„Зберегти природу – наш обов’язок!” – девіз учнів і вчителів Ганьковицької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Свалявської районної ради

„Зберегти природу – наш обов’язок!” – девіз учнів і вчителів Ганьковицької загальноосвітньої школи  І-ІІ ступенів Свалявської районної ради

Карпати – один із прекрасних куточків, якими природа щедро обдарувала Україну. Цілюще повітря, зелень струнких смерек і могутніх букових лісів, повноводні стрімкі потоки і ріки, спів птахів – все це робить наш край ще привабливішим. Ці принади кличуть багатьох у подорож, щоб на власні очі побачити неповторну красу гір.

Віднедавна улюбленим місцем відпочинку подорожуючих трасою міжнародного значення «Київ-Чоп» став рекреаційний пункт ДП «Свалявське ЛГ». Щоб відпочинок став зручним, лісівники подбали про все: зручний під’їзд з автостоянкою, затишні бесідки, місце для багаття, вмуровані мангали під навісами. Біля вистелених доріжок висаджено квіти. Для малечі спеціально обладнано майданчик з гойдалками і гіркою.           

Лісівникам у їх добрих справах допомагають учні та вчителі Ганьковицької загальноосвітньої школи  І-ІІ ступенів Свалявської районної ради. Нещодавно пройшли акції «Майбутнє лісу в твоїх руках», «День зустрічі птахів». У їх рамках школярі з майстрами лісу розвісили шпаківні, посадили квіти, пропололи у розсаднику молоді насадження, посадили нові деревця. Такі спільні заходи сприяють тому, що учні вчаться бути не тільки споживачами, а й самі вкладають частку праці у покращення навколишнього середовища.

Крім того, цей пункт став місцем проведення навчальних екскурсій для учнів школи. Під час їх проходження вчителі початкових класів Пукіш Н.О., Легеза Т.Д. та вчитель географії Петраш М.М. вчать доглядати за саджанцями, бо в розсаднику висіяно насіння дерев цінних порід: ялиці білої, горіха грецького, ясена звичайного, липи дрібнолистої, дуба черешчатого, каштана їстівного та гіркокаштана звичайного.  Вчитель  біології Савко Р.Ю. розповідає учням про особливості природи рідного краю, рослинний і тваринний світ. Значне місце в цих бесідах відводиться природоохоронній темі, яка особливо актуальна в наш час. Допомагають їй в цьому інформаційні стенди, встановлені в рекреаційному пункті. Вони ще раз нагадують усім про правила безпечної поведінки в лісі. Адже ліс – це наше багатство, зберегти його – наш обов’язок! Все в наших руках!          

За матеріалами відділу освіти Свалявської райдержадміністрації