що заслуговує на увагу. Адже, за статистичними даними, наша область упродовж 2016 та 2017 років – у п’ятірці лідерів України за кількістю випускників закладів загальної середньої освіти, які продовжили навчання у закладах вищої освіти.

Президент обласного учнівського врядування "Нове покоління" ввійшла до складу Національної дитячої ради

04-04-2018

У столиці нашої держави 29 березня 2018 року Уповноважений Президента з прав дитини в Україні Микола Кулеба та міністр освіти Лілія Гриневич презентували створення Національної дитячої ради, до складу якої увійшли лідери учнівського самоврядування та випускники інтернатних закладів з різних куточків України. 

Другий день пробного ЗНО пройшов успішно

03-04-2018

31 березня на Закарпатті проведено пробне зовнішнє незалежне оцінювання з іноземних мов, біології, географії, історії України, математики, фізики та хімії. В області працювали 17 пунктів проведення пробного ЗНО, на 14 з яких використовувалися аудіозасоби для оцінювання навичок сприйняття мови на слух (аудіювання). До роботи на пунктах проведення пробного ЗНО було залучено 578 педагогічних працівників.

УВАГА!

30-03-2018

УВАГА! Завтра, 31 березня, проходитиме пробне зовнішнє незалежне оцінювання з іноземних мов, біології, географії, історії України, математики, фізики та хімії! 
На пункти проведення необхідно з’явитися з паспортом або іншим документом, що посвідчує особу, та запрошенням-перепусткою для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні. Список пунктів проведення пробного ЗНО-2018 31.03.2018 доступний тут

Фестиваль-конкурс «Воскресни, писанко!» увійшов до Національного реєстру рекордів України

30-03-2018

29 березня в Ужгороді урочисто відкрили Четвертий обласний фестиваль-конкурс «Воскресни, писанко!». 
Участь у фестивалі-конкурсі взяли адміністративно-територіальні одиниці області, у тому числі і всі новостворені об’єднані територіальні громади, 17 закладів освіти обласного підпорядкування та 16 закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Тож на головній площі Закарпаття, перед облдержадміністрацією, розквітли майже 60 «писанкових» дерев, а також представлено майже 17 тисяч писанок, виготовлених дитячими руками в різних техніках. Навколо «великодніх дерев» стилізовані декорації фольклорного характеру відтворюють пасхальні звичаї і традиції Закарпаття у святкуванні Великодня, презентують культурно-мистецьку спадщину нашого краю. 

З Великоднем!

30-03-2018

З Великоднем!

2 квітня – Всесвітній день поширення інформації про аутизм

30-03-2018

В Україні про аутизм лише недавно почали говорити на загальносуспільному рівні. Всього два десятиліття тому аутизм був таємничим і мало вивченим захворюванням, яке зазвичай асоціювалося з фільмом „Людина дощу” і савантизмом (синдром саванта). Цей діагноз ставили в середньому одній дитині з п’яти тисяч.

Перший крок зроблено – пробне ЗНО з української мови і літератури відбулося!

26-03-2018

24 березня в області, як і у всій державі, пройшло пробне зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури. На Закарпатті працювали 18 пунктів проведення пробного ЗНО, до роботи на яких було залучено понад 600 педагогічних працівників.

Загальнонаціональний семінар на тему „Основні питання розвитку професійної освіти”

23-03-2018

21 – 22 березня 2018 року у м. Хмельницький відбувся загальнонаціональний семінар на тему „Основні питання розвитку професійної освіти”. Семінар організовано за підтримки Міністерства освіти і науки України та програми “U-LEAD з Європою”.

УВАГА!

23-03-2018

УВАГА! Завтра, 24 березня, проходитиме пробне зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури! На пункти його проведення пропускатимуть за наявності паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, а також запрошення-перепустки для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні. Зі списком пунктів проведення пробного ЗНО-2018 з української мови та літератури можна ознайомитися тут.