Лідери учнівського самоврядування ,,Нове покоління” реалізовують проєкти з розвитку і підтримки дитячого громадського руху

Лідери учнівського самоврядування ,,Нове покоління” реалізовують проєкти з розвитку і підтримки дитячого громадського руху

24 січня  2020 року в м. Ужгород у Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості ,,ПАДІЮН” відбувся навчальний збір лідерів Закарпатського учнівського парламенту ,,Нове покоління”, участь у якому взяли понад 80 активних школярів представників місцевих органів учнівського самоврядування міст, районів та об’єднаних територіальних громад області.

Зазначений захід проведено з метою реалізації молодіжних творчих ініціатив у контексті Концепції підтримки та сприяння розвитку дитячого громадського руху в Україні, координації роботи місцевих органів самоврядування дітей та учнівської молоді, формування активної життєвої позиції у молодого покоління, залучення активних представників молоді, підвищення кваліфікації та обмін досвідом лідерів молодіжного громадського руху в області.

Під час збору лідери презентували свої здобутки, розповідали про мережеві заходи, реалізовані ними, ділилися своїми знаннями, набутими під час різноманітних тренінгів, воркшопів, поїздок, участі у проектах, роботі таборів, фундацій, спеціальних вишколах. Делегати проводили тематичні тренінги, лекції, ігри з учнями у своїх освітніх осередках, спонукали підтримувати патріотичне піднесення молоді, навчали, як протидіяти булінгу, надавати підтримку підліткам у нелегкий період формування особистості, формувати лідерські навички та злагоджено працювати у команді. 

Друга частина збору лідерів учнівського парламенту ,,Нове покоління” проходила в Ужгородській спеціалізованій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 2 з поглибленим вивченням окремих предметів Ужгородської міської ради, де представники обласного парламенту провели тренінги та знайомили органи місцевого шкільного врядування з діяльністю ,,Нового покоління”, Національної ради дітей та молоді, молодіжних рад та інших молодіжних організацій.

У своєму меседжі до учасників заходу координатор учнівського обласного врядування Марія Рущак, повідомила, що лідерство – це передусім відповідальність не лише за себе, а й за команду однодумців та прийняті рішення, розповіла про формальне та неформальне лідерство, планування та імпровізацію в лідерстві.

Ганна Мелеганич, кандидат політичних наук, доцентка кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій факультету історії та міжнародних відносин, директорка Ресурсного центру зі сталого розвитку ДВНЗ ,,УжНУ”,  провела тренінг для лідерів на тему ,,Інформаційна гігієна”.

Еріка Станко, учениця Перечинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів,  президент ЗОУП ,,Нове покоління”, презентувала обласне самоврядування та нові проєкти, а також провела тренінг ,,Учнівське самоврядування: можливості та самореалізація”.

Віталій Рущак, учень Ужгородської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 з поглибленим вивченням окремих предметів Ужгородської міської ради, представник Національної ради дітей та молоді, створеної за ініціативи Миколи Кулеби, уповноваженого Президента України з прав дитини, розповів про молодіжну організацію, яку він представляє в нашій області.

Софія Вайда, лідер ,,Нового покоління”, учениця Перечинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів поділилася результатами реалізованого лідерами проєкту ,,Школа успіху” та провела тренінг ,,Реалізуй себе в Україні. Лідерство”.

Лідери ,,Нового покоління” – учасники збору – провели тематичні тренінги: Марія Гринчук, учениця Ужгородської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів, – ,,Знайдіть мою впевненість і розкажіть моїм батькам, що я потребую життєвих порад”; Юлія Величко, учениця Ужгородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 з поглибленим вивченням іноземних мов Ужгородської міської ради, – ,,Неформальна освіта як спосіб виховання лідерів”; Христина Ігнат, учениця Ужгородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6 ім. В.С. Ґренджі-Донського, – ,,Як знайти своє покликання”, Олександр Вінце, учень Виноградівської гімназії Виноградівської районної ради , – ,,Як правильно ставити цілі та їх досягти”.

Усі тренінги було проведено на належному рівні, і досвід показує, що така організація навчання, є ефективною та результативною, завдяки їй налагоджується довірлива комунікація в молодіжному середовищі.

Підсумовуючи цей молодіжний захід, заступник директора Ужгородської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 з поглибленим вивченням окремих предметів Ужгородської міської ради Людмила Федьо  подякувала лідерам за проведені заходи, реалізацію заходів із залучення дитячих і молодіжних громадських організацій до процесів державотворення, спрямування своєї діяльності на користь іншим людям і суспільству, збагачення творчого і культурного потенціалу Українського народу, задля сталого розвитку України та її європейського вибору.

 

27-01-2020