Новини департаменту

Лікуючись, діти зможуть вчитися.

14-02-2019

14 лютого між Закарпатською обласною дитячою лікарнею та Мукачівською загальноосвітньою школою І - ІІІ ступенів №2 ім. Т.Г.Шевченка підписаний договір про співпрацю.

Місцева влада зможе створювати міжшкільні ресурсні центри для кращого доступу школярів до сучасного обладнання – МОН затвердило Положення

13-02-2019

Місцева влада та заклади освіти отримали нові можливості для розбудови оптимальної сучасної інфраструктури шкіл – природничих  лабораторій, спортивних залів та інших можливостей для поглибленого вивчення предметів. Міністерство освіти і науки затвердило Положення «Про міжшкільний ресурсний центр» (МРЦ), що набуло чинності сьогодні, 13 лютого 2019 року.

Під час розширеного засідання обласного штабу гри ,,Сокіл” (,,Джура”) відбулося обговорення завдань для належного проведення всіх її етапів у 2019 році

13-02-2019

12 лютого 2019 року у Малому залі Закарпатської обласної державної адміністрації відбулося розширене засідання обласного штабу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри ,,Сокіл” (,,Джура”), на якому обговорено ряд питань щодо забезпечення реалізації завдань згідно з постановою Кабінету Міністрів України 17.10.2018 № 845 ,,Деякі питання дитячо-юнацького військово-патріотичного виховання”, організації та проведення в області етапів гри ,,Сокіл” (,,Джура”) у 2019 році.

Бінарний урок виробничого навчання з професії „Кухар” та англійської мови у Берегівському професійному ліцеї сфери послуг

12-02-2019

З метою розширення і поглиблення лінгвістичних знань, розвитку комунікативних умінь і навичок учнів закладу освіти у рамках Тижня іноземної мови в Берегівському професійному ліцеї сфери послуг в умовах кухні-лабораторії 11.02.2019 року був проведений відкритий бінарний урок виробничого навчання у групі № 12 з професії „Кухар” (майстер виробничого навчання Т.Д. Шевченко) та англійської мови (викладач О.Ю. Бабіта) на тему: „Приготування страв з яєць. Організація робочого місця. Інструктаж з техніки безпеки. Робота із „Збірником рецептур”. Варіння яєць у шкаралупі. Яєчні страви британського походження”. Бінарний урок – це нестандартний урок з реалізацією міжпредметних зв’язків, який сприяє формуванню креативної компетентності, аналітичного мислення, створює умови для практичного застосування знань, навичок та вмінь з різних предметів одночасно. Мета цього уроку: сформувати вміння і навички приготування яєць різними видами теплової обробки;  збагатити лексичний запас слів із англійської мови за професійним спрямуванням; розвивати навики діалогічного та монологічного мовлення під час вирішення виробничих ситуацій; спонукати до вивчення та удосконалення спілкування іноземними мовами; виховувати любов до обраної професії.

У закладах профосвіти стартують дні відкритих дверей - оприлюднено графік

12-02-2019

Для вступників, які планують навчатися у закладах професійної освіти, стартують дні відкритих дверей. Під час них традиційно розказуватимуть про умови та дати вступу, терміни навчання і виробничої практики тощо. Відвідати деякі заклади вже завтра, 13 лютого 2019 року, можна на Сумщині, Чернігівщині, Полтавщині, Харківщині та в Києві.
У межах днів відкритих дверей вступники разом з батьками можуть ознайомитися з матеріально-технічною базою закладів, поспілкуватися з майбутніми викладачами, дізнатися про зміст навчання, наявність гуртожитків тощо.

Продовжується ІІ (обласний) етан Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН

08-02-2019

8 лютого 2019 року продовжив свою роботу ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Закарпатського територіального відділення Малої академії наук України. Цього дня працювали два наукові відділення: мовознавства й літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства.

Тренінг „Булінг в учнівському середовищі”

08-02-2019

Інколи до психолога або викладача звертаються батьки з питанням як допомогти їхній дитині, яка страждає від жорстокої агресивної поведінки і недоброго ставлення однолітків. На сьогоднішній день надзвичайно гостро постає проблема агресивних проявів у міжособистісних стосунках учнівської молоді.

