Новини департаменту

ЗНО-2021: оновлені сертифікаційні роботи з української мови та української мови і літератури

15-09-2020

У 2021 році в переліку навчальних предметів, із яких проводитиметься зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, виокремлюють 1) українську мову та 2) українську мову і літературу.

Філія ЗОЕНЦУМ ,,Арніка” – місце змістовного відпочинку і різностороннього розвитку дітей

14-09-2020

7 вересня цього року розпочала роботу Воловецька філія ,,Арніка” Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді і на перший заїзд після тривалої перерви у зв’язку з карантинними та обмежувальними протиепідемічними заходами сюди на відпочинок приїхали лідери учнівського самоврядування ,,Нове покоління” та учні закладів загальної середньої освіти Хустського району. Організатори відпочинку – педагогічні працівники філії ,,Арніка” – підготували для вихованців змістовну програму, подбали про створення належних умов проживання, харчування, виховання та навчання дітей під час відпочинку.

«Падіюн» розпочинає навчальний рік 2020-2021!

12-09-2020

Карантин – аж ніяк не перепона бажанню творити, навчатися та розвиватися! «ПАДІЮН» розпочинає новий навчальний рік у незвичних умовах і вигадує нові форми для роботи з вихованцями. 

Які зміни чекають на ЗНО-2021?

12-09-2020

У 2021 році відбудуться зміни у зовнішньому незалежному оцінюванні.

Оголошення конкурсу, Перечинський професійний ліцей

11-09-2020

Департамент освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації оголошує конкурс на заміщення вакантної посади директора Перечинського професійного ліцею

 

Оголошення конкурсу, Міжгірський професійний ліцей

11-09-2020

Департамент освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації оголошує конкурс на заміщення вакантної посади директора Міжгірського професійного ліцею

 

Оголошення конкурсу, Державний професійно-технічний навчальний заклад „Мукачівський професійний аграрний ліцей імені Михайла Данканича”

11-09-2020

Департамент освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації оголошує конкурс на заміщення вакантної посади директора Державного професійно-технічного навчального закладу „Мукачівський професійний аграрний ліцей імені Михайла Данканича”

 

Оголошення конкурсу, Вище професійне училище № 34

11-09-2020

Департамент освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації оголошує конкурс на заміщення вакантної посади директора Вищого професійного училища № 34 м. Виноградів

Майже 130 тис дітей пройшли обстеження в інклюзивно-ресурсних центрах

11-09-2020

Станом на сьогодні, 10 вересня 2020 року, інклюзивно-ресурсними центрами (ІРЦ) надано 129 тис 983 висновки про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини.  

Прийнято постанову щодо переліку обов’язкової інформації у документах про вищу освіту (наукові ступені) – рішення Уряду

10-09-2020

9 вересня 2020 року, на засіданні Уряду схвалено постанову КМУ «Про документи про вищу освіту (наукові ступені)». Документ запроваджує зміни у системі вищої освіти України як частини Європейського простору вищої освіти, що запроваджені Законом України від 18 грудня 2019 року № 392-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти». 

Як навчати та оцінювати учнів 1-4 класів під час дистанційного та змішаного навчання – оприлюднено третій модуль онлайн-курсу для вчителів

08-09-2020

Сьогодні, 8 вересня 2020 року, оприлюднено третій модуль онлайн-курсу про дистанційне та змішане навчання у школах і профтехах. Модуль присвячено методам навчання молодших школярів під час дистанційного та змішаного форматів, пройти його вже можна за посиланням.

Які є переваги інклюзії для учасників освітнього процесу (Інфографіка)

07-09-2020

Інклюзія в закладах освіти важлива не лише для дітей з особливими освітніми потребами, але і для всіх учасників освітнього процесу.

Стартувала розробка проєкту Стандарту дошкільної освіти в Україні

07-09-2020

Відбулося перше онлайн-засідання робочої групи з розроблення проєкту Стандарту дошкільної освіти в Україні (Базовий компонент дошкільної освіти) за участі МОН та Українського інституту розвитку освіти.  В основі реалізація наступності між дошкільною та шкільною освітою, залучення передового міжнародного досвіду дошкільної освіти.

