Перший тиждень Літньої школи з математики та інформатики, Літнього університету завершився екскурсією замками Закарпаття

Перший тиждень Літньої школи з математики та інформатики, Літнього університету завершився екскурсією замками Закарпаття

У неділю школярі з самого ранку вирушили в мініподорож Закарпаттям. Екскурсія розпочалася ще в автобусі, адже гід групи Юрій Черяник не марнував нагоди дорогою розповідати про визначні місця, що проїжджали. Зокрема – історію траси, по якій їхали; особливості ландшафту краю і пам’ятки архітектури. Після години цікавих розповідей юнацтво прибуло да Чинадійова.

Замок «Сент-Міклош» зустрів вітряною погодою, але це не завадило оглянути музей. Школярі пройшлися старовинними коридорами, побачили таємні підземні ходи, послухали історію життя та кохання Ілони Зріні й чудесну історію відновлення замку. Після коротенької екскурсії учні мали вільний час, щоб прогулятися в саду перед замком та зробити фото.

Наступна зупинка – палац Шернборнів, що розмістився на території санаторію «Карпати». Як розповів Юрій Черяник, володіння графів мало кілька корпусів, і палац – лише один із них. «Багато хто плутає значення «палац» і «замок». Ми тепер саме біля палацу – це ошатна будівля, де жили знатні заможні люди. А замок – це оборонна фортеця», – наголошує екскурсовод.

Під час цієї частини подорожі школярі дізналися історію родини Шернборнів та зацікавилися її сучасними представниками, а також оглянули танцювальну залу й послухали про життя аристократів кінця ХІХ ст.

Далі вирішили прогулятися околицями мальовничого палацу. Тут росте сад графів Шернборнів, куди звозили рослини з різних куточків світу. Трохи далі –штучне озеро у формі Австро-Угорської імперії (хоч, на жаль, кордони вже трохи розмилися). А останній пункт must visit у цій місцині – омолоджувальне джерело, де школярі змогли попити й перевірити давню легенду на собі. Юрій Черяник зазначає, що навіть прізвище «Шернборн» з німецької перекладається як «джерело краси».

Підкріпившись та відпочивши біля озера, група попрямувала до замку «Паланок» у Мукачеві. Для початку потрібно було пройти невеличке випробування – піднятися на замкову гору. Тих, кому це вдалося, чекала винагорода – неймовірний краєвид на місто.

Екскурсію замком розпочали з казематів, де роздивлялися знаряддя для середньовічних тортур. Відтак піднялися сходами до головного двору, де змогли потримати за палець Федора Корятовича й загадати бажання. А також подивилися в колодязь, який, за легендою, для князя викопав сам чорт. Школярі пройшлися виставковими залами, дізналися, як розбудовувався замок,його історію.

Втомлені, але щасливі, учасники Літньої школи з математики та інформатики повернулися до Ужгорода ділитися враженнями про незабутній день.

26-06-2023