Новини департаменту

Понад 24 млн взаємодій зі 110 країн, – Сергій Шкарлет про національну електронну платформу "Всеукраїнська школа онлайн"

14-05-2021

"Всеукраїнська школа онлайн" працює і демонструє високі показники популярності серед вчителів, учнів та їхніх батьків. Про це повідомив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет. 

На базі Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді відбулося урочисте відкриття обласного етапу гри „Сокіл” („Джура”)

13-05-2021

13 травня 2021 року на базі Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді, визначеного відповідальним за організаційне, методичне і практичне забезпечення етапів гри в області, відбулося урочисте відкриття ІІ (обласного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”). Упродовж усього обласного військово-патріотичного організаційно-масового заходу проходитимуть випробування, під час яких юні Джури та молоді козаки змагатимуться у вправності та умінні за інтелектуально-мистецьким, фізкультурно-спортивним, туристсько-спортивним та військово-прикладним комплексами гри. Цього року цей важливий обласний захід з національно-патріотичного виховання молоді проходитиме в онлайн-форматі.

День Європи: Базові цінності ЄС у сфері освіти

13-05-2021

В Україні триває інформаційна кампанія з нагоди Дня Європи. МОН втілює європейські цінності та підходи на практиці через освітні реформи.

Онлайн-курс щодо цифровізації освіти Закарпаття стартував!

06-05-2021

Сьогодні розпочалися онлайн-навчання для керівників закладів загальної середньої освіти та керівників місцевих органів управління освітою в Закарпатській області.

Великоднє привітання Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета

02-05-2021

Від імені Міністерства освіти і науки України та від себе особисто щиро вітаю всіх християн східного обряду зі святом Великодня! 

Пасха – основа всієї християнської віри та одне з найбільш урочистих свят, що символізує торжество життя, очищення від гріхів і усвідомлення любові як найвищого світу. Адже, як свідчить Біблія, саме Бог є любов та сенс усього сущого. І немає більшої любові, ніж любов до ближнього свого.

Радісна звістка про Воскресіння Христове надає нам надію на перемогу та духовні сили долати негаразди й виконувати поставлені завдання, йти на самопожертви. Незмінними залишаються й основні духовні цінності – турбота про рідних та близьких людей. 

Тож нехай Великдень, який єднає нас усіх у спільній молитві з чистими помислами та глибокою вірою в серці, дарує Боже благословення на всі добрі справи, міцне здоров’я, мирне життя, щастя й злагоду! 

Нехай Господь береже наших дітей та Україну! 

Христос воскрес! Воістину воскрес!

Експозицію до Великодня розгорнуто на площі Народній в Ужгороді

29-04-2021

 На Закарпатті у 2013 році з метою відродження, збереження українських народних традицій щодо виготовлення писанок, великодніх атрибутів декоративно-ужиткового мистецтва започатковано проведення обласного фестивалю-конкурсу „Воскресни, писанко!”. Захід набув надзвичайної популярності в області та за її межами, а у 2018 році увійшов до Національного  реєстру рекордів України.

Встановлення державних гарантій у сфері позашкілля та механізмів їх реалізації – Уряд підтримав законопроєкт

29-04-2021

Для удосконалення системи позашкільної освіти та приведення Закону України «Про позашкільну освіту» у відповідність до Закону України «Про освіту» сьогодні, 28 квітня 2021 року, на черговому засіданні Кабінету Міністрів України погоджено відповідний законопроєкт.

Ознайомлення з реалізацією проєкту „STEM-освітаˮ у контексті створення нового освітнього середовища

28-04-2021

Останнім часом в освітньому просторі України набирає обертів тренд STEM-освіти. Вона охоплює природничі науки (Science), технології (Technology), технічну творчість (Engineering), мистецтво (Art) та математику (Mathematics). Саме ці напрями лежать в основі цієї методики освіти. При цьому дисципліни вивчаються не окремо, як ми звикли, а у комплексі. Велике значення відіграє практичне застосування отриманих знань. Дитина не просто знайомиться з новими напрямами розвитку точних наук та інженерії, а вчиться реалізовувати вивчене на практиці. Учні отримують практичні навички, що можуть зробити комфортнішим наше життя, наприклад створення „розумного домуˮ.

Підсумкове оцінювання результатів навчання може здійснюватися дистанційно – роз’яснення МОН щодо завершення 2020/2021 н.р.