На Всеукраїнській краєзнавчій експедиції учнівської молоді ,,Моя Батьківщина – Україна” була відзначена і робота вихованців гуртка ,,Екологічне краєзнавство”

08-02-2019

Вихованці гуртка ,,Екологічне краєзнавство” Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій та спорту учнівської молоді, які брали участь у Всеукраїнській краєзнавчій експедиції учнівської молоді ,,Моя Батьківщина – Україна”, досягли неабияких результатів у конкурсі краєзнавчо-дослідницьких робіт. З усіх, представлених на конкурсі, робіт (близько 30 робіт) за напрямом ,,Географія рідного краю” журі окремо відзначило за ґрунтовне пошукове дослідження краєзнавчу роботу вихованців Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій та спорту учнівської молоді.

Презентація учнівських проектів у Міжгірському професійному ліцеї

08-02-2019

Цьогоріч Міжгірський професійний ліцей продовжує працювати над інноваційним проектом „Сучасний робітник: арсенал креативних ідей і проектів, їх реалізація в конкретний продукт та послуги населенню”. Як і було заплановано наприкінці січня – на початку лютого відбувся один із етапів роботи – презентація учнівських проектів креативними групами з кожної професії. З метою популяризації серед учнівської молоді вивчення іноземних мов ліцеїсти презентували свої проекти українською мовою, а потім іноземною (англійською та німецькою). Захід відкрив автор інноваційного проекту, директор ліцею Маринець В.Ю. У рамках євроінтеграційних процесів така форма роботи є актуальною, оскільки на сучасному ринку праці переваги мають ті фахівці, які володіють іноземною мовою. Готуючись до виступу, учні поглиблюють свої знання, вдосконалюють комунікативно-мовленнєві навички, оволодівають технічною термінологією у межах своєї професії. Допомогу креативним групам з підготовки і презентації проектів іноземними мовами надали викладачі англійської мови А.О. Бігар та німецької мови Б.Б. Капущак.

У пошуках ефективних форм роботи

08-02-2019

Одним із напрямів роботи Мукачівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ступенів Закарпатської обласної ради є забезпечення національно-патріотичного виховання учнів. Зокрема, це досягається через узгоджені дії закладу освіти та сім’ї для розвитку творчого потенціалу дитини з особливими освітніми потребами.

Фахівці музейної справи підвищували свій професійний рівень на Всеукраїнському семінарі-практикумі „Музеї військово-історичного профілю закладів освіти – важлива складова формування змісту громадянського виховання дітей та молоді”

08-02-2019

5 – 6 лютого 2019 року в м.Києві відбувся Всеукраїнський семінар-практикум завідувачів відділами, методистів обласних та Київського міського центрів туризму і краєзнавства учнівської молоді „Музеї військово-історичного профілю закладів освіти – важлива складова формування змісту громадянського виховання дітей та молоді”, участь у якому взяли фахівці Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій та спорту учнівської молоді. Організатори семінару – Міністерство освіти і науки України, Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді та Національний музей історії України у Другій світовій війні.

«Мої улюблені книжки». 21 тиждень НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

07-02-2019
Добірка практичних матеріалів, які стануть у пригоді вчителю під час проведення уроків протягом двадцять першого тижня у Новій українській школі.
Двадцять перший тиждень у Новій українській школі присвячено ознайомленню першачків із книгами та читанням. Завдяки цьому діти зможуть усвідомити, що читання є невід’ємною складовою нашого розвитку. Учні удосконалять читацькі навички і зможуть сформувати власні уподобання у світі дитячої літератури.
Модельна навчальна програма пропонує пояснити дітям, навіщо нам потрібно читати книжки та яке значення має читання у нашому житті. Крім того, дітлахи мають усвідомити важливість дбайливого ставлення до книги.

Разом за найкращий Інтернет!

06-02-2019

5 лютого 2019 року мільйони людей в усьому світі відзначають День безпечного Інтернету під гаслом „Разом за найкращий Інтернет!”. У зв’язку з цим та з метою підвищення освіченості учнів з питань безпечного використання цифрових технологій у ДНЗ „Мукачівський центр професійно-технічної освіти” викладачі інформатики разом з учнями долучились до он-лайн уроку, що транслювався на You-Tube каналі Спільноти Програми Академій Cisco в Україні.

