пл. Народна, 4, м. Ужгород, Закарпатська обл., 88008
depon@carpathia.gov.ua

Вихованець ЗЦТКЕСУМ Василь Глеба здобув перемогу в XI Всеукраїнській краєзнавчій конференції учнівської молоді „Мій рідний край, моя земля очима сучасників”

Вихованець ЗЦТКЕСУМ Василь Глеба здобув перемогу в  XI Всеукраїнській краєзнавчій конференції учнівської молоді  „Мій рідний край, моя земля очима сучасників”

Відповідно до Плану всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2020 рік 15 листопада у м.Миколаїв відбулася XI Всеукраїнська краєзнавча конференція учнівської молоді „Мій рідний край, моя земля очима сучасників”. Конференція проводилася з метою залучення учнівської молоді до пошуково-дослідницької діяльності, виховання поваги та бережливого ставлення до історико-культурної спадщини українського  народу, природи рідного краю.

Активно долучилися до участі у конференції вихованці Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій  і спорту учнівської молоді та учні закладів освіти, які проводили пошуково-дослідницьку роботу та готували матеріали за визначеними напрямами: ,,Історичне краєзнавство”, ,,Географічне краєзнавство та геологія”, ,,Археологічне краєзнавство”, ,,Екологічне краєзнавство”, ,,Культура, література, архітектура та мистецтво рідного краю”, ,,Етнографічне краєзнавство та музейна справа”.

Усього для участі у конференції було подано 147 пошуково-дослідницьких робіт. Українським державним центром національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді заочно було відібрано кращі роботи, а їх авторів запрошено до участі в XI Всеукраїнській краєзнавчій конференції учнівської молоді „Мій рідний край, моя земля очима сучасників”, яка відбувалася  в онлайн-форматі.

Зокрема, участь в очному етапі конференції взяли юні краєзнавці – вихованці ЗЦТКЕСУМ Глеба Василь (гурток „Історичне краєзнавство”), Барна Юлія (гурток „Історичне краєзнавство”), учні 10 класу Ужгородської загальноосвітньої школи I – III ступенів № 9 Ужгородської міської ради, Ромочівська Марія (гурток „Історичне краєзнавство” Іршавського районного центру позашкільної роботи), учениця 10 класу Ільницького спортивно-гуманітарного ліцею Іршавської районної ради, та Микита Богдана, учениця 9 класу Ільницької загальноосвітньої школи I–III ступенів Іршавської районної ради.

Учасники освітнього форуму презентували свої дослідження, жваво обговорювали актуальні проблемні питання, окреслювали шляхи їх вирішення, проявляли живий інтерес до краєзнавчих аспектів дослідницьких робіт одне одного. Усе це створювало особливу атмосферу справжнього краєзнавчого свята, пройнятого духом спраглих до знань і пізнання усього нового й незвіданого юних науковців.

За підсумками конференції Глеба Василь, вихованець гуртка „Історичне краєзнавство”, за ґрунтовну наукову роботу ,,Участь закарпатців у війні проти московських окупантів” отримав диплом переможця, а його авторську роботу буде надруковано у збірці кращих пошуково-дослідницьких робіт     ХІ Всеукраїнської краєзнавчої конференції ,,Мій рідний край, моя земля очима сучасників”.

Усі учасники XI Всеукраїнської краєзнавчої конференції учнівської молоді „Мій рідний край, моя земля очима сучасників” отримали сертифікати  про участь у всеукраїнській  конференції. Крім того, здобуто неабиякий досвід для подальшої пошукової науково-дослідної роботи та незабутні позитивні враження від спілкування в колі інтелектуалів-однодумців.

17-11-2020