Державно-громадське партнерство у сфері позашкільної освіти – ефективний шлях для розвитку мережі закладів позашкільної освіти області

Державно-громадське партнерство у сфері позашкільної освіти – ефективний шлях для розвитку мережі закладів позашкільної освіти області

Днями область з робочою поїздкою відвідала президент Міжнародної асоціації позашкільної освіти (МАПО) Олена Биковська, доктор педагогічних наук, професор Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова. Візит Олени Володимирівни на Закарпаття у дні урочистостей з нагоди Дня працівників освіти України видався дуже символічним і результативним для розгляду низки питань у сфері позашкільної освіти області.

Будучи постійним учасником груп фахівців Міністерства освіти і науки України з розробки проєктів освітніх законів, зокрема з позашкільної освіти,  Олена Биковська тісно взаємодіє з Інститутом модернізації змісту освіти, Державною службою якості освіти, іншими інституціями держави і є визнаним науковцем, яка глибоко дослідила сферу позашкільної освіти в Україні та в ряді Європейських держав і застосовує свої знання і досвід для розвитку позашкільної освіти в сучасних умовах. 

Під час перебування на Закарпатті Олена Володимирівна разом з групою студентів з НПУ імені М.П. Драгоманова ознайомилася з діяльністю Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді і Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості ,,ПАДІЮН”, провела зустрічі з керівниками та педагогічними працівниками  цих закладів із питань налагодження в них ефективних форм державно-громадського партнерства.

На зустрічі з педагогічними працівниками, у тому числі із сфери позашкільної освіти, які були нагороджені галузевими відзнаками, грамотами та подяками за багаторічну сумлінну працю, було відмічено вагомий внесок педагогічної еліти області в реалізацію державної політики з питань освіти, формування майбутньої еліти України.

Питання розвитку позашкільної освіти було обговорено і під час зустрічі з головою обласної державної адміністрації Анатолієм Полосковим та заступником Ігорем Шинкарюком. Йшлося про регіональні особливості сфери освіти як багатонаціональної, полікультурної і злагодженої функціональної системи, що забезпечує умови і надає можливості для розвитку індивідуальних потреб дітей та молоді, про позитивні кроки, зроблені в напрямку реалізації державно-громадського партнерства у закладах позашкільної освіти області.

Про виклики сьогодення на шляху реалізації завдань позашкільної освіти, необхідність прийняття виважених рішень для збереження діючої мережі закладів позашкільної освіти, питання забезпечення конституційного права дітей і молоді на рівний доступ до якісної позашкільної освіти обговорено з депутатами Закарпатської обласної ради.

         

04-10-2021