15 квітня Українським державним центром національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді спільно із Запорізьким обласним центром туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді проведено Всеукраїнську історико-краєзнавчу конференцію учнівської молоді „Військово-історичні події на теренах України: минуле і сучасність”.
У п’ятьох секціях до захисту було представлено 35 кращих доповідей юних дослідників із 12 регіонів України.
Закарпатську область представляли вихованці гуртків Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді „Екологічне краєзнавство” Міськова Анастасія (керівник Кононенко О.В.) та „Юні археологи” Новак Тарас (керівник Дзембас О.В.).
Гуртківці центру представили роботи в секціях „Україна в історико-культурних пам’ятках” і „Природничо-краєзнавчі об’єкти України та їх зв’язок з історичними подіями”.
Вихованка гуртка „Екологічне краєзнавство” Міськова Анастасія захищала роботу під назвою „Малі річки Закарпаття: стан, перспективи, проблеми та шляхи вирішення”. „Проблеми екології актуальні в усьому світі: від стану навколишнього середовища залежить, власне, наше життя. Тому основне завдання, яке стоїть перед нами, – зберегти нашу домівку. Вода відіграє і буде відігравати роль найважливішого стратегічного ресурсу, й охороняти її треба на державному рівні, як це роблять у цивілізованих країнах”, – наголосила юна дослідниця під час захисту.
Новак Тарас, вихованець гуртка „Юні археологи”, презентував роботу „Результати та наслідки роботи археологічної експедиції у Невицькому замку”, що стала своєрідним підсумком дослідження унікальної архітектурної пам`ятки нашого краю. У своєму виступі Тарас наголосив, що результати роботи експедиції виявилися доволі вагомими. Адже вдалося довести унікальність Невицького замку та отримати грант на першочергові протиаварійні та реставраційні роботи для виведення його з аварійного стану.
Представлені на конференції роботи вихованців ЗЦТКЕСУМ будуть опубліковані у збірнику тез кращих краєзнавчо-дослідницьких робіт юних обдарувань України.
Відрадно, що нинішнє молоде покоління усвідомлено аналізує як актуальні проблеми ХХІ століття, так і звитяжні сторінки історії. Адже час показує, що, знаючи минуле і зважаючи на його уроки, ми можемо зберегти сучасне і творимо майбутнє.