Учителі зарубіжної літератури Свалявщини зустрілися з головним редактором ІВА «Освіта України»

Учителі зарубіжної літератури Свалявщини зустрілися з головним редактором  ІВА «Освіта України»

Одним із найбільш ефективних засобів підвищення професійної компетентності вчителя є його самоосвітня діяльність. Вона передбачає цілеспрямовану, системну самоосвітню роботу, спрямовану на саморозвиток та самовдосконалення особистості, задоволення власних інтересів і об’єктивних потреб освітнього закладу. Це й науково-дослідницька робота з проблеми, яку молоді фахівці обирають відразу, як тільки розпочинають свій педагогічний шлях, це й обґрунтоване вивчення досвіду колег, безпосередня участь у колективних, групових формах методичної роботи, це й вивчення, творче опрацювання й застосування ідей, порад фахово-методичної літератури, що є невід’ємною частиною освітнього процесу вчителя.
І словесник-початківець, і досвідчений педагог знаходять у фахових виданнях усе, що допомагає викладати предмет цікаво, змістовно, сучасно. Газетно-журнальна продукція для вчителів-предметників – обов’язковий атрибут процесу підготовки до уроків та позакласних заходів, неоціненна скарбниця актуальних педагогічних ідей, методичних знахідок, творчих напрацювань.
Про надзвичайно широкі можливості науково-методичного журналу «Всесвітня література в сучасній школі» задля втілення творчих задумів  не тільки вчителів зарубіжної літератури, а й їхніх вихованців, про його розмаїтий спектр методичних порад для шліфування й росту фахової майстерності словесника йшлося у виступі-презентації члена Національної спілки журналістів України, головного редактора ІВА «Освіта України» Валентини Михайлівни Бойко. Зустріч науковця-практика з аудиторією словесників-зарубіжників Свалявщини, яка відбулася нещодавно у Свалявській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1, була конструктивно-плідною та творчо-діловою. Валентина Михайлівна представила медіа-проект про актуальність використання у власній педагогічній діяльності вчителя зарубіжної літератури визнаного фахового видання як неоціненного помічника й порадника. Йшлося  про різноманітні рубрики, що пропагуються на шпальтах журналу, а саме:«Використайте на уроці» (цікавий прийом, метод, форма роботи, які можна використати як елемент уроку),  «Творчий учитель – обдаровані діти», «Авторський урок», «Методичний портал» (глибокі дослідження літературних тем науковцями), «Літературознавчі студії» (підготовка учнів до участі в МАН), «Культура мовлення», «Позакласний час» тощо. Окрім того, головний редактор зробила акцент на новаційній рубриці, що пропагує журнал, ‒ «Крок до нової української школи», а також на доцільності електронної передплати «Всесвітньої літератури», що дасть можливість педагогам замовити минулі номери з метою їх ретельного й усвідомленого перегляду й використання в освітній діяльності. Приємною несподіванкою для вчителів зарубіжної літератури стало повідомлення поважної київської гості про запуск ІВА «Освіта України» платформи для проведення фахово-методичних вебінарів у формі тренінгів,  зустрічей, майстер-класів тощо.
Насамкінець Валентина Михайлівна звернулася до присутніх поділитися власним баченням змістового наповнення та оформлення почесного видання, запросила до активної співпраці, подарувала кожному присутньому словеснику один із номерів і побажала всім надійних фахових звершень.

За матеріалами відділу освіти Свалявської РДА