пл. Народна, 4, м. Ужгород, Закарпатська обл., 88008
depon@carpathia.gov.ua

Коригувальні коефіцієнти — МОН продовжує серію відеороз’яснень для вступників

Коригувальні коефіцієнти — МОН продовжує серію відеороз’яснень для вступників

У які терміни відбуватимуться ключові етапи вступу, які коефіцієнти будуть діяти, як створити електронний кабінет та подати заяви на вступ — традиційна серія відеороз'яснень для вступників.

П'ятий ролик – про коригувальні коефіцієнти.

Сільський коефіцієнт (СК) це коефіцієнт, на який остаточно множиться конкурсний бал тих вступників, які зареєстровані у селах та в рік вступу отримали повну загальну середню освіту у закладі освіти, що знаходиться на території села. СК дорівнює 1,02 (1,05 для спеціальностей (предметних спеціальностей, спеціалізацій), передбачених у Переліку спеціальностей, яким надається особлива підтримка та спеціальностей галузі знань 21 «Ветеринарна медицина»). Перелік закладів середньої освіти, випускники яких матимуть право на використання СК, буде вбудовано в систему ЄДЕБО. Право на його застосування підтверджується довідкою про реєстрацію місця проживання особи (додаток 13 до Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02 березня 2016 року № 207). Таку довідку вступник має завантажити в електронний кабінет або подати разом із паперовою заявою.

Регіональний коефіцієнт (РК) це коефіцієнт, на який остаточно множиться конкурсний бал, якщо вступник обирає ЗВО не у Києві. 

РК дорівнює:

  • 1,04 якщо заклад вищої освіти чи його відокремлений структурний підрозділ розташований на території Донецької, Житомирської, Кіровоградської, Луганської, Миколаївської, Рівненської, Сумської, Херсонської, Хмельницької, Чернігівської, Черкаської областей;
  • 1,00   якщо заклад знаходиться у Києві;
  • 1,02 в інших випадках.

Застосовується автоматично та не потребує ніяких дій вступника  для його нарахування.

Під час вступної кампанії 2020 року вступники до медичних та педагогічних закладів вищої освіти, які укладуть угоду про відпрацювання у селах або селищах міського типу, отримають право на першочергове зарахування на бюджетну форму навчання. (Постанова КМУ від 30 травня 2018 р. № 417)

Галузевий коефіцієнт (ГК) це коефіцієнт, на який остаточно множиться конкурсний бал тих вступників, що обиратимуть спеціальності з особливою підтримкою держави. 

ГК дорівнює:

  • 1,02 для поданих заяв із пріоритетністю 1 і 2 на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації), що передбачені в Переліку спеціальностей, яким надається особлива підтримка;
  • 1,00 в інших випадках.

Застосовується автоматично та не потребує ніяких дій вступника для його нарахування.

За матеріалами Міністерства освіти і науки України

29-07-2020