Стажування педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти на базі навчально-практичного центру сучасних швейних технологій і дизайну Хустського професійного ліцею сфери послуг

Стажування педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти на базі навчально-практичного центру сучасних швейних технологій і дизайну Хустського професійного ліцею сфери послуг

Одним із напрямків функціонування навчально-практичних центрів за галузевим спрямуванням, створених на базі закладів професійної (професійно-технічної) освіти, є організація роботи з підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів освіти, робітників швейних підприємств з вивчення та відпрацювання технологій, набуття умінь та навичок роботи із сучасними матеріалами.
Наказом Міністерства освіти і науки України від 23.10.2014 № 1199 затверджений перелік закладів професійної (професійно-технічної) освіти, на базі яких може здійснюватись стажування майстрів виробничого навчання, педагогів професійного навчання та викладачів спеціальних предметів. До цього переліку включено Хустський професійний ліцей сфери послуг з професій швейного напряму.
З метою ознайомлення та опанування новітніх виробничих технологій, освоєння нових видів виробничих процесів відповідно до вимог роботодавців на базі навчально-практичного центру сучасних швейних технологій і дизайну Хустського професійного ліцею сфери послуг проведено стажування педагогічних працівників швейного профілю закладів професійної (професійно-технічної) освіти області. Зміст та терміни стажування визначено програмою, що складалася із теоретичної і практичної частин за очно-дистанційною формою навчання у кількості 80 годин.
Дистанційний етап навчання тривав з 21 січня до 1 лютого 2019 року і передбачав самостійне вивчення сучасних виробничих технологій за визначеною тематикою. Для цього за програмою стажування педагогічними працівниками зазначеного закладу освіти спільно з НМЦ ПТО у Закарпатській області (технічний супровід) створена інтернет-платформа –  електронна база навчальних матеріалів за програмою стажування.
Під час очного етапу з 4 лютого до 5 лютого 2019 року учасники підвищували професійну майстерність шляхом освоєння нових компетенцій, відпрацьовували сучасні виробничі технології та набували практичних навичок роботи на сучасному швейному обладнанні, мали змогу ознайомитися з роботою програмного комплексу САПР.
Загалом у стажуванні взяли участь 10 викладачів професійно-теоретичної підготовки та майстрів виробничого навчання з професій швейного напряму із семи закладів професійної (професійно-технічної) освіти області. Після завершення стажування слухачі отримають сертифікати про опанування новітніх виробничих технологій та довідки про проходження стажування.

 

За матеріалами Хустського професійного ліцею сфери послуг