Новини департаменту

Президент обласного учнівського врядування "Нове покоління" ввійшла до складу Національної дитячої ради

04-04-2018

У столиці нашої держави 29 березня 2018 року Уповноважений Президента з прав дитини в Україні Микола Кулеба та міністр освіти Лілія Гриневич презентували створення Національної дитячої ради, до складу якої увійшли лідери учнівського самоврядування та випускники інтернатних закладів з різних куточків України. 

Другий день пробного ЗНО пройшов успішно

03-04-2018

31 березня на Закарпатті проведено пробне зовнішнє незалежне оцінювання з іноземних мов, біології, географії, історії України, математики, фізики та хімії. В області працювали 17 пунктів проведення пробного ЗНО, на 14 з яких використовувалися аудіозасоби для оцінювання навичок сприйняття мови на слух (аудіювання). До роботи на пунктах проведення пробного ЗНО було залучено 578 педагогічних працівників.

УВАГА!

30-03-2018

УВАГА! Завтра, 31 березня, проходитиме пробне зовнішнє незалежне оцінювання з іноземних мов, біології, географії, історії України, математики, фізики та хімії! 
На пункти проведення необхідно з’явитися з паспортом або іншим документом, що посвідчує особу, та запрошенням-перепусткою для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні. Список пунктів проведення пробного ЗНО-2018 31.03.2018 доступний тут

Фестиваль-конкурс «Воскресни, писанко!» увійшов до Національного реєстру рекордів України

30-03-2018

29 березня в Ужгороді урочисто відкрили Четвертий обласний фестиваль-конкурс «Воскресни, писанко!». 
Участь у фестивалі-конкурсі взяли адміністративно-територіальні одиниці області, у тому числі і всі новостворені об’єднані територіальні громади, 17 закладів освіти обласного підпорядкування та 16 закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Тож на головній площі Закарпаття, перед облдержадміністрацією, розквітли майже 60 «писанкових» дерев, а також представлено майже 17 тисяч писанок, виготовлених дитячими руками в різних техніках. Навколо «великодніх дерев» стилізовані декорації фольклорного характеру відтворюють пасхальні звичаї і традиції Закарпаття у святкуванні Великодня, презентують культурно-мистецьку спадщину нашого краю. 

З Великоднем!

30-03-2018

З Великоднем!

2 квітня – Всесвітній день поширення інформації про аутизм

30-03-2018

В Україні про аутизм лише недавно почали говорити на загальносуспільному рівні. Всього два десятиліття тому аутизм був таємничим і мало вивченим захворюванням, яке зазвичай асоціювалося з фільмом „Людина дощу” і савантизмом (синдром саванта). Цей діагноз ставили в середньому одній дитині з п’яти тисяч.

Перший крок зроблено – пробне ЗНО з української мови і літератури відбулося!

26-03-2018

24 березня в області, як і у всій державі, пройшло пробне зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури. На Закарпатті працювали 18 пунктів проведення пробного ЗНО, до роботи на яких було залучено понад 600 педагогічних працівників.

Загальнонаціональний семінар на тему „Основні питання розвитку професійної освіти”

23-03-2018

21 – 22 березня 2018 року у м. Хмельницький відбувся загальнонаціональний семінар на тему „Основні питання розвитку професійної освіти”. Семінар організовано за підтримки Міністерства освіти і науки України та програми “U-LEAD з Європою”.

УВАГА!

23-03-2018

УВАГА! Завтра, 24 березня, проходитиме пробне зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури! На пункти його проведення пропускатимуть за наявності паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, а також запрошення-перепустки для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні. Зі списком пунктів проведення пробного ЗНО-2018 з української мови та літератури можна ознайомитися тут.

В області запрацював ще один інклюзивно-ресурсний центр

23-03-2018

22 березня відбулося відкриття Тячівського районного інклюзивно-ресурсного центру. Це вже другий в області такий центр, де відповідні фахівці будуть забезпечувати системний кваліфікований супровід для реалізації прав дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, у тому числі в закладах професійно-технічної освіти.

Серед педагогів області визначено кращих у конкурсі «Учитель року – 2018»

22-03-2018

21 березня в обласному центрі відбулося нагородження переможців та лауреатів ІІ обласного туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018».

Нарада з відповідальними за ЗНО у районах (містах)

20-03-2018

Сьогодні, 20 березня 2018 року, на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти за участі заступника директора Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти Івана Любінця, представників департаменту освіти і науки облдержадміністрації, Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти відбулася нарада з відповідальними за ЗНО у районах (містах), присвячена підготовці до проведення в області пробного зовнішнього незалежного оцінювання, та інструктаж з відповідальними за пункти проведення пробного ЗНО (далі – пункти ППЗНО). 

