Державна реєстрація потужностей операторів ринку

Cтаттею 25 Закону України „Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів” передбачено державну реєстрацію потужностей, які проводять діяльність на будь-якій стадії виробництва або обігу харчових продуктів.

Зазначений обов’язок поширюється і на заклади освіти, у яких здійснюється організація харчування, на підприємства, що проводять діяльність на будь-якій стадії виробництва чи обігу харчових продуктів, на приміщення, будівлі, обладнання, транспортні засоби, що використовуються у виробництві або обігу об’єктів санітарних заходів (харчових продуктів, тварин, призначених для споживання людиною) тощо.

Для того, щоб зареєструватися у державному реєстрі, потрібно подати заяву встановленої форми до територіального органу Держпродспоживслужби за місцем знаходження потужностей.

Порядок Державної реєстрації потужностей затверджено наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10.02.2016 № 39 „Про затвердження Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб’єктам”.

Звертаємо увагу операторів ринку, що відповідно до статті 37 Закону України „Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів” забороняється обіг харчових продуктів, вироблених на потужностях, щодо яких не отримано експлуатаційного дозволу, передбаченого цим Законом, або дія якого тимчасово припинена та обіг харчових продуктів, вироблених на потужностях, повідомлення про реєстрацію яких не було зроблено оператором ринку до вимог цього Закону.

Також слід зазначити, що відповідно до пункту 6 статті 65 Закону України від 18.05.2017 № 2042-VIII „Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин” порушення вимог щодо забезпечення простежуваності, передбачених законодавством про харчові продукти та корми, тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі восьми мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб – підприємців – у розмірі п’яти мінімальних заробітних плат.

Інформацію про зареєстровані потужності зазначено в Державному реєстрі потужностей операторів ринку та опубліковано на  офіційному сайті Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів за посиланням http://www.consumer.gov.ua/ContentPages/Reestri/38/

Дотримання нормативних вимог щодо організації харчування у закладах освіти у першу чергу є запорукою безпечності та якості організації харчування, а з іншого – дає можливість для здійснення контролю за наданням послуг на належному рівні. Адже від цього залежить здоров’я дітей і їх розвиток.