Дні відкритих дверей у закладах професійної (професійно-технічної) освіти

Дні відкритих дверей  у закладах професійної (професійно-технічної) освіти

Вибір професії – важливий крок у житті кожної людини. Профорієнтація сьогодні є серед пріоритетів роботи закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

Професійна орієнтація – це комплексна система форм, методів та засобів впливу на особистість із метою її професійного самовизначення на основі врахування особистісних характеристик та потреб ринку праці, спрямована на досягнення збалансованості між професійними інтересами й можливостями людини та потребами суспільства в конкретних видах професійної діяльності.

Профорієнтація не завершується вибором професії, а залишається актуальною впродовж усього життя людини. Серед профорієнтаційних заходів, що проводяться  закладами професійної (професійно-технічної) освіти упродовж року, використовуються, зокрема, професійне просвітництво, професійна консультація, професійне виховання, анкетування, професійне діагностування (професійний відбір), професійна реклама тощо. Всі вони спрямовані на формування психологічної готовності до праці, розширення знань про  відповідну сферу діяльності.

Важливе місце у профорієнтаційній роботі належить офіційному сайту закладу професійної (професійно-технічної) освіти. Він містить інформацію для випускників шкіл, їхніх батьків, молоді, незайнятого населення про професії, за якими здійснюється підготовка, умови прийому та навчання, навчально-виробничу діяльність. На сторінках сайту можна відстежити останні новини про заходи, що відбулися у закладі освіти, переглянути майстер-класи, відеоролики з професій.

З метою удосконалення профорієнтаційної роботи в системі професійної (професійно-технічної) освіти, популяризації робітничих професій, підвищення їх престижності, демонстрації можливостей самореалізації після отримання робітничої професії у закладах проводяться також дні відкритих дверей. Це можливість не тільки побачити умови навчання, а й поспілкуватися з тими, хто нині в умовах модернізованих майстерень, навчально-практичних центрів здобуває обраний фах. З графіком їх проведення у 2020 році можна ознайомитися тут.  

Системний та послідовний підхід закладів професійної (професійно-технічної) освіти до організації профорієнтаційної роботи сприятиме збалансуванню освітніх професійних запитів громадян, можливостей закладу освіти і потреб регіонального ринку праці.

 

21-01-2020