,,Лиш те в народі буде жити, що серце серцю передасть…”

,,Лиш те в народі буде жити, що серце серцю передасть…”

19 – 21 листопада 2021 року у м.Косів Івано-Франківської області на базі Івано-Франківського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді в режимі онлайн пройшла ІІІ Всеукраїнська краєзнавчо-етнологічна конференція  учнівської молоді ,,Лиш те в народі буде жити, що серце серцю передасть…” для учнів, вихованців закладів позашкільної та загальної середньої освіти.

Роботу конференції було організовано за напрямами: ,,Традиції, звичаї та обряди українського народу”, ,,Український побут, народні ремесла, художні промисли”, ,,Традиційне вбрання українців”, ,,Народна архітектура та її стилі”, ,,Говірка, наріччя та діалект”.

Роботи зазначеної тематики представили 149 юних науковців-краєзнавців з усіх регіонів України серед них і вихованці Закарпатського центру туризму краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді.

За напрямом ,,Традиції, звичаї та обряди українського народу” свою цікаву пошуково-дослідницьку роботу презентувала Блага Дарія, учениця 9 класу Ужгородської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 19, вихованка гуртка ,,Етнографічне краєзнавство” (керівник – Хаща Л.М.). Загалом це була найбільша за кількістю представлених робіт секція – 59 учасників. Організатори відмітили, що роботи вирізнялися науковістю та образністю, цікаві та змістовні. Від себе Дарія зауважила про приємну та дружню атмосферу заходу, його високу організацію та професійність керівників секції.

У роботі секції ,,Народна архітектура та її стилі” взяли участь 15 юних дослідників, у тому числі Кузьма Станіслава, учениця 9 класу комунального закладу ,,Іршавський ліцей №1” Іршавської міської ради, вихованка гуртка ,,Етнографічне краєзнавство” (керівник – Дутка М.М.).  Святослава підготувала тематичне дослідження ,,Свято-Духівська православна церква”, у якому привернула увагу до споруд та  архітектурних об’єктів на Закарпатті, що вже не будуються, є зникаючими, потребують реконструкції та збереження.  

Підсумовуючи результати заходу, організатори ІІІ Всеукраїнської краєзнавчо-етнологічної конференції  учнівської молоді ,,Лиш те в народі буде жити, що серце серцю передасть…” наголосили на високій якості і змістовому наповненні робіт, відзначили роботи, що заслуговують на особливу увагу.