пл. Народна, 4, м. Ужгород, Закарпатська обл., 88008
depon@carpathia.gov.ua

Майстер-клас „Техніка розпису по дереву при виготовленні декоративного плакету з нестандартним орнаментом”

Майстер-клас „Техніка розпису по дереву при виготовленні декоративного плакету з нестандартним орнаментом”

Однією із самобутніх і автентичних професій нашого краю є професія виробника художніх виробів з дерева. Майстер цієї справи – особливо творча натура, яка на звичайному шматку деревини здатна відобразити красу карпатських пейзажів, місцеві традиції та невичерпний світ почуттів.
Щоб поділитись секретами майстерності, передати молодому поколінню професійний досвід, майстри виробничого навчання Міжгірського професійного ліцею часто використовують одну з ефективних форм роботи з учнями – проведення майстер-класів. Так, майстер виробничого навчання ліцею, член Національної Спілки майстрів народного мистецтва України, член Спілки професійних художників Закарпаття В. В. Глеба провів майстер-клас на тему „Техніка розпису по дереву при виготовленні декоративного плакету з нестандартним орнаментом”.
Педагог розпочав роботу з нанесення рисунку, показав правильність розміщення композиції на форматі, поділився вмінням підбору та підготовки  фарб, пензлів. Під час роботи Володимир Васильович розповів про специфіку роботи з акриловими фарбами, поєднання теплих і холодних тонів, гру світлотіней, наголосив на важливості знань законів кольорознавства для гармонійного відображення дійсності.
Особливістю майстер-класу було нанесення на деревину нестандартного орнаменту. На відміну від традиційних видів розпису – петриківського та яворівського з характерними для них композиційними елементами – на плакеті під пензлем майстра ожив натюрморт „Лісові грибочки”.
Учні з цікавістю спостерігали за роботою наставника, а на завершення спробували самостійно повторити прийоми розпису по дереву.

За матеріалами Міжгірського професійного ліцею