28-04-2021

У 2020/2021 навчальному році підсумкове оцінювання результатів навчання учнів можна проводити дистанційно. Про це йдеться у листі МОН щодо завершення 2020/2021 навчального року.

Розпочалось підвищення кваліфікації керівників пілотних закладів Нової української школи у 5-9 класах

28-04-2021

Нові ролі директорів шкіл у контексті впровадження Нової української школи, основні елементи Державного стандарту базової середньої освіти, створення освітньої програми закладу та наступність ланок початкової та середньої освіти. Про це та багато іншого йтиметься під час онлайн-навчання керівників шкіл-учасниць інноваційного освітнього проєкту всеукраїнського рівня та регіональних координаторів і тренерів НУШ. Відповідне навчання за програмою «Нова українська школа: перехід на наступний рівень» розпочалося 27 квітня 2021 року.

Представники з усіх областей країни пройдуть курс зі створення е-контенту для навчання робітничим професіям

27-04-2021

Як організувати дистанційні уроки, керувати доступом до матеріалів у них та правильно викладати теми за різними професіями. Про це дізнаються учасники навчального курсу “Створення модульного контенту та електронна педагогіка для закладів професійної освіти України”. Перше заняття в межах курсу відбулось  26 квітня 2021 року.

Міжнародний день пам’яті про чорнобильську катастрофу. 35-ті роковини трагедії на ЧАЕС

26-04-2021

26 квітня в Україні День чорнобильської трагедії. З цієї нагоди в м. Ужгород та інших населених пунктах області відбулися мітинги-реквієми та церемонії покладання квітів до монументів закарпатським ліквідаторам Чорнобильської катастрофи. Представники облдержадміністрації, обласної ради, активу громадської організації ,,Союз Чорнобиль Україна”, правоохоронці, освітяни, громадськість міста під час мітингу-реквієму вшанували хвилиною мовчання пам’ять ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

Всеукраїнський конкурс фахової майстерності з професії „Верстатник широкого профілюˮ

22-04-2021

Всеукраїнський конкурс фахової майстерності проводиться за відповідним переліком професій, який оновлюється щороку.

Уряд розподілив один мільярд гривень між місцевими бюджетами для боротьби з наслідками COVID-19 у школах, – Сергій Шкарлет

22-04-2021

У Держбюджеті на 2021 рік передбачено додаткове фінансування у розмірі один мільярд гривень на боротьбу з COVID-19 та його наслідками під час освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти. Сьогодні, 21 квітня 2021 року, Уряд затвердив Порядок та умови, що визначають механізм надання цих коштів та їх розподіл між місцевими бюджетами. Про це повідомив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Інструментарій для вчителів, методичне забезпечення, виховна складова навчання – МОН готується до запуску НУШ у 5-9 класах

21-04-2021

Розроблення навчально-методичного та організаційно-методичного забезпечення для педагогів базової школи на засадах концепції НУШ – з-поміж пріоритетів МОН щодо впровадження реформи «Нова українська школа» у базовій освіті.

Школярка з Закарпаття виборола "срібло" Європейської математичної олімпіади для дівчат

21-04-2021

Європейська математична олімпіада для дівчат (EGMO) – це міжнародне математичне змагання, подібне за стилем до Міжнародної математичної олімпіади. Країни-учасниці представляють команди, які складаються з чотирьох дівчат-математиків шкільного віку.

МОН створює сприятливі умови для популяризації дуальної форми здобуття освіти – результати пілотного проєкту

20-04-2021

Міністерство освіти і науки України створює сприятливі умови для популяризації та поширення дуальної форми здобуття освіти (ДФЗО), що є одним з напрямів розбудови соціального партнерства в освітній сфері та заохочення молоді до навчання в компанії. Про це свідчать результати дослідження першого року впровадження пілотного проєкту в закладах фахової передвищої та вищої освіти з підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти відповідно до наказу МОН від 15.10.2019 №1296.

Уряд дозволив громадам використовувати залишки коштів освітньої субвенції на організацію безпечного освітнього процесу

20-04-2021

Громадам надано право використовувати залишки коштів освітньої субвенції 2020 року на закупівлю засобів захисту, дезінфекторів та ремонт шкільних їдалень. Відповідні зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 14 січня 2015 р. № 6 «Деякі питання надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам» оприлюднено на Урядовому порталі.

