Модель майбутнього позашкілля обговорено на Всеукраїнському форумі, присвяченому Дню працівників позашкільної освіти України

Модель майбутнього позашкілля обговорено на Всеукраїнському форумі, присвяченому Дню працівників позашкільної освіти України

25 вересня відзначається день працівників позашкільної освіти України. З нагоди Дня позашкілля в Міністерстві освіти і науки України відбувся Всеукраїнський форум ,,Позашкільна освіта без бар’єрів. Модель майбутнього”, участь у якій взяли, керівники Міністерства освіти і науки України, Державної служби якості освіти України, Міжнародної асоціації позашкільної освіти, керівники та кращі педагогічні працівники закладів позашкільної освіти, представники закладів вищої освіти, державних органів та органів місцевого самоврядування різних рівнів, працівники обласних органів управління освітою, громадські діячі.

У вітальному слові до учасників форуму міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет звернувся до всіх працівників позашкільної галузі зі словами подяки за сумлінну працю з виховання дітей та молоді, розповів про реалії сьогоденної позашкільної освіти.

,,Щорічно у вересні відбуваються урочисті заходи до Дня позашкілля і така подія привертає увагу до позашкілля усіх верств населення. Нещодавно ми відзначали 30 років відновлення незалежності України і у весь цей час саме позашкільна освіта виступала тим драйвером розвитку креативності дитини, а також вчителя, який докладав зусиль для розкриття таланту вихованців. Позашкілля вистояло і віднайшло шляхи свого розвитку, створивши унікальну систему навчання, виховання та розвитку особистості, забезпечивши міцне підґрунтя для прогресивної трансформації цієї системи. На сьогодні позашкілля є інструментом, який дозволяє розкрити потенціал дитини, схильність до тих чи інших галузей науки”, – зауважив у вступному вітальному слові міністр Сергій Шкарлет.

Міністр освіти відзначив вагомий внесок позашкільників у розвиток освіти України і нагородив кращих педагогічних працівників за сумлінну і бездоганну працю, плідну педагогічну діяльність, вагомі здобутки у навчанні та вихованні молоді, високий професіоналізм.

Значимі нагороди та відзнаки Міністерства освіти і науки України одержали педагогічні працівники закладів позашкільної освіти області: нагрудним знаком ,,Відмінник освіти” нагороджено Вішколца К.К., керівника гуртка ,,Клуб рукотворного мистецтва ,,Майстер-хобі” Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості ,,ПАДІЮН”, Грамотою МОН України – Ладижець О.О., керівника гуртка ,,Гончарик” Закарпатського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді та подякою МОН України – Дутку М.М., керівника гуртків Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді.

У робочій частині форуму заступник міністра освіти і науки України Віра Рогова презентувала учасникам Національний освітній технопарк з підвищення якості освіти – освітній проєкт СІМ НОТ (Синергія, Інновація. Менеджмент). Під час презентації керівник, зокрема, повідомила, що ,,для реалізації новітньої моделі позашкільної освіти та безбар’єрного вектора позашкільної освіти необхідно об’єднати всі наші зусилля – бізнесу, владі, керівникам закладів позашкільної освіти, управлінцям – усім, хто долучений до процесу реалізації позашкільної освіти в сучасних умовах, для спільної мети, здійснення державно-громадського партнерства. В основу технопарку, який матиме застосування для підвищення якості позашкільної освіти, вбудовано базові компоненти:

впровадження в національний освітній простір основних цінностей та компетентнісної освіти;

розвиток інтелектуальної еліти нації;

створення безпечного для життя та здоров’я освітнього середовища;

трансформацію системи управління освітою.”

Передбачено, що в галузі позашкільної освіти реалізація Національного освітнього технопарку здійснюватиметься за сімома напрямками, тобто компонується з сімох хабів, які також було презентовано спікерами під час форуму.

Неабиякий інтерес в учасників форуму викликала, зокрема, презентація ХАБу-1 на тему ,,Інтелектуальна платформа вчителів”, представлена спікером форуму Оленою Биковською, президентом МАПО, яка розповіла про ті важливі ініціативи та вагомі кроки, які здійснюються Міжнародною асоціацією позашкільної освіти на шляху до збереження мережі закладів позашкільної освіти і відстоювання інтересів учасників освітнього процесу на гідні умови функціонування закладів позашкільної освіти в сучасних умовах, важливість реалізації державно-громадського партнерства для підвищення якості позашкільної освіти.

Також за участі представників закладів позашкілля відбулася презентація декількох хабів щодо інтелектуальної платформи вчителів, відкритого партнерства, сервісного дизайну освітніх технологій, освітнього хай-теку. Обговорили й створення універсального дизайну як безбар’єрного простору в моделі майбутнього.

Матеріали про проведення Всеукраїнського форуму ,,Позашкільна освіта без бар’єрів. Модель майбутнього” можна переглянути на сторінці Міністерства освіти і науки України у Facebook за посиланням: facebook.com/UAMON/videos/всеукраїнський-форум-позашкільна-освіта-без-барєрів-модель-майбутнього/1249882212152408.

 

24-09-2021