Новини департаменту

МОН підтримує нову ініціативу з технологізації шкіл і закликає бізнес приєднатися

15-01-2021

Міністерство освіти і науки України підтримало спільну ініціативу інноваційної телекомунікаційної компанії Deltahost та ГС «Освіторія», які започаткували проєкт «Прокачай школу». 

Що таке якісна дошкільна освіта: опубліковано огляд показників та практичні поради їхнього впровадження

14-01-2021

Ключові показники якості дошкільної освіти, критерії їхнього досягнення та впровадження в розрізі щоденної діяльності дітей – про це йдеться у публікаціях «Що таке якісна дошкільна освіта» та «Ключові показники якості дошкільної освіти». Матеріали розроблено Міністерством освіти і науки України спільно з Українським інститутом розвитку освіти, ЮНІСЕФ та Всеукраїнським фондом «Крок за кроком» й опубліковано на сайті МОН.

14 січня МОН і Мінекономіки проведуть вебінар щодо закупівель та безпечності шкільного харчування

13-01-2021

14 січня 2021 року Міністерство освіти і науки спільно з Мінекономіки проведуть вебінар на тему “Особливості закупівель і впровадження НАССР* у сфері організації харчування у закладах освіти”. Вебінар відбудеться в межах кампанії “Освіта у нових громадах від А до Я”, яку реалізує швейцарсько-український проєкт DECIDE – “Децентралізація для розвитку демократичної освіти” та проєкту “Архітектура реформ в Україні” за фінансової підтримки ЄС.

Новий Базовий компонент дошкільної освіти забезпечить підвищення її якості та відповідність міжнародним стандартам, – Сергій Шкарлет

12-01-2021

Базовий компонент дошкільної освіти, що є Державним стандартом дошкільної освіти в Україні, затверджено сьогодні, 12 січня 2021 року. Відповідний наказ розміщено на сайті Міністерства освіти і науки України. Нова редакція документа дозволить продовжити реформу дошкільної освіти з урахуванням наступності між закладом дошкільної освіти та загальної середньої освіти. 

13‌ ‌січня‌ ‌відбудеться‌ ‌онлайн-сесія‌ ‌із‌ ‌освітянами‌ ‌про‌ ‌організацію‌ ‌ дистанційного‌ ‌навчання‌

12-01-2021

У середу, 13 січня 2021 року, відбудеться онлайн-сесія на тему "Організація дистанційного навчання: поради практиків".

Тривалість навчального заняття під час дистанційного формату лишається незмінною – роз’яснення МОН

12-01-2021

Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, який набув чинності з 1 січня 2021 року, обмежує час безперервної роботи з технічними засобами навчання, зокрема комп’ютерами, планшетами, іншими гаджетами. Водночас тривалість навчальних занять, визначена ст. 10 Закону України “Про повну загальну середню освіту", лишається незмінною.

За перший місяць роботи платформою «Всеукраїнська школа онлайн» скористалися майже 5 млн разів

11-01-2021

Протягом першого місяця роботи онлайн-платформи «Всеукраїнська школа онлайн» з моменту запуску 11 грудня 2020 року її відвідали понад 2 млн користувачів, які взаємодіяли з платформою майже 5 млн разів. Про це повідомив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Сергій Шкарлет: «МОН прагне створити якісне інклюзивне освітнє середовище для розвитку здобувачів освіти з урахуванням їхніх потреб і можливостей»

06-01-2021

МОН прагне створити якісне інклюзивне освітнє середовище для розвитку здобувачів освіти з урахуванням їхніх потреб і можливостей. На цьому наголосив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет у своєму Telegram-каналі.

МОН розпочало підключення шкіл до безкоштовного сервісу електронних журналів та щоденників

06-01-2021

Після успішного тестування модуля е-журналів та е-щоденників МОН розпочало активне поширення сервісу серед шкіл, що ще не мають їх у користуванні, на безкоштовній основі. Модуль E-Journal є частиною модернізованої державної системи АІКОМ (управління здійснює державна установа «Інститут освітньої аналітики») зі збору, зберігання та управління даними та створений у межах реалізації стратегії цифрової трансформації у сфері освіти. 

Заклади освіти Закарпаття отримали сучасне обладнання для навчальних кабінетів і SТЕМ-лабораторію

05-01-2021

Навчання молодого покоління визначає майбутнє держави. Сьогодні українська освіта ще не повною мірою відповідає сучасним запитам з боку особистості та суспільства, потребам економіки, світовим тенденціям. Тому реформа передбачає системні зміни, головна мета яких – нова висока якість освіти на всіх рівнях.