З робочим візитом у Закарпатській області перебуває заступник міністра освіти і науки Ігор Гарбарук

16-04-2021

16 квітня 2021 року в області перебуває Ігор Гарбарук, заступник міністра освіти і науки України. Під час зустрічі з Анатолієм Полосковим, головою облдержадміністрації, йшлося про розвиток професійної (професійно-технічної) освіти в цілому.

Добровільна вакцинація педагогічних працівників, які забезпечують проведення ЗНО

16-04-2021

Підкреслюючи важливість безпечного проведення зовнішнього незалежного оцінювання, Міністерство охорони здоров’я спільно з Міністерством освіти і науки України ухвалили рішення про те, щоб надати пріоритетну можливість вакцинуватися тим працівникам освіти, які цьогоріч залучені до проведення ЗНО. Освітян, які виявили бажання пройти вакцинацію, щеплюватимуть вакциною CoronaVac проти COVID-19 виробництва Sinovac Biotech, що надійшла до України 25 березня 2021 року. 

Затверджено План заходів щодо популяризації природничих наук та математики до 2025 року – розпорядження Уряду

15-04-2021

Кабінет Міністрів України затвердив План заходів щодо популяризації природничих наук та математики до 2025 року.

Стипендії та премії Президента України для учнів, які мають високі результати навчання – Уряд затвердив механізм призначення

15-04-2021

14 квітня 2021 року, Уряд ухвалив постанову про призначення і виплати стипендій та премій Президента України для учнів, які мають високі результати здобуття повної загальної середньої освіти.

Вимоги до діяльності ліцею та надання освіти дітям на тривалому лікуванні – ВР ухвалила законопроєкт про ліцеї

14-04-2021

13 квітня 2021 року, Верховною Радою в першому читанні ухвалено законопроєкт № 4629-1 щодо вдосконалення механізмів формування мережі ліцеїв для запровадження якісної профільної середньої освіти. Своєю чергою МОН пропонує додаткові зміни до другого читання.

Учні 11-х класів у 2020/2021 навчальному році звільняються від проходження ДПА – Верховна Рада ухвалила закон

14-04-2021

Учні, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації. 13 квітня 2021 року, відповідний закон № 5014 ухвалила Верховна Рада України.

Успішно завершено перший етап реформи шкільного харчування

13-04-2021

Оновлення нормативної бази стало першим етапом реформи шкільного харчування, яка впроваджується за ініціативи Першої леді України Олени Зеленської. Норми та Порядок організації харчування у закладах освіти і дитячих закладах оздоровлення та відпочинку було затверджено і опубліковано на сайті Кабінету Міністрів.

Пробне ЗНО відбулося!

12-04-2021

10 квітня пройшло пробне зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури, іноземних мов, біології, географії, історії України, математики, фізики та хімії!

Завтра відбудеться пробне ЗНО 2021 у більшості регіонів України

09-04-2021

Завтра, 10 квітня, у більшості регіонів України відбудеться пробне зовнішнє незалежне оцінювання 2021 року. В Києві, Чернігівській та Миколаївській областях воно пройде 24 квітня.

На платформі «Всеукраїнська школа онлайн» розпочав роботу «Кабінет учителя»

09-04-2021

На онлайн-платформі «Всеукраїнська школа онлайн» розпочав роботу інструмент «Кабінет учителя». За допомогою нього вчителі зможуть організовувати віртуальні класи та слідкувати за успішністю учнів. Крім того, оновлено дизайн платформи. Новий інструмент було презентовано сьогодні, 8 квітня 2021 року, під час тематичного вебінару.

Сергій Шкарлет: Продовження реформи «Нова українська школа», розвиток інклюзивної освіти і позашкілля – з-поміж пріоритетів Уряду

08-04-2021

Продовження реформи «Нова українська школа», затвердження модельних навчальних програм для базової середньої освіти, розвиток інклюзивної освіти і позашкілля, а також підготовка до участі України в дослідженнях PISA-2022 і TIMSS – з-поміж пріоритетів МОН і Кабінету Міністрів на поточний рік. Про ці та інші наміри йдеться у плані пріоритетних дій Уряду на 2021 рік, затвердженому 24 березня.

