Сьогодні, 9 лютого, з участю Президента України Володимира Зеленського та Першої леді Олени Зеленської відбувається Партнерський форум «Освіта України 2021: стратегічні цілі та пріоритетні напрями».
Його мета – визначення стратегічних цілей розвитку освіти в період проведення адміністративно-територіальної реформи й децентралізації влади в Україні, обговорення широкого кола найбільш актуальних питань реформування галузі.
До участі в обговоренні питань сучасного стану освітньої галузі і її подальшого розвитку запрошено міністра освіти і науки, представників Міністерства розвитку громад і територій, членів Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій, представників Національної академії педагогічних наук, Асоціації міст України, директорів департаментів освіти і науки облдержадміністрацій.
Президент України у вітальному слові запевнив освітян у подальшій підтримці з боку держави щодо створення умов доступності освіти на всіх рівнях, організації та облаштування нового освітнього середовища, розбудови інфраструктури для занять спортом та організації інклюзивного навчання тощо.
Володимир Зеленський наголосив на кроках, вжитих з метою підтримки педагогів, зазначивши: „Зупинятися на цьому не можна, потрібно вишукувати можливості для того, щоб освітяни відчули важливість своєї професії не просто на словах”.
Не оминув увагою Глава держави підтримку обдарованих дітей: ним ініційовано і проведено уже ряд зустрічей з талановитою молоддю, запроваджено нагородження преміями за результатами зовнішнього незалежного оцінювання, а також передбачено виплату грантів. Водночас держава має на меті відродити професійну освіту в України з тим, щоб готувати для потреб суспільства кваліфіковані робітничі кадри.
Стратегічні цілі та пріоритетні напрями розвитку освіти у 2021 році представив учасникам міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.
На важливості і необхідності усвідомленого підходу до організації здорового харчування в закладах освіти у своєму виступі наголосила Олена Зеленська. Адже якісне харчування є запорукою здорової дитини. Для реалізації і втілення змін у цьому напрямку зроблено уже чимало. І цю роботу буде продовжено, бо йдеться про наше майбутнє, про здоров’я усього суспільства.
Програма форуму, насичена і різноманітна, передбачає проведення панельної дискусії „Забезпечення доступної та якісної освіти в умовах проведення адміністративно-територіальної реформи”, роботу в тематичних секціях, проведення майстер-класів фахівцями Київського національного торговельно-економічного університету, на базі якого відбувається захід, заплановано також підписання меморандумів про співпрацю, спрямованих на консолідацію зусиль органів державної влади, наукових установ для розбудови Нової української школи.