пл. Народна, 4, м. Ужгород, Закарпатська обл., 88008
depon@carpathia.gov.ua

Про історичні уроки Першої світової війни говорили на Виноградівщині

Про історичні уроки Першої світової війни говорили на Виноградівщині

28 листопада у Великоком’ятівській школі І-ІІІ ст. відбулася науково-практична конференція на тему: «Перша світова війна. Погляд крізь століття.». Захід приурочений до 100-річчя закінчення Першої світової війни.

Як зазначив доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії України Державного вищого навчального закладу "Ужгородський національний університет" Роман Офіцинський, ця сторінка історії Закарпаття є надзвичайно важливою, але маловідомою. Саме тому цей захід має чималу вагу не тільки для Виноградівщини, але і для Закарпаття в цілому.

Участь у конференції взяло близько 70 учасників, серед яких були науковці, керівництво райдержадміністрації, керівники та вчителі історії навчальних закладів району. 
Ознайомив присутніх із програмою конференції керівник апарату Виноградівської райдержадміністрації Ігор Вантюх. Затим, із вітальним словом до присутніх виступила депутат Закарпатської обласної ради, в.о. голови райдержадміністрації Наталія Костелеба-Веремчук:

-«Подібних захід у цій школі проводиться не вперше, але на цей раз місце проведення було обрано не випадково. Саме у Великих Ком’ятах знаходиться єдиний на території Виноградівського району пам’ятник загиблим у Першій світовій війні. Тож сама тема конференції спонукала нас до того, щоб провести її саме тут.

Особисто я з нетерпінням чекаю на всі заявлені виступи, адже за освітою я і сама історик, тож тема конференції мені близька. Всім учасникам конференції я хочу побажати змістовно провести час, спікерам бажаю, щоб їх виступи знайшли широкий відгук у присутніх, а організаторам заходу просто хочу подякувати за пророблену грандіозну роботу!»

Всього в ході конференції виступило 8 доповідачів. Про бойові дії на Закарпатті в ході Першої світової війни розповів доктор історичних наук, професор Роман Офіцинський. Першу світову війну у спогадах закарпатців окреслив кандидат історичних наук, доцент Віктор Кічера. Екскурс у історію села Великі Ком’яти в часи Першої світової війни здійснила вчитель історії Великоком’ятівської школи І-ІІІ ст. Катерина Мотрунич. Про соціально – економічний і політичний розвиток Угочанщини та Закарпаття напередодні і в період Першої світової війни розповіла вчитель історії та правознавства НВК «Чепівська ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ» Вікторія Тромбола. Про історичні уроки Першої світової війни в контексті розвитку історії Закарпаття присутніх інформував вчитель історії та правознавства Королівскої ЗОШ №1 Іван Кльофа. Тему «Військові дії на території Закарпаття в ході Першої світової війни: втрати та наслідки» розкрив вчитель-ветеран Володимир Щур. Про вплив Першої світової війни на Угочанщину присутніх інформував краєзнавець Іван Біланчук, а виступ на тему «Вивчаємо, пам’ятаємо, збережемо мир на Землі» підготувала учаниця Виноградівської школи №8 Мирослава Леньо.

Підводячи підсумки доктор історичних наук, професор Роман Офіцинський зазначив, що в ході конференції оприлюднено нові маловідомі дані,що стосуються історії Закарпаття в часи Першої світової війни та зауважив на тому, що наразі існує гостра потреба видати підручник з історії Закарпаття, який би слугував додатковим посібником до книжок з історії України у школах області. А також зазначив, що за наслідками науково-практичної конференції буде видано збірник матеріалів, наданих доповідачами. Цей збірник зможуть отримати всі вчителі історії Виноградівського району для подальшого використання його під час уроків.

Насамкінець директор Великоком’ятівської школи І-ІІІ ст. подякувала учасникам конференції за плідну роботу, а всі присутні мали змогу переглянути літературно-музичну композицію «Ми - за мир!» та взяти участь у панахиді та покладанні квітів до пам’ятника загиблим в роки Першої світової війни жителям села Великі Ком’яти.

За матеріалами Виноградівська райдержадміністрації

Про історичні уроки Першої світової війни говорили на Виноградівщині Про історичні уроки Першої світової війни говорили на Виноградівщині Про історичні уроки Першої світової війни говорили на Виноградівщині Про історичні уроки Першої світової війни говорили на Виноградівщині Про історичні уроки Першої світової війни говорили на Виноградівщині Про історичні уроки Першої світової війни говорили на Виноградівщині Про історичні уроки Першої світової війни говорили на Виноградівщині Про історичні уроки Першої світової війни говорили на Виноградівщині Про історичні уроки Першої світової війни говорили на Виноградівщині Про історичні уроки Першої світової війни говорили на Виноградівщині Про історичні уроки Першої світової війни говорили на Виноградівщині Про історичні уроки Першої світової війни говорили на Виноградівщині Про історичні уроки Першої світової війни говорили на Виноградівщині