пл. Народна, 4, м. Ужгород, Закарпатська обл., 88008
depon@carpathia.gov.ua

Десятий ювілейний

Десятий ювілейний

Народна мудрість не випадково ставить слово поряд із хлібом: „Держи хліб на обід, а слово – на отвіт”. Якщо хліб для людини – матеріальний першопочаток, то слово – духовний. Слово – безцінна скарбниця, в яку народ складає „своє давнє життя, свої сподівання, розум, досвід, почування” (Панас Мирний). Доки народ береже свою мову, доти він зберігає власну сутність, а втрачає мову – губить себе як народ.

Про це і багато іншого, пов’язаного з мовою та її вивченням у сьогоденні, йшлося  на відкритті фінального  етапу Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Тараса Шевченка, що відбувся в суботу, 8  лютого цього року, в стінах Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти.

Відкриваючи захід, Борис Кремінський, уповноважений представник Державної наукової установи „Інститут модернізації змісту освіти”, доктор педагогічних наук, заслужений учитель України, озвучив вітання міністра освіти і науки України Ганни Новосад. Наголошувалось, що конкурс проводиться з метою виявлення та державної підтримки майбутніх митців художнього слова, людей із високими патріотичними почуттями та креативними можливостями в галузі української словесності.

Продовжуючи думку попереднього виступаючого, Тетяна Гнаткович, заступник директора з навчально-методичної роботи та моніторингу якості освіти, кандидат педагогічних наук,  говорила про те, як важливо для сучасної людини володіти словом, адже мова – інструмент мислення людини та її стосунків зі світом. Конкурс української мови ім. Т.Шевченка  уже давно здобув популярність серед шкільної молоді як захід, спрямований у майбутнє кожного учасника зокрема та України в цілому.

Голова журі обласного етапу  письменниця Лідія Повх-Ходанич, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри педагогіки та психології Закарпатського ІППО, наголосила на вагомій ролі духовного світоча, яким є Т.Шевченко, в долі нації та кожного її представника.

У круговерті сучасного неспокійного життя, інформаційних бумів та економічних стресів слово, за висловом Дмитра Білоуса,  рідне „диво калинове”, продовжує нас дивувати красою і глибиною, воно лікує кожного, хто торкнеться його всією душею.

У цілому в заході взяло участь 17 школярів та  3 студенти нашого краю.

Переможців ІІІ етапу було нагороджено грамотами департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА.

10-02-2020
Десятий ювілейний Десятий ювілейний Десятий ювілейний Десятий ювілейний Десятий ювілейний Десятий ювілейний Десятий ювілейний Десятий ювілейний Десятий ювілейний Десятий ювілейний Десятий ювілейний Десятий ювілейний Десятий ювілейний Десятий ювілейний Десятий ювілейний