МОЗ розробило серію рекомендацій та правил безпечного навчання дітей у освітніх закладах.

04-09-2020

Міністерство охорони здоров'я  розробило серію рекомендацій та правил безпечного навчання дітей у освітніх закладах.

У працівника або учня профтеху з'явилися симптоми респіраторного захворювання – МОН пропонує алгоритм дій у таких випадках

04-09-2020

Якщо під час освітнього процесу в учня або працівника профтеху виявлять ознаки респіраторного захворювання – адміністрація та медик закладу мають ізолювати таку людину від колективу та, за потреби, викликати швидку допомогу. Лист із чітким алгоритмом дій, яких мають дотримуватися заклади у таких ситуаціях, був розісланий 3 вересня 2020 року, на місця. 

Автономія вчителя, особливості ДПА та формувального оцінювання – МОН розробило рекомендації для пілотних 4-х класів

03-09-2020

У 4-х пілотних класах, що є учасниками Всеукраїнського експерименту за темою “Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації Державного стандарту початкової загальної середньої освіти”, вчителі самостійно планують освітній процес та оцінювання учнів, а також проводитимуть ДПА для учнів, яких навчали. Про це йдеться у методичних рекомендаціях, оприлюднених на сайті МОН

Цьогорічний Першовересень у оновлених приміщеннях за Програмою Президента України „Велике будівництво”

03-09-2020

Першого вересня новий навчальний рік розпочали в оновлених та відбудованих приміщеннях чотири заклади загальної середньої освіти області, які включені до Програми Президента України „Велике будівництво”.

Модернізація професійної (професійно-технічної) освіти це виклик часу, – Сергій Шкарлет

03-09-2020

За ініціативи Президента України та підтримки Прем’єр-міністра України у сфері освіти розпочато широкомасштабний план модернізації професійної (професійно-технічної) освіти. Про це повідомив т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет під час брифінгу представників Уряду 2 вересня 2020 року.

Асистент вчителя та асистент дитини виконують різні функції та мають різні обов’язки – роз'яснення МОН

02-09-2020

Міністерство освіти і науки України розробило методичні рекомендації щодо функцій та обов'язків асистента вчителя та асистента учня (дитини), які виконують різні функції та мають різні обов’язки. Рекомендації оприлюднено на сайті МОН.  

Інклюзивне навчання під час карантину – МОН розробило рекомендації щодо навчання дітей з особливими освітніми потребами у школах

02-09-2020

Міністерство освіти і науки України розробило інструктивно-методичні рекомендації щодо організації навчання осіб з особливими освітніми потребами у школах на 2020/2021 навчальний рік. Зокрема, визначено пріоритети роботи інклюзивно-ресурсних центрів та організації інклюзивного навчання в регіонах, що потраплять до “червоної” зони епідемічної небезпеки. Рекомендації оприлюднено на сайті МОН. 

Другий модуль онлайн-курсу про дистанційне та змішане навчання у школах і профтехах з’явився у доступі

02-09-2020

Оприлюднено другий модуль онлайн-курсу про дистанційне та змішане навчання у школах і профтехах. Модуль присвячено організації дистанційного та змішаного форматів навчання, пройти його вже можна за посиланням.

Новий навчальний рік - у нових приміщеннях!

01-09-2020

Учні школи в Батьові почали новий навчальний рік в оновлених приміщеннях. Голова Закарпатської ОДА проінспектував реконструкцію будівлі загальноосвітньої школи І ступеня в смт Батьово, яка наразі на стадії завершення.

Олексій Петров у Берегові цитував школярам на уроці вірші угорською та українською мовами!

01-09-2020

Свій день – 1 вересня,  Олексій Петров розпочав із того, що відвів доньку та сина до школи. Цьогоріч усередину закладу батькам заходити заборонено, через чинні обмеження. Тож керівник області провів дітей до порогу школи і відчинив їм двері.