Відзначення Дня безпечного Інтернету в Часлівецькій загальноосвітній спеціальній школі-інтернаті І-ІІ ступенів Закарпатської обласної ради

06-02-2019

5 лютого 2019 року в закладі освіти проведено заходи щодо додаткового роз'яснення учасникам освітнього процесу правил безпечного використання мережі Інтернет.

Підбито підсумки обласного огляду музеїв при закладах освіти

06-02-2019

В області проведено обласний етап Всеукраїнського огляду музеїв при закладах дошкільної, загальної середньої, позашкільної та професійної (професійно-технічної) освіти, які перебувають у сфері управління Міністерства освіти і науки України, під час якого вивчено роботу музеїв, що функціонують у закладах освіти Закарпаття.

Стажування педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти на базі навчально-практичного центру сучасних швейних технологій і дизайну Хустського професійного ліцею сфери послуг

05-02-2019

Одним із напрямків функціонування навчально-практичних центрів за галузевим спрямуванням, створених на базі закладів професійної (професійно-технічної) освіти, є організація роботи з підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів освіти, робітників швейних підприємств з вивчення та відпрацювання технологій, набуття умінь та навичок роботи із сучасними матеріалами.

Стартувала реєстрація на ЗНО 2019, на сайті МОН розміщено найпоширеніші запитання-відповіді щодо тестування

05-02-2019

Сьогодні, 5 лютого 2019 року, почалася реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання – вона триватиме до 25 березня.
За інформацією Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО), цьогоріч очікується близько 330 тисяч учасників тестування.
Насамперед, це ті, хто завершуватиме отримання повної загальної середньої освіти (ПЗСО): випускники шкіл та учні (слухачі, студенти) закладів професійної і вищої освіти.

ДПА в 9-му класі: третій предмет обиратиме педрада, але вона повинна врахувати побажання учнів – МОН внесло зміни в наказ

05-02-2019

Під час вибору третього предмета на ДПА в 9-му класі педрада школи обов’язково має враховувати побажання учнів. Це, зокрема, передбачають зміни до наказу МОН №59 «Про проведення в 2018/2019 навчальному році державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту».

У Закарпатському обласному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Красного поля Закарпатської обласної ради пройшов ІV щорічний турнір з рукопашного бою імені Володимира Цірика

04-02-2019

1 лютого цього року у спорткомплексі ДЮСШ м. Мукачево пройшов ІV щорічний турнір з рукопашного бою імені В. Цірика. Турнір започатковано у 2016 році з ініціативи адміністрації закладу освіти, для увіковічення імені Володимира Цірика – випускника ліцею-інтернату 2010 року, який героїчно загинув у серпні 2016 року під час виконання свого  військового обов'язку по захисту Батьківщини у зоні проведення АТО. Його було нагороджено орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно) та відзнакою „Народний Герой України” (посмертно).

Юннати відзначили Всесвітній день ветландів

04-02-2019

Першого лютого у Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді пройшов масово-виховний захід, приурочений охороні водно-болотяних угідь або ветландів.
Ветланди – це суша, яка тимчасово або постійно покрита водою. У цій екосистемі вода є головним фактором, що визначає середовище і, відповідно, рослинний та тваринний світ. За визначенням відомого вченого-натураліста Чарльза Дарвіна, болота – це молодість Землі. Саме ці біотопи  багато мільйонів років є важливими компонентами довкілля, оскільки слугують домівкою мільярдам живих організмів, вони є природними фільтрами, які очищають ґрунтові води,  перетворюючи  на придатні для життя.

Розпочинається реєстрація на ЗНО-2019

04-02-2019

Завтра, 5 лютого, стартує реєстрація на ЗНО-2019. Для цьогорічних випускників вона триватиме до 18 березня 2019 року; внести зміни до реєстраційних даних (здійснити перереєстрацію) можливо до 25 березня 2019 року. Для випускників минулих років встановлено єдиний термін реєстрації та перереєстрації (внесення змін) – з 5 лютого до 25 березня.

Попередні підсумки реєстрації на пробне ЗНО-2019

04-02-2019

За станом на 04.02.2019 на пробне ЗНО-2019 в області зареєстровано
4720 осіб, які складатимуть 7638 тестувань, у т.ч.:

  1. У розрізі днів тестування:

16.03.2019  (1-ий день) – 4135 тестувань;

23.03.2019  (2-ий день) – 3503 тестування.