Коротко про те, як скласти пробне ЗНО у 2021 році

05-01-2021

Сьогодні, 5 січня 2021 року, розпочалась реєстрація для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні. Зареєструватися можна до 19 січня включно на сайті Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Скільки коштує пробне ЗНО в кожному регіоні

04-01-2021

5 січня розпочинається реєстрація для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні.

Пробне ЗНО-2021: старт реєстрації

04-01-2021

З 5 січня до 19 січня 2021 року на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти буде доступною програма реєстрації охочих взяти участь у пробному ЗНО.

Досягнення команди МОН у сфері науки та інновацій у 2020 році

31-12-2020
У 2020 році Національним фондом досліджень підбито підсумки наукових конкурсів та обрано 216 проєктів, на які спрямовано 255,3 млн грн грантового фінансування, та вперше за 20 років вдалося суттєво вдалося підвищити оплату праці полярників.

Успішне проведення вступної кампанії в умовах карантинних обмежень, зміни до профільного закону, осучаснення стандартів та підготовка Стратегії розвитку галузі – МОН підбиває підсумки роботи за 2020 рік у сфері вищої освіти

31-12-2020

У 2020 році набули чинності зміни до ЗУ «Про вищу освіту», зокрема щодо  вимог до керівників ЗВО, ліцензування, дуальної освіти, міждисциплінарності та дотримання академічної доброчесності. Крім того, відбувалося тестування й аналіз недоліків системи фінансування університетів, затверджено 70 нових компетентнісних освітніх стандартів, розпочато пілотування дуальної форми навчання, визначено ключові напрями розвитку вищої освіти до 2031 року.

Створення навчально-практичних центрів, нові освітні стандарти та Стратегія розвитку галузі – МОН презентує 10 основних досягнень у професійно-технічній освіті 2020 року

30-12-2020

У 2020 році було спрямовано 100 млн гривень на створення 53 навчально-практичних центрів, затверджено 25 нових освітніх стандартів на компетентнісній основі та схвалено Стратегію розвитку професійної (професійно-технічної) освіти до 2023 року. Крім цього, МОН підтримало реалізацію програми ЄС EU4Skills, у межах якої, зокрема, було проведено аудит 1254 закладів професійно-технічної та фахової передвищої освіти.

Держстандарт базової середньої освіти, безпечне навчання під час карантину, понад 5,2 млрд субвенцій: МОН підбило підсумки змін у шкільній освіті за 2020 рік

30-12-2020

У 2020 році затверджено новий Державний стандарт базової середньої освіти, виділено понад 5,2 млрд грн субвенцій на розвиток шкільної інфраструктури, а також організовано безпечне навчання у школах в умовах карантину.

Нові місця у дитсадках, Концепція розвитку та Базовий компонент дошкільної освіти: МОН презентує десять основних подій у дошкіллі у 2020 році

29-12-2020

У 2020 році було створено понад 12 тисяч нових місць для дошкільнят, схвалено Базовий компонент дошкільної освіти та спрощено умови роботи і відкриття закладів дошкільної освіти. МОН також підготувало проєкти Закону «Про дошкільну освіту», Концепції розвитку дошкільної освіти й зміни до Положення про заклад дошкільної освіти.

Уряд схвалив проєкт Указу Президента про запровадження щорічної Премії учасникам ЗНО з найвищим результатом

29-12-2020

Необхідно заохочувати та матеріально підтримувати обдарованих учнів, які своїми досягненнями у навчанні сприяють підвищенню авторитету нашої держави на міжнародній арені та засвідчують високий рівень освіти в Україні. На цьому наголосив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет, коментуючи необхідність запровадження щорічної Премії учасникам ЗНО з найвищим результатом.

Поступ команди МОН на зміцнення системи освіти і науки України: липень–грудень 2020 року

29-12-2020

Міністерство освіти і науки України презентує основні досягнення, ключові цілі та завдання команди. Матеріали складаються з чотирьох частин. Перша частина – досягнення команди МОН за липень–вересень, друга – досягнення за жовтень–листопад 2020 року, третя – бюджет у сфері освіти і науки на 2021 рік. Четверта частина – це цілі команди МОН.

Затверджено профстандарт вчителя початкових класів, вчителя закладу загальної середньої освіти і вчителя з початкової освіти

29-12-2020

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства затвердило професійний стандарт за професіями "Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти", "Вчитель закладу загальної середньої освіти", "Вчитель з початкової освіти (з дипломом молодшого спеціаліста)".  Професійний стандарт вчителя внесено до Реєстру професійних стандартів, його можна переглянути за посиланням.

