Підписано Угоду про співпрацю

Підписано Угоду про співпрацю

Угоду про співробітництво укладено 30 серпня 2021 року в с. Нижня Апша Тячівського району між департаментом освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної державної адміністрації (Україна) та Inspectoratul Şcolar Judeţean Satu Mare (Румунія).

Документ декларує готовність обох сторін співпрацювати, керуючись принципами рівноправності та взаємної вигоди, у галузях освіти і науки, культури і мистецтва, молоді та спорту.

Йдеться про сприяння в обміні досвідом, результатами досліджень, публікацій та інформації наукового чи іншого характеру.

Колективи закладів освіти Закарпаття та Сату Маре матимуть змогу безпосередньо вивчати досвід один одного щодо особливостей культурно-освітнього напряму, брати участь у семінарах, конференціях, форумах, організованих однією зі сторін чи спільно.

Підписання Угоди засвідчує підтримку на регіональному рівні в узагальненні та розповсюдженні найкращих педагогічних цінностей і традицій педагогічних колективів двох країн, які є сусідами.  

Спільними зусиллями органи управління освітою Закарпатської області та повіту Сату Маре мають на меті сприяти збереженню і розвитку культурної,  мовної і духовної самобутності національних меншин, завдяки цікавим і різноплановим заходам виховувати повагу до культурних цінностей українського та румунського народів, їх історико-культурного надбання і традицій.

 

31-08-2021