пл. Народна, 4, м. Ужгород, Закарпатська обл., 88008
depon@carpathia.gov.ua

Новини департаменту

Студент фізичного факультету представив Україну на міжнародній конференції в Японії

05-11-2019

Студент кафедри твердотільної електроніки та інформаційної безпеки фізичного факультету УжНУ Павло Балог представив Україну на міжнародній конференції керамічних наукових товариств Тихоокеанського регіону «PACRIM 13», що тривала в місті Гіновані (Окінава, Японія) з 27 до 31 жовтня.

Підтримка замість перевірки, менше звітів, спостереження за уроками та оцінка освітнього простору: розпочався пілот інституційного аудиту шкіл

04-11-2019

Впродовж листопада на базі двох шкіл на Київщині проходитиме пілот інституційного аудиту. Він має випробувати новий підхід до оцінювання якості освіти у школах та замінити застарілу процедуру атестації – вона не відповідає запитам системи та примножує паперову роботу на місцях. Старт пілоту розпочався сьогодні, 4 листопада 2019 року, у Літківській школі ім. М. Стельмаха.

Громадською організацією Scholarship UKRAINE (грантова програма) проводиться конкурс для отримання грантового бюджету для підтримки талановитої молоді, яка здобуває вищу освіту в Україні (підвищення фінансової грамотності)

04-11-2019

Перемога в конкурсі дає можливість отримати кошти на оплату навчання в українському закладі вищої освіти (додаткові навчальні курси для студентів-бюджетників). Це про ІV діючий окремий конкурс для студентів закладів вищої освіти України в межах проекту „Scholarship в Україніˮ.

Закарпатський обласний учнівський парламент ,,Нове покоління” оновив керівний склад

01-11-2019

31 жовтня 2019 року базі Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості ,,ПАДІЮН” в м. Ужгород відбувся обласний звітно-навчальний збір лідерів учнівського самоврядування, під час якого проведено вибори президента, віце-президента, уповноваженого представника Закарпатського учнівського парламенту ,,Нове покоління”.

Експерти конкурсу Youth MediaLab відібрали 20 шкіл, де впродовж року створять сучасні медіастудії

31-10-2019

З-поміж 500 шкіл та закладів позашкілля експерти конкурсу “Youth MediaLab 2019-2020” відібрали 20 фіналістів. Тепер там обладнають сучасні медіастудії, де учні зможуть створювати якісніші матеріали для своїх редакцій. Фінал та визначення переможців відбулось сьогодні, 31 жовтня 2019 року.

Вихованці ,,Арніки” оволодівають новими видами творчої активності під час організованого відпочинку

30-10-2019

Завершується чергова відпочинкова зміна у Воловецькій філії Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді ,,Арніка”, де з 17 жовтня 2019 року зміцнюють своє здоров’я та навчаються діти з Виноградівського району та лідери учнівського самоврядування ,,Нове покоління”.

Міжнародний фестиваль-конкурс дитячої та юнацької хореографії „ПАДІЮН-ЄВРО-ДАНС – 2019” в м.Ужгород встановив рекорд за кількістю учасників

29-10-2019

Цими днями в м.Ужгород на базі Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості ,,ПАДІЮН” проведено Міжнародний фестиваль-конкурс дитячої та юнацької хореографії „ПАДІЮН-ЄВРО-ДАНС – 2019”.

Свалявський технічний коледж Національного університету харчових технологій відзначив 55-літній ювілей

29-10-2019

25 жовтня 2019 року Свалявський технічний коледж  Національного університету харчових технологій  відзначив 55-літній ювілей. З цієї нагоди на урочистості завітали представники облдержадміністрації, обласної ради, департаменту освіти і науки, міської ради, вчені НУХТ, представники виробництва, випускники коледжу

Держава продовжить інвестувати в сучасне обладнання для закладів профосвіти та впровадить прозорий конкурс для отримання цих коштів, — Ганна Новосад

28-10-2019

Держава має намір у бюджеті 2020-го року збільшити інвестиції у створення навчально-практичних центрів закладів профосвіти щонайменше до 100 млн грн у рік. Наразі тривають переговори з депутатами щодо можливості збільшення цих інвестицій до 250 млн грн. Для прозорого отримання цих коштів МОН планує впровадити прозорий конкурс для отримання закладами такого фінансування. Про це розповіла Міністр освіти і науки Ганна Новосад під час зустрічі з роботодавцями — радою стейкхолдерів Львівського регіону —, які зацікавлені у випускниках закладів профосвіти, сьогодні, 25 жовтня 2019 року.

