15 лютого департамент освіти і науки обласної державної адміністрації продовжив робочі наради у форматі „запитання – відповідь” із керівниками місцевих органів управління освітою з питань організації та упорядкування в територіальних громадах роботи освітньої галузі.
Цього дня пам’ятки для використання у своїй діяльності отримали територіальні громади Хустського, Рахівського і Тячівського районів. При цьому начальники органів управління освітою кожної із громад, а їх у Хустському районі – 13, Рахівському – 4 і Тячівському – 10, мали можливість безпосередньо задати запитання, що потребують вирішення, як директору, так і працівникам департаменту.
Ганна Сопкова, директор департаменту, наголосила, що від ефективної роботи місцевого органу управління освітою безпосередньо залежить якість організації освітнього процесу, створення умов навчання здобувачів освіти і умов праці працівників закладів освіти. При цьому мова йде не лише про кожну територіальну громаду, а значною мірою і про область в цілому.
Крім запропонованих нагальних тем, було обговорено питання отримання залишків коштів освітньої субвенції з бюджету районної ради, порядок оформлення міжбюджетних трансфертів між громадами у випадку надання окремих видів освітніх послуг, упорядкування мережі закладів тощо.
Усі учасники говорили про важливість налагодження прямої комунікації між органами управління освітою. Педагогічній і батьківській громадськості важливо розуміти, як працюють ті чи інші рішення, прийняті на державному рівні, за які питання відповідають органи місцевого самоврядування, як налагоджується співпраця для вирішення поставлених завдань, а у разі виникнення – проблемних питань.
В освіті немає другорядних питань. Усвідомлення цього зобов’язує кожного керівника приймати рішення виважено і своєчасно, опираючись на законодавчу базу, враховуючи наслідки і можливі результати.