Говоримо українською, пишемо українською, складаємо ЗНО з української

Говоримо  українською,  пишемо  українською,  складаємо  ЗНО  з  української

Сьогодні, 30 червня, абітурієнти складають зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури. Традиційно за кількістю учасників воно є наймасовішим, а тому його організація і проведення потребує і більшої кількості пунктів тестування, і залучених до цього працівників.

Цьогоріч ЗНО з української відбувається після святкування річниці з дня прийняття Основного Закону держави, яке щорічно відзначають, починаючи з 28 червня 1996 року. Саме в цей день 24 роки тому у Верховній Раді України була прийнята Конституція незалежної України, стаття 10 якої гласить: „Державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України”.

Як уже повідомлялось, в області для участі у ЗНО з української мови і літератури зареєструвалося 12 834 особи, на базі закладів освіти 12  адміністративно-територіальних одиниць організовано роботу 53  пунктів тестування.

Проходження тестування з української мови і літератури є обов’язковим для всіх, хто планує вступати до закладів вищої освіти України.

Нагадаємо, що сертифікаційна робота з української мови і  літератури налічує завдання різних форм і складається з трьох частин: „Українська мова”, „Українська література” і „Власне висловлення”.

На сьогодні є чимало як прихильників, так і не згодних з тим, що тестування з української мови і літератури є обов’язковим. Однак суспільні події в Україні, усвідомлення необхідності їх вирішення  мирним  шляхом вкотре доводять важливість уміння комунікувати. А зважаючи на те, що це мова великого народу, нації, що упродовж століть виборювала своє право на існування у вільній, незалежній державі, її треба вчити, поважати і розуміти.

Однозначно – зміни, що відбуваються в сучасному суспільстві, вимагають нових підходів до вивчення української мови, і для цього  на законодавчому рівні створено умови. Хочеться, щоб вони сприяли тому, що державна мова лунатиме в кожному населеному пункті нашої держави і допоможе кожному абітурієнту реалізувати свої можливості на теренах України.

Віримо, що нинішня кількість учасників ЗНО з української мови та літератури  – 8029 осіб – є тому підтвердженням.

Дякуємо тим учителям, які в умовах карантину дистанційно готували учнів до складання ЗНО, а також кожному працівнику, який з розумінням ставиться до кожного учасника тестування і добросовісно та сумлінно виконує свою роботу як на пункті тестування, так і в дорозі до нього та додому. 

30-06-2020