Чемпіонат України з пішохідного туризму відбувся на Закарпатті

Чемпіонат України з пішохідного туризму  відбувся на Закарпатті

6 – 10 вересня 2022 року відбулися перші очні змагання з туризму від початку повномасштабної війни – 51-й чемпіонат України з пішохідного туризму серед юніорів. Місцем проведення  було обрано с. Осій, що на Іршавщині. У чемпіонаті взяли участь 11 команд з різних куточків України, а саме: Вінниччини, Волині, Івано-Франківщини, Житомирщини, Кіровоградщини, Миколаївщини, Полтавщини, Харківщини, Хмельниччини та Київщини (команда УДЦНПВКТУМ).

Закарпатську область представляли гуртківці Закарпатського центру туризму, а саме: Крістіна Дранчак, Микита Гере, Олександр Халахан, Юлія Ковальова (тренери Юлія та Андрій Більце), Владислав Брензович, Марія Клопотар, Лідія Сухарник (тренер Олеся Монич) і Тарас Новак (керівник Олександр Дзембас). До складу тренерського штабу увійшли представник команди – керівник гуртків ЗЦТ Ольга Кононенко, тренер – керівник гуртків Олександр Самсонов, суддя від команди – методист Олена  Осипенко.

Змагання з пішохідного туризму відбувалися на двох коротких дистанціях, а саме: командна смуга перешкод та смуга перешкод (зв’язки). Етапи розташовувалися в мальовничих куточках на природному рельєфі поблизу с. Осій. Аби потрапити на дистанції, учасникам необхідно було подолати відстань близько 3 км. Смуги перешкод були складені таким чином, щоучасники мали можливість змагатися за двома класами складності – ІІІ та IV. Команда Закарпаття була заявлена на ІІІ клас змагань.

У загальному заліку команда Закарпаття посіла 5-те місце серед команд, що змагалися за ІІІ класом дистанції.

Загалом чемпіонат України з пішохідного туризму пройшов у надзвичайно дружній атмосфері, де всі учасники обмінювалися досвідом, допомагали один одному під час підготовки до змагань та будували спільні плани на майбутнє.

14-09-2022