Забезпечення прав на освіту представникам ромської народності у 2019/2020 навчальному році

За інформацією місцевих органів управління освітою, діти з ромських сімей навчаються у 172 закладах загальної середньої освіти області. У середньому у цих закладах 18,2 відс. всього учнівського контингенту є представниками саме цієї народності. Найбільша частка ромів у закладах І ступеня – 20,7 відс. Частка ромів у закладах ІІ ступеня становить 17 відс.,  а у школах  ІІІ ступеня – 6,5 відс.

Найменша кількість учнів-ромів навчається у закладах освіти ІІІ ступеня (із  6012 учнів – 390 учнів-ромів). Разом з тим у п’ятьох закладах професійної (професійно-технічної) освіти (Перечинському, Міжгірському професійних ліцеях, Державному навчальному закладі „Ужгородський центр професійно-технічної освіти”, ПТУ № 33 смт Великий Березний, Ужгородському вищому комерційному училищі Київського національного торговельно-економічного університету) здобувають освіту 84 учні і відповідно всього п’ять учнів ромської народності навчаються у закладах вищої та фахової передвищої освіти.

Із зазначеного вище видно, що здобувачі освіти ромської народності більш систематично відвідують початкову школу.

Різні соціальні чинники впливають на здобуття освіти представниками ромської народності. Це і низький життєвий рівень, особливості сімейного побуту, ранні шлюби, значна багатодітність, міграція батьків, безвідповідальність батьків за виховання дітей. Одною з основних проблем щодо здобуття  учнями ромської народності є залучення ромів до освіти саме на ІІІ ступені.

Усі учні ромської народності, як і представники інших національностей та народностей, забезпечені підручниками та навчальними посібниками відповідно до потреби.

Педагоги області, які працюють з дітьми ромської народності, у 2019/2020 навчальному році проходили курсову підготовку на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти в режимі онлайн.