Заклади освіти Закарпаття отримали сучасне обладнання для навчальних кабінетів і SТЕМ-лабораторію

Заклади освіти Закарпаття отримали сучасне обладнання  для навчальних кабінетів і SТЕМ-лабораторію

Навчання молодого покоління визначає майбутнє держави. Сьогодні українська освіта ще не повною мірою відповідає сучасним запитам з боку особистості та суспільства, потребам економіки, світовим тенденціям. Тому реформа передбачає системні зміни, головна мета яких – нова висока якість освіти на всіх рівнях.

Так, з метою забезпечення якісних освітніх послуг, належної організації освітнього  процесу, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 27.11.2019 № 1109 у 2020 році департаментом освіти і науки облдержадміністрації за погодженням з Міністерством освіти і науки України придбано SТЕМ-лабораторію та обладнання для навчальних кабінетів закладів загальної середньої освіти. Для цієї мети області передбачено 30 637,1 тис. грн – залишки коштів освітньої субвенції, які склалися на початок 2020 року.

Слід зазначити, що станом на травень 2020 року у закладах загальної середньої освіти області  сучасним обладнанням було облаштовано 291 кабінет природничих та математичних предметів,  з яких: 68 кабінети фізики, 65 – хімії, 72 – біології, 72 – математики, 14 – географії.

Варто наголосити, що критерії придбання обладнання для кабінетів у 2020 році було затверджено Міністерством освіти і науки України, а власне потребу – визначали керівники закладів освіти.

Таким чином і було із загальних пропозицій  відібрано ті школи, які у цьому навчальному році є опорними або ж мають шість і більше 10 – 11 класів, або кількість учнів у 5 – 11 становить 600 і більше учнів  тощо.

Щодо закладів професійної (професійно-технічної) освіти, то серед критеріїв – чисельність учнів – 400 і більше осіб.

Зважаючи на такі підходи, Міністерство освіти і науки України  погодило пропозиції від області для придбання 17 кабінетів біології, 13 – хімії, 12 – математики, 11 – фізики, 10 – географії та одну STEM-лабораторію для Вищого професійного училища № 3 м. Мукачева.

Сучасне обладнання, яке перед Новим роком отримали заклади освіти Берегівського, Великоберезнянського, Іршавського, Мукачівського, Свалявського, Перечинського, Тячівського, Хустського районів, Вільховецької, Тячівської, Полянської, Іршавської, Баранинської об’єднаних територіальних громад та місто Ужгород, дасть можливість учням оволодіти актуальними знаннями та навичками на належному рівні, здобувати повноцінну якісну освіту з умінням використовувати сучасні інформаційні технології.

Адже всі кабінети обладнано інтерактивною панеллю, цифровими вимірювальними комп’ютерними комплексами, сучасним навчальним і лабораторним демонстраційним обладнанням для різних розділів навчання.

Нові сучасні кабінети полегшать роботу педагогів, а головне – мотивують учнів до навчання, підвищать інтерес до предметів.  

05-01-2021