пл. Народна, 4, м. Ужгород, Закарпатська обл., 88008
depon@carpathia.gov.ua

Філія ЗОЕНЦУМ ,,Арніка” – місце змістовного відпочинку і різностороннього розвитку дітей

Філія ЗОЕНЦУМ ,,Арніка” – місце змістовного відпочинку і різностороннього розвитку дітей

7 вересня цього року розпочала роботу Воловецька філія ,,Арніка” Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді і на перший заїзд після тривалої перерви у зв’язку з карантинними та обмежувальними протиепідемічними заходами сюди на відпочинок приїхали лідери учнівського самоврядування ,,Нове покоління” та учні закладів загальної середньої освіти Хустського району. Організатори відпочинку – педагогічні працівники філії ,,Арніка” – підготували для вихованців змістовну програму, подбали про створення належних умов проживання, харчування, виховання та навчання дітей під час відпочинку.

Відбулося урочисте відкриття відпочинкової зміни у філії ,,Арніка”, і вже минув перший тиждень відпочинку дітей, який був насичений різноманітними цікавими і пізнавальними, інформаційно-освітніми, виховними  та масовими заходами. Зокрема, до Дня фізичної культури та спорту було проведено ряд спортивно-масових заходів, змагань і турнірів, під час яких вихованці мали змогу продемонструвати свою вмілість, швидкість, спритність, витривалість та волю до перемоги.

Для формування у підлітків навичок толерантного спілкування, протистояння насильству, запобігання булінгу, нетерпимості до будь-яких форм дискримінації, для підвищення стресостійкості у часи пандемії коронавірусу практичним психологом організовано проведення тематичних бесід на теми: „Поринь у світ емоцій”, „ Скажемо булінгу – Стоп!” та „Як подолати стрес під час спалаху COVID - 19”. Свої творчі здібності та креативність діти проявили під час випуску стінгазет „Вчимося бути здоровими”.

Цікавою і повчальною була інтелектуально-пізнавальна гра „Подорож у країну Ввічливості та Дружби”. Під час гри педагоги розповіли вихованцям, що ці поняття етики дуже важливі у суспільному житті, а спільні колективні творчі справи якнайкраще об’єднують, вчать бути ввічливими, дружними та толерантними між собою. У рамках національно-патріотичного виховання та здійснення громадянської освіти вихованців було проведено гру-квест          „Усе моє, що зветься Україна”.

Для підвищення рухової активності вихованців, формування шанобливого та бережливого ставлення до навколишнього природного середовища було організовано пішохідні екскурсії, походи вихідного дня, відвідання історичних та природних об’єктів. Зокрема, вихованці ,,Арніки” відвідали бункер в селі Верхня Грабівниця Воловецького району – унікальну оборонну споруду часів Другої світової війни, Верецький перевал, історія якого вражаюча та насичена цікавими подіями, та цілюще джерело Святого Пантелеймона. 

Також вихованці табору „Арніка” позмагалися у спритності, дотепності й кмітливості під час інтелектуально-розважального конкурсу „Хлопці чи дівчата?”. Завдання були досить складними та водночас веселими і цікавими. Усі учасники конкурсу успішно впоралися із завданнями та набули навичок командної роботи.

 

14-09-2020