Дошкільнятам – освіту для сталого розвитку

19-03-2018

Інститут педагогіки НАПН України, громадська організація «Вчителі за демократію та партнерство» спільно з Освітньою платформою «Критичне мислення» презентують інноваційну освітню програму для дитячих садків «Дошкільнятам – освіту для сталого розвитку». 21 березня запрошуємо спеціалістів з питань дошкільної освіти, працівників ДНЗ на практичний тренінг за програмою від авторок-розробниць Наталії Гавриш та Олени Пометун.

Відбулася колегія департаменту

19-03-2018

16 березня відбулося розширене засідання колегії департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації, на якому підбили перші підсумки експерименту з упровадження нового Державного стандарту початкової освіти та визначили наступні завдання із запровадження Концепції „Нова українська школа”( 1234), розглянули питання „Про модернізацію матеріально-технічної бази закладів професійної (професійно-технічної) освіти як один із чинників якісної підготовки кваліфікованих робітників” .

Участь закладів професійної (професійно-технічної) освіти Закарпаття у Міжнародній виставці „Сучасні заклади освіти – 2018” 19-03-2018, 16:25

19-03-2018

15 – 17 березня 2018 року в Київському палаці дітей та юнацтва відбулася Міжнародна виставка „Сучасні заклади освіти – 2018”, у роботі якої взяли участь 758 учасників із 25 регіонів України та з 12 країн світу. На виставкових стендах представили свої напрацювання заклади вищої, фахової передвищої та післядипломної освіти, наукові установи; закордонні заклади освіти та міжнародні освітні агенції; заклади загальної середньої освіти, дошкільної та позашкільної освіти; обласні та міські органи управління освітою; заклади професійної (професійно-технічної) освіти; навчально-методичні (науково-методичні) центри (кабінети); виробники та постачальники засобів навчання, проектів, програм і рішень для галузі освіти; асоціації, видавництва, освітні портали.

У світі машин і людей

12-03-2018

Тематичний тиждень „Транспорт” спонукав учнів до пошуку відповідей на запитання: „Які є види транспорту?”, „Транспорт моєї місцевості: який він?”, „Як бути гарним пасажиром?”, „Для чого потрібні правила дорожнього руху?”. 
У такий спосіб ознайомлюючись з темою, діти мали можливість дослідити різні види транспорту, зокрема й ті, що функціонують у рідній місцевості, поглибити знання про правила дорожнього руху і їх застосування в конкретних життєвих ситуаціях, спільно з’ясувати важливість правил користування транспортом, вчилися висловлювати свою думку, активно слухати в умовах усного спілкування, взаємодіяти з однокласниками. 

8 Березня

07-03-2018

8 Березня

Юні закарпатці в ,,Арніці” створюють маленькі шедеври

02-03-2018

У перший день весни вчергове керівники гуртків Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” навідались у табір „Арніка”, що розташований на мальовничій Воловеччині, аби пізнавально та з користю урізноманітнити відпочинок дітей, які там перебувають. Наразі триває третя відпочинкова зміна для учнів 6-8 класів закладів загальної середньої освіти Рахівського та Хустського районів. Для дітей були обрані відповідні за віком та інтересами заняття, об’єднані весняною тематикою.

У чому суть педагогічної творчості?

02-03-2018

Відповідь на це питання шукали педагоги Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” на семінарі-тренінгу з елементами брейн-рингу. Провела його завідувач інформаційно-методичного відділу Мирослава Черленяк, якій вдалося створити креативне середовище, що спонукало педагогів до проявів творчого мислення і поведінки. 

Профільний комітет ВРУ погодив законопроект №8046, що передбачає видовження перехідного періоду для імплементації мовної статті закону «Про освіту» до 2023 року

01-03-2018

Законопроект 8046, що передбачає видовження перехідного періоду для імплементації мовної статті закону «Про освіту» до 2023 року, пройшов 2 з 5 комітетів Верховної Ради України. Так, відповідні засідання Комітетів ВРУ з питань науки і освіти та європейської інтеграції відбулися 28 лютого 2018 року.

Осмислюємо досвід та визначаємо перспективи впровадження інклюзивної освіти

28-02-2018

Комунальний заклад „Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти” Запорізької обласної ради запрошує взяти участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Досвід та перспективи розвитку інклюзивної освіти в Україні: регіональний аспект», яка відбудеться 28-29 березня 2018 року.

