„Ці твори не мають ціни. Це наша історія та історія сучасного Закарпаття,” – Віктор Микита

„Ці твори не мають ціни. Це наша історія та історія сучасного Закарпаття,” – Віктор Микита

16 січня нагородами і подарунками відзначено переможців обласного конкурсу літературних творів, творів образотворчого мистецтва та фоторобіт на тему „Захисники України: історія та сьогодення”. Захід відбувся у Закарпатському обласному краєзнавчому музеї імені Тиводара Легоцького.

Нагадаємо, що конкурс проводиться з 2015 року з метою вшанування бойового подвигу, самовідданості громадян, які присвятили своє життя служінню Українському народу, формування національно свідомої, патріотично зрілої особистості. Відрадно, що конкурсантів із кожним роком стає все більше. У 2022 році в обласному етапі взяли участь 162 здобувачі освіти закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної), позашкільної освіти, серед них і учні  із числа внутрішньо переміщених осіб, які знайшли прихисток на Закарпатті. За номінаціями кількість представлених робіт: „Лист” – 43, „Вірш” – 44, „Малюнок” – 44, „Фоторобота” – 31.

Як зазначила Мар’яна Марусинець, директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації – обласної військової адміністрації: „Війна увійшла в життя кожної людини. З першого дня ми намагаємось бути корисними нашій країні у прагненні до перемоги. Воїни боронять Україну, дбають про нашу безпеку, інші – відбудовують зруйновані села і міста, ми, освітяни, тримаємо освітянський фронт, піклуємось про наше майбутнє, підтримуємо починання наших дітей. А наші діти не стоять осторонь того, що відбувається у країні. Про це свідчить цей конкурс”.

„У війни не дитяче обличчя” – під такою назвою департаментом узагальнено і видано збірку цьогорічних переможців у всіх чотирьох номінаціях. Її рецензентами стали Іван БЕХ, доктор психологічних наук, професор, дійсний член (академік) НАПН України, директор Інституту проблем виховання НАПН України; Мирослав Дочинець, письменник, журналіст, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка; Олеся Калинич, автор підручників та зошитів з української мови та літератури, заслужений учитель України.

Звертаючись до присутніх, голова Закарпатської облдержадміністрації – начальник обласної військової адміністрації Віктор Микита зазначив: „Напередодні ознайомився з книгою, котру ми видали й до якої увійшли роботи юних поетів і художників, присвячені війні. Минула доба, але мене ні на хвилину не полишає те, що я відчув, читаючи вірш дитини про тата, який загинув на передовій, захищаючи країну; послання батькам, які зараз тримають оборону в найгарячіших точках фронту; поезії про героїчну боротьбу України, сповнені надії та мрій про перемогу; переглядаючи малюнки, присвячені нашим бійцям, та фото довгоочікуваних зустрічей із рідними, які прибули додому з війни. Раджу кожному відкрити для себе цю книгу, щоб зрозуміти, що відбувається у дитячій душі в цей складний час”.

„Наші діти, наше мистецтво і культура, у тому числі і ці роботи, це те, що захищають сьогодні українські воїни. Вдячний усім авторам за те, що знайшли в собі мужність і презентували на розсуд громадськості свої роботи. Це важлива справа і важлива моральна підтримка у непростий час”, – наголосив голова Закарпатської облради Володимир Чубірко.

Презентація робіт, що увійшли до збірки, ще раз засвідчила, що наші діти стали дорослими дуже швидко і цілком розуміють, що насправді відбувається, вони переживають і борються разом із нашими бійцями.

„Саме вони будуть відбудовувати нову країну, вони – наше майбутнє, і все, що героїчно роблять українські воїни на фронті, – заради них,” – акцентував Віктор Микита.

Кожен із присутніх висловив сподівання, що наступною стане збірка творів, присвячена нашій Перемозі. І вона буде такою ж щирою, відкритою і життєствердною.

А поки що в нашій цитаделі духу – Ужгородському замку – у стінах, що упродовж століть є свідком історичних подій, із дитячих уст звучали щирі зізнання найріднішим, сповідь про побачене і пережите.

 

 

 

 

17-01-2023