У регіонах стартують відбіркові змагання Всеукраїнського конкурсу WorldSkills Ukraine – вони триватимуть до листопада

28-10-2019

У 25 регіонах України з жовтня до листопада проходитимуть відбіркові змагання Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності WorldSkills Ukraine, організатором якого, зокрема, є Міністерство освіти і науки. Вперше він проходитиме за єдиним Положенням, а також матиме удвічі більший перелік компетентностей для оцінки учасників. Старт регіонального відбору почався сьогодні, 24 жовтня 2019 року, в Запоріжжі. 

У м.Ужгород стартує „ПАДІЮН-ЄВРО-ДАНС - 2019”

25-10-2019

З 25 до 27 жовтня 2019 року в м.Ужгород відбудеться міжнародний фестиваль-конкурс дитячої та юнацької хореографії „ПАДІЮН-ЄВРО-ДАНС – 2019” на базі Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості ,,ПАДІЮН” за підтримки Міністерства освіти і науки України, Закарпатської обласної державної адміністрації та з організаційно-методичним супроводом Українського державного центру позашкільної освіти.

Профорієнтаційна робота у Закарпатському обласному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою Закарпатської обласної ради

24-10-2019

22 жовтня у рамках профорієнтаційних заходів пройшла зустріч ліцеїстів 2-го курсу із заступником начальника кафедри військової підготовки Національного авіаційного університету, підполковником Добровольським Ю.Б.

Відбулася нарада-семінар для директорів ІРЦ

24-10-2019

23 жовтня 2019 року керівники інклюзивно-ресурсних центрів ознайомилися  ще з одним ІРЦ в області та обговорили ряд практичних питань діяльності центрів.

Відбувся тренінг для педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти „Основи проектного менеджменту”

23-10-2019

23 жовтня 2019 року Центром розвитку місцевого самоврядування спільно з департаментом освіти і науки облдержадміністрації за підтримки Програми „U-LEAD з Європою” для працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти проведено тренінг „Основи проектного менеджменту”.

У 2020 році 550 українських шкіл зможуть провести мовні табори GoCamp за участі іноземних волонтерів — стартувала попередня реєстрація

23-10-2019

У 2020 році 550 українських шкіл зможуть запросити до себе іноземних волонтерів і разом із ними організувати пришкільні мовні табори у форматі GoCamp. Для усіх бажаючих долучитися до ініціативи стартувала попередня реєстрація, що триватиме до 17 листопада 2019 року за посиланням: https://gocamps.com.ua/ua/apply-as-a-school-short-form/ 

МОН пропонує для громадського обговорення проєкт Концепції розвитку позашкільної освіти

22-10-2019

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт Концепції розвитку позашкільної освіти.

Тижневий кейс №8. Українська мова і математика. 2 клас НУШ

21-10-2019

Ось і підходить до завершення перша чверть навчання у другому класі. За цей час діти встигли пригадати вивчене минулого року та дізналися чимало нового. Протягом восьмого тижня НУШ школярі зможуть перевірити свої знання про тексти, дізнаються чимало цікавого про ключові слова та їх використання у нашому мовленні, пригадають про важливість використання схем та ілюстрацій, а також поглиблять свої знання про символи України. Крім того, другокласники відкриють чимало цікавих фактів про лічбу, дії з числами, геометричні фігури та вимірювальні величини.

