Проєкт «БРАМА. Онлайн варта України»

Проєкт «БРАМА. Онлайн варта України»

Інспектор відділу протидії кіберзлочинам в Закарпатській області  ДКП НП України, старший лейтенант поліції Олександра Горлова презентувала новий проєкт «БРАМА. Онлайн варта України» для учнів 9-11 класів закладів загальної середньої і учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Закарпаття.

БРАМА – це синергія громадян, приватного та державного секторів у протидії дезінформації та незаконному контенту в інформаційному просторі.

Цілі:

  • Знищення російських осередків в Інтернеті
  • Зменшення рівня булінгу та цькування в мережі
  • Протидія наркотикам та шахрайству
  • Навчання та тренінги з кібергігієни
  • Просвіта населення щодо інформаційної гігієни
  • Залучення та мотивація громадян до активної громадянської позиції

Для блокування того чи іншого джерела необхідно надсилати скарги і чим більше буде скарг, тим більша вірогідність того, що джерело буде заблоковано. Саме із цією метою ми пропонуємо нашим користувачам стати частиною «BRAMA».

Що ми пропонуємо учасникам:

  1. можливість повідомити про джерело неприйнятного контенту, для подальшого масового надсилання скарг спільнотою та подальшим блокуванням такого джерела;
  2. допомогти заблокувати джерело неприйнятного контенту, шляхом долученості до масового надсилання скарг;
  3. отримати поради щодо медіа та кіберграмотності;
  4. бути поінформованим про небезпечні схеми шахрайств, які ширяться мережею;
  5. бути обізнаним, щодо фейків, які просувають вороги у наш медіапростір.

Станом на січень 2024 року учасниками спільноти заблоковано понад 26 тисяч джерел поширення неприйнятного контенту. Як видно із статистики – роботи ще багато і ми потребуємо допомоги нових небайдужих і активних учасників.

Якщо ти не можеш донатити своїми силами або фінансами, то ти можеш донатити свій час!

Наразі в розробці знаходяться два веб сайти та додаток:

Веб сайт «Кібер Брама» - спеціальний веб-сайт, спрямований на підвищення рівня онлайн-безпеки серед українських користувачів з різних соціальних груп та вікових груп. Веб-сайт допоможе користувачам ідентифікувати ознаки загрозливого контенту або ситуацій в Інтернеті, а також надасть рекомендації щодо того, як реагувати на них, щоб уникнути небажаних наслідків.

Веб сайт «Чатові онлайн». Сайт, який буде об’єднувати декілька напрямків діяльності для більшого зацікавлення та залученості користувачів. 

Перший напрямок діяльності сайту – це блок, який буде частково дублювати діяльність телеграм каналу із більш зручною навігацією, а також можливістю відслідковувати свій прогрес із блокування. Надасть можливість обирати джерела, які користувач буде блокувати, а також бачити результат по джерелам, в блокуванні яких користувач брав участь.  

Другий – це   освітній блок, в якому буде розміщено лекційні матеріали та тестові завдання до них. Кожен користувач матиме особистий кабінет для можливості відслідковування свого прогресу, а за результатами успішного складання тестових завдань, отримуватиме сертифікат про успішне проходження того чи іншого модулю. Наразі планується 5 освітніх блоків, що у подальшому будуть оновлюватись та доповнюватись.

Мобільний додаток «Брама» - що функціонуватиме як телеграм бот, тобто прийматиме та видаватиме лінки на блокування, але буде більш зручним в користуванні. Зазначений мобільний додаток може бути актуальним після блокування Телеграм на території України, або для тих хто за своїм внутрішнім переконанням не бажає використовувати месенджер Телеграм

По завершенню заходу учасники мали можливість отримати відповідь на запитання, які їх цікавлять.

За матеріалами відділу протидії кіберзлочинам в Закарпатській області ДКП НП України

13-02-2024