Сьогодні у закладах освіти області розпочався новий навчальний рік

01-09-2020

Дотримання протиепідемічних заходів зобов’язало педагогічні колективи не проводити традиційні лінійки, численні загальномасові заходи, щоб уникнути скупчення людей. Запам’ятається 1 вересня 2020 року і температурним скринінгом при вході до закладу, обов’язковим носінням маски чи респіратора, використанням антисептиків – адже такими  є вимоги до організації освітнього процесу 

Школо, ми готові: МОН та ЮНІСЕФ запускають кампанію про безпечне навчання під час пандемії

01-09-2020

Міністерство освіти і науки спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) запускає інформаційну кампанію «Школо, ми готові». Мета кампанії – проінформувати  вчителів і адміністраторів шкіл, учнів та батьків про правила та умови безпечного навчання в умовах пандемії COVID-19 у навчальному році 2020/2021. А також – залучити вчителів, батьків та учнів до використання та поширення найкращих практик безпечного навчання у новій реальності.

Відеоінструкція про навчання у школах під час пандемії COVID-19

01-09-2020

Відеоролик про те, як себе поводити учням у школах, виготовив Закарпатський обласний центр громадського здоров’я.

У ньому пояснюють, яких правил потрібно дотримуватися, щоб зупинити поширення коронавірусу , пандемія якого охопила увесь світ.

Коронавірус: профілактика інфікування і поширення (Відео)

31-08-2020

Напередодні початку нового навчального року, а також з метою запобігання поширенню захворювання COVID-19, публікуємо інформаційних відеороликів.

Вже за кілька днів – свято 1 вересня!

28-08-2020
Вже за кілька днів – свято 1 вересня!
Цей навчальний рік буде проходити в особливих умовах.
Тому важливо присвятити перший урок правилам безпечного навчання під час карантину. Для проведення інтерактивного уроку рекомендуємо педагогам скористатись підготовленими планами уроку та додатковими матеріалами.

ДОТРИМУЄМОСЯ ВИМОГ – ДБАЄМО ПРО ЗДОРОВ'Я

27-08-2020

З 1 вересня 2020 року  навчання почнеться в усіх школах України, за винятком закладів освіти  у регіонах з “червоним” рівнем епідеміологічної небезпеки.

З метою безпечного навчання під час карантину Міністерством охорони здоровʼя  затверджено  тимчасові рекомендації. Зокрема,  вони передбачають:

ПЕДАГОГІЧНІ ПРАЦІВНИКИ ПРОВЕЛИ ЕКОЛОГО-ПАТРІОТИЧНІ ЗАХОДИ ПІД ГАСЛОМ ,,УКРАЇНА – ЦЕ ТИ”

26-08-2020

Під час відзначення державних свят Дня Незалежності України та Дня Державного Прапора України обласні заклади позашкільної освіти організували проведення тематичних інформаційно-просвітницьких та культурно-масових виховних заходів під гаслами ,,Ми різні, але єдині”, ,,Україна – це ти” та інші.

Навчання без масок для учнів початкової школи, гнучкий розклад, безпечні умови у закладах освіти – оприлюднено нові вимоги МОЗ щодо навчання під час карантину

26-08-2020

Вхід до закладу освіти і пересування по ньому будуть можливі лише у масці або респіраторі, однак учні 1-4 класів зможуть знаходитись у школі без них. Водночас у регіонах із “помаранчевим” рівнем епідемічної небезпеки педагогам під час занять рекомендовано використовувати захисні щитки. Відповідні вимоги до протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину оприлюднено на сайті МОЗ

СПИСОК 200-БАЛЬНИКІВ ЗАКАРПАТТЯ ПОПОВНИВСЯ!

25-08-2020

Уже стало доброю традицією на Закарпатті відзначати абітурієнтів, які у поточному році отримали максимальні 200 балів з предмета чи предметів тестування. У цьому році таких талановитих молодих людей в області було шестеро. Урочистості з нагоди нагородження кращих із кращих відбулися 31 липня 2020 року на площі Народній у м. Ужгород.

Святкуємо День Незалежності України та День Державного Прапора України

21-08-2020

Напередодні відзначення 29-ї річниці незалежності України та Дня Державного Прапора України закладами освіти області сплановано проведення відповідних тематичних заходів.

Споглядацька позиція – не для тих, хто працює в освіті

20-08-2020

Сьогодні, 20 серпня, у режимі відеоконференц-зв’язку  відбулося розширене засідання колегії департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації.