Обласна краєзнавча конференція Всеукраїнської акції учнівської молоді „Українська революція: 100 років надії і боротьби”

04-02-2019

2 лютого 2019 року на базі Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій та спорту учнівської молоді відбулась підсумкова обласна конференція з презентаціями робіт переможців та призерів І (регіонального) туру Всеукраїнської краєзнавчої акції учнівської молоді „Українська революція: 100 років надії і боротьби”. Мета акції „Українська революція: 100 років надії і боротьби” – громадянське виховання дітей та молоді на засадах історичної правди про боротьбу українського народу за державну незалежність.

МОН пропонує для громадського обговорення проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про дошкільну освіту»

04-02-2019

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про дошкільну освіту»,  розроблений на виконання Закону України «Про освіту» (далі - проект).

День безпечного інтернету: додаткові матеріали для проведення виховних годин

04-02-2019
Статті, вебінари, розробки конкурс до Дня безпечного інтернету від команди Освітнього проекту «На Урок».
5 лютого 2019 року у світі та Україні відзначається День безпечного Інтернету. Освітній проект «На Урок» долучається до тематичних заходів. Ми не можемо стояти осторонь проблеми безпечного інтернету, тому окрім низки організованих онлайн-заходів, пропонуємо корисні матеріали, що допоможуть донести дітям важливу інформацію. Більш того, ми намагалися актуалізувати інформацію таким чином, щоб її можна було використовувати і під час проведення інших неспецифічних виховних годин.

«Спорт». 20 тиждень НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

04-02-2019
Добірка практичних матеріалів, які стануть у пригоді вчителю при проведенні уроків протягом двадцятого тижня у Новій українській школі.
Двадцятий тиждень присвячений спорту. Його мета – допомогти збагатити словниковий запас та сформує бажання займатися фізичною активністю. Учні зрозуміють, як важливо грати за правилами та бути чесними. На уроці діти дізнаються про досягнення українських спортсменів на Олімпійських іграх 2018 року. Це спонукатиме першачків не тільки ставити цілі, а й досягати їх. А це – перший крок до успіху в дорослому житті!

7 мультфільмів для школярів про інтернет-залежність

01-02-2019
Добірка яскравих мультфільмів про переваги сучасних технологій та приховані небезпеки, які можуть загрожувати окремим людям та суспільству в цілому.
Ґаджетозалежність. Ви також це помічаєте? Усе частіше бачимо молодь, підлітків і дітей, які замість звичайного спілкування та жвавих ігор обирають віртуальну реальність ґаджета. Звісно, можна сказати, що інакше і не може бути  у світі сучасних технологій. Однак, якими можуть бути наслідки?
Редакція освітнього проекту «На Урок» дібрала 7 змістовних мультфільмів, які допоможуть у невимушеній формі розповісти про переваги і недоліки сучасних технологій.

В ЗОЕНЦ працює Школа молодого педагога

31-01-2019

30 січня 2019 року в Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді відбулося чергове засідання Школи молодого педагога. „Зібратися разом - це початок, триматися разом - це процес, працювати разом - це успіх” - ці слова американця Генрі Форда стали девізом Школи молодого педагога, створеної на базі ЗОЕНЦ.

ДПА з іноземної мови в 9-му класі включатиме аудіювання, щоб учні могли заздалегідь підготуватися до такого формату на ЗНО в 11-му

29-01-2019

Щоб учні шкіл могли заздалегідь підготуватися до аудіювання під час ЗНО з іноземної мови в 11-му класі, з цього року впроваджується аудіювання як частина ДПА з іноземної мови в 9-му класі. Про це йдеться в методичних рекомендаціях до проведення державної підсумкової атестації з іноземних мов у закладах загальної середньої освіти в 2018/2019 н. р., розісланих МОН на всі місцеві підрозділи освіти.

Державність без армії неможлива. До 101-ї річниці бою під Крутами (інфографіка)

29-01-2019

Оцінюючи військові й політичні наслідки бою під Крутами, історики наполягають, що у цьому випадку не можна говорити про поразку:

“Співвідношення сил становило 1 до 10 не на користь українців, а співвідношення втрат — 1 до 3 саме на користь українців”, — акцентує Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

Які результати міжнародних мовних іспитів можна зарахувати як оцінку ДПА в 9-му та 11-му класі – оприлюднено список

28-01-2019

МОН оприлюднює перелік міжнародних мовних іспитів, результати яких учні 9-х та 11-х класів можуть цього року зарахувати як оцінку ДПА з іноземної мови. Зокрема, з англійської мови зараховуватимуть екзамени IELTS, TOEFL тощо, переглянути повний список можна тут.

