22 січня відповідно до Указу Президента України від 13.11.2014 № 871/2014 відзначався День Соборності України, крім того у 2022 році в області проведено заходи з відзначення 76-ї річниці утворення Закарпаття у складі України. У закладах освіти відбувалися виховні, інформаційно-просвітницькі, культурно-масові, інші тематичні заходи з відзначення Дня Соборності України, 103-ї річниці від підписання Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки і 76-ї річниці утворення Закарпатської області у складі України.
Зокрема, тематичні заходи під гаслами ,,Ми – це Україна” і ,,Сила української єдності в кожному з нас” відбулися у Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості ,,ПАДІЮН”. До Дня Соборності України вихованці студії образотворчого мистецтва ім. З. Баконія підготували виставку дитячих малюнків під назвою ,,Ми - це Україна”. У гуртках та творчих об’єднаннях ,,ПАДІЮНу” проводилися інформаційні бесіди на тему ,,Соборна і єдина Україна”. У день свята у палаці пройшла патріотична акція ,,Ланцюг єдності”, де гуртківці різного віку разом зі своїми наставниками урочисто підносили прапор України на знак того, що наша держава є єдиною, нерозривною та непереможною.
Вихованці гуртка ,,Українська мова” влаштували конкурс есе ,,Соборна Україна” на кращий патріотичний твір про історію боротьби українського народу за свою свободу та незалежність, медіастудія ,,ПАДІЮНу” транслювала підготовлену радіопередачу ,,Ми - українці”.
У Закарпатському центрі туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді до Дня Соборності України було проведено різноманітні тематичні заходи: туристські походи, екскурсії, вікторини, квести, під час яких гуртківці застосовували знання про утворення суверенної України, про історичних особистостей, гетьманів, про творця першої в Європі Конституції – Пилипа Орлика; відбулися літературно-мистецькі івенти, під час яких вихованці декламували патріотичні вірші, утворювали коло єднання і серце єдності, виготовляли тематичну листівку ,,Україна – єдина!”. Вихованці гуртків ,,Екологічне краєзнавство”, ,,Козачата”, ,,Юні туристи-краєзнавці” організували флешмоб єдності під гаслом ,,Україна – це ми!” і флешмоб єднання – живий ланцюг, котрий символічно поєднав Східну і Західну Україну,
З нагоди державного свята Дня Соборності України та з метою виховання у гуртківців почуття патріотизму й гордості за свою державу в Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді проведено години спілкування національно-патріотичного спрямування на теми: „Єднання заради Незалежності”, „На шляху до Соборності України”, вікторину „Як я знаю Україну?”.
Лідери юннатівського активу виготовили інформаційний стенд під назвою „Українці, єднаймося!”, із зображенням міст нашої держави, об’єднаних матір’ю Україною.
Напередодні Дня Соборності України учні закладів освіти Рахівської та Добропільської міських територіальних громад провели онлайн-гру ,,Схід і Захід разом”. Діти та педагоги Закарпатської та Донецької областей здійснили захопливу мандрівку тематичними локаціями ,,історичною”, ,,географічною”, ,,регіональних традицій”, ,,смачною”, ,,Україна незвідана”, отримали цікавий досвід проведення онлай-заходів, під час яких відбувалися обмін думками, формувалися нові знайомства.
У закладах загальної середньої освіти Ясінянської селищної територіальної громади відбулося розгортання прапора на найвищих ландшафтних локаціях Рахівського району. Зокрема, учні Чорнотисянського закладу загальної середньої освіти розгорнули ,,Синьо-Жовтий” на пагорбах над смт Ясіня.
Проведення науково-просвітницьких заходів підготували у Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти. У переддень визначного державного свята професор кафедри суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти ЗІППО, доктор історичних наук Роман Офіцинський провів тематичну бесіду з педагогічними працівниками, під час якої розглянуто історичні події минулого століття щодо діяльності Гуцульської Республіки і намірів представницьких зібрань закарпатських українців возз’єднатися з Великою Україною і взяти участь у будівництві незалежної Української держави.
Крім того, професор Роман Офіцинський до Дня Соборності підготував доповідь на тему „Українська мирна революція 1989–1991 років: результати і наслідки”, з якою 20 січня виступив на міжнародній науковій конференції „Європа після Осені Народів. Наслідки перетворень 1989 року в Європі” у Педагогічному університеті в м. Кракові.
Проведені заходи з нагоди святкування Дня Соборності та Свободи України сприяли виявленню почуття любові, поваги і відданості українців до своєї держави, формували серед педагогічної і батьківської громадськості, а також учнів і вихованців закладів освіти патріотичне піднесення та усвідомлене розуміння, що у нас єдина держава, ми – єдиний народ ,,Ми – це Україна”.