пл. Народна, 4, м. Ужгород, Закарпатська обл., 88008
depon@carpathia.gov.ua

Екскурсовод музею історії ліцею – серед призерів обласного конкурсу

Екскурсовод музею історії ліцею – серед призерів обласного конкурсу

У Міжгірському професійному ліцеї належну увагу приділено збереженню пам’яті про минуле. Так, у 2008 році почав функціонувати етнографічний музей (https://mpl.com.ua/etnografichnij-muzej-3d-tur/), а через 6 років свої двері для відвідувачів відкрив музей історії ліцею та МАЛіЖу (Міжнародна академія літератури і журналістики). Кожен з них особливий по-своєму, але обидва є осередками освіти і виховання патріотичної молоді на витоках минулих поколінь. Тут проводяться численні екскурсії, виховні та позаурочні заходи.
Екскурсоводом музею історії ліцею та МАЛіЖу є учениця групи №21 (професія кухар, офіціант) Іванна Пикало. Цього року Іванна взяла участь у Всеукраїнському конкурсі екскурсоводів музеїв навчальних закладів „Край, в якому я живу”, у І (обласному) турі якого вона посіла друге місце за напрямом „Історичний”.
Ліцеїстка під наставництвом керівника музею Буряк С.М. підготувала змістовну відеоекскурсію, ознайомивши з тематичними експозиціями: „З історії закладу освіти”, „Загальноосвітня підготовка молоді”, „Професійна підготовка”, „Згадаймо минуле”, „Гордість ліцею” та виставкою учнівських виробів. Екскурсовод окрему увагу приділила музейним експонатам, що висвітлюють історію та діяльність МАЛіЖу, Міжнародного фестивалю „Рекітське сузір’я”, який впродовж тривалих років проходить на базі ліцею. Це численні малюнки, книги, підбірки газет, подарунки гостей фестивалю, а також особисті речі засновника та ректора МАЛіЖу Василя Тарчинця. Серед експонатів і фотоапарат відомого журналіста Георгія Гонгадзе.

За матеріалами Міжгірського професійного ліцею