Децентралізоване управління, більше можливостей для дуального навчання та передача майна закладів на місця – пріоритетні дії Уряду у сфері професійної освіти на 2021 рік

07-04-2021

Уряд посилить модернізацію професійної освіти в Україні. Більше зусиль буде спрямовано на оновлення інфраструктури у закладах, затвердження нових освітніх стандартів, а також завершення завдань, визначених реформою децентралізації. Йдеться про передачу майна усіх профтехів із державної у комунальну власність, посилення їхньої управлінської автономії. Такі основні завдання закладено в плані пріоритетних дій Уряду на 2021 рік.

Якісна і доступна дошкільна освіта – один із ключових пріоритетів Уряду на 2021 рік, – Сергій Шкарлет

07-04-2021

Кабінет Міністрів визначив якісну та доступну дошкільну освіту одним із ключових пріоритетів на 2021 рік. У плані пріоритетних дій Уряду йдеться про 5 кроків щодо дошкілля, з-поміж яких – розроблення нового Закону «Про дошкільну освіту», оцінка якості дошкільної освіти за методикою ECERS-3 та нові місця у дитсадках. Відповідний документ було затверджено 24 березня.

Розвиток освіти і науки України – у фокусі плану пріоритетних дій Уряду на 2021 рік

07-04-2021

На Урядовому порталі оприлюднено розпорядження Кабінету Міністрів України щодо плану пріоритетних дій на 2021 рік.

Вступ до закладів профосвіти 2021: відповіді на поширені запитання про документи, терміни, можливості

06-04-2021

Вже у червні заклади професійної освіти розпочнуть прийом заяв від вступників. Який комплект документів потрібно подавати до приймальної комісії, чи можна після профтеху вступати у виш, коли завершується прийом заяв – відповіді на ці та інші поширені запитання абітурієнтів вже опубліковано в розділі "Вступ 2021: Профосвіта".

Розпочався фінал конкурсу «Учитель року – 2021» – вперше він відбувається онлайн

02-04-2021

Упродовж трьох тижнів, з 1 до 22 квітня, триватимуть відбірковий та фінальний етапи заключного туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021». Двадцять п’ять учасників у кожній з номінацій, які вибороли титул «Учитель року» в областях, змагатимуться у конкурсі на всеукраїнському рівні.

Увага! Розпочався Конкурс дитячого малюнку ,,Намалюй свою ,,МРІЮ”

01-04-2021

Державний концерн ,,Укроборонпром” за підтримки Офісу Президента України з нагоди 75-ї річниці від дня утворення Конструкторського бюро імені Антонова ініціював проведення серед дітей і молоді України Конкурсу дитячого малюнку ,,Намалюй свою ,,МРІЮ”.

Прийом заявок на створення навчально-практичних центрів продовжено на місяць – рішення Кабміну

31-03-2021

Заклади професійної освіти, які не встигли подати заявки на створення навчально-практичних центрів, зможуть надіслати документи впродовж наступних 30 днів. Постанова, яка вносить зміни до Порядку та умов надання субвенції на створення навчально-практичних центрів, була прийнята сьогодні, 31 березня 2021 року, під час засідання Кабінету Міністрів України.

Володимир Зеленський утворив Раду з питань розвитку професійно-технічної освіти

31-03-2021

Президент України Володимир Зеленський підписав Указ № 130/2021 «Про пріоритетні заходи щодо розвитку професійної (професійно-технічної) освіти».

МОН планує запровадити єдину централізовану базу даних позашкілля

30-03-2021

Міністерство освіти і науки України та ІТ-компанія «SoftServe» підписали меморандум про співпрацю, який передбачає цифрову трансформацію позашкільної освіти шляхом створення єдиної централізованої бази даних та запровадження електронної освітньої системи.

МОН і МВС домовились робити школи безпечними

29-03-2021

Міносвіти, МВС та Національна поліція обговорили питання взаємодії задля створення в закладах освіти безпечного середовища, попередження дитячої злочинності та правопорушень, травматизму та попередження всіх видів насильства.

Завдяки програмі Президента України "Велике будівництво" в селі Яблунівка на Хустщині створено 50 місць для дошкільнят

26-03-2021

Саме село доволі велике, у ньому мешкає понад 5500 людей. Тут проживає чимало молодих сімей з дітьми дошкільного віку. Через відсутність закладу дошкільної освіти у Яблунівці діти відвідували садки сусідніх сіл.