Освіта дітей з ментальними порушеннями. Права та проблеми

26-02-2018

23 березня 2018 року в м. Київ МГО „Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму „Дитина з майбутнім”, БО „Всеукраїнський благодійний фонд „Альтернатива. Гармонія” за підтримки Міністерства освіти і науки України, Київської міської державної адміністрації, Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, Львівського національного університету імені Івана Франка організовують Всеукраїнську конференцію: „Освіта дітей з ментальними порушеннями. Права та проблеми”.

Можливості багатомовної освіти. Діалог: учні, школа, громада

26-02-2018

22 – 23 лютого в рамках проекту „Діалог заради реформ та суспільного єднання в Україні”, за участю Міністерства освіти і науки України та Офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні, відбувся діалог „Можливості багатомовної освіти. Діалог: учні, школа, громада”. Серед його учасників – представники Міністерства освіти і науки, Міністерства культури України, освітніх установ та організацій із Києва, Закарпатської, Чернівецької, Одеської та Львівської областей, активісти громадських організацій, що представляють румунську та угорську національні меншини, журналісти засобів масової інформації та ін. У такому форматі зустріч відбувається уже втретє. Їй передували діалоги в Чернівцях та Львові. Завдання – обмін досвідом у питаннях навчання представників національних меншин та у зв’язку з реформуванням освітньої галузі в Україні питання щодо імплементації Закону України „Про освіту”. 

Відбулася нарада-семінар з окремих питань організації освітнього процесу

23-02-2018

22 лютого в м. Берегово відбулася нарада-семінар з питань особливостей проведення державної підсумкової атестації, зовнішнього незалежного оцінювання випускників загальної середньої освіти у 2017/2018 навчальному році та вивчення рідних мов та літератур національних меншин у 2018/2019 навчальному році; досвід Закарпатської області щодо задоволення освітніх потреб представників національних меншин та поліпшення вивчення української мови у закладах (класах) з навчанням мовами національних меншин та ін.

Книги та їх значення у житті людини, як прийшла книжка до нас …

19-02-2018

На ці питання шукали відповіді учні пілотних класів, вивчаючи тему «Мої улюблені книжки». Тематика тижня перетворила класну кімнату на бібліотеку й запросила у світ казковий, чарівний, непередбачуваний. У ранковому колі звучала поезія Н. Красоткіної, яка спонукала дітей висловити думку про те, що дає їм книжка. Цікавою була інтерактивна вправа «Гронування», в якій діти записували асоціації, пов’язані зі словом «книга» та об’єднували асоціативні слова у групи-грона за різними ознаками, наприклад, за тематикою (хто створює, назви книжок, призначення) чи за граматичними характеристиками (хто/що?, яка?, що робити?).

Журі конкурсу “Учитель року - 2018” затвердило правила оцінки учасників фінального туру

16-02-2018

Члени фахових журі заключного туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018» затвердили зміст завдань, критерії оцінювання та особливості проведення конкурсних випробувань заключного туру. Про це йшлося під час установчого семінару для журі, проведеного Інститутом модернізації змісту освіти та Інститутом педагогіки Національної академії педагогічних наук України.

МОН пропонує для громадського обговорення проект типового положення про конкурс на посаду керівника державного, комунального закладу загальної середньої освіти, розроблений на виконання частини другої статті 26 закону України «Про загальну середню освіту»

16-02-2018

Для громадського обговорення пропонується проект Типового положення про конкурс на посаду керівника державного, комунального закладу загальної середньої освіти, розроблений на виконання частини другої статті 26 Закону України «Про загальну середню освіту».

МОН пропонує для громадського обговорення проект наказу МОН України «Про затвердження положення про команду психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами в закладах загальної середньої та дошкільної освіти»

14-02-2018

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проект наказу МОН України «Про затвердження Положення про команду психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами в закладах загальної середньої та дошкільної освіти».

„Піклуючись про наших дітей, ми дбаємо про наше майбутнє,” – вважає Марина Порошенко

14-02-2018

Сьогодні, 14 лютого, з робочим візитом Закарпатську область відвідала Марина Порошенко, голова Всеукраїнської благодійної організації „Благодійний Фонд Порошенка”.
День виявився цікавим на зустрічі, події і враження. 

Гостинне Закарпаття приймає юних луганчан

13-02-2018

8 лютого радісними усмішками та теплотою сердець зустріло Закарпаття Арт-караван дружби у складі 20 дітей-художників із Луганської області. Приїхали вони на особисте запрошення голови обласної державної адміністрації Геннадія Москаля із тих населених пунктів, де і сьогодні лунають постріли…

Підвищення кваліфікації вчителів початкової школи: хто? що? коли? ЯК?

