На базі факультету історії та міжнародних відносин УжНУ у середу, 20 листопада, відбувся Регіональний дебатний турнір з тем відновлення та реформ, який зібрав молодь, а саме 8 команд із понад семи спеціальностей університету. Формат — Британські парламентські дебати. Спочатку провели два півфінали, а згодом і великий фінал.
Молодіжні парламентські дебати – це можливість для молоді висловити свою думку на важливі питання, брати активну участь у прийнятті рішень і впливати на майбутнє своєї громади та країни. Саме дебати допомагають розвиватися громадянському середовищу і вчать ухвалювати раціональні виважені рішення. Завдяки дебатам розвивається культура публічних дискусій, толерантне ставлення до опонентів, а також формуються навички аргументованого переконання.
Темою першого туру було обговорення залучення молоді до політичного життя країни, у другому окреслювали запровадження освітніх реформ, що відповідають викликам цифрової епохи. У фіналі команди дебатували на тему забезпечення доступу молоді до якісних послуг із ментального здоров'я.
Варто зазначити, що ужгородські молоді дебатери мали успіх не тільки на обласному, але й на всеукраїнському рівні. Тому учасникам дебатів-2024 було на кого рівнятися: серед організаторів та членів журі — переможці та призери національних дебатів з політичних реформ.
За результатами Регіонального дебатного турніру перемогу святкувала команда «Агенти впливу» у складі Ольги Вішован та Вікторії Рекіти, які набрали 153 бали. Стався безпрецедентний для історії ужгородських студентських дебатів випадок — другими з однаковою сумою балів 147 фінішували дві команди: «Актуальна думка» (Катерина Буришин та Юлія Костяк) і «Феміда» (Крістіна Ярема, Богдана Далекорій), а на третій сходинці (145 балів) Злата Заяць та Анастасія Кохтич із команди «Дебатери Правосуддя».
Усіх учасників, призерів та переможців нагородили сертифікатами. Також кожен дебатер отримав цінні подарунки від партнерів та спонсорів. Вітаємо усіх!
Тепер чемпіони регіонального турніру готуватимуться до національних дебатів із політичних реформ.