До ювілею юннатівського руху на Закарпатті в ЗОЕНЦУМ провели учнівську науково-практичну конференцію

До ювілею юннатівського руху на Закарпатті в ЗОЕНЦУМ провели учнівську науково-практичну конференцію

З нагоди 75-річчя юннатівського руху на Закарпатті 27 листопада в Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді проведено учнівську науково-практичну конференцію, в якій взяли участь вихованці закладів позашкільної освіти області та учні закладів загальної середньої освіти територіальних громад Хустського району.

Мета еколого-освітнього заходу полягала у виявленні та підтримці обдарованої молоді, розвитку інтелектуальних, творчих здібностей дітей та залучення їх до дослідницької діяльності, природоохоронної роботи.

Учасники науково-практичної конференції працювали у двох секціях: „Біологія та дослідницько-експериментальна робота”, „Екологія та природоохоронна робота”.

Юні дослідники виступили з презентаціями своїх науково-дослідницьких робіт, над якими працювали протягом року під керівництвом наставників-педагогів. Неабиякою увагою користувалися виступи дітей із спостереженням за флорою і фауною Закарпаття на теми: „Вирощування малопоширених плодово-ягідних культур в кліматичних умовах Ужгородського району”, „Рослини мого підвіконня”, „Вирощування однорічних квітів на колекційній ділянці ЗОЕНЦ”, ,,Лікарські рослини екоцентру”, „Жук-олень – представник червонокнижної фауни”, „Роль тварин у житті лісу. Кажани, їх види та спосіб життя. Проєктний виріб – будиночок кажана”, „Цікаві факти про равликів”.

Крім того, юннати представили проведені практичні природоохоронні роботи з вирішення глобальних проблем захисту довкілля, вирощування лісів та сортування і переробки відходів наступної тематики: „Екологи дбають про чисте довкілля. Сортування сміття”, „Вивчення та дослідження ялини звичайної”, „Природоохоронні дивовижі Закарпаття очима юного натураліста”.  

Актуальність проблеми формування здорового способу життя серед молоді висвітлили юні дослідники, підготувавши презентації на теми: „Вплив харчування на здоров’я людини” та „Надання першої медичної допомоги”.

Під час учнівської науково-практичної конференції учасники заходу провели природоохоронну акцію та висадили в юннатівському дендропарку рідкісні й реліктові саджанці тису ягідного та дугласії.

 

 

01-12-2021