пл. Народна, 4, м. Ужгород, Закарпатська обл., 88008
depon@carpathia.gov.ua

20 лютого 2021 року – День Героїв Небесної Сотні

20 лютого 2021 року – День Героїв Небесної Сотні

Указом Президента України № 69/2015 „Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні” встановлено особливий пам’ятний день – День Героїв Небесної Сотні, який відзначається тепер щорічно 20 лютого.

„Небесною сотнею” назвали  українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській під час масових акцій протесту. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Серед Небесної Сотні  були як зовсім юні, так і вже сиві люди з усіх куточків України – від  сходу до заходу, від півдня до півночі. Небесна Сотня об’єднала  в собі народ усієї Соборної України.

Буремні події, що відбувалися у лютому 2014 року, стали доленосними для України та Українців – кілька тисяч Героїв, які втримали тоді Майдан від остаточної зачистки, зробили справжній подвиг, пам’ятати про який – наш святий обов’язок.  

До Дня Героїв Небесної Сотні педагоги і вихованці Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” організували тематичні інформаційно-просвітницькі заходи зі вшанування подвигу учасників Революції гідності – виховні години, бесіди та презентації під гаслом „Небесна Сотня – в пам’яті назавжди”, під час яких розкрили суть подвигу Небесної Сотні, вшанували героїзм українських захисників хвилиною мовчання.  Вихованці клубу прикладного мистецтва „Майстер-хобі” виготовили макет знака „Орден Героїв Небесної Сотні”.