З нагоди Дня Гідності та Свободи у закладах освіти проведено уроки мужності (звитяги), інформаційно-просвітницькі та виховні заходи

З нагоди Дня Гідності та Свободи у закладах освіти проведено уроки мужності (звитяги), інформаційно-просвітницькі та виховні заходи

Щороку 21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи, річниці початку доленосних для України подій Помаранчевої революції та Революції гідності.

Вічною раною на серці кожного українця буде пам’ять про героїв Небесної Сотні та воїнів АТО, які, відстоюючи національні інтереси і європейський вибір нашої держави, виступили на захист демократичних цінностей.

 До подій Помаранчевої революції та Революції гідності заклади освіти області спланували проведення уроків мужності (звитяги), інших тематичних заходів.

 Зокрема, сьомий рік поспіль вихованці та педагоги Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості ,,ПАДІЮН” організовують проведення тематичних заходів під гаслом „Допоки пам’ять в серці не згасає…”.

У ,,ПАДІЮНі” відбулися бесіди та виховні години „За мою і твою свободу”, організовано виставку дитячих малюнків „Ми пам’ятаємо”, присвячену героїзму учасників Революції гідності та антитерористичної операції на сході України. Вихованці та керівники гуртків „Майстер-хобі” і „Виготовлення сувенірів” підготували виставку робіт на тему „За мою і твою свободу”, роботи якої виконано у техніці 3-D та напівоб’ємних макетів, серед яких: державні нагороди України (ордени у масштабі 1:1,5), знаки Збройних Сил України та Державної прикордонної служби України, картина „Після багна війн приходить мир!”, фігури „Лицарі гідності героїв Майдану”, макет старовинного кремнієвого пістолета з гербом м. Ужгород,  монумент  Незалежності та орден Героїв Небесної Сотні.

Вихованці театральної студії „Синтез” провели поетичні читання, підготувавши цикл відеопоезій про Героїв Небесної Сотні та воїнів АТО.

.

До Дня Гідності та Свободи керівниками гуртків Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді проведено  виховні години та бесіди на теми: „Герої нашого часу”, „Майдани нас об’єднали”, „Ми не забудемо ніколи…”, методистом М.І. Вайдич підготовлено мультимедійну тематичну презентацію, організовано конкурс малюнків та тематичних плакатів на тему ,,Майдан очима дітей”.

Під час уроків мужності та виховних занять, організованих в Закарпатському обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді педагогічні працівники розповіли вихованцям про доленосні події в Україні початку XXI століття, віддаючи шану патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

Патріотичні виховні заходи під гаслом ,,Вільні творити майбутнє” проведено у Закарпатському обласному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Красного поля Закарпатської обласної ради.

Начальник ліцею, офіцери та ліцеїсти вшанували пам’ять загиблих на площі Героїв Майдану покладанням квітів до пам’ятного знака Героям Небесної Сотні та воїнам-захисникам

Окремі заходи проводилися дистанційно – виховна бесіда-презентація ,,Герої не вмирають, просто йдуть у небо”, інформаційний дайджест на тему ,,Від Революції гідності – до гідного життя”, під час якого здобувачі освіти відвідали онлайн-читальну залу.

У рамках підготовки та відзначення Дня Гідності та Свободи в Ужгородській спеціалізованій загальноосвітній школі-інтернаті І–ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради організовано проведення годин історичної правди ,,Нескорені, нескорені ніким Ви всі – герої нашої держави”, годин спілкування ,,Україна – територія гідності та свободи”, книжкової виставки ,,Шануймо подвиг героїв Майдану”, реалізовано практично-орієнтовний проєкт ,,Україна – країна гідності і свободи”, створено публіцистичний відеролик ,,День Гідності та Свободи”.

Усі зазначені освітні, інформаційно-просвітницькі, літературно-мистецькі та виховні заходи, проведені у закладах освіти, сприяли формуванню відповідних знань та спонукали вихованців та учнів до дослідження і вивчення історичної правди про доленосні події в Україні початку XXI століття – Помаранчеву революцію та Революцію Гідності.

20-11-2020