«Техніка, яка допомагає». 8 тиждень НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

21-10-2019

Відповідно до Модельної навчальної програми, учитель впродовж 8 тиждень НУШ має допомогти учням розібратися, як техніка та технічне обладнання допомагає в побуті, а також навчити використовувати найпростіші прилади, організовувати робоче місце, дотримуватися правил безпечної поведінки у побуті, в громадських місцях, на природі.

МОН пропонує для громадського обговорення проєкт наказу “Про затвердження Типового положення про центр кар’єри закладу професійної (професійно-технічної) освіти”

21-10-2019

МОН підготувало проєкт наказу Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Типового положення про центр кар’єри закладу професійної (професійно-технічної) освіти», що має на меті створення умов для популяризації професійної (професійно-технічної) освіти, забезпечення реалізації права випускників закладів професійної (професійно-технічної) освіти на працю, перше робоче місце, а також відстеження їх трудового шляху, кар’єрного зростання.

Асистенти вчителів інклюзивних класів підвищуватимуть кваліфікацію за новим порядком та в межах НУШ — МОН затвердило програму

21-10-2019

Асистенти вчителів, які працюють в інклюзивних класах, зокрема у початкових, підвищуватимуть кваліфікацію за новою програмою. Відповідний наказ опубліковано на сайті МОН сьогодні, 18 жовтня 2019 року.

Вибори директора Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти

18-10-2019

17 жовтня 2019 року відбулися вибори директора Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти.

Початок вступної кампанії 2020 року

18-10-2019

Вступна кампанія 2020 року до закладів вищої освіти розпочалася в Україні із оприлюднення загальних Умов прийому, які затверджені наказом Міністерства освіти і науки України 11.10.2019 № 1285 „Про затвердження Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти  України в 2020 роціˮ.

Міжнародний форум „Innovation market”

18-10-2019

Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 року № 864-р 5-7 листопада 2019 року в Міжнародному виставковому центрі (м. Київ, Броварський проспект, 15) відбудеться щорічний Міжнародний форум „Innovation market”.

Розпочав свою роботу Всеукраїнський колоквіум школярів „Космос. Людина. Духовність.”

17-10-2019

16 жовтня на базі Закарпатського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді розпочав свою роботу традиційний осінній Всеукраїнський колоквіум школярів „Космос. Людина. Духовність.”

Пробне ЗНО-2020: дати реєстрації та тестування

15-10-2019

Участь у пробному тестуванні дасть можливість ознайомитися з процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця.

Завершився перший етап пілотної сертифікації вчителів – його пройшли 811 зареєстрованих учасників

15-10-2019

Сьогодні, 11 жовтня 2019 року, завершився перший етап пілотної сертифікації вчителів початкових класів. Його пройшли 811 педагогів серед 859 зареєстрованих. Далі на них чекає другий етап – незалежне тестування професійних компетентностей. Він розпочнеться наприкінці жовтня.

Тижневий кейс №7. Українська мова і математика. 2 клас НУШ

15-10-2019

На сьомому тижні НУШ діти вчаться взаємодіяти з новими джерелами інформації. Тепер школярі не просто читають текст, а ще й вивчають схеми та графіки, дізнаються про роль піктограм у повсякденному житті.

Дводенна Міжнародна наукова конференції „Сучасна славістика в Україні та Європі” розпочалася в Ужгородському національному університеті

11-10-2019

10 жовтня 2019 року відкрилася Міжнародна наукова конференція „Сучасна славістика в Україні та Європі”,  приурочена 25-літтю відкриття словацького відділення та 5-ой річниці чеського відділення філологічного факультету вишу.

Відбулась робоча нарада з працівниками органів управління освітою, відповідальними за формування замовлення та розподіл підручників

08-10-2019

Сьогодні, 8 жовтня, у малому залі облдержадміністрації відбулась нарада з працівниками місцевих органів управління освітою, відповідальними за формування замовлення та розподіл підручників. Йшлося про порядок формування замовлення, розподіл підручників та навчальних посібників, організацію інноваційної (експериментальної) діяльності та її навчально-методичне забезпечення, доставку та отримання підручників місцевими органами управління освітою.

У 26 школах почався пілот з впровадження програми розвитку м’яких навичок СЕЕН: соціально-емоційного та етичного навчання

08-10-2019

В Україні стартував пілотний проєкт із впровадження у школах системи соціально-емоційного та етичного навчання (СЕЕН або SEE Learning), яка не тільки розвиває м'які навички, але й має змінити атмосферу в школах та ставлення учнів до вчителів, навчання, один до одного та до самих себе. Про це йшлося під час пресконференції з нагоди старту пілоту, що відбулася сьогодні, 7 жовтня 2019 року, за участі Міністра освіти і науки Ганни Новосад у місті Харків.

Вітаємо Ларису Іванівну Мигалину з високою державною нагородою

08-10-2019

Відповідно до Указу Президента України № 731/2019 „Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня працівників освіти”,  за значний особистий внесок у розвиток національної освіти, багаторічну плідну педагогічну діяльність та високий професіоналізм високою державною нагородою „Заслужений працівник освіти України” відзначено Мигалину Ларису Іванівну, директора Ужгородської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 8 Ужгородської міської ради Закарпатської області.

Ганна Новосад: Якщо ми хочемо інклюзії в школах, вона має бути і в садках, однак вчителі та простір мають бути до цього готовими

07-10-2019

Дошкільна освіта надзвичайно важлива для адаптації дітей у соціумі, зокрема, це стосується дітей з особливими освітніми потребами. На цьому наголосила Міністр освіти і науки України Ганна Новосад  сьогодні, 7 жовтня, під час візиту у заклад дошкільної освіти «Теремок» Пісочинської ОТГ Харківської області.

Стартувала реєстрація на третю сесію “ЗНО в магістратуру”: які терміни, де проводитиметься, хто може подати документи

07-10-2019

Розпочалася реєстрація на третю сесію єдиного вступного іспиту з іноземної мови — її можуть пройти ті вступники в магістратуру, які не склали ЄВІ під час основної чи додаткової сесій або ж хочуть скласти цей іспит повторно.

Новосад запропонувала критерії для створення нової старшої школи – її планують запустити раніше 2027 року

07-10-2019

Міністерка освіти і науки Ганна Новосад запропонувала критерії для формування мережі старшої профільної школи, яка працюватиме за новим Держстандартом.

Тижневий кейс №6. Українська мова і математика. 2 клас НУШ

07-10-2019
Корисні матеріали та поради для навчання на шостому тижні 2-го класу НУШ.
Невже настав шостий тиждень другого навчального року школярів? Час летить так швидко, а дітям ще хочеться показати так багато цікавого!
Цього тижня учні продовжать досліджувати світ текстів, дізнаючись нове та закріплюючи пройдене. За допомогою цікавої математики згадають лічбу, креативно перевірять її правильність та дізнаються щось новеньке про себе.

На Закарпатті з професійним святом привітали тих, хто своїм серцем і розумом формує завтрашній день

03-10-2019

Традиційно у першу неділю жовтня  українське суспільство вітає педагогів – фахівців, з якими пов’язано становлення і розвиток кожної особистості. Саме Педагог разом із дошкільнятами, учнями, студентами торує шлях у житті на відповідному етапі вікового зростання і щедро ділиться своїми знаннями, виховує за законами загальнолюдської моралі, формує активного і свідомого учасника суспільства.

Програма діяльності Уряду на 5 років: МОН має 5 чітких цілей для кращих державних послуг для всіх — від дітей в дошкіллі до науковців та інноваторів

01-10-2019

Програма діяльності Уряду передбачає 5 чітких цілей для Міністерства освіти і науки, які відомство має виконати за наступні 5 років.

Закарпатський центр туризму покликав вихованців до творчої активності в обраних гуртках

30-09-2019

Закарпатський центр туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді розпочав новий навчальний рік яскравим святом. 28 вересня 2019 року в Боздоському парку (м.Ужгород) проведено День відкритих дверей. Учасниками свята стали понад 150 гуртківців та їхні батьки, для яких досвідчені педагоги центру туризму підготували програму з різноманітними цікавими активностями.

Новий навчальний рік впевнено стартував і в Закарпатському екоцентрі

30-09-2019

28 вересня на подвір`ї ЗОЕНЦ дружня юннатівська родина гостинно відчинила двері закладу для всіх бажаючих школярів, які свій вільний після урочний час вирішили присвятити природі.

Інтерактивна підлога, кращі комп’ютерні програми та іграшки для розвитку – МОН оновило перелік засобів корекції у інклюзії

27-09-2019
Більше дидактичних матеріалів, комп’ютерні логопедичні тренажери та спеціальні іграшки – діти з особливими освітніми потребами (ООП) матимуть доступ до більшої кількості корекційних засобів. Відповідний наказ, яким МОН розширило перелік корекційних засобів для дітей з ОПП, опубліковано в Офіційному віснику України.

Гуртківці Закарпатського центру туризму змагалися у Кубку України з велосипедного туризму

26-09-2019

З 19 до 22 вересня 2019 року у м.Кропивницький пройшли змагання з велосипедного туризму – Кубок України серед юнаків і юніорів. Крім спортивної команди вихованців Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій та спорту учнівської молоді (тренери Більце А.П та Монич О.О.), у цих змаганнях взяли участь збірні команди з Кіровоградської, Вінницької, Сумської та Харківської областей.

Відбулася робоча нарада з працівниками, відповідальними за проведення додаткових заходів з імунізації проти кору

26-09-2019

За даними медиків, в Україні спостерігається ускладнена епідеміологічна ситуація та триває спалах кору. Перебування нещеплених дітей в організованих колективах створює ризик виникнення спалахів інфекційних хвороб, що є загрозою для життя та здоров’я не лише учнів, а й членів їхніх сімей та працівників закладів освіти.

Міністерство охорони здоров’я та Міністерство освіти і науки закликають батьків вжити усі необхідні заходи, передбачені Національним календарем щеплення.

МОН оголошує перший етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine

24-09-2019

Більший перелік професій та спонсорів-роботодавців — МОН оголошує перший етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine. Відбіркові змагання у регіонах почнуться наприкінці жовтня.

В Ужгороді відбувся масштабний освітній фестиваль «Uzhhorod EdFest – 2019»

23-09-2019

20-21 вересня  у «Совиному гнізді» в Ужгороді відбувся освітній фестиваль «Uzhhorod EdFest 2019». Подія об′єднала освітян міста, гімназистів, учнів загальноосвітніх шкіл для обміну досвідом та ідеями, які будуть презентувати кращі вчителі України, фіналісти премії Global Teacher Prize Ukraine, та інші творчі новатори, агенти освітянських змін.

Залишилось 10 днів до закінчення вступної компанії до закладів профтех освіти

20-09-2019

Міністерство освіти і науки продовжило строки вступної кампанії до закладів професійної освіти до 1 жовтня 2019 року.

Студент із Закарпаття готує до запуску першу в світі лінію з переробки опалого листя на папір

19-09-2019

Уже скоро в Україні може розпочатися виробництво eco-friendly паперу з опалого листя. Цю технологію запропонував закарпатський школяр, а нині студент КНУ ім. Т. Шевченка Валентин Фречка.

Відбулася „відкрита управлінська студія” з питань дошкільної освіти

18-09-2019

Упродовж 17 – 18 вересня у Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” департамент освіти і науки обласної державної адміністрації проводив „відкриту управлінську студію” для керівників закладів дошкільної освіти, відповідальних за дошкільну освіту в районі (місті, ОТГ), начальників місцевих органів управління освітою.

Нагороджено переможців і учасників обласного конкурсу „Кращий заклад дошкільної освіти”

18-09-2019

Із 2009 року кожні два роки з метою привернення уваги місцевих органів виконавчої влади й органів місцевого самоврядування, громадськості до проблем дошкільної освіти в області проводиться конкурс „Кращий заклад дошкільної освіти”.