На Закарпатті розпочався ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких проєктів учнів-членів Малої академії наук України

На Закарпатті розпочався ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких проєктів учнів-членів Малої академії наук України

4 лютого юні дослідники Закарпаття почали захищати свої наукові напрацювання, дослідження, розвідки, відкриття у рамках Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких проєктів учнів-членів Малої академії наук України.

До організаційного комітету конкурсу в цьому році надійшло 250 учнівських проєктів, а основну підтримку для створення платформи конкурсу надав ДВНЗ „Ужгородський  національний університет”.

Розпочали конкурсні випробування II (обласного) етапу юні науковці у відділеннях фізики і астрономії, математики, економіки, технічних і комп’ютерних наук. Загалом свої роботи представлятимуть 55 учасників з різних куточків Закарпаття.

Найбільш активно до науково-дослідницької роботи долучилися здобувачі освіти закладів освіти міст Ужгород Мукачево, Хуст, Виноградів, Чоп, Міжгір’я, Синевирської, Буштинської і Тур’є-Реметівської територіальних громад.

Із вітальним словом до учасників звернулися Олександр Сливка, перший проректор ДВНЗ „УжНУ”, доктор фізико-математичних наук, професор, президент Закарпатської Малої академії наук; Андріана Сушко – заступник голови Закарпатської обласної ради; Мар’яна Марусинець – директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної адміністрації, доктор педагогічних наук, професор, голова організаційного комітету конкурсу. Кожен із них, вітаючи учасників, побажав їм перемог, наукових відкриттів, віри в себе та здійснення мрій.

Завідувач відділу науково-технічного та дослідницько-експериментального напрямків ЗОНТТУМ Магдалина Лукач акцентувала увагу на умови проведення конкурсу. У цьому році він проходить онлайн. Уперше відбувається і постерний захист проєктів, який замінив виконання учасниками контрольних робіт.

Переможці ІІ етапу конкурсу будуть представляти Закарпаття на фінальному етапі всеукраїнського  конкурсу.

Нагадаємо, що упродовж останніх років Мала академія наук – це не лише стартовий майданчик, який дає учням перший досвід наукової діяльності, а й реалізація можливостей у пошуку креативних рішень, презентації власних досягнень, що в подальшому мають визнання і підтримку на міжнародному рівні.

 

 

04-02-2022