Гортаємо сторінки Шостого обласного фестивалю-конкурсу „Воскресни, писанко!”: сторінка перша

Гортаємо сторінки Шостого обласного фестивалю-конкурсу „Воскресни, писанко!”: сторінка перша

Нинішня ситуація в Україні не дозволяє провести обласний етап Шостого обласного фестивалю-конкурсу „Воскресни, писанко!” у звичному публічному форматі.

Однак упродовж лютого – березня 2020 року учнівськими і педагогічними колективами, батьками проведено величезну роботу з виготовлення писанок, великодніх атрибутів декоративно-ужиткового мистецтва.

Ми вдячні кожному закладу освіти, кожній родині, кожному закарпатцю, який долучився до того, щоб Світле свято Віри, Любові, Надії відбулося.

До Великодня упродовж тижня на сайті департаменту презентуватимемо фото робіт, виготовлених власними руками, прикрашених традиційними символами, притаманними регіону, що найкраще розкривають ідею фестивалю-конкурсу.

Віримо, що перегляд робіт, зроблених до чи під час карантину в родинному колі, закладі освіти чи індивідуально, згуртує нас у підготовці до свята, додасть упевненості, що навіть у такий скрутний період ми зможемо гідно зустріти Свято Воскресіння Господнього. Адже бути поруч один з одним треба не лише фізично. Набагато важливішим є духовне єднання, спільне бажання дарувати один одному радість, ділитися вірою і сподіваннями на краще.

Сьогодні представляємо майстер-класи з виготовлення писанок у різних техніках. Їх проводять як керівники гуртків, так і учні разом із батьками.

Кожна створена ними писанка – це окремий маленький світ, а сам процес її виготовлення – диво поєднання набутих навичок, гармонії та уяви.

Тож діляться досвідом виготовлення писанки педагоги закладів освіти: Комунального закладу „Будинок дитячої творчості” Баранинської сільської ради (писанка-мальованка, писанка-восківка) , Сімерківської загальноосвітньої школи І – ІІ ступенів Перечинської міської ради, навчально-виховного комплексу „Гармонія” Ужгородської міської ради, Чертезької загальноосвітньої школи І – ІІ ступенів Ужгородської районної ради, Ільницької загальноосвітньої школи І – ІІ ступенів Іршавської районної ради, Мукачівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І – ІІ ступенів Закарпатської обласної ради, Ужгородської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 8 Ужгородської міської ради.

Пропонуємо також переглянути, як готувалися до участі у фестивалі-конкурсі і як виготовляли для цього писанки учні разом з батьками чи самостійно: Максим із Ясінянської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 2 Рахівської районної ради, Ніколета Манюра із Чертезької загальноосвітньої школи І – ІІ ступенів Ужгородської районної ради.

Наскільки масовим і видовищним може бути процес виготовлення одного з головних атрибутів свята можна побачити також на прикладі матеріалу, надісланого Доробратівською загальноосвітньою школою І – ІІІ ступенів Іршавської районної ради.

Тож поки ще є трохи часу до Великодня спробуйте і самі зануритися в казковий, символічний світ писанки і власними руками створити  маленьке диво. Адже недаремно кажуть: „У світі доти існуватиме любов, поки люди створюватимуть писанки”.

Публікуємо також відеоматеріали щодо підготовки у 2020 році і втілення задумів для реалізації тематики фестивалю-конкурсу на І  етапі його проведення в окремих закладах освіти обласного підпорядкування. Зокрема, Закарпатському центрі туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді та ДПТНЗ „Мукачівський професійний аграрний ліцей імені Михайла Данканича”.

Отже, ми перегорнули першу сторінку хроніки Шостого обласного фестивалю-конкурсу „Воскресни, писанко!”.

Хочемо вірити, що навіть такий формат його проведення дасть можливість наблизитися до духовних джерел українського народу, його традицій і звичаїв, покаже, наскільки творчими і завзятими, талановитими і цілеспрямованими є наші педагоги та їхні вихованці.

09-04-2020