Стартувала найпрестижніша національна премія для вчителів Global Teacher Prize Ukraine 2021

26-03-2021

25 березня 2021 року Громадська спілка «Освіторія» оголосила про старт п'ятого, ювілейного сезону найпрестижнішої національної премії для вчителів-новаторів Global Teacher Prize Ukraine. Переможець отримає 250 000 гривень, поїздку на Global Education and Skills Forum, а також професійний розвиток та підтримку реалізації власних освітніх проєктів від «Освіторії».

Велике будівництво: на Тячівщині створили додаткові місця ще для 60 діток!

25-03-2021

У Тарасівці на Тячівщині реконструювали новий сучасний садок! 

Як дізнатися адреси пунктів пробного ЗНО

25-03-2021

В особистих кабінетах учасників пробного ЗНО на сайтах відповідних регіональних центрів оцінювання якості освіти розміщено запрошення-перепустки, у яких зазначено адреси пунктів пробного тестування.

МОН розробило рекомендації щодо створення модельних навчальних програм для 5-9 класів – проєкти можна подати на розгляд до 30 квітня

25-03-2021

Структурні компоненти модельної навчальної програми, її зміст і процедура надання грифа – про це йдеться у методичних рекомендаціях Міністерства освіти і науки України для потенційних авторів та укладачів модельних навчальних програм для базової середньої освіти.

Україна здійснює необхідні заходи для повноцінного забезпечення освітніх прав представників національних меншин, – Сергій Шкарлет

25-03-2021

Україна здійснює необхідні заходи для повноцінного забезпечення освітніх прав представників національних меншин відповідно до Конституції України, законодавства про освіту та міжнародних договорів. На цьому наголосив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет під час онлайн-зустрічі з Верховним комісаром у справах національних меншин Організації з безпеки та співробітництва в Європі Кайратом Абдрахмановим.

ЗНО 2021 відбудеться у заплановані терміни: пробне тестування пройде 10 квітня, основна сесія розпочнеться 21 травня

24-03-2021

Пробне ЗНО, основна та додаткова сесії зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року відбудуться у заплановані терміни незалежно від рівня епідемічної небезпеки у регіонах. Це передбачено змінами до постанови Уряду від 9 грудня 2020 р. № 1236, які Кабінет Міністрів ухвалив 22 березня 2021 року.

В Україні створять інформаційний портал з реформування системи шкільного харчування у межах ініціативи Олени Зеленської

22-03-2021

У межах ініціативи Першої леді Олени Зеленської буде створено інформаційний портал з метою осучаснення системи шкільного харчування. Портал міститиме всю ключову інформацію, навчальні матеріали, підказки про реформу тощо.

Ключовими завданнями 2021 року є продовження реформи «Нова українська школа» та подальша діджиталізація, – Сергій Шкарлет під час платформи «Освіта України 2021: стратегічні цілі в дії»

19-03-2021

У четвер, 18 березня, відбулась діалогова платформа «Освіта України 2021: стратегічні цілі в дії» за участю Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета,  директорів обласних департаментів (управлінь) освіти і науки, ректорів ЗВО, представників Національної академії педагогічних наук, і міжнародних партнерів: Британської Ради в Україні, Cambridge University Press та інших.

Учнів 4-х та 9-х класів звільнено від проходження ДПА у 2020/2021 навчальному році

18-03-2021

Учнів, які завершують здобуття початкової (4-ті класи) та базової загальної середньої (9-ті класи) освіти, звільнено від проходження державної підсумкової атестації у 2020/2021 навчальному році. Відповідний наказ МОН від 03.03.2021 №273 зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16.03.2021 за №338/35960.

Чим українці завдячують своїм педагогам: стартувала кампанія «Подякуй вчителю»

17-03-2021

Міністерство освіти і науки України спільно з фінським проєктом «Навчаємось разом» проводять кампанію «Подякуй вчителю». Мета кампанії – нагадати українцям про важливу роль, яку вчителі відіграють у подальшому розвитку учнів, навіть у дорослому житті. Організатори пропонують приєднатись до героїв відеоролика, опублікованого на сторінці МОН у YouTube, та висловити вдячність своїм улюбленим педагогам, яким українці завдячують своїми успіхами.