Успішна сертифікація зараховується як проходження атестації педагогом – роз’яснення МОН

28-12-2020

Успішне проходження сертифікації має бути зараховано як проходження атестації педагогічним працівником. Про це йдеться у відповідному листі-роз’ясненні МОН.

Сергій Шкарлет розповів про зарплати освітян та бюджет на 2021 рік

28-12-2020

З 1 січня 2021 року посадові оклади освітян збільшаться на 20%. Порівняно з 1 квітня 2020 року, станом на 1 грудня 2021 року, збільшення становитиме 30%. Про це повідомив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет в інтерв’ю для Українського радіо.

Учні перших класів Закарпатської області отримали ігрові набори LEGO Play Box

24-12-2020

У рамках реалізації Концепції „Нова українська школа”, спільного Меморандуму Міністерства освіти і науки України та  The LEGO Foundation Закарпатська область безоплатно отримала ігрові набори LEGO Play Box.

Комфортні умови навчання, формування культури здорового харчування та рухова активність: затверджено план заходів з реалізації Національної стратегії безпечного і здорового освітнього середовища в НУШ на 2021 рік

24-12-2020

Кабінет Міністрів України затвердив план заходів з реалізації Національної стратегії безпечного і здорового освітнього середовища в Новій українській школі на 2021 рік. Відповідне рішення Уряд ухвалив 23 грудня 2020 року.

10 правил, як безпечно провести новорічні та різдвяні заходи в закладах освіти

23-12-2020

З метою посилення протипожежного та техногенного захисту об’єктів сфери освіти, безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу під час зимових канікул МОН надало рекомендації, як безпечно організувати та провести новорічні заходи.

Розпочалася дослідна експлуатація шкільних електронних журналів та щоденників, – Сергій Шкарлет

23-12-2020

Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет повідомив, що підписано наказ МОН про запровадження в дослідну експлуатацію програмного модуля електронних щоденників та журналів закладів загальної середньої освіти.

У результаті співпраці освітян та бізнесу рівень працевлаштування випускників має становити не нижче 80%: колегія МОН схвалила Стратегію розвитку професійно-технічної освіти до 2023 року

22-12-2020

МОН визначило чотири ключові напрями, за якими відбуватиметься оновлення системи профтехосвіти впродовж наступних 3 років. Ідеться про побудову ефективної системи управління, посилення співпраці закладів із бізнесом, покращення змісту та якості такої освіти, а також її популяризації. Докладні завдання для реалізації реформи виписані в Стратегії розвитку професійно-технічної освіти. 21 грудня 2020 року, колегія Міністерства освіти і науки схвалила цей документ.

Базовий компонент дошкільної освіти орієнтований на запит українського суспільства щодо якісного дошкілля, – Сергій Шкарлет

22-12-2020

21 грудня 2020 року, колегія Міністерства освіти і науки України схвалила нову редакцію Базового компонента дошкільної освіти. Це дозволить продовжити реформу дошкільної освіти, а також забезпечить наступність між дошкіллям і школою. Після доопрацювання Базовий компонент дошкільної освіти буде затверджено наказом МОН та оприлюднено на сайті.

Результати і цілі: Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет прокоментував розвиток фахової передвищої та вищої освіти

22-12-2020

Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет назвав ключові заходи, реалізовані у сфері фахової передвищої та вищої освіти, а також освіти дорослих протягом 2020 року. Про це йшлося  під час засідання колегії МОН.

Результати і цілі: Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет розповів про розвиток шкільної освіти

21-12-2020

Сьогодні, 21 грудня 2020 року, під час засідання колегії МОН Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет поінформував про досягнення у сфері загальної середньої освіти за 2020 рік та визначив основні цілі Міністерства на наступний рік.

В Україні функціонує 1029 опорних шкіл та 1535 філій

21-12-2020

За оперативною інформацією обласних органів управління освітою станом на 1 грудня 2020 року в Україні функціонують 1029 опорних закладів загальної середньої освіти та 1535 філій.

Розроблено мобільний застосунок для допомоги батькам дітей з особливими освітніми потребами і фахівцям ІРЦ

21-12-2020

Міністерство освіти і науки України презентує Систему автоматизації роботи інклюзивно-ресурсних центрів (АС «ІРЦ»).

Напередодні Дня Святого Миколая перші особи вітали переможців обласного конкурсу „Захисники України: історія та сьогодення”

18-12-2020

Напередодні Дня Святого Миколая, 18 грудня, засяяла вогнями головна ялинка краю. В урочистостях з цієї нагоди взяли участь Анатолій Полосков, голова обласної державної адміністрації, та Олексій Петров, голова обласної ради.