Зупинимо булінг разом

28-01-2019

У зв’язку з набуттям чинності Закону України від 18.12.2019 року № 2657-VIII „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)” та внесенням доповнень в Кодекс України про адміністративні правопорушення щодо юридичної відповідальності осіб за вчинення цькування неповнолітніх, у Мукачівській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті І-ІІ ступенів Закарпатської обласної ради продовжується роз’яснювальна робота серед усіх учасників освітнього процесу.

Всеукраїнська звітна конференція з інклюзивної освіти

28-01-2019

25 січня у Києві відбулася Всеукраїнська звітна конференція з інклюзивної освіти під керівництвом першої леді країни Марини Порошенко за участі Президента України Петра Порошенка.
Від Закарпатської області у заході взяли участь директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ганна Сопкова, методист обласного методичного центру при департаменті освіти і науки облдержадміністрації Наталія Бокоч, завідувач ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти при Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти Олена Воротинцева та директор Тячівського районного інклюзивно-ресурсного центру Віра Стойка.

«Ми – дослідники. Ми – винахідники». 19 тиждень НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

28-01-2019
Добірка ігор, вправ та цікавих ідей, які стануть у пригоді вчителю протягом дев’ятнадцятого навчального тижня у Новій українській школі.
Кожна людина має схильність до досліджень. Ми постійно сумніваємося, знаходимо нові варіанти вирішення проблем, намагаємося зробити своє життя максимально комфортним. І саме завдяки дослідникам та винахідникам живемо у такому розвиненому світі.

Що змінилося у державній підсумковій атестації і хто проходитиме її цього року – набув чинності новий Порядок проведення ДПА

25-01-2019

На 2019 рік МОН розширило можливості учнів під час проходження державної підсумкової атестації. Це, насамперед, стосується зарахування сертифікатів міжнародних мовних іспитів, проходження атестації тими, хто перебуває в СІЗО, та перескладання ДПА учнями коледжів і технікумів. Новий Порядок проведення державної підсумкової атестації був затверджений наказом МОН та набув чинності сьогодні, 25 січня 2019 року.

Окремі зміни у процедурі реєстрації і порядку визначення результатів ЗНО

25-01-2019

Із 2019 року процедура реєстрації учасників та порядок визначення результатів ЗНО дещо зміняться порівняно з попередніми роками.
Відповідні зміни зафіксовано в Наказі Міністерства освіти і науки України від 07.12.2018 № 1353 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів щодо зовнішнього незалежного оцінювання».

Відбулася нарада щодо підготовки до реєстрації на ЗНО-2019

24-01-2019

24 січня 2019 року на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти заступником директора Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти Іваном Любінцем та методистом центру Ольгою Івоняк за участі працівників департаменту освіти і науки облдержадміністрації та інституту післядипломної педагогічної освіти проведено нараду з відповідальними за зовнішнє незалежне оцінювання в адміністративних одиницях області, працівниками закладів професійної (професійно-технічної) освіти та фахової передвищої освіти, відповідальними за формування комплектів реєстраційних документів тих осіб, які у 2019 році складатимуть державну підсумкову атестацію у формі ЗНО.

Як тепер забезпечуватимуть підручниками учнів та вчителів – Уряд затвердив новий Порядок

24-01-2019

Держава безкоштовно забезпечуватиме учнів та вчителів не тільки паперовими підручниками, а й електронними. Це закладено в новий «Порядок забезпечення підручниками та посібниками здобувачів повної загальної середньої освіти та педагогічних працівників», який затвердив Кабінет Міністрів під час засідання сьогодні, 23 січня 2019 року.