ВСТУПНУ КАМПАНІЮ ДО ЗАКЛАДІВ ПРОФОСВІТИ ПРОДОВЖЕНО ДО 1-ГО ЛИСТОПАДА

19-08-2020

Заклади професійної освіти зможуть приймати документи та зараховувати вступників до 1 листопада. Лист із рекомендацією продовжити терміни вступу був розісланий 18 серпня 2020 року, обласним управлінням освіти і науки.

10 КРОКІВ ДЛЯ РЕАЛІЗАЦІЇ КОНЦЕПЦІЇ «БЕЗПЕЧНА І ДРУЖНЯ ДО ДИТИНИ ШКОЛА» – РЕКОМЕНДАЦІЇ МОН

18-08-2020

Щоб протидіяти будь-яким конфліктам (булінгу) серед учасників освітнього процесу в школі, МОН рекомендує практичні кроки впровадження концепції «Безпечна і дружня до дитини школа» у закладах освіти в 2020/2021 навчальному році.

Відкрито реєстрацію на онлайн-курс про дистанційне і змішане навчання

18-08-2020

18 серпня 2020 року під час щорічної Серпневої  конференції презентовано онлайн-курс про дистанційне і змішане навчання. Реєстрація на курс відкрита для педагогів і керівників закладів загальної середньої та професійно-технічної освіти.

ВСЕУКРАЇНСЬКА СЕРПНЕВА КОНФЕРЕНЦІЯ 2020 ВІДБУДЕТЬСЯ 18 СЕРПНЯ В ОНЛАЙН-ФОРМАТІ

14-08-2020

У вівторок, 18 серпня 2020 року, Міністерство освіти і науки проведе Всеукраїнську серпневу конференцію онлайн. Ключовою темою щорічного освітянського форуму буде: «Освіта в умовах пандемії: як організувати навчальний рік 2020-2021».

Підбито підсумки XVІІ Міжнародного фестивалю юних талантів „Рекітське сузір’я – 2020”

14-08-2020

Сьогодні завершилися ХVII Міжнародний фестиваль юних талантів „Рекітське сузір’я – 2020” і VI Міст національної й творчої єдності: „Боже великий, святий і єдиний, нам Україну і Мир збережи!”, які вперше цього року було проведено в дистанційному форматі.

Тернистий шлях земної долі Софії Малильо

14-08-2020

Софія Малильо залишила для нас шість прекрасних поетичних збірок, які вражають читача щирістю, хвилюючою та всеперемагаючою любов’ю до рідного краю та України.

Прем’єр: школи у “червоній зоні” закриватимуть на двотижневий карантин

11-08-2020

Прем’єр Денис Шмигаль пояснив, що школи в регіонах червоної карантинної зони закриватимуть на карантин, як під час епідемії грипу.

Сьогодні завершилася додаткова сесія ЗНО-2020

10-08-2020

Щороку для осіб, які з поважних причин не мали можливості взяти участь в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання, проводиться додаткова сесія. Цього року вона проходила у терміни з 24 липня до 10 серпня включно.

У МОН стартувала розробка проєкту Стратегії розвитку вищої освіти на 2021-2031 рр. – долучитись можуть усі охочі

10-08-2020

6 серпня 2020 року в МОН під головуванням першого заступника Міністра освіти і науки України Миколи Кизима у режимі відеоконференції відбулось перше засідання робочої групи з розробки проєкту Стратегії розвитку вищої освіти в Україні на 2021-2031 рр.

Оприлюднено результати моніторингу впровадження НУШ: реформу підтримують як батьки, так і педагоги, а учні пілотних шкіл мають вищі показники за наскрізними уміннями

10-08-2020

У пілотних школах учні мають вищі показники за наскрізними уміннями порівняно з непілотними закладами, а реформу НУШ підтримують як батьки учнів, так і вчителі й керівники шкіл. Такі результати показує перший етап моніторингу впровадження реформи "Нова українська школа", оприлюднений на сайті МОН сьогодні, 7 серпня 2020 року. 

ЗНО-2020: результати додаткової сесії з фізики, математики та іспанської, французької, німецької мов

07-08-2020

7 серпня на інформаційних сторінках учасників розміщено результати додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання з фізики, математики та іспанської, французької, німецької мов. Учасники можуть також завантажити картки результатів і скан-копії бланків відповідей з цих предметів.