Під такою назвою 18 квітня на базі закладу дошкільної освіти № 6 (ясел-садка) Виноградівської міської ради за сприяння відділу освіти, молоді та спорту Виноградівської міської ради та участі КУ „Організаційно-методичний центр освіти” Закарпатської обласної ради проведено семінар-практикум для керівників і вихователів-методистів закладів дошкільної освіти у Виноградівській територіальній громаді.
Діджиталізація стає головним трендом сучасності та радикальним чином перетворює сутнісні характеристики процесів усіх сфер суспільного життя. І сьогодні вже неможливо закладу освіти залишатися осторонь цифрової трансформатизації. Новітні технології вже стали невідʼємною частиною нашого повсякденного життя.
Без використання цифрових інструментів не може бути реалізований і освітній процес.
Тож, Тетяна ІЛЬНИЦЬКА, керівник закладу дошкільної освіти № 2 „Сонечко” Хустської міської ради продемонструвала свій практичний кейс з використання цифрових інструментів та зазначила про сутність цифрових технологій, їх мобільність, доступність і безкоштовність.
Як можна впроваджувати різні онлайн-інструменти та інтернет-платформи в освітній процес і роботу з педагогами поділилася Наталія ПОРАДА, вихователь-методист закладу дошкільної освіти № 6 (ясел-садка) Виноградівської міської ради.
Алла ПЕТРІВ, методист КУ „Організаційно-методичний центр освіти” Закарпатської обласної ради наголосила, що на рівні держави у галузі дошкільної освіти обговорюються такі основні напрямки діяльності, як модернізація автоматизованого інформаційного комплексу освітнього менеджменту (АІКОМ), електронна взаємодія, національний облік дітей, зміни до нормативно-правових актів, е-діловодство, державна статистика та звітність, інструменти для освітніх управлінців. Таким чином, одним із викликів діджиталізованого суспільства є готовність педагога до цифрової трансформації освітнього процесу.
Також зауважила про налагодження тристоронньої комунікації „дитина – батьки – педагог”, а у цьому контексті про необхідність застосування механізмів, що дозволять здійснювати оперативну взаємодію з ними, забезпечити рівноправність партнерства між закладом освіти та батьками.
Закцентувала увагу присутніх, що Міністерством освіти і науки України разом з Дитячим фондом UNICEF Ukraine запущено вайбер-канал „НУМО для дошкілля”. Його метою є об’єднати освітян у спільноту, яка буде сприяти змінам у дошкіллі. Та поділилася інформацією про оновлення проєкту Міністерства освіти і науки України „Моя фортеця”, де зібрана вся необхідна інформація про укриття.