12-02-2018

1 вересня 2018 року всі першокласники України прийдуть у Нову українську школу та навчатимуться за новим Державним стандартом початкової освіти. Ключовими особами реформи середньої освіти є вчителі, які мають реалізувати зміни – кожен у власному класі. Аби підтримати педагогів на цьому шляху, Міністерство освіти і науки України почало масштабне підвищення кваліфікації вчителів – всі, хто навчатиме першачків з 1 вересня цього року, мають пройти перенавчання. Пропонуємо вам відповіді на основні питання щодо підвищення кваліфікації – хто? що? коли? як? його проходитиме.

,,Знай і люби свій край” знову в ,,ПАДІЮНі”

12-02-2018

У виставковій залі Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості ,,ПАДІЮН” розгорнуто щорічну виставку ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва ,,Знай і люби свій край”. 

„Швидше, вище, сильніше!” – і в спорті , і в навчанні

12-02-2018

Надзвичайно цікавим для учнів видався тиждень навчання за темою „Спорт”. Щоб мати бажання займатися різними видами спорту, учні повинні були відповісти на різноманітні важливі питання, які стосувалися теми. Вже в першому ранковому колі діти грали в гру „Роби, як я”, супроводжуючи фізичні вправи веселим віршом. 

6 лютого розпочинається реєстрація на ЗНО-2018

05-02-2018

Увага! Повідомляємо, що завтра, 6 лютого, розпочинається реєстрація на ЗНО-2018! Вона триватиме до 19 березня включно. Інформацію щодо її здійснення розміщено на сайті Українського центру оцінювання якості освіти http://testportal.gov.ua у розділі „Учасникам/Процедура реєстрації”.

«Ми – дослідники. Ми – винахідники»

05-02-2018

Тиждень «Ми – дослідники. Ми – винахідники» першокласники Ужгородської ЗОШ І-ІІІ ступенів №8 розпочали отриманням листа від Генія Євгеновича. Відомий дітям за мультиком «Фіксики» професор Чудаков запросив їх стати помічниками в його чарівній лабораторії. Та спочатку потрібно пройти випробовування науковця. От і поринули діти досліджувати і пізнавати світ. У цьому їм допомагали вправи Генія Євгеновича. У грі «Ми – спостерігачі» учні знаходили у лабіринтах літеру, яку вивчали впродовж тижня, рахували кількість цих букв в межах 20. Випробування «Ми – винахідливі» запропонувало дітям використати знайомі їм предмети нестандартним способом. 

Проведено нараду з відповідальними за зовнішнє незалежне оцінювання у адміністративних одиницях з питань підготовки до реєстрації на ЗНО-2018

02-02-2018

1 лютого на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти заступником директора Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти Іваном Любінцем за участі працівників департаменту освіти і науки облдержадміністрації та інституту післядипломної педагогічної освіти проведено нараду з відповідальними за зовнішнє незалежне оцінювання у адміністративних одиницях з питань підготовки до реєстрації на ЗНО-2018.

Альманах дитячої творчості «У нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи!»

02-02-2018

В Ужгородській загальноосвітній спеціалізованій школі-інтернаті з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради відповідно до плану роботи з 9 січня до 2 лютого 2018 року проведено місячник Миру «Ми – за мирне небо в Україні».

Заклади освіти області отримали ліцензію на освітню діяльність без проходження процедури ліцензування

01-02-2018

На виконання підпункту 6 пункту 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України 5 вересня 2017 року № 2145–VІІІ „Про освіту”, відповідно до статей 6, 13 і 39 Закону України „Про місцеві державні адміністрації”, Закону України „Про ліцензування видів господарської діяльності”, постанови Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2015 року № 1187 „Про затвердження Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності закладів освіти

Конкурсний відбір проектів підручників для 5 та 10 класів

01-02-2018

Міністерство освіти і науки України планує на початку 2018 року проведення конкурсного відбору проектів підручників для 5 та 10 класів закладів загальної середньої освіти (далі – Конкурс).
З цією метою просимо долучитися всіх осіб, яких хвилює якість підручників для закладів загальної середньої освіти, до експертизи електронних версій проектів підручників для 5 та 10 класів, орієнтовні строки здійснення якої лютий – березень 2018 року.

1 лютого стартує масштабна перепідготовка вчителів початкової школи, що з 1 вересня навчатимуть близько 400тис першачків, - Лілія Гриневич

31-01-2018

1 лютого на онлайн платформі EdEra стартує навчання на обов’язковому «Онлайн-курсі для вчителів початкової школи», які навчатимуть 1-й клас з вересня 2018 року . Для проходження зареєструвалися понад 50тис користувачів (51тис 388 користувачів станом на 3-ю годину ночі 30.01.2018). Про це повідомила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час презентації відповідного курсу сьогодні, 30 січня 2018 року, в Києві.

26 січня на базі КПІ ім. Ігоря Сікорського відбулося розширене засідання колегії Міністерства освіти і науки України

29-01-2018

Участь у ньому взяли Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олександр Співаковський, представники центральних органів виконавчої влади України, ректори вищих начальних закладів України, очільники громадських організацій, які працюють у галузі освіти, науковці, експерти та інші.

Тематичний тиждень „Я – мандрівник”

29-01-2018

Останній тиждень навчання для учасників пілотного проекту в мандрах і подорожах пройшов цікаво і насичено. До цього спонукала тема тижня „Я – мандрівник”, а також захоплюючі історії про мандрівників, першовідкривачів, розповіді про відомі і незнайомі місця на карті світу та України. 

Триває прийом робіт на конкурс “Моя школа майбутнього”, переможець якого зможе познайомитися з освітніми новаціями Німеччини

26-01-2018

Вчителі та учні шкіл, де вивчають німецьку мову, можуть подати проект на конкурс “Моя школа майбутнього”. Переможці поїдуть до Німеччини та познайомляться з освітніми інноваціями цієї країни. Учасники, які посядуть друге та третє місце, отримають цінні призи.

Обмін досвідом у галузі професійно-технічної освіти

26-01-2018

З 22 по 26 січня 2018 року з метою обміну досвідом у галузі професійно-технічної освіти з питань упровадження інноваційних виробничих та педагогічних технологій, дуальної форми навчання у навчально-виробничий процес, розвитку соціального партнерства у Закарпатській області перебували освітяни із Сумщини. У рамках зустрічі проведено семінар-нараду керівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Гості мали можливість ознайомитися із матеріально-технічною базою Ужгородського вищого професійно-технічного училища торгівлі та технологій харчування, а саме відвідали навчально-виробничий комплекс „Ресторан, бар, кафе” з професій „Кухар, кондитер, офіціант, бармен”. Кощак В.Й., директор УВПУ ТТХ, презентував учасникам зібрання досвід роботи з модернізації бази закладу освіти. 

Засідання комісії з відбору закладів освіти для організації професійного навчання зареєстрованих безробітних та (або) їх проживання в період навчання у 2018 році.

26-01-2018

26 січня 2018 року в приміщенні Закарпатського обласного центру зайнятості відбулося друге засідання комісії з відбору закладів освіти для організації професійного навчання зареєстрованих безробітних та (або) їх проживання в період навчання у 2018 році. 

Запрошуємо до участі у конкурсі проектів з підтримки освіти, досліджень, технологічного розвитку та інновацій

26-01-2018

24 січня 2018 року у рамках програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства „Румунія-Україна” 2014 – 2020 (далі – Програма), яка надає фінансування державним і недержавним організаціям з прикордонних областей України, у тому числі й Закарпатської області, та прикордонних регіонів країн-членів ЄС для реалізації спільних транскордонних проектів, відбувся Інформаційний день Програми.

Освітяни обговорили шляхи реалізації в області заходів Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді у 2018 році

25-01-2018

Якщо буде світло в душі,
буде краса в людини.
Якщо є краса в людини,
буде гармонія в домі.
Якщо є гармонія в домі,
буде порядок у нації.
Якщо є порядок у нації,
буде мир у світі!!!

Перш ніж обирати предмети на ЗНО, обов'язково перевірте, які дисципліни потрібні для вступу на обрану спеціальність, – директор УЦОЯО Вадим Карандій

24-01-2018

Перед тим, як обирати предмети на ЗНО, кожен вступник має перевірити перелік конкурсних предметів, визначених на обрану ним спеціальність у правилах прийому вишів. На цьому наголосив директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій.

Нова казка для дошкільнят гірського села на Іршавщині

24-01-2018

23 січня, на базі Малораковецької загальноосвітньої школи I – II ступенів (в урочищі Плитянки) урочисто відкрили комунальний заклад „Навчально-виховний комплекс Малораковецька загальноосвітня школа I – II ступенів – дошкільний навчальний заклад”. 

Триває прийом анкет на конкурс “Диво дитина”, де переможці отримають до 7 тис. грн

23-01-2018

До 15 березня проводиться прийом анкет на конкурс “Диво дитина”. Якщо ваша дочка чи син має виняткові наукові/творчі/фізичні здібності - скачайте анкету на сайті конкурсу (http://www.divo-dutuna.com/ ), заповніть її та надійшліть поштовою адресою (03186, м. Київ, вул. Авіаконструктора Антонова, 5-Б, оф. 712).