Всеукраїнський форум ,,Лідерство. Натхнення. Fun!” Національної ради дітей і молоді

18-12-2020

18 грудня 2020 року за участю Президента України Володимира Зеленського відбувся наймасштабніший Всеукраїнський онлайн-форум для молоді України ,,COVID-19 нас не зупинить!”.

Нова платформа для вчителів - LEARNING PASSPORT

18-12-2020

17 грудня Міністерство освіти і науки, Український інститут розвитку освіти та ЮНІСЕФ презентували освітянам платформу Learning Passport, на якій буде акумулюватись у вільному доступі корисний та якісний цифровий контент – онлайн-курси, відео, текстові та інтерактивні матеріали.

Про безпечні умови навчання, покращення матеріальної бази закладів освіти та плани на 2021 рік йшлося на колегії департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації

17-12-2020

У четвер, 17 грудня, з участю першого заступника голови обласної державної адміністрації Олега Коцюби в онлайн-режимі відбулося розширене засідання колегії департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації. Ураховуючи актуальність питань, що розглядалися, до участі було запрошено заступників голів райдержадміністрацій, міськвиконкомів, виконавчих органів місцевих рад (ОТГ), до повноважень яких входить забезпечення реалізації державної політики в галузі освіти,  а також керівників місцевих органів управління освітою і закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

Як працюватимуть заклади профосвіти у січні – роз'яснення МОН

17-12-2020

З 8 до 24 січня заклади профтехосвіти мають здійснювати навчання учнів виключно в дистанційній формі. Тому вже зараз адміністраціям потрібно внести зміни до розкладу занять і погодити з роботодавцями графік і формат, за яким учні проходитимуть практику в цей період. Таке роз'яснення надає Міністерство освіти і науки в листі, який сьогодні, 17 грудня 2020 року, розміщено на сайті відомства.

Що змінюється для закладів освіти під час карантину з 19 грудня – роз’яснення МОН

17-12-2020

Уряд продовжив дію карантину, встановленого через COVID-19, до 28 лютого 2021 року. Про актуальні протиепідемічні заходи, зокрема й ті, які стосуються закладів освіти, йдеться у постанові Кабінету Міністрів № 1236.

МОН надало рекомендації для шкіл у зв’язку з посиленням карантинних обмежень 8-24 січня

16-12-2020

Через посилення протиепідемічних заходів учням заборонено відвідувати школи 8-24 січня 2021 року, водночас заклади зможуть оголосити на цей період канікули. Про це йдеться у листі МОН керівникам місцевих департаментів освіти і науки.

Структура, зміст та процедура дослідження за методикою ECERS-3 – відбувся другий вебінар із серії «Якісна дошкільна освіта в Україні»

16-12-2020

Структура, зміст та достовірність шкали ECERS-3, а також процедура дослідження за цією методикою. Про це йшлося під час другого вебінару із серії «Якісна дошкільна освіта в Україні» для педагогів. Захід відбувся сьогодні, 15 грудня 2020 року, за участю представників Українського інституту розвитку освіти (УІРО) та Команди підтримки реформ Міністерства освіти і науки України. 

Технології дистанційного навчання для вдосконалення професійних навичок – опубліковано поради для вчителів

15-12-2020

Європейський навчальний фонд (ETF) на платформі Open Space опублікував 10 порад щодо дистанційного навчання для вчителів.

Мін’юст зареєстрував Умови прийому для здобуття фахової передвищої освіти у 2021 році

15-12-2020

Умови прийому на навчання для здобуття фахової передвищої освіти у 2021 році зареєстровано в Міністерстві юстиції (реєстраційний номер №1235/35518 від 11.12.2020) та найближчим часом набудуть чинності

Другий вебінар із серії “Якісна дошкільна освіта в Україні” відбудеться 15 грудня

14-12-2020

15 грудня 2020 року відбудеться другий вебінар із серії "Якісна дошкільна освіта в Україні". Під час заходу представники Українського інституту розвитку освіти (УІРО) та Команди підтримки реформ Міністерства освіти і науки України розкажуть про структуру, зміст і використання методики ECERS-3 в закладах дошкільної освіти.

Наступного року сертифікацію зможуть пройти 2 тис. вчителів, реєстрація розпочнеться 18 січня

14-12-2020

У сертифікації вчителів початкових класів 2021 року зможуть взяти участь 2 000 педагогів. Відповідний наказ оприлюднено на сайті МОН.