До Дня Соборності закладами освіти проведено ряд заходів

23-01-2019

22 січня Україна відзначила День Соборності. Цього дня у 1919 році на Софійській площі в Києві було проголошено Акт злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

«Я – мандрівник». 18 тиждень НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

21-01-2019
Добірка вправ, ігор, майстер-класів та мультфільмів, які стануть у пригоді під час навчання першачків протягом вісімнадцятого тижня НУШ.
Зібрати наплічник і вирушити у навколосвітню подорож – про це мріє багато дітей. А хто такий справжній мандрівник, і як ним стати? Що цікавого є у світі та чи обов'язково їхати у далекі країни, щоб побачити щось  неймовірне? Саме цим питанням присвячений вісімнадцятий навчальний тиждень Модельної навчальної програми.

„Арніка”– місце зустрічей, нових ідей та відпочинку лідерів обласного учнівського парламенту „Нове покоління”

18-01-2019

Початок року для лідерів учнівського самоврядування – це завжди початок нових справ та втілення нових ідей.  У цьому році традиційний  збір досвідчених лідерів учнівського парламенту „Нове покоління” та тих, хто прагне стати їх частиною, тобто свідомими, талановитими та дієвими особистостями, проводиться на базі Воловецької філії Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді ,,Арніка” під час першої відпочинкової зміни.

Проведено засідання регіональної ради професійної освіти обласної державної адміністрації

18-01-2019

18 січня 2019 року відбулося засідання регіональної ради професійної освіти обласної державної адміністрації. У  заході взяли участь представники департаментів облдержадміністрації, служби зайнятості, роботодавців, підприємств області.

VІ Робоча нарада з питань апробації та впровадження курсу „Культура добросусідстваˮ в закладах освіти України

18-01-2019

Відповідно до плану роботи Міністерства освіти і науки України щодо розвитку громадянської освіти, соціальної компетентності, задоволення освітніх потреб представників національних меншин, розвитку навичок успішної міжкультурної комунікації, зниження конфліктного потенціалу в суспільстві у Закарпатській області проводиться адаптація й апробація комплексу програм наскрізного інтегрованого курсу „Культура добросусідства”.

Юні науковці захищали свої перші дослідження

17-01-2019

17 січня 2019 року в Ужгородській загальноосвітній спеціалізованій школі-інтернаті з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради пройшов І етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України. Учнями школи спільно з педагогами та науковими керівниками УжНУ до захисту у 12 наукових відділеннях представлено 245 наукових проектів.

За якими критеріями експерти оцінюватимуть професійний досвід учасників сертифікації – відповідну методику виставлено для громадського обговорення

17-01-2019

Для громадського обговорення розміщено проект методики, за якою незалежні освітні експерти проводитимуть оцінювання практичного досвіду учасників добровільної сертифікації вчителів.  Подати пропозиції та зауваження можна до 25 січня 2019 року на електронну адресу sqe.bondar@gmail.com або sqe@sqe.gov.ua (з позначкою «Сертифікація»).

Відеозаняття як прояв майстерності педпрацівників і шлях до популяризації позашкільної освіти

16-01-2019

Спортивне орієнтування – один з небагатьох видів спорту, в якому учасники змагань діють суто індивідуально, поза полем зору тренерів, суддів, глядачів і навіть суперників. Тому для досягнення мети необхідні висока психологічна підготовленість, прояв наполегливості, рішучості, сміливості і самовладання. Встановлено, що під впливом занять орієнтування значно розвиваються обсяг і переключення уваги, наочно-образна пам'ять. Серед особливостей спортивного орієнтування – найбільш органічне поєднання фізичної сили та розумової діяльності, виняткова ефективність його як способу зняття нервових навантажень, а також фізкультурно-оздоровчого засобу для людей різного віку. 

Сертифікація: Гриневич розповіла, для чого вчителям знімати відео для е-портфоліо

15-01-2019

Міністерство освіти і науки пропонує вчителям знімати відео для електронного портфоліо для сертифікації, щоб згодом демонструвати найкращі практики педагогів.

Починається реєстрація на добровільну сертифікацію вчителів – зареєструватися можна буде з 15-ї години 15 січня до 1 лютого включно

15-01-2019

Сьогодні, 15 січня 2019 року, відкривається реєстрація для участі в пілотному проекті сертифікації педагогічних працівників. Зареєструватися можна буде з 15.00 на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. 

Стартувала безкоштовна онлайн-платформа для підготовки до ЗНО

14-01-2019

14 січня розпочала роботу онлайн